19 nejlepších seriálů z produkce Netflix

Netflix

Pokud patříte k fanouškům filmu, díky Netflixu si přijdete na své. Zdroj: www.unsplash.com

Každý fanoušek Netflixu ví, že inspirace na dobré seriály není nikdy dost. Proto jsme v redakci dali dohromady tento žánrově bohatý seznam.

Přijdete si na své, ať už jste fanouškem sci-fi, drama, hororu nebo hledáte veselé sitkomy na večerní “Netflix & chill”.

6 sérií, 78 epizod | IMDb: 8,8/10

House of Cards je jedním z prvních seriálů z produkce Netflix. Můžeme říct, že i jedním z nekvalitnějších. Příběh se odvíjí od ambice Franka Underwooda (Kevin Spacey) postoupit z pozice senátora amerického kongresu až na ten nejvýznamnější post - prezidenta Spojených států.

Seriál je bohatý na intriky, zápletky, dějové zvraty a překvapivá vyvrcholení, která vás dostanou. Excelentní herecké výkony a scénář dělají z politického seriálu nezapomenutelný divácký zážitek.

Herečka Robin Wright získala za roli Claire Underwood v roce 2014 Zlatý glóbus a její herecký kolega ze seriálu Kevin Spacey si ho odnesl o rok později.

House of Cards

Zdroj: www.netflix.com

3 série, 30 epizod | IMDb: 8,8/10

Jméno Pablo Escobar je notoricky známé po celém světě. Narkobaron z kolumbijského Medellínu nemá v historii obdoby. Se svým obrovským drogovým kartelem sahajícím do celého území Ameriky v 80. letech vydělával desítky milionů dolarů.

Postava Pabla Escobara se stala jakýmsi symbolem pro marnost boje proti drogám a kriminalitě v Americe, úplatnosti a bezmoci autorit vůči silným zločineckým skupinám.

Seriál Josého Padilhy zobrazuje skutečné události nebezpečných mocných zločinců, což ho dělá mimořádně dramatickým.

Narcos

Zdroj: www.netflix.com

5 sérií, 60 epizod | IMDb: 8,5/10

Seriál ze světa, kde žijí antropomorfní zvířata s lidmi bok po boku, patří mezi nejlepší a zároveň nejpodceňovanější produkty Netflixu.

Hlavní postavou je kůň BoJack, vyhaslá hvězda ze sitkomu 90. let. BoJack se snaží obnovit svou kariéru s pomocí své manažerky a nestálé přítelkyně, perské kočky. Jeho rivalem je zlatý labrador a jeho láskou žena, která pracuje jako ghostwriterka. 

BoJack Horseman je bláznivou satirou hollywoodského světa celebrit. Zároveň však upřímně poukazuje na citlivé a aktuální téma - depresi. Veselé situace tak získávají melancholický podtext. S lidskými vlastnostmi sympatického BoJacka se jistě ztotožníte ihned po zhlédnutí několika epizod.

BoJack Horseman

Zdroj: www.netflix.com

2 série, 17 epizod | IMDb: 8,9/10

První série Stranger Things je o chlapci jménem Will, kterého unese příšera a ocitne se v prostředí, jež připomíná Poltergeist. Jeho matka spolu s šerifem po něm pátrají. Kromě nich se do pátrání pustí i jeho nejlepší přátelé, včetně kamarádky se zvláštními telepatickými schopnostmi. 

Hororový sci-fi seriál zaujme každého fanouška klasických blockbusterů ze začátku 80. let. Je úctyhodnou vzpomínkou na staré filmy Stevena Spielberga a Johna Carpentera.

Stranger Things

Zdroj: www.netflix.com

6 sérií, 78 epizod | IMDb: 8,1/10

Orange is the New Black je zrcadlem společnosti s prvky ostrého humoru odehrávající se v prostředí ženské věznice. Nabízí divákům výzvu k zamyšlení se nad stereotypy, které se zároveň snaží změnit a přetvořit.

Scénář a herecké výkony jsou vynikající a příběhy vás chytí za srdce, rozesmějí i zarmoutí. Donutí vás vcítit se do postav, které, jako každý člověk, dělají občas politováníhodná rozhodnutí.

Orange is the New Black

Zdroj: www.netflix.com

5 sérií, 23 epizod | IMDb: 8,9/10

V několika sériích samostatných filmových sci-fi povídek se nápadně odráží neklid dnešní doby, který se může vymknout kontrole.

Mírně paranoidní příběhy se odehrávají ve velmi blízké budoucnosti. Jsou protkané černým humorem, probíhají v napětí a po zhlédnutí vás nechají přemýšlet nad důsledky extrémně rychlého rozvoje technologií.

Black Mirror

Zdroj: www.netflix.com

2 série, 26 epizod | IMDb: 8,0/10

Citlivé téma, kterého se tento seriál dotýká, vyvolalo mnoho kontroverzí. Je o mladém děvčeti, které se rozhodlo spáchat sebevraždu. Důvody, proč to udělala, nahrála dívka na 13 pásek, které nechala doručit 13 různým lidem, kterých se její smrt týkala.

Výčitky a nutnost udržet tajemství, které by mohlo zdevastovat několik vztahů a stát školu miliony dolarů, dělají příběh dramatickým a poměrně náročným na sledování. Je to velmi osobní a emotivní projev na vážné téma, o němž se bohužel často mlčí. 

13 Reasons Why

Zdroj: www.netflix.com

2 série, 16 epizod | IMDb: 8,2/10

Přes název, který může znít hloupě a dětinsky, je American Vandal dobře promyšlenou satirou dokumentárních seriálů o "skutečném" životě vězňů. Obsahuje všechno, co k takovému seriálu patří: zločiny a jejich vyšetřování s více podezřelými, rozhovory s vězni a nekonečné konspirační teorie.

Podezřelý v první sérii překvapivě není vrah, ale student, který nakreslil sprejem mužské genitálie na 27 aut. Tento zločin mu znemožňuje dokončit školu.

Ve druhé sérii zase jde o případ kontaminované limonády v restauraci. I tady se můžete těšit na hromadu neslušných vtipů, které okoření napínavý děj připomínající detektivku.

American Vandal

Zdroj: www.netflix.com

1 série, 10 epizod | IMDb: 8,5/10

Hlavní postava tohoto seriálu, Holden Ford, je inspirovaná skutečným mužem jménem John E. Douglas. Jde o mladého agenta FBI, který nachází zvláštní zálibu ve studiu psychologie sériových vrahů.

Seriál vznikl na základě behaviorální vědy, která zkoumala chování zločinců ze 70. a 80. let. Množství vyšetřovacích postupů se opírá právě o takovéto studie.  

Děj dělá zajímavým Fordova osobnost, která se sama začíná měnit pod vlivem urputného zkoumání a snahy vžít se do duše zločinců. Rozvine se u něj obsese, která zrcadlí vztah mezi zločincem a obětí. Mindhunter vás překvapí propracovanými detaily charakterů postav a jejich práce, ale i nečekanými zvraty a ukončeními jednotlivých příběhů.

Mindhunter

Zdroj: www.netflix.com

2 série, 20 epizod | IMDb: 8,3/10

Podobné jako sitkomy o vztazích a randění z minulosti. Master of None zachycuje mírnou nervozitu a neklid, který vyvolává začínající vztah, chemii, která funguje mezi dvěma mladými lidmi.

Je to seriál o mileniálech, takže zapojuje do děje používání sociálních sítí přirozeně, nenuceně. Zobrazení postav je upřímné, vtipy jemné a celkem milé. Tento sitkom nabízí úplně nový a svěží pohled na vztahy.

Master of None

Zdroj: www.netflix.com

11. GLOW

2 série, 20 epizod | IMDb: 8,1/10

Seriál producentky Jenji Kohan je inspirovaný skutečnými ženami - wrestlerkami z amerických televizních show 80. let. Hlavními hrdinkami jsou ženy zklamané vlastními neúspěchy v životě, které se střetly v ženské wrestlingové lize.

Postavy jsou možná nevrlé, ale zároveň velmi sympatické. Je to seriál bohatý na metafory, vysoce návykový a lehce sledovatelný.

GLOW

Zdroj: www.netflix.com

1 séria, 7 epizod | IMDb: 8,4/10

Western s ženskými hrdinkami napsal a režíroval Scott Frank. Jeho děj se odehrává v 80. letech 19. století v malém městečku, kde téměř všichni muži vymřeli při přestřelkách.

Město s téměř výlučně ženskými obyvatelkami se staví do boje proti gangu pistolníků, kteří nemilosrdně vraždí a utíkají před zákonem. Seriál se pyšní kvalitním zpracováním a poetickým jazykem, ale i napínavými přestřelkami.

Godless

Zdroj: www.netflix.com

3 série, 39 epizod | IMDb: 8,7/10

Temný a brutální seriál Daredevil se podstatně liší od všeho ostatního z Marvelovské produkce. Je o mnoho odvážnější a drsnější. Akční scény se prolínají se světlými chvilkami humoru, jímž si postavy získají vaše sympatie.

Tvůrci perfektně vystihují hranici mezi hrdiny a zloduchy, dobrem a zlem ve světě plném násilí. Pokud rádi sledujete filmy a seriály o superhrdinech, Daredevil je jedním z nejvydařenějších kousků.

Marvel's Daredevil

Zdroj: www.netflix.com

14. Dark

1 série, 11 epizod | IMDb: 8,6/10

Pokud se vám zalíbil seriál Stranger things, Dark bude pro vás také lahůdkou. Je o rodině žijící mimo zákon, která se po zmizení dvou dětí v lesích rozhodne zanechat svůj starý temný život a přejít na světlou stranu.

Do děje vás vtáhnou rodinná dramata a zvraty, které ho dělají mimořádně zajímavým.

Dark

Zdroj: www.netflix.com

4 série, 24 epizod | IMDb: 8,8/10

Znáte Broadwalk empire od HBO? Peaky Blinders je jeho neméně intenzivním a násilným anglickým ekvivalentem.

"Za nitky" tahají nejvýraznější postavy Boyd Crowed a fenomentální Tom Hardy (v druhé a třetí sérii). Doporučujeme všem milovníkům mafiánských příběhů.

Peaky Blinders

Zdroj: www.netflix.com

1 série, 8 epizod | IMDb: 8,1/10

Tragikomický příběh podle scénáře Charlieho Covella se točí kolem páru teenagerů: 17letého chlapce, který je přesvědčený, že je psychopat, a jeho spolužačky, psychicky zničené dysfunkční rodinou.

Jejich vztah připomíná Bonnie a Clyda - jsou to dva misantropičtní problémoví středoškoláci, kteří neváhají občas spáchat drobný zločin, aby posílili svou lásku. Seriál je zábavný a zároveň velmi romantický.

The End of F*****g World

Zdroj: www.netflix.com

2 série, 20 epizod | IMDb: 8,7/10

Netflix přichází se seriálem, který vám nabízí pohled do nitra královské rodiny na začátku panování královny Ažběty II., ztvárněné herečkou Claire Foy. Nechybí dominantní postavy té doby jako Winston Chirchil a manžel královny Princ Filip. Jejich vztah je tu zobrazen bez idylických úprav, se svými klady i zápory.

Tvůrci seriálu dbali na autenticitu prostředí se všemi detaily, které podléhaly přísným dvorním protokolům. The Crown  poutavým podáním představuje skutečný svět po druhé světové válce. Zároveň vám umožňuje nahlédnout do politického systému britské monarchie. 

The Crown

Zdroj: www.netflix.com

1 série, 10 epizod | IMDb: 8,1/10

On my Block je obyčejným teenagerským dramatem. Dotýká se aktuálních problémů, s nimiž bojují děti v mnoha městských čtvrtích v Americe. 

Jsou to témata jako migrace, přistěhovalectví, zločinecké gangy a násilí. Příběh se soustřeďuje na životy čtyř teenagerů s různými povahami a životy, jež se vyplatí poznat blíže.

On my Block

Zdroj: www.netflix.com

2 série, 22 epizod + 1 vánoční speciál | IMDb: 8,4/10

Seriál Sence 8 je rozdělený na více příběhů, které jsou situovány do různých míst na Zemi a týkají se několika úplně odlišných postav.

Spojuje romantiku se sci-fi prvky, představuje osobnosti různých národů a kultur a ukrývá silné momenty, které vám jednoduše nedovolí přestat sledovat. 

Sense 8

Zdroj: www.netflix.com

Protože Netflix neustále přichází s novými seriály, seznam budeme průběžně aktualizovat. Pokud máte tip na seriál, o němž by měli vědět i ostatní, dejte nám vědět v komentáři.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 5 / 5. Počet hlasů: 2

  • 12. září 2020

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vystudovala Masmediální komunikaci a proto její práce v novinách, či psaní článků nejsou cizí. Zbožňuje cestování a jak říká, minula by poslední peníze na jakýkoliv výlet (a dobré jídlo). Rada sportuje a zajímá se o módu, kosmetiku a lifestyle.

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: