Recenze: Netekoucí hrníček NUK Magic Cup - Opravdu neteče? 

NUK Magic Cup recenze
 • tréningový hrníček pro děti
 • 230 ml
 • s 360° pitným okrajem
 • cena od 279 Kč

Ne nadarmo se říká, že děti nám rostou před očima tak rychle, že si to často ani neuvědomíme. Po tom, co poprvé spatří světlo světa, vyvíjí se a rostou ze dne na den. Jen co se přehoupnou do druhého půlroku života, už nejsou těmi malými nemluvňátky nehybně ležícími v postýlce, ale začínají zkoumat okolní svět. 

Pro toto období je charakteristické také objevování světa chutí. Kromě mléka postupně přijímají i různé příkrmy a jejich pitný režim je obohacen o čaje, ovocné šťávy a vodu. 

První dětské pokusy naplnit svůj žaludek však nejednou končí mimo žaludek. Jídlo na hlavě, rukách nebo v horším případě i na zemi. Stejně to bývá i s pitím. Určitě jste už jako rodič nejednou zatoužili po zázračné misce, ze které se nevysype jídlo nebo magickém hrníčku, ze kterého se zase nic nevylije. Zatímco kdysi to mohlo být jen přání, dnes už jde o realitu.

Jeden jsme nedávno společně s mou ratolestí testovali u nás doma. A jak to dopadlo? Pojďme se společně podívat na tento zázrak. 🙂

Hrnek nuk Magic Cup recenze

Hrníček Magic Cup se prodává v malém praktickém balení. 

Hrníček vs. lahev: Co je lepší?

Možná jste si hned v úvodu tohoto článku řekli, že pro malé děťátko je mnohem lepším a ideálním řešením lahev, ze které toho také moc nevyteče. Já sama jsem si to kdysi též myslela. Tomuto mému přesvědčení hrál do karet i fakt, že lahev s dudlíkem děťátku jednoduše připomíná prs, a tím pádem je to pro něho přirozenější způsob pití.

Tak nějak jsem si však neuvědomovala, nebo spíš, abych byla přesnější, v tom období nevěděla, že různé náustky či dudlíky mohou dítěti víc ublížit než pomoci.

Možná bych o tom nevěděla dodnes, nebo popravdě, moc se o tom nemluví, kdybych se jednou na preventivní zubní prohlídce s paní zubařkou nepustila do řeči i o dětských zoubcích. Právě ta mě upozornila na to, že v období, kdy děti začínají s pitím, se objevují i první zoubky (to může být samozřejmě u dětí individuální). Dudlíky a náustky je však můžou snadno poškodit, způsobit vznik zubního kazu či dokonce mohou stát i za nesprávným růstem horní čelisti a křivými zuby. Podle některých odborníků mohou zhoršit i rozvoj řeči.

Myslím, že více důvodů, proč upřednostnit hrníček před lahví už asi ani není třeba uvádět. Pojďme tedy na samotnou recenzi.

NUK Magic Cup hrnek

Hrníček má krásný hravý dětský design. Vybírat můžete z dívčích i chlapeckých provedení. 

 NUK Hrníček Magic Cup - První dojem

Magický hrníček NUK Magic Cup se na první pohled nijak zvlášť neliší od klasických hrníčků. Tedy pokud na něj nenahlédnete shora. O tom ale později

Hrníček Magic Cup pochází od předního výrobce dětských produktů - společnosti NUK, jejíž historie se začala psát už roku 1956. Všechny produkty značky NUK jsou vyráběné a vyvíjené na základě medicínských znalostí a zkušeností maminek, proto o kvalitě produktů od tohoto výrobce není důvod pochybovat. Osobně mám s nimi také jen a jen pozitivní zkušenosti a doma používáme od NUK kdeco. 

Výrobce u tohoto produktu uvádí, že jde o tzv. tréningový hrníček, který je určen pro děti od 8 měsíců věku výš. A co si máme pod přívlastkem "tréningový" představit? Pití z hrnku je pro dospělého člověka úplně normální věc. To, co je ale pro nás dospělé běžné, je nezřídka pro ty nejmenší obtížné. A přesně tak je to i s pitím z hrnku, což bývá často provázené rozléváním vody všude možně. NUK hrníček Magic Cup je však vyrobený tak, aby pomohl dítěti naučit se pít z hrnku, a to bez nežádoucího rozlévání. 

Hrníček má objem 250 ml, což vzhledem k potřebám dítěte v tomto období stačí. Dítě ve věku 8-12 měsíců by mělo denně vypít 100-140 ml tekutin na kilogram tělesné hmotnosti. Nejlepší volbou jsou bylinkové čaje, ovocné šťávy a samozřejmě čistá voda.

Hrnek je vyrobený z vysoce kvalitního polypropylenu, který je zdravotně nezávadný. Jako velké plus hodnotím také možnost umývání v myčce nádobí.

NUK Magic Cup balení recenze

Tréningový hrnek je určen dětem od 8. měsíce.

magický hrnek nuk magic cup

Objem hrníčku je 230 ml. 

magický hrnek nuk magic cup

Hrníček je vybaven  360° pitným okrajem. 

 Princip fungování Magic Cup

Musím říct, že koncept netekoucího hrnku pro děti, ze kterého se nikdy nic nevylije, se mi velmi zalíbil. Zajímalo mě tedy, jak toto kouzlo bude fungovat.

Nejdůležitější součástí hrníčku z hlediska jeho účelu je silikonový disk, vkládající se do plastového lemu, který se šroubuje na hrnek. Silikonový disk plní úlohu těsnění, které brání rozlití tekutiny při jakékoliv poloze hrníčku.

Hrnek má 360° pitný okraj, což znamená, že děťátko se z hrnku může napít z kterékoliv strany. Hned, jakmile přiloží ústa k okraji a začne sát, otevře se těsnění a dítě může začít pít. Množství vody, které se dostává takhle přes těsnění, není příliš velké, což je v začátcích učení samostatného pití velmi důležité.

Tak a teorii bychom měli, pojďme se ale podívat na to, jak to bylo s hrníčkem během našeho testu. 

magický hrnek nuk magic cup části

Silikonový disk funguje jako těsnění zabraňující rozlití vody. 

magický hrnek nuk magic cup části

Celkově se hrníček skládá jen ze tří částí. 

 Použití NUK hrníčku Magic Cup

Před tím, než jsme začali se samotným testováním hrníčku, všechny části jsem důkladně sterilizovala. Sterilizace je opravdu důležitým procesem, přičemž není podstatná jen před úplně prvním použitím pomůcek pro nejmenší, ale měla by se pravidelně vykonávat před každým použitím. Ptáte se proč?

Ovocné šťávy, především ty s dužinou, které do hrníčku nebo lahve nalijete, mohou zanechávat zbytky na stěnách hrníčku, pod uzávěrem nebo těsněním. Tyto zbytky jsou přitom ideální půdou pro život a množení bakterií, které následně mohou děťátku způsobit různé zdravotní komplikace v podobě zánětu tenkého střeva či sliznice žaludku. Rozhodně proto doporučuji dbát na důkladnou sterilizaci při každém použití hrníčku.

Po samotné sterilizaci jsem hrnek naplnila vodou a převrátila ho, abych se přesvědčila, jestli z něj voda opravdu nevytéká. Nevytekla. Super. 🙂 Hned na to mě však napadlo, kudy tedy poteče děťátku voda na pití. Ne, ve fyzice jsem nikdy nevynikala. Naštěstí toto dilema moje princezna vyřešila hned poté, co jsem jí dala hrnek do rukou. Přitiskla rty k okraji, začala sát a bylo!

Pokud byste po zakoupení tohoto hrnečku náhodou také nevěděli, jak ho použít, pokud neovládáte angličtinu, v české části návodu byste se toho hodně o způsobu použití nedozvěděli.

Musím přiznat, že po rozbalení hrníčku, tedy ještě před otestováním, jsem měla pochybnosti, zda tvar bude vyhovovat dětským rukám, resp., zda při manipulaci s hrnkem 8měsíčnímu dítěti nebudou chybět ouška na uchopení. Moje obavy však byly zbytečné, jelikož hrníček má velmi dobrý tvar a mojí malé sedl do rukou dokonale.

V čem ale vidím problém, je, že pokud máte zvědavé dítko, můžete si být jisti, že hned po tom, co přijde na to, že stlačením silikonu vytéká voda, má o novou zábavu postaráno. 

magický hrnek nuk magic cup zkušenosti

Hrnek má i praktickou odměrku, abyste měli přehled o tekutinách, které vaše drobotina vypije. 

 Cena a balení

A teď jsme se dostali, aspoň podle mě, k největší nevýhodě NUK hrníčku Magic CUP - k ceně. Hrníček se prodává přibližně za sumu 279 Kč, což je vzhledem k faktu, že jde o hrníček na pití poměrně vysoká cena.

Samozřejmě, nejde však o obyčejný hrníček, ale o netekoucí hrnek, se kterým se má děťátko naučit pít z klasického hrnku, což se odrazilo i na ceně.

magický hrnek nuk magic cup test

Moje malá slečna byla při pití z tohoto hrníčku spokojená, o čemž svědčí i úsměv na její tváři.

Výhody a nevýhody NUK hrníčku Magic Cup

Výhody

 • krásný design
 • praktičnost
 • netekoucí
 • s 360° pitným okrajem
 • nezávadné materiály
 • možnost mytí v myčce nádobí

Nevýhody

 • vyšší cena
magický hrnek nuk magic cup hodnotení

Hrníček je možné jakkoliv otočit, aniž by se vylil jeho obsah. 

 Můj celkový dojem a hodnocení

NUK hrníček Magic Cup si získal nejen mě, ale i mého drobečka. Za jeho největší výhodu považuji především to, že neteče, a to bez ohledu na to, v jaké poloze se právě nachází. Nepotřebuje žádnou zátku ani pokrývku, což je bez pochyby praktické. Můžete si ho s sebou vzít kamkoliv - jen tak hodit do batohu či příruční tašky od kočárku a můžete vyrazit. Obávat se nemusíte žádných nepříjemných překvapení v podobě mokrého obsahu tašky.

Další výhodou, kterou této věcičce nemůžeme upřít, je, že dítko učí pít z hrníčku, což je mnohem lepší řešení než pití z lahve s dudlíkem nebo náustkem. V neposlední řadě tento hrníček učí děti do jisté míry i samostatnosti. Má krásný dětský design a v případě, že máte doma chlapečka, oceníte dostupnost hrníčku i v modrém barevném provedení.

V současné době se setkávám především mezi námi maminkami s názorem, že mít v dnešní době více dětí je luxus. Já, jako vícenásobná matka, toto tvrzení můžu jen potvrdit. Produkty z dětského sortimentu mívají často opravdu vysoké ceny, a i ve mně už se nejednou bilo přesvědčení a touha dát mému dítěti to nejlepší se snahou ušetřit nějakou tu korunu. A tak chápu, že cena za hrníček Magic Cup se více maminkám může zdát vyšší, ale na základě mých osobních zkušeností a zkušeností mé malé vám můžu hrníček jen doporučit. V tomto případě jde o investici, která se určitě vyplatí, a to i z dlouhodobého hlediska, protože takovýto hrneček poroste společně s vaší ratolestí.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 10. září 2019

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: