Prémiové směsi superpotravin Blendea - Recenze a zkušenosti

Blendea mega balíček recenze a zkušenosti

Ve spojitosti se zdravou výživou se v poslední době čím dál tím víc mluví o tzv. superpotravinách, jako spirulina nebo chlorela. Exotické názvy prozrazují, že tyto superpotraviny zřejmě nebudou pocházet z našich končin, což je pravda.

Spirulina a chlorela totiž představují formy řas. Zatímco spirulina se přirozeně vyvíjela v andských jezerech už tisíce let, původ chlorely sahá stejně daleko do vod Asie a Austrálie.

Poptávka po těchto zázračných zelených rostlinách je však v současnosti tak velká, že se spolu s jinými superpotravinami, jako ječmen či pšeničná tráva, pěstují v uměle vytvořených a kontrolovaných podmínkách po celém světě. I díky tomu jsou různé výživové doplňky a přípravky s obsahem superpotravin dnes dostupné už téměř pro každého.

Také my jsme se rozhodli podívat na sílu superpotravin a vyzkoušet produkty od značky, která jako jedna z prvních spojila vícero superpotravin do jednoho produktu a přinesla tak na trh superpotravinovou směs. Řeč je o značce Blendea. 

Mega balík Blendea balení

Balík z e-shopu Blendea.cz.

Pod značkou Blendea se dá najít vícero produktů, které v sobě kombinují sílu superpotravin, jako i dalších zdraví prospěšných látek.

Jako první se na trhu objevila Blendea SUPERGREENS a k ní se později přidala Blendea SUPERPROTEIN, Blendea SUPERCOFFEE, Blendea SUPERBEAUTY, Blendea SUPERBOOST a Blendea SUPERCHILL. Všechny tyto produkty jsou dostupné i v jednom výhodném MEGA balíku, a právě ten jsme uplynulé dny testovali. Míchali jsme, ochutnávali, porovnávali a dnes vám přinášíme naše dojmy z testování.

Jak na nás tyto zdravím nabité směsi zapůsobily?

Blendea mega balík zkušenosti

MEGA balíček Blendea obsahuje 6 produktů a praktický MINI shaker. 

Videorecenze


Recenze prémiových směsí superpotravin Blendea

1. Blendea SUPERGREENS - Směs 4 superpotravin

Recenze Blendea SuperGreens
Blendea supergreens balení

Blendea SUPERGREENS je obohacená o mátu pro zlepšení chuti. 

blendea supergreens složení

Složení tvoří 4 superpotraviny.

Blendea supergreens dávkovaní

Je vhodná i pro vegany. 

blendea supergreens zkušenosti

Prášek můžeme přidat do studené vody, džusu, smoothie nebo i do kaše, jogurtu či palačinkového těsta. 

Blendea Supergreens chuť

Připravený nápoj má zelenou barvu, výraznou vůni a specifickou chuť. 

Blendea SUPERGREENS představuje nejznámější produkt značky Blendea, který je na trhu od roku 2016. Jde o čistý produkt bez jakýchkoliv přidaných látek - je bez cukru, bez konzervačních látek a navíc i bez lepku, laktózy a sóji.

Jeho unikátnost tkví v tom, že v sobě pojí až 4 superpotraviny, a to spirulinu původem až z Taiwanu (20% podíl), chlorelu, také z Taiwanu (15% podíl), zelený ječmen (30% podíl) a mladou pšenici (30% podíl). součástí Blendea SUPERGREENS je i máta (5% podíl).

Všechny tyto superpotraviny mají prokazatelné pozitivní účinky na lidský organismus, a to hned ve více oblastech, jako trávení, imunita, udržování tělesné hmotnosti, energie či očista těla.

Spirulina upravuje činnost trávícího traktu a pomáhá udržovat zdravé trávení. To zabezpečuje i silice obsažená v mátě. K úpravě hladiny cukru v krvi zase přispívá chlorella. 

Všechny tři výše zmíněné složky, tedy spirulina, chlorella a máta přispívají k posílení imunitního systému. 

S kontrolou tělesné hmotnosti pomáhá vláknina, kterou jsou mladá pšenice i spirulina doslova nabité. Vláknina totiž dodává pocit sytosti a snižuje tak chuť k jídlu.

Chlorella i vitamíny a minerály nacházející se v mladé pšenici a zeleném ječmeni dodávají tělu důležité látky a zásobují ho energií.

Zelený ječmen, chlorella a spirulina jsou také velmi dobrými antioxidanty, které chrání tělo před působením volných radikálů.


Užívání Blendea SUPERGREENS

K tomu, aby bylo možné pocítit účinky Blendey, potřebujete denně užít jednu čajovou lžičku 3 g (na začátku) a později přejít na dvě lžičky denně. Prášek Blendea se dá rozdrobit ve studené vodě a vypít, nebo přidat do džusu nebo smoothie

Plusem je i to, že Blendeu můžeme přidat například do palačinkového těsta, do kaše a podobně, aniž by tím byly nějak ovlivněny její pozitivní účinky. Není ale dobré ji kombinovat s teplou vodou, která by mohla znehodnotit důležité látky.


Jak Blendea SUPERGREENS chutná?

Pokud se rozhodnete pro užívání Blendea SUPERGREENS, je dost možné, že se budete muset popasovat s její chutí. I když je v přípravku pro zlepšení chuti přidaná máta, u mě osobně moc nezabrala. Blendea chutná trochu trávově a ani její vůně není nejpříjemnější, ale na druhé straně nejde o nic neobvyklého a toto je běžná záležitost u drtivé většiny zelených superpotravin. 

Naštěstí ale můžeme Blendeu přidávat například i do džusu nebo smoothie, čímž se její celková chuť vyladí. Chuť je ale často individuální záležitost, a tak je to i v tomto případě. Mezi zkušenostmi zákazníků s tímto produktem totiž najdete i takové recenze, které chuť Blendey vyzdvihují.


Má Blendea SUPERGREENS i vedlejší účinky?

Může, ale nemusí. Jelikož působí detoxikačně a má vliv na trávení, během užívání se mohou objevit trávící problémy jako průjem nebo naopak zácpa. Velmi často se objevují i symptomy podobající se nachlazení.

Výhody

 • směs 4 superpotravin
 • bez přidaných látek
 • podpora trávení
 • podpora imunitního systému
 • očista organizmu
 • možnosti využití

Nevýhody

 • chuť

Orientační cena

od 450 Kč

Hodnocení

Každá miska je jedinečný a originálny unikát.

NÁŠ TIP: Přečtěte si také naši podrobnou recenzi produktu Blendea SUPERGREENS

2. Blendea SUPERCHILL - Bez rafinovaného cukru

Blendea SUPERCHILL
Blendea SUPERCHILL zkušenosti

Směs je obohacená o banán. 

Blendea SUPERCHILL složení

Přípravek se skládá ze superpotravin, bylinek a kakaa.

Blendea SUPERCHILL dávkování

Doporučená denní dávka je 10 g. 

Blendea SUPERCHILL recenze zkušenosti

Prášek se dá rozpustit v horké vodě, mléce nebo přidat do smoothie či různých zdravých pamlsků. 

Blendea SUPERCHILL chuť

Připravený nápoj připomíná kakao nejen vzhledem, ale i chutí. 

Další produkt, který se nachází v Blendea MEGA balíku, je Blendea SUPERCHILL

Jak už prozrazuje samotný název, Blendea SUPERCHILL pomáhá navodit pocit relaxace, uklidňuje, zlepšuje usínání i samotnou kvalitu spánku. Podporuje duševní zdraví i mozkové funkce. Svým složením má Blendea SUPERCHILL pozitivní vliv také na srdce a cévy.

Tvoří ji kakao, banán, ašvaganda, kozlík lékařský, meduňka a vanilka Bourbon. 

Kozlík, meduňka a ašvaganda uklidňují a pomáhají navodit pocit relaxace. Příznivě působí na duševní zdraví a důležité mozkové funkce, jakými jsou i paměť, učení a myšlení.

Kozlík reguluje krevní tlak a spolu s ašvagandou podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému. Úlohu antioxidantů plní ašvaganda a meduňka.

Kakao a vanilka jsou do směsi přidané pro zlepšení chuti. Kromě těchto látek Blendea SUPERCHILL neobsahuje nic navíc, žádné konzervační látky, cukr, a je vhodná i pro vegany.

 

Užívání Blendea SUPERCHILL

Směs se užívá jednou až dvakrát denně, přičemž denní dávka představuje 1,5 čajové lžičky. Toto množství prášku se rozmíchává ve 150 ml horké, ale ne vroucí vody či mléka. Co se týká rozpustnosti, ta je o něco horší, proto doporučuji dávku prvně rozmíchat v malém množství vody na kaši a potom dolít zbytek vody.

Nápoj je nejlepší vypít před spaním, případně během dne, kdy se chystáte relaxovat. 

Nápoj je vhodný i pro děti už od 3 let, ale užívat ho nemohou těhotné a kojící ženy.


Jak chutná Blendea SUPERCHILL?

Ze všech testovaných produktů mi Blendea SUPERCHILL chutnala nejvíc. 

Má výraznou kakaovou příjemnou vůni i chuť s nádechem vanilky a banánu. Není sladká, protože neobsahuje cukr. Pro zjemnění se do ní může přidat mléko a klidně i třeba některá ze zdravých náhrad klasického cukru, například med, tekutá stévie a podobně.

Výhody

 • vynikající chuť
 • bez rafinovaného cukru
 • také pro děti už od 3 let
 • uklidňuje
 • zlepšuje kvalitu spánku
 • podporuje duševní zdraví

Nevýhody

 • horší rozpustnost

Orientační cena

od 440 Kč

Hodnocení

3. Blendea SUPERBEUATY - Krásné vlasy, nehty a pleť

Blendea SUPERBEAUTY
Blendea SUPERBEAUTY recenze

Blendea SUPERBEAUTY je bez lepku, cukru a jiných přidaných látek, vhodná i pro vegany. 

Blendea SUPERBEAUTY složení

Složení je bohaté na superpotraviny, antioxidanty a adaptogeny. 

Blendea SUPERBEAUTY dávkování

Denní dávka je 12 g prášku. 

Blendea SUPERBEAUTY recenze zkušenosti

Blendea SUPERBEAUTY můžeme přidat do studené vody, smoothie nebo RAW koláčků.

Blendea SUPERBEAUTY chuť

Nápoj má svěží chuť, v níž dominuje "berry" příchuť. Zaujme také růžovou barvou. 

Blendea SUPERBEAUTY představuje směs superpotravin, antioxidantů a důležitých adaptogenů, které blahodárně působí na tělo zvenku, ale i zevnitř. 

Největší podíl, konkrétně 30 %, tvoří směs červených plodů, která je bohatým zdrojem vitamínu C - ochránce buněk před oxidačním stresem, pomoc při únavě a vyčerpání. Borůvky mají pozitivní vliv na tvorbu kolagenu, který je důležitý pro pevné a zdravé nehty, vlasy a pleť.

Ve směsi se nachází i čekanka, která zlepšuje stav pletiale působí i zevnitř - zlepšuje funkci jater, povzbuzuje trávení, působí protizánětlivě.

Hornina křemelina má vynikající protizánětlivé účinky, posiluje imunitu, dodává pevnost vlasům a nehtům.

Exotická houba tremella je známá jako silný adaptogen, který je hojně využívaný v kosmetickém průmyslu, a to díky svému působení na pleť, hydratuje ji, revitalizuje a rozjasňuje. 

Poslední složkou je aronie, která je skvělým antioxidantem.

Na to, aby bylo možné účinky Blendea SUPERBEAUTY pozorovat, je nutná pravidelná a dlouhodobá konzumace, alespoň 3 měsíce, podobně jako u drtivé většiny výživových doplňků.


Užívání Blendea SUPERBEAUTY

Denní dávku tvoří dvě lžičky prášku. Prášek je možno rozmíchat v 250 ml studené vody, džusu nebo smoothie, nebo ho přidat do koktejlů, kaší a podobně. Prášek se velmi dobře rozpouští.


Jak chutná Blendea SUPERBEAUTY?

Chuť připraveného nápoje je svěží a za mě jako stvořená pro letní dny. Nápoj je trochu nakyslý a má krásnou růžovou barvu, kterou ozvláštní každý koktejl. 

Výhody

 • bohatý zdroj vitamínu C
 • podpora tvorby kolagenu
 • zlepšení stavu nehtů, vlasů a pleti
 • bez přidaných látek
 • svěží chuť

Nevýhody

 • vyšší cena

Orientační cena

od 550 Kč

Hodnocení

4. Blendea SUPERBOOST - Netradiční spojení chutí

Blendea SUPERBOOST
Blendea SUPERBOOST zkušenosti

Produkt bez chemie, lepku, 100% BIO, vhodný i pro vegany. 

Blendea SUPERBOOST složení

SUPERBOOST tvoří superpotraviny a kořene rostlin. 

Blendea SUPERBOOST dávkování

Užívá se dvakrát denně v množství 5 g. 

Blendea SUPERBOOST recenze zkušenosti

Nejlépe chutná rozpuštěný v horké vodě, ale dá se použít i do smoothie nebo při přípravě zdravých jídel. 

Blendea SUPERBOOST chuť

Nápoj má zeleno-oranžovou barvu a pikantní chuť. 

Dalším zajímavým produktem je Blendea SUPERBOOST

Ta v sobě kombinuje zázvor (30 %), maracuju (20 %), moringu (13 %), lucumu (13 %), kurkumu (10 %), baobab (10 %), ženšen (2 %) a dlouhý pepř pippali (2 %).

Tato silná směs je skvělým způsobem, jak posílit imunitu, dýchání, trávení, duševní pohodu i činnost kardiovaskulárního systému. Je bohatá i na antioxidanty, které chrání organismus před působením volných radikálů.

Na normální činnost dýchací soustavy působí superpotraviny zázvor, ženšen, kurkuma i pepř pippali. Tyto látky zároveň posilují imunitní systém.

Činnost trávicího systému podporuje zázvor a kurkuma. Kromě toho také podporují kardiovaskulární systém.

Duševní zdraví, paměť a mozkové činnosti má na starosti kurkuma, ale i ženšen. Ty jsou spolu se zázvorem považovány za výborné antioxidanty, které sehrávají v lidském těle více důležitých funkcí.

Tato směs je ideální ke konzumaci během náročnějších období, kdy jsou kladeny vyšší nároky na imunitu, ale například i na duševní zdraví a psychickou pohodu. 


Jak užívat Blendeu SUPERBOOST

Také tento doplněk je dostupný ve formě prášku, který se dá rozpustit ve studené nebo horké vodě nebo přidat do smoothie, kaše a jiných zdravých pokrmů.

Denní dávka je 1,5 čajové lžičky. Doporučené dávkování jsou 3 lžičky denně (tedy dvě dávky). 


Jak chutná Blendea SUPERBOOST?

Blendea SUPERBOOST je pro mě příjemným překvapením. Musím přiznat, že vzhledem ke složení jsem se dost obávala samotné chuti, ale ta nezklamala.

Chuť je výrazná, pikantní, a pokud jste zvyklí připravovat zázvorový čaj přímo z čerstvého zázvoru, Blendea SUPERBOOST vám zachutná. Na zlepšení, resp. zjemnění chuti do ní můžete klidně přidat i med nebo citron. Takto připravený nápoj skvěle zahřeje.

Výhody

 • čisté složení 8 superpotravin
 • podpora imunitního systému
 • podpora zdraví dýchacích cest
 • obsah antioxidantů

Nevýhody

 • chuť nemusí vyhovovat každému

Orientační cena

od 440 Kč

Hodnocení

 5. Blendea SUPERCOFFEE - Zdravá káva

Blendea SUPERCOFFEE
Blendea SUPERCOFFE zkušenosti

Také tento vydařený produkt Blendea je bez přidaných látek a vhodný i pro vegany. 

Blendea SUPERCOFFEE složení

Složení Blendea SUPERCOFFEE. 

Blendea SUPERCOFFEE složení

Tuto kávu byste neměli konzumovat častěji než dvakrát denně. 

SUPERCCOFFEE Blendea recenze zkušenosti

Blendea SUPERCOFFEE se připravuje jako klasická instantní káva - zalévá se horkou vodou o teplotě cca 80 °C. 

Blendea SUPERCOFFE chuť

Chuť této kávy určitě potěší všechny milovníky dobré, kvalitní kávy. 

Názory na kávu se obvykle liší. Zatímco někteří odborníci jsou pro pití kávy a podle nich má pro tělo vícero pozitivních účinků, jiní zase doporučují pít kávu střídmě nebo vůbec. I přesto má tento nápoj mnoho příznivců, kteří si bez něj neumí představit ani jeden svůj den.

I proto se v současnosti na trhu objevuje čím dál tím více tzv. zdravých káv, které tělu kromě kofeinu přináší i zdraví prospěšné látky. Jednou z takových zdravých káv je i Blendea SUPERCOFFEE. A v čem spočívá její výjimečnost?

V první řadě jde o unikátní složení, které nabízí lidskému tělu více benefitů. Ve složení této kávy se nachází instantní káva, kořen čekanky, reishi, chaga, hericium a cejlonská skořice. 

Hlavní složku tvoří především směs instantní kávy Arabica a Robusta, které jsou bohaté na kofein. Ten nejenže postaví na nohy, ale také dodává energii, podporuje vytrvalost, bdělost a soustředění.

V SUPERCOFFE se dále nachází houba chaga v BIO kvalitě, která působí jako silný antioxidant, podporuje imunitní systém a přispívá k podpoře trávení a k očistě organismu.

Kořen čekanky je bohatý na vlákninu, má pozitivní vliv na trávení a usnadňuje vyprazdňování.

Houba Reishi je vyhledávaná a využívaná především kvůli svému vlivu na posílení obranyschopnosti organismu.

Další houbou nacházející se v SUPERCOFFEE je hericium. Tato houba velmi dobře působí na paměť a mozkové funkce. Dokáže pomoci i při úzkostech a depresích.

Aby Blendea SUPERCOFFE dobře chutnala, byla do ní přidána špetka cejlonské skořice.


Blendea SUPERCOOFEE: Doporučené dávkování

Denní dávka představuje 3,3 g směsi (1 vrchovatá lžička), přičemž denně se mohou užít dvě dávky. Nápoj se připravuje jako klasická instantní káva, tedy jednu dávku zalejete 150 ml horké vody (o teplotě cca 80 °C). Pro doslazení je možné přidat vámi preferovaný cukr a na zjemnění nápoje mléko nebo oříškové máslo či kvalitní MCT olej.

Těhotné a kojící ženy by se o užívání této kávy měly předem poradit se svým lékařem. Superpotraviny totiž mohou obsahovat i látky, které ve zvýšené míře nemusí být vhodné pro těhotnou nebo kojící ženu.


Jak chutná Blendea SUPERCOFFE?

Chutná jako skvělá, kvalitní káva. Vůbec není třeba se obávat přidaných hub, protože jejich chuť je sice jemně cítit, ale je nevýrazná a za mě výborně doplní celé složení. 

Výhody

 • káva doplněná o funkční houby a vlákninu
 • dodává energii
 • podporuje trávení
 • podporuje imunitní systém
 • vynikající chuť
 • zdravá káva

Nevýhody

 • v porovnání s jinými kávami vyšší cena

Orientační cena

od 420 Kč

Hodnocení

6. Blendea SUPERPROTEIN - Vhodný i pro vegany a vegetariány

Recenze SUPERPROTEIN Blendea
Blendea SUPERPOTEIN zkušenosti

Blendea SUPERPROTEIN je rostlinný protein s obsahem superpotravin. 

Blendea SUPERPROTEIN složení

Základní složkou je rýžový protein.

Blendea SUPERPROTEIN davkovani

Jedna dávka představuje 25 g  prášku.

SUPERPROTEIN Blendea recenze zkušenosti

Protein se dá rozpustit ve vodě nebo v mléce.

Blendea SUPERPROTEIN chuť

Blendea SUPERPROTEIN se hůře rozpouští.

V portfoliu značky Blendea nechybí ani něco pro sportovce, a to SUPERPOTEIN Blendea

Tento produkt je směsí bílkovin a potravin pocházejících až z Jižní Ameriky. Vyniká čistým složením, které je bez jakýchkoliv barviv a konzervačních látek. Neobsahuje ani rafinovaný cukr, laktózu a lepek, a proto je vhodnou volbou i pro vegany a vegetariány.

Mezi jeho účinky patří růst svalové hmoty, podpora vytrvalosti a energie i vliv na libido a plodnost. A z čeho se skládá?

Největší zastoupení má rýžový protein, a to až v poměru 70 %. Rýžový protein je bohatý na bílkoviny, které jsou nezbytné pro budování a růst svalů.

Součástí proteinu je i maca žlutá, která obsahuje důležité vitamíny, stopové prvky, aminokyseliny, vlákninu i proteiny a sachariny. Díky tomuto složení má pozitivní vliv na libido a sexualitu, jako i vitalitu a energii.

Pro dochucení byla do proteinu přidaná lucuma, která je považována za zdravou náhradu klasického cukru a kromě toho je také velmi dobrým antioxidantem. Pro lepší chuť obsahuje protein i kokosový cukr s nízkým glykemickým indexem. 

Poslední složkou je kakaový prášek, který je známý jako antioxidant.


Jak užívat SUPERPROTEIN od Blendey?

Jedna dávka představuje 25 g proteinu a užívá se jeden až dvakrát denně. Připravuje se jako klasický protein, tedy rozmícháním ve vodě (250 až 300 ml), případně v mléce. Můžete použít shaker nebo mixér. Osobně doporučuji raději mixér, protože se protein hůře rozpouští.

Také tento protein je možné kromě přípravy nápoje použít i při přípravě jídel, například palačinek, které díky této přísadě výborně zasytí.


Chuť SUPERPROTEINU Blendea

Chuťově jde o velmi vydařený produkt, což u proteinů vůbec nebývá zvykem. Kakao se stará o příjemnou kakaovou chuť, kterou zjemňuje a doslazuje přidání lucumy a kokosového cukru.

Výhody

 • čisté složení bez obsahu konzervantů a barviv
 • vhodný pro vegany i vegetariány
 • podpora růstu svalové hmoty
 • podpora plodnosti a libida
 • chuť

Nevýhody

 • horší rozpustnost

Orientační cena

od 640 Kč

Hodnocení

NÁŠ TIP: Zaujal vás Blendea SUPERPOTEIN vhodný i pro vegany a vegetariány? Víc se o něm dočtete v naší podrobné recenzi

Moje celkové hodnocení

Za značkou Blendea stojí skupina zanícených mladých lidí, nadšenců pro zdravý životní sty, což je cítit z každého jejich produktu.

Všechny produkty s etiketou Blendea jsou originálními směsmi superpotravin, které tělu přináší vícero benefitů. Podporují přirozenou obranyschopnost organismu, zlepšují trávení, zvyšují energii a vitalitu, přispívají k psychické pohodě.

Mají čisté složení, jsou bez přidaných barviv, konzervantů a bez rafinovaného cukru. Neobsahují ani laktózu a lepek a jsou vhodné pro vegany i vegetariány. 

Jsou cestou, jak z konzumace jídla a nápojů vytěžit víc než jen dobrý pocit plného břicha.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 9. května 2021

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: