15 nejlepších seriálů z produkce HBO

Nejlepší HBO seriály

Pokud vás už omrzel Netflix, co takhle vyzkoušet pro změnu HBO GO? 

Jste Netflix team nebo spíše HBO team?

Netflix si ze začátku získal větší přízeň publika, ale poté, co se seriál Hra o trůny probojoval na absolutní špičku mezi seriály, se HBO stalo populární i u nás. 

Pokud máte pocit, že jste viděli už snad všechno, určitě se vám bude hodit trocha inspirace na dobré seriály. V redakci jsme proto dali dohromady tento žánrově bohatý seznam, díky němuž si na své přijdou milovníci sci-fi, dramatu, komedie i historicích seriálů. 

Miniseriál, 10 epizod | IMDb: 9,4/10

Bratrstvo neohrožených představuje absolutní špičku mezi seriály z dílny HBO a na IMDb si vysloužilo až 9,4 bodů z 10. Děj tohoto desetidílného miniseriálu, natočeného podle bestselleru spisovatele Stephena E. Ambroseho, vypráví o elitní jednotce americké armády z 2. světové války, známé jako Easy Company.

Bratrstvo neohrožených je dramatickým zpracováním podrobného popisu výcviků a bitev této elitní jednotky od Normandie až po obsazení Hitlerova "Orlího hnízda" v Berchtesgadene. A zároveň je sondou do mezilidských vztahů vojáků, zobrazením přátelství "na život a na smrt" a v neposlední řadě také pohledem na západní frontu druhé světové války očima běžného amerického vojáka. 

Tento úspěšný seriál získal v roce 2001 cenu Emmy a Zlatý glóbus za nejlepší miniseriál.

Bratrství neohrožených

Zdroj: www.hbogo.com

Miniseriál, 5 epizod | IMDb: 9,4/10

Seriál rekonstruuje jednu z nejhorších světových katastrof zapříčiněných člověkem - mohutnou explozi jaderné elektrárny Černobyl na Ukrajině v roce 1986, která uvolnila nebezpečné radioaktivní látky nejen na území Sovětského svazu, ale i do oblastí Skandinávie a západní Evropy. 

Předního sovětského jaderného fyzika Valerije Legasova, který vedl vyšetřování této tragické události, perfektně ztvárnil  Jared Harris

I když je vám příběh o Černobylu známý, doporučujeme vám podívat se na tento miniseriál, stojí rozhodně za to.

Černobyl

Zdroj: www.businessinsider.com

8 sérií, 73 epizod | IMDb: 9,3/10

Je tu někdo, kdo ještě neviděl legendární seriál z dílny HBO, Hru o trůny?

Výpravný seriál natočený podle bestsellerové fantasy ságy Píseň ohně a ledu od George R. R. Martina, zachycuje krvavý boj o Železný trůn, post nejvyššího vládce Sedmi království.

Děj této úžasné osmidílné série je plný dobrodružství, intrik, romantiky, fantasy mezi králi, královnami, vojáky a čaroději, vrahy a lháři. Tu správnou atmosféru mu dodává zamrzlá krajina, kde léto trvá několik let, ale zima může trvat i celý lidský život.

Věta "Winter is coming" se díky tomuto ohromnému seriálu stala legendární.

Hra o trůny

Zdroj: www.larepublica.net

5 sérií, 60 epizod | IMDb: 9,3/10

Pokud vás už nebaví kriminálky jako CSI Miami, určitě se podívejte na The Wire - Špína Baltimoru. Dramatický krimi seriál z prostředí drog, narkotik, pašeráctví či byrokracie a tisku. Příběh se odehrává, jak už název napovídá, ve zkorumpovaném Baltimoru.

Pětidílný seriál, který si vysloužil nejedno ocenění a byl kritiky vynášen do nebe, vás vtáhne do nahánění policejního detektiva a drogového krále, který za sebou po ulicích Baltimoru nechává nejen narkotika, ale i mrtvá těla. 

Špína Baltimoru (The Wire)

Zdroj: www.hbogo.com

6 sérií, 86 epizod | IMDb: 9,2/10

První epizody seriálu o mafiánském bossovi Tonym Sopranovi vyšly už sice v roce 1999, ale natočilo se 6 sérií. Sopranovci jsou protkáni černým humorem, rychlými zvraty událostí a prudkými konflikty, které vás chytí a nepustí.  

Pokud jste fanouškem mafiánské tematiky, u rodiny Sopranovců, kteří se vypořádávají s napětím v manželství, neposlušnými dětmi, záchvaty zuřivosti a také mafiánským zákonem mlčenlivosti, si rozhodně přijde na své.

Seriál Sopranovci se stal velmi oblíbeným a dokonce získal hudební ceny Emmy a Zlatý Glóbus.

Sopranovci (The Sopranos)

Zdroj: www.hbogo.com

8 sérií, 96 epizod | IMDb: 8,9/10

Klíčová postava v tomto dramatickém seriálu je Dexter Morgan - skvěle vymyšlená, okouzlující, inteligentní hlavní postava se smyslem pro humor. Dexter je však také sériovým vrahem.

Rozpolcený nutkáním zabíjet a touhou po skutečném štěstí žije v konfliktu se sebou samým. Během bílého dne vyšetřuje u miamské policie vraždy a během noci je páchá.

Dexter

Zdroj: www.hbogo.com

Tip: Přečtěte si také naše tipy na 19 nejlepších seriálů z produkce Netflix.

3 série, 24 epizod | IMDb: 9,0/10

Pokud jste fanouškem detektivních seriálů, Temný případ je záruka kvality. Ústředními postavami tří sérií jsou dva detektivové, jejichž životy jsou navzájem propojeny během sedmnáct let trvající honičky za sériovým vrahem.

Hvězdné herecké obsazení (Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Colin Farrel a i.), ironický humor, chytlavý komplikovaný příběh i nevtíravé filozofování o životě - na to všechno se můžete v Temném případu těšit.

Temný případ (True Detective)

Zdroj: www.hbo.com

3 série, 28 epizod | IMDb: 8,7/10

Máme tu také něco pro milovníky pořádného sci-fi. Dramatický seriál z produkce HBO - Westworld, inspirovaný stejnojmenným filmem z roku 1973, zobrazuje futuristický zábavní park, který obývají roboti. 

Westworld vám představí temný svět, kde se protíná blízká budoucnost s minulostí, s níž se dá podle představ manipulovat. Vítejte ve Westworldu! Ve světě, v němž je možné splnit si každou lidskou touhu, a který vás zavede do počátků umělé inteligence a evoluce hříchu. 

Westworld

Zdroj: www.hbogo.com

1 série, 10 epizod | IMDb: 8,1/10

Satirický komediální dramatický seriál z roku 2020 vypráví příběh vzestupu Kateřiny Veliké z úplné outsiderky na nejdéle vládnoucí panovnici v dějinách Ruska. Velmi aktuální příběh o situaci v Rusku z 18. století zachycuje celou řadu rolí, které tato panovnice, milenka, učitelka a bojovnice během svého života sehrála.

Děj první série vypráví fiktivní, zábavný příběh o romantickém mladém děvčeti, které přichází do Ruska uzavřít sňatek s carem Petrem. Kateřina, doufaje v láskyplný život, se však místo toho ocitne v nebezpečném zaostalém světě, v němž musí zabít svého manžela, přemoct církev a získat důvěru lidu. 

Veliká (The Great)

Zdroj: www.hbo.com

10. John Oliver: Co týden dal a vzal  (Last week tonight with John Oliver)

7 sérií, 203 epizod | IMDb: 8,9/10

Výborná kombinace britského a amerického humoru skloubená se závažnými až alarmujícími tématy, jimž čelí nejen Amerika, ale i celý svět. Taková je komediální talk show Jona Olivera z dílny HBO. 

V půlhodinových epizodách (jichž se natočilo už 203!) Oliver Američanům promlouvá do duše. Divákům dokáže otevřít oči o aktuálních událostech, novinkách a politice, které sice pojímá zábavně a sarkasticky, ale zároveň nutí k zamyšlení.

John Oliver: Co týden dal a vzal

Zdroj: www.hbo.com

11. Fargo

4 série, 40 epizod | IMDb: 8,9/10

Seriál o čtyřech sériích Fargo vznikl na základě inspirace  stejnojmenným oscarovým filmem z roku 1996, s nímž ale nemá moc společného.

Seriál Fargo je sice podobně zamotaný, satirický jako film, ale zápletka i charaktery postav se odvíjí jinak. Děj je protkaný černým humorem, vraždami a nepředvídatelnými situacemi. Garantujeme vám, že z Farga budete mít mírně absurdní a mrazivý pocit. 

Fargo

Zdroj: www.hbogo.sk

2 série, 22 epizod | IMDb: 8,7/10

Všichni milovníci drama a historie si přijdou na své v příběhu o lásce a zradě, mužích a ženách, pánech a otrocích pod názvem Řím. V dramatickém seriálu z dílny HBO děj zachycuje bouřlivou dobu, v níž skončila republika a zrodilo se císařství.

Řím je kvalitní a poměrně drsný seriál, v němž se nešetří bitvami, krví a intimními scénami.

Řím (Rome)

Zdroj: www.amazon.com

5 sérií, 63 epizod | IMDb: 8,7/10

Děj pětidílného seriálu Odpočívej v pokoji, jehož tvůrcem je Alan Ball (známý scénárista oscarové Americké krásy), se točí kolem rodiny Fisherových provozující nezávislý pohřební ústav. 

Struktura jednotlivých dílů je v podstatě vždy stejná - nejdříve se seznámíme s mrtvolou, která vždy skoná nějakým podivným způsobem a její pohřeb tvoří rámec celé epizody, protkávaný zauzlenými příběhy členů rodiny. V příběhu se střídají humorné scény s tragickými výjevy.

Seriál získat celkem šest ocenění Emmy.

Odpočívej v pokoji (Six Feet Under)

Zdroj: www.amazon.com

14. Gomora

4 série, 48 epizod | IMDb: 8,7/10

Gomora vás zavede do nebezpečných a temných uliček Neapole, kde se nachází centrum neapolské mafie. Potom, co je jeden z nejobávanějších a největších vůdců zločinecké organizace Camorry zatčen a poslán za mříže, jeho pravá ruka, třicetiletý Ciro di Marzio, se snaží převzít post vůdce obávané mafie. 

Boj o nadvládu soupeřících klanů právě vypukl a pokud máte rádi mafiánské filmy a seriály, u Gomory si přijdete na své.

Gomora

Zdroj: www.hbogo.cz

3 série, 25 epizod | IMDb: 8,6/10

A na závěr tu máme zábavný, vtipný, inteligentní a aktuální seriál Newsroom, který nahlíží do zákulisí fiktivní zpravodajské televizní stanice ACN Network. 

Děj se zaměřuje na život před i za kamerou sarkastického moderátora, vedoucí produkce, jejich šéfa a ostatních kolegů. Zpravodajský tým si určil životní misi - chtějí dělat dobré zpravodajství i přes firemní a osobní problémy.

Skvěle napsané postavy a velmi dynamické tempo vám nedovolí ani na chvíli polevit ze sledování, na Newsroom se stanete závislí.

Newsroom

Zdroj: www.theguardian.com

Jelikož HBO stále přichází s novými seriály, seznam budeme průběžně aktualizovat. Pokud máte tip na seriál, o němž by měli vědět i ostatní, dejte nám vědět do komentářů!


Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 4 / 5. Počet hlasů: 1

  • 19. září 2020

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vystudovala Masmediální komunikaci a proto její práce v novinách, či psaní článků nejsou cizí. Zbožňuje cestování a jak říká, minula by poslední peníze na jakýkoliv výlet (a dobré jídlo). Rada sportuje a zajímá se o módu, kosmetiku a lifestyle.

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 1 comments
15 nejlepších filmů všech dob - viděli jste je?

[…] NÁŠ TIP: Jste také seriálový nadšenec? Inspirujte se naším výběrem 15 nejlepších seriálů z produkce HBO.  […]

Reply

Leave a Reply: