Nejlepší tabletky na hubnutí


Autoři: Lenka Riganová, PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková | Aktualizováno: 21. 09. 2019

Tyto tabletky na hubnutí doporučujeme

Garsin

100% přírodní složení

Pilulky na hubnutí s čistým, přírodním složením.

cena od 350 Kč

Lipoxal

Navodí pocit sytosti

Obsahuje vlákninu, která nasytí a omezí přejídání.

cena od 490 Kč

Prípravok na chudnutie Bellasin

Pro ženy po čtyřicítce

Přípravek navržený pro ženy v menopauze. 

cena od 730 Kč

Recenze tabletek na hubnutí

Do testování tabletek na hubnutí jsme se pustili s velkým očekáváním. Samozřejmě, nečekali jsme, že půjde o zázračné tabletky, po jejichž užití se ihned hubne, ale výsledky nás i přesto poměrně překvapily. Však posuďte sami.

KOMBO expert radí

Kombo expert Eva Badíková

PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková absolvovala vysokoškolské studium na Farmaceutickej fakulte UK v Bratislave a v současnosti pracuje jako zodpovědný farmaceut v lékárně REGIA v Lučenci.

Přípravky na snižování hmotnosti jsou podle ní velmi vyhledávanými výživovými doplňky. Je ale opravdu důležité umět si vybrat ten správný.

Jak jsme hodnotili

Z velkého množství tabletek na hubnutí, které můžete najít na současném trhu, jsme po důkladném porovnání vybrali 6 nejlepších z nich.

Ty jsme následně podrobili našemu hodnocení, v němž jsme vycházeli ze složení jednotlivých přípravků, obsahu účinných látek, dávkování, ceny, ale i zkušeností uživatelů, kteří tyto tabletky už vyzkoušeli.


Porovnání hodnocených přípravků na hubnutí

Garsin

#1

Lipoxal

#2

Chilliburner

#3

XL-S Medical recenzia a skúsenosti

#4

Prípravok na chudnutie Bellasin

#5

Balení

60 kapslí

120 tablet

30 tablet

90 sáčků

90 kapslí

Hodnocení

Plusy

+ přírodní složení

+ bez obsahu lepku

+ komplexní účinky na trávení

+ obsahuje vlákninu

+ navodí pocit sytosti

+ přírodní složení

velikost balení 

+ zlepšuje trávení

+ produkt je dobře snášen

dobrá cena 

+ obsahuje vlákninu

+ menší pocit hladu, pocit nasycení

+ jednoduché užívání

pomůže i při příznacích menopauzy

Mínusy

- nezistené

- větší tablety

- malé balení

- může způsobit nadýmání

- individuální účinek

Cena

350 Kč

490 Kč

310 Kč

410 Kč

730 Kč

(Zelenou barvou jsou vyznačeny nejvýhodnější parametry. Červenou barvou jsou vyznačeny nejméně výhodné parametry.)

Recenze tabletek na hubnutí

1. ADVANCE Garsin - 100% přírodní složení

• 1 balení 60 kapslí na 1-2 měsíční kúru

Garsin

Složení

Primární složkou přípravku na hubnutí Garsin je látka Garciniacambogia, která vyniká vysokým obsahem kyseliny hydroxycitronové. Ta je známá svými příznivými účinky v boji s nadváhou. Kromě této látky najdete v přípravku L-karnitin, vitamín C, zelený čaj či AcaiBerry a C.L.A.

Jak funguje? 

Jakmile začnete s užíváním tohoto přípravku, už poměrně v krátké době můžete pozorovat zrychlení vašeho metabolismu, spalování tuků a následné hubnutí. Kromě toho budete mít pod kontrolou i chuť na jídlo a zlepší se i celkově trávení. 

Tento produkt obsahuje také extrakt ze zeleného čaje, který má nejen důležitou úlohu při spalování a hubnutí, ale také podporuje i činnost ledvin a vylučování vody z těla.

Dávkování

Garsin byste měli užívat v množství 1 kapsle dva až třikrát denně, při dlouhodobém užívání snížit dávku na jednu tabletu denně.

 Jaké jsou zkušenosti lidí?

"Výrobek jsem si koupila na základě recenzí na internetu a účinek je asi u každého jiný. Nezhubla jsem 8 ani 10 kg za měsíc, ale 2 kg, a to je pro mě úspěch, protože mám zdravotní problémy, takže nemůžu nějak výrazně cvičit. Kdyby šlo měsíčně kilo dolů, tak jsem spokojená, protože beru léky, po kterých se nehubne, ale naopak přibírá, a bez nich být nemůžu. Takže jsem úplně spokojená a budu pokračovat." Ája, Heureka.cz

"Zatím jsem nezhubla." Denisa, Heureka.sk

Náš názor

Garsin je vhodným přípravkem pro každého, kdo hledá účinného pomocníka v boji s nadbytečnými kily. Nezapomínejte však na to, že k dosažení požadovaného účinku je potřeba upravit i stravu a zařadit do vašeho života pravidelný pohyb. 

Výhody

 • komplexní účinky na trávení
 • 100% přírodní složení
 • příznivá cena
 • bez obsahu lepku

Nevýhody

 • bez zjištěných nedostatků

Orientační cena

350 Kč

Hodnocení

2. Lipoxal Effect - Navodí pocit sytosti   

• 1 balení obsahuje 120 tablet na 1-2 měsíční kúru

Lipoxal

Složení

Hlavní složkou přípravku Lipoxal Effect je vláknina s názvem konjac glucomannan. Podobně jako i jiné formy vlákniny váže na sebe vodu, čímž se zvyšuje její objem v organismu. Přispívá tak ke snižování tělesné hmotnosti, ale také pozitivně ovlivňuje i hladinu cholesterolu v krvi.

Dalšími složkami jsou extrakty ze zeleného čaje, guarany a ženšenu, které pomáhají rozproudit metabolismus, aby zvýšil intenzitu spalování. Přípravek obsahuje i synefrin z pomerančů a L-Carnitin. 

Lipoxal Effect pomáhá spalovat tuky a potlačuje pocit hladu, a to všechno se šetrností k vašemu žaludku.

Jak funguje? 

Vláknina funguje v těle jako houba, která absorbuje vodu a zasytí tak na delší dobu. Tím pádem toho sníte méně a energetický příjem se snižuje. Tělo tak musí čerpat energii z vlastních tukových zásob.

Dávkování

Třikrát denně byste měli užívat 1-2 tabletky, nejlépe před jídlem. Důležité je zapíjet je dostatečným množstvím tekutin, aby vláknina nezpůsobovala nadýmání. Lipoxal Effect obsahuje i kofein, proto je důležité nepřekračovat denní dávku.

Jaké jsou zkušenosti lidí?

"Po zkoušení mnohých produktů jsem konečně našla ten, který zafungoval. Za 6 týdnů jsem s jeho pomocí zhubla 5,5 kg. Určitě doporučuji i ostatním." Klára, Pilulka.cz

"Pociťuji mnohem menší chuť k jídlu, takže se nekonají večerní nájezdy na ledničku. Na váze zatím vidím jen malý úbytek. Víc se potím a povzbuzující účinky mi trochu narušily usínání." Helena, Heureka.cz

Náš názor

Lipoxal Effect má vysoký podíl přírodních látek a jeho hlavní účinnou složkou je vláknina, která způsobí zasycení a omezí tak nežádoucí přejídání se.

Jak upozorňuje i informace uvedená na balení výrobku, jde o podpůrný prostředek, který je účinný v případě vyváženého stravování a pohybových aktivit. Tím se vyhnete jo-jo efektu po ukončení kúry, kdy se budete muset spolehnout na vlastní metabolismus bez podpory.

Výhody

 • hlavní složkou je vláknina
 • navodí pocit sytosti
 • na přírodní bázi

Nevýhody

 • velké tabletky, které se hůře polykají

Orientační cena

490 Kč

Hodnocení

3. Chilliburner  - S obsahem kapsaicinu

• 1 balení obsahuje 30 tablet na měsíční kúru, v prodeji i výhodné balení 45+15 ks

Chilliburner

Složení

Podstatnou látkou přípravku Chilliburner je kapsaicin, který má prokazatelné výsledky při hubnutí. Příjem jeho doporučené denní dávky v přirozené formě, tedy jezením chilli papriček, nemusí vyhovovat každému a pro mnohé se tak stává o mnoho přijatelnějším řešením jeho konzumace ve formě výživových doplňků.

Jedním z nich je i Chilliburner obsahující koncentrovaný kapsaicin, který je zpracovaný do kapslí. Benefit chilli papriček tak můžete přijmout do trávícího traktu bez nepříjemného pálení v ústech nebo jakýchkoliv jiných vedlejších účinků.

Jak funguje? 

Kapsaicin v těle pomáhá zabezpečovat zdravou střevní mikroflóru, podporuje vylučování žaludečních šťáv a tím zlepšuje trávení jídla. Zaručí vám delší pocit nasycení, proto vaše tělo bude muset sáhnout pro energii do vlastních tukových zásob.

Dávkování

Přípravek se užívá v množství 1x denně 1 tableta. Tablety se užívají celé, nezávisle na jídle a zapíjejí se dostatečným množství tekutin.

Jaké jsou zkušenosti lidí?

Chilliburner patří mezi oblíbené tabletky na hubnutí už několik let. Názory zákazníků bychom také mohli rozdělit do dvou táborů. Každý organismus funguje jinak, proto i účinky se mohou lišit. 

"Já jsem velmi spokojená s Chilliburnerem, za 1 měsíc se mi podařilo zhubnout 3 kg. Je to úžasný produkt, po kterém se cítím lehčí a plná energie. A co je úctyhodné, nepociťuji žádné pálení žáhy ani žaludku, je to velmi dobrá věc, doporučuji vřele." @golaj, Modrykonik.cz

"Viděla jsem ho na internetu a chtěla ho sama vyzkoušet. Zatím užívám 10 dní a bez výsledku. K tomu každý den cvičím, takže uvidím po měsíci. Na každého může působit jinak." zákaznice, Heureka.cz

Náš názor

Účinky kapsaicinu jsou potvrzené více studiemi a Chilliburner jako kvalitní produkt doporučují i odborníci na výživu. Opět však platí, že se nedá spoléhat jen na jednu zázračnou tabletku, která bez jakéhokoliv většího úsilí zatočí se všemi přebytečnými kily. Nesmíme zapomínat totiž ani na vyváženou stravu a dostatečný pohyb.

Výhody

 • kvalitní produkt za dobrou cenu
 • přijetí denní dávky kapsaicinu skutečně pomáhá zlepšovat trávení
 • i když tablety obsahují kapsaicin, neštípou

Nevýhody

 • malé balení

Orientační cena

310 Kč

Hodnocení

4. XL-S Medical - Komplex rostlinného původu

• 1 balení obsahuje 180 tablet / 90 sáčků na měsíční kúru

XL-S Medical

Složení

Účinnou složkou produktu XL-S Medical je komplex rostlinného původu Litramine®. I když vláknina v těle nemá žádnou výživovou hodnotu, je velmi důležitá pro správné trávení.

Jak funguje? 

Vláknina má schopnost absorbovat vodu, proto vyvolává pocit nasycení. Její nedostatek má za následek trávící problémy, které se běžně projevují zacpou nebo průjmem. XL-S Medical využívá blahodárný vliv vlákniny na lidský organismus a především její schopnost vázat vodu.

Při užívání přípravku budete mít menší pocit hladu, zlepší se vaše trávení a podle výrobce dokáže komplex Litramine vázat až 27 % tuků z jídla. Kromě toho přípravek účinně snižuje i hladinu cholesterolu v krvi. 

Dávkování

Můžete si zvolit formu tabletek nebo sáčků. Užívají se 3x denně 2 tabletky ihned po jídle. Sáčky se užívají 3x denně po jídle. Vyhovovat budou především lidem, kteří neradi polykají tabletky. Doporučuje se pít dostatek tekutin, protože jinak vláknina způsobuje nadýmání.

Jaké jsou zkušenosti lidí?

"V minulosti jsem už produkt použila a s úpravou stravy a procházkami mi pomohl s úbytkem hmotnosti. Teď ho zkusím znovu." Věra, Heureka.cz

"Mám nadváhu a vyzkoušela jsem všechno možné. V podstatě 25 let se jen snažím zhubnout s větším a někdy menším úspěchem. Vždy se mi však váha vrátí nazpět. Toto je moje poslední naděje. Hubnu, ale čekala jsem, že to půjde rychleji." Alžběta, Heureka.cz

Náš názor

XL-S Medical je oblíbený přípravek na hubnutí s množstvím fanoušků, kterým se úspěšně  podařilo zredukovat svou hmotnost. Samozřejmě, najdou se i takoví, kterým přípravek nepřinesl toužené výsledky.

I proto výrobce upozorňuje, že snížený hmotnosti nepůjde jen tak, bez úpravy životního styluZměnou stravování, pohybem a přidáním XL-S Medical se však šance na zhubnutí výrazně zvyšují.

Výhody

 • hlavní účinná látka je vláknina
 • snižuje hladinu cholesterolu v krvi
 • můžete si zvolit formu tablet nebo sáčků

Nevýhody

 • může způsobit nadýmání, pokud zapomenete pít dostatek tekutin

Orientační cena

410 Kč

Hodnocení

5. Bellasin - Pro ženy po čtyřicítce

• 1 balení obsahuje 120 kapslí na dvouměsíční kúru

Bellasin

Složení

Bellasin je přípravek na hubnutí, speciálně vyvinutý pro ženy po čtyřicítce, které často trápí nejen přibývající kilogramy, ale například i změny nálad, únava či návaly horka. Důsledkem těchto změn se zpomaluje metabolismus a nastává tak zadržování vody, ukládání tuků a následně zvyšování hmotnosti. 

Složení přípravku se skládá z fytoestrogenů ze lnu setého, jetele červeného, sóji, také adaptogenů z rozchodnice a termogenních látek z guarany, L-karnitinu a zeleného čaje.

Jak funguje? 

Právě výše zmiňované látky zabezpečují podporu metabolismu tuků, čehož důsledkem je lepší kontrola hmotnosti i potlačování hladu. Tuky se spalují rychleji a dochází i k zabránění hromadění tuku.

Dávkování

Dvakrát denně se užívá jedna kapsle, ideálně ráno a po obědě. Přípravek neužívejte před spaním.

Jaké jsou zkušenosti lidí?

"Je super, mám druhé balení, cítím se dobře, nemám návaly a nepřibírám. Doporučuji." Iveta, Heureka.cz

"Zmírňuje návaly horka." Ověřený zákazník, Heureka.cz

Náš názor

Bellasin je přípravek, který dokáže pomoct nejen s odbouráváním přebytečného tuku, ale i s doprovodnými příznaky menopauzy, jako například návaly horka či výkyvy nálad. Jeho užívání proto doporučujeme ženám po čtyřicítce, které procházejí obdobím menopauzy nebo je tato etapa teprve čeká.

Výhody

 • uleví i od doprovodných příznaků menopauzy
 • bohaté složení
 • jednoduché užívání

Nevýhody

 • individuální účinek

Orientační cena

750 Kč

Hodnocení

Jak si vybrat tabletky na hubnutí

Pokud jste rozhodnutí pro užívání tabletek na hubnutí, v první řadě byste si měli uvědomit, že stejně jako každý výživový doplněk, i tabletky na hubnutí mají jen podpůrnou funkci. Jelikož každý organismus je jiný, účinky se také liší, proto se nedá na 100 % říct, že jedna konkrétní značka zabere právě vám. 

A na co se tedy při výběru tabletek na hubnutí zaměřit?

1. Kvalita

Důležité je sáhnout po kvalitě. Hubnutí je věčné téma, proto se na trhu objevují nekvalitní produkty nebo falzifikáty, které zdraví škodí. Nekupujte proto tabletky od neověřených distributorů. Při koupi si vždy dohledejte nejen informace o složení tabletek, ale i důležité informace o výrobci a distributorovi.

2. Typy přípravků na hubnutí

Také u přípravků na hubnutí máte na výběr z velkého množství produktů, které se od sebe liší především složením, formou, účinkem, ale například i cenou.

Expert radí

"Na základě mechanizmu účinku rozlišujeme několik druhů přípravků na hubnutí:

Spalovače tuků urychlují metabolismus tuků a zabraňují jejich nadměrnému ukládání. Jejich užívání by mělo být spojeno s aktivním pohybem a pestrou stravou. Právě tyto přípravky však mohou zvyšovat i krevní tlak a pulz, a proto by je měli užívat jen zdraví jedinci a sportovci.


Přípravky s obsahem vlákniny zlepšují střevní peristaltiku, urychlují vyprazdňování a působí i proti nadýmání.


Mnoho žen trápí také zadržování vody v těle a s ním související otoky - s těmito problémy pomáhají bojovat přípravky na odvodnění.


Poslední kategorií jsou specifické přípravky pro ženy v menopauze, které kromě spalovačů obsahují i přírodní estrogeny a vitamíny.

 

Samozřejmostí při užívání kteréhokoliv doplňku by měl být i dostatečný příjem tekutin a pravidelný pohyb."


PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková

3. Složení

Jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru přípravku na hubnutí je nepochybně složení.

Přípravky na hubnutí jsou vyráběné z přírodních extraktů, proto si pozorně čtěte složení a dejte ruce pryč od těch, které obsahují přidané chemické látky nebo konzervanty.

Podrobné složení je také užitečné, pokud máte na některé látky alergii. Zbytečně byste si kupovali výrobek, který v konečném důsledku nevyužijete a ještě by vám mohl způsobit i zdravotní komplikace.

4. Dávkování a cena

Zjistěte si dopředu denní dávku a velikost balení, které je k dostání. Někdy vám totiž levnější balení 180 tabletek vystačí jen na měsíční kúru a 60 tabletek na 2měsíční, která na první pohled vypadá dražší.

Kombík radí

Kombík radí

Pozor na to, odkud tabletky kupujete. Abyste se vyhnuli falzifikátům, nakupujte jen od výrobce, oficiálního distributora nebo v lékárně.

Jen tabletky nestačí

Tabletky na hubnutí nejsou zázračnými přípravky. Na to, abyste dosáhli vytoužený efekt, budete muset k dílu přiložit ruku i vy.

Tabletky na hubnutí jsou výživové doplňky určené na podporu vaší snahy zhubnout a tedy fungují v kombinaci s úpravou stravy a s dostatkem pohybu. 

A co všechno byste měli zařadit do svého jídelníčku?

V první řadě je důležité konzumovat vyváženou stravu, což znamená dostatek minerálů, vitamínů i bílkovin. Zapomenout byste měli na sladká a kalorická jídla.

Vláknina

Pokud chcete zhubnout, měli byste se zaměřit na zvýšený příjem vlákniny. Ta totiž podporuje trávení i pročišťování střev. Její velkou výhodou je schopnost zasytit a zamezit tak přejídání se. Bohatým zdrojem vlákniny je ovoce, zelenina, ale například i vločky.

Vitamíny

Jestli chcete zredukovat hmotnost, podstatnou část vašeho jídelníčku by mělo tvořit už zmíněné ovoce a zelenina, především v čerstvém stavu. Se spalováním tuku vám účinně pomůže vitamín C, který se nachází v citrusech, ale i v paprice či rajčatech.

Bílkoviny

Jídlo plné bílkovin dokáže na dlouho zasytit a  dodat tělu potřebnou energii. Konzumujte proto dostatečné množství hovězího i kuřecího masa, luštěniny i ovoce

Hýbejte se

Bez pohybu to opravdu nepůjde, proto se hýbejte vždy, kdy je to i jen trochu možné. Do týdne byste si měli najít čas na cvičení aspoň dvakrát nebo třikrát, po dobu minimálně 30 minut.

Nejlépe funguje běh nebo jiná kardioaktivita v kombinaci se zpevňujícími cviky, jako například cviky na břicho či dřepy.

Tip experta

"Přípravky na snižování hmotnosti jsou velmi vyhledávanými výživovými doplňky a je důležité vybrat ten správný. Na trhu je najdeme nejen ve formě tablet či kapslí, ale i jako rozpustné granuláty nebo suspenze. Při výběru si kromě složení ověřte i případné kontraindikace - ne každý doplněk na hubnutí je vhodný pro každého. Pokud trpíte chronickým onemocněním, vždy se raději poraďte s lékařem nebo lékárníkem, zda je užívání konkrétního doplňku pro vás bezpečné."


PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková

Nejčasteji kladené otázky při výběru tablet na hubnutí

1. Na jakém principu fungují tablety na hubnutí? 

Tabletky na hubnutí obsahují účinné látky, jejichž cílem je donutit organismus spalovat tělesný tuk, zlepšit metabolismus, ale i snižovat chuť na jídlo.

2. Můžu zhubnout jen užíváním tabletek, bez pohybu či úpravy stravy? 

Ne, na to můžete rovnou zapomenout. Neexistují ověřené přípravky na hubnutí, díky nimž byste zaručeně zhubli bez úpravy stravy a bez dostatečného pohybu.

3. Které tabletky na hubnutí jsou nejlepší?

Tuto otázku si určitě pokládá každý, kdo uvažuje o koupi tablet na hubnutí. Odpověď na ni však není jednoduchá ani jasná. Každý z nás je jiný, naše těla a metabolismus jsou jiné, a proto přípravek, který u jedné osoby funguje, u někoho jiného nemusí, resp. intenzita účinku může být různá.

4. Mají tabletky na hubnutí vedlejší účinky?

Jelikož jde o přírodní doplňky stravy, riziko vedlejších účinků tabletek na hubnutí je sice minimální, ale i přesto možné. Nežádoucí účinky často vychází z nesprávného způsobu užívání nebo alergie na některou látku obsaženou ve složení přípravku.

5. Můžu tabletky na hubnutí užívat i dlouhodobě? 

Některé přípravky na hubnutí je možné užívat dlouhodobě, jiné zase ne. Vždy se proto řiďte informacemi uvedenými na etiketě konkrétního přípravku. Všeobecně však dlouhodobé užívání tabletek na hubnutí není právě nejideálnějším řešením. Měly by být pro vás a váš metabolismus spíš jakýmsi nakopnutím k hubnutí, pohybu a správné životosprávě.


Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0