Recenze: Hairburst vlasová kosmetika – zázrak, nebo reklamní tah?

Hairbust šampón kondicióner
 • šampon a kondicionér pro delší a silnější vlasy
 • veganské složení
 • 2×350 ml
 • cena od 930 Kč

Neustálé fénování, barvení, žehlení, kulmování nebo česání. Toto všechno dává našim vlasům pořádně zabrat. A proto není divu, že v důsledku pravidelných úprav ztrácí svůj lesk a hebkost, lámou se, krepatí a mají čím dál tím více roztřepené konečky.

Za zhoršenou kvalitou vlasů ale nemusí stát jen jejich úprava a tedy vnější vlivy, ale také stárnutí. Ano, s přibývajícím věkem nestárnou jen naše klouby, pokožka nebo zuby, ale i naše koruna krásy. Přirozený proces stárnutí vlasů začíná už kolem 30. roku života.

Stárnutí přitom konec konců neznamená jen šedivění vlasů, ale i jejich ztenčování, ztrátu objemu, změnu v jejich struktuře, poddajnosti i pružnosti.

Ať už stárnutím zasažené vlasy nebo vlasy namáhané dennodenními úpravami, vyžadují si důslednou péči. Co si ale z té záplavy nejrozličnějších produktů pro péči o vlasy vybrat?

Já jsem se rozhodla vyzkoušet přípravky značky Hairburst, konkrétně šampon a kondicionér, které můžete znát z Instagramu. Právě tam se to totiž hemží pozitivními recenzemi českých a slovenských infuencerek na Hairburst produkty.

Jak jsem byla s Hairburst šamponem a kondicionérem spokojená a co na toto kombo říkám po několika týdnech testování?

Hairburst recenze zkušenosti

V krátkosti o Hairburst

Dřív, než se dostaneme k mým zkušenostem se šamponem a kondicionérem Hairburst, řekněme si prvně něco i o samotné značce a ostatních produktech.

O Hairburst jste už pravděpodobně slyšeli. Produkty této značky totiž můžete znát ze sociálních sítí, kde je ve velkém propagují osobnosti showbyznysu jako Alexandra Orivská, sestry ze známého dua TWINS nebo oblíbená make-up artistka Lucid.

K těm nejpopulárnějším patří právě námi testovaný šampon a kondicionér pro delší a silnější vlasy, ale také žvýkací vlasové vitamíny.

Kromě těchto přípravků ale pod značku Hairburst neustále přibývají nové a nové produkty, jako například elixír na objem a růst vlasů, suchý šampon, těhotenské vitamíny nebo různé pomůcky jako váleček na pokožku hlavy nebo masážní kartáč.

Kromě toho má ale Hairburst v nabídce i šampony podle konkrétního typu vlasů. K dostání je šampon na suché a poškozené vlasy, šampon určený pro lidi s mastnou pokožkou hlavy nebo šampon na vlnité a kudrnaté vlasy.

Ani na pány se nezapomnělo. Pro ně je v nabídce šampon a kondicionér 2v1 pro silnější a hustější vlasy. 

Všechny produkty Hairburst jsou veganské, takže neobsahují žádné složky živočišného původu. Nejsou testovány na zvířatech, což je dalším argumentem pro. Jsou vyráběny ve Velké Británii v 100% zelených výrobních závodech, s ohledem na životní prostřední.

Hairburst balení

Balení Hairburst setu šampon a kondicionér. 

Zkušenosti Hairburst

Hairburst produkty neobsahují žádné složky živočišného původu, jsou tedy vhodné i pro vegany. 

Pro koho je Hairburst určený? Balení, design, první dojmy

Hairburst set se skládá ze dvou produktů - šamponu a kondicionéru, které ke mně domů dorazily v malé krabici. Balení celkově hodnotím velmi dobře, růžovo-tyrkysové barevné provedení lahodí především ženskému oku.

Šampon a stejně tak i kondicionér jsou baleny v menších plastových lahvičkách s objemem 350 ml. S malou dušičkou jsem doufala, že půjde aspoň o nějaké recyklovatelné plasty a tedy ekologičtější variantu, ale na stránkách prodejce jsem o tom nenašla žádnou zmínku. Škoda. Pojďme ale k samotným produktům.

Oba přípravky jsou určeny pro jakýkoliv typ vlasů (suché, mastné nebo normální). Jejich pravidelné používání má podpořit růst, ale i kvalitu vlasů, zvýšit jejich pevnost a omezit lámavost.

Výrobce dále slibuje zlepšení hustoty vlasů, jejich hebkosti a měkkosti, snazší úpravu i zvýšení lesku.

Šampon je vhodný jak pro muže, tak pro ženy (i pro těhotné).

Set šampón a kondicionér Hairburst

Set tvoří šampon a kondicionér. 

Recenze set šampon a kondicionér

Přípravky jsou baleny v plastových lahvičkách s objemem 350 ml. 

Hairburst šampon a kondicionér balení

Šampon a kondicionér jsou barevně odlišeny, pro jednoduché rozeznání. 

Hairburst set šampon kondicionér obsah balení

Obsah balení Hairburst setu. 

Hairburst šampon a kondicionér - složení

Značka Hairburst si zakládá na přírodním složení - produkty obsahují víc než 95 % přírodních složek.

Klíčovými složkami v šamponu a kondicionéru jsou hydrolyzované pšeničné bílkoviny, důležité aminokyseliny i panthenol. Kromě toho ale produkty obsahují i jiné látky jako přírodní konzervanty (sodium benzoate) nebo sulfáty.

Hydrolyzované pšeničné bílkoviny jsou získávány z pšeničných klíčků. Jejich plusem je, že dokáží zadržovat ve vlasech vlhkost a tím jim dodávat potřebný objem.

Pšeničné klíčky jsou bohaté na důležité vitamíny jako například vitamín A, B, E, D, antioxidanty či minerály jako draslík, zinek, fosfor, vápník nebo měď. 

Podobné účinky má i panthenol, který přispívá k zadržování vody ve vlasech, díky čemuž jsou objemnější. Panthenol vlasy zároveň i hydratuje a ty jsou na dotyk jemnější.

Z aminokyselin tu má své zastoupení prolin, valin, arginin, glycin, serin, izoleucin, treonin nebo například histidin. 

Aminokyseliny jako takové jsou pro vlasy velmi důležité. Jsou to totiž stavební bloky všech proteinů v těle, přičemž vlasy jsou do velké míry složeny právě i z proteinů a keratinu. Pokud buňky vlasových folikul nemají dostatečné množství aminokyselin, klesá produkce keratinu. Keratin je ale pro vlasy nesmírně významný, protože jim dodává sílu. 

Diskutovanou složkou jsou ale sulfáty, které se velmi často nacházejí v kosmetických produktech. Zabezpečují vynikající pěnivé vlastnosti a tím v uživateli budí přesvědčení, že dané produkty skutečně fungují. Přece čím víc pěny, tím lépe. Na druhé straně ale sulfáty mohou narušovat ochrannou bariéru pokožky a vysušovat ji.

V Hairburst šamponu a kondicionéru se ale pro zachování pěnivosti nachází ALS, který představuje mírnější povrchově aktivní látku, ne nejčastěji běžně používané sulfáty, jako laurylsulfát sodný (SLS).

Složení je tedy v pořádku, až na výše zmíněné sulfáty, které nemusí každému vyhovovat a nadšence přírodní kosmetiky mohou odradit.

Hariburst šampon zkušenosti

Hairburst šampon je vhodný pro všechny typy vlasů. 

Hairburst šampon složení

Posiluje vlasy a zlepšuje jejich kvalitu. 

Hairburst kondicionér zkušenosti

Kondicionér je určený k péči o vlasy po umytí. 

Hairburst kondicionér složení

Pravidelné používání přináší na dotek hebčí vlasy. 

Jak používat Hairburst šampon a kondicionér?

Možná si řeknete, že umývání vlasů není žádná věda a že každý přece ví, jak na to. Jste si ale skutečně jistí, že si vlasy umýváte správně?

Před každým umytím je důležité si vlasy nejdřív důkladně rozčesat. Nejen, že z nich uvolníte nečistoty, ale zároveň předejdete jejich lámání a zacuchávání během umývání.

Když už máte vlasy rozčesané, opláchněte je teplou vodou. Následně na vlasy aplikujte šampon a vmasírujte do pokožky hlavy po dobu přibližně 2 až 3 minut. Při umývání vlasů je mnohem důležitější šampon vmasírovat do pokožky vlasů než do jejich délky.

Co se týká množství šamponu, nepřehánějte to. Postačí množství ve velikosti čajové lžičky.

Vlasy důkladně opláchněte. Zbytky neumytého šamponu by totiž mohly nadělat pořádnou neplechu.

Hned po umytí vlasů šamponem použijte kondicionér Hairburst. Ten je třeba nanášet rovnoměrně od konečků vlasů směrem nahoru. Pokud nemáte vlasy nějak intenzivně poškozené, měli byste se vyhýbat kořínkům vlasů a vrchní části, protože vás může překvapit pocit mastných vlasů už den po jejich umytí. Kondicionér tedy nanášejte na vlasy maximálně k rovině uší.

Kondicionér nechte na vlasech působit cca 3 až 5 minut a potom opláchněte. 

Úplně nakonec doporučujeme vlasy rychle opláchnout studenou vodou, která jim dodá lesk.

Hairburst šampon recenze

Při umývaní vlasů je důležité použít vhodné množství šamponu, vmasírovat do pokožky hlavy a důkladně opláchnout. 

Hairburst kondicionér zkušenosti

Kondicionér nechte na vlasech působit několik minut a opláchněte, ideálně vlažnou až studenou vodou. 

Moje zkušenosti s Hairburst

O produktech Hairburst jsem toho už slyšela, četla a viděla na sociálních sítích opravdu dost. Ne jednou jsem po nich pokukovala, ale až teď jsem se odhodlala vyzkoušet je. Co na ně po testování říkám? 

Jsem nositelkou dlouhých, vlnitých, suchých vlasů se sklonem ke krepatění a lámání. Samozřejmostí jsou i roztřepené konečky. Pravidelně si cca 2 až 3 cm nechávám zastřihnout, ale k větší změně se neumím odhodlat, a to i přesto, že by mým vlasům určitě prospěla. Poctivě se ale zaměřuji na to, abych své vlasy posílila a zlepšila jejich kvalitu. A tak stále zkouším nové a nové přípravky.

Šampon a kondicionér Hairburst mě hned při prvním umývání okouzlil svou vůní, z níž je výrazně cítit kokos. Vůně ve vlasech zůstává i po umytí a nevyprchá z nich ani po usušení.

Šampon pění velmi dobře a tedy je potřeba dát si pozor na jeho důkladné opláchnutí. Kondicionér má příjemnou jemnou vůni a na mokré vlasy se snadno aplikuje. A co moje pocity po vyzkoušení?

Budu upřímná. Po prvním umytí a usušení vlasů jsem nezpozorovala žádnou změnu. Dokonce jsem byla trochu zaskočená tím, že moje vlasy nejsou po aplikaci kondicionéru hebké (tak jako u jiných produktů). Testovala jsem ale dál.

První změny jsem začala pozorovat až po několika týdnech. Vlasy se mi nezdají už tak suché ani zkrepatělé a na dotek jsou také citelně hebčí. Malý rozdíl pozoruji i v délce, ale nemůžu mluvit o nějak výrazném nárůstu, nějaké 2-3 cm to ale určitě budou.

Skúsenosti Hairbust

Moje vlasy před začátkem používání vlasové kosmetiky Hairburst - suché, krepaté a těžce upravitelné. 

Hairburst zkušenosti

Po několikatýdenním používání jsou vlasy poddajnější, lesklejší, příjemnější na dotek a snáze se upravují. 

Cena

Cena Hairburst setu šampon a kondicionér se momentálně pohybuje kolem částky 930 Kč, což je v přepočtu 465 Kč za jeden produkt. A to opravdu není nejméně.

Na stránce ale poměrně často probíhají různé slevy a výprodeje, s nimiž můžete nakoupit výhodněji. Oblíbenou je zejména akce "1+1 produkt zdarma".

Výhody a nevýhody Hairburst setu

Výhody

 • příjemná vůně/krásně provoní vlasy
 • šampon dobře pění
 • bez parabenů
 • bez silikonu
 • veganské složení
 • vhodné pro všechny typy vlasů
 • pravidelné používání zlepšuje kvalitu vlasů

Nevýhody

 • vyšší cena
 • balení v plastu
 • obsahuje i sulfáty
Hairburst šampon a kondicionér

Můj celkový dojem a hodnocení

Vlasová kosmetika Haiburst není zázrak, který vaše vlasy prodlouží ze dne na den. To určitě ne. Každý vlas má totiž svůj přirozený cyklus, který jistý čas trvá. Růst vlasů je ale možné účinně podpořit kvalitní péči zvenku, ale i zevnitř.

Právě na péči o vlasy zvenku vám může velmi dobře posloužit Hairburst šampon a kondicionér. Pravidelným, důkladným používáním docílíte silnějších, lesklejších a hebčích vlasů. Očekávat můžete i nějaký ten nárůst na délce.

Plusem vlasové kosmetiky Hairburst je i krásná vůně, která ve vlasech zůstává i po jejich vysušení.

Jako negativum ale vnímám cenu. Téměř 465 Kč za jednu 350ml lahvičku šamponu nebo kondicionéru mi přijde poměrně dost. Ani z balení v plastu nejsem nadšená.

Podobné je to i se složením, které sice tvoří víc než 95 % přírodních složek, ale také obsahuje sulfáty. I když já osobně jsem během celé doby používání šamponu nezaznamenala žádné problémy s pokožkou, žádné svědění ani nic podobného, u lidí s citlivější pokožkou tomu tak být nemusí. 

Celkově se ale vlasová kosmetika Hairburst těší velké oblibě nejen u nás, ale i v zahraničí, o čemž svědčí spousta spokojených recenzí zákazníků.

Kdybych to tedy měla shrnout, z mého pohledu šampon a kondicionér Hairburst určitě stojí za vyzkoušení, protože vlasy dokáží viditelně posilnit a zlepšit jejich kvalitu. Chce to ale nějaký čas.


Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 6. prosince 2021

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: