Antistresová přikrývka Dormeo: Jak funguje? Recenze a zkušenosti

Antistresová přikrývka Dormeo
 • uklidňuje, navozuje pocit relaxace
 • pro kvalitní spánek
 • cena od 1390 Kč

Když jsem přednedávnem uviděla v televizi reklamu na antistresovou deku simulující objetí, v duchu jsem si řekla: "Tak a teď jsem už viděla všechno." Ale když jsem se trošku zamyslela, počáteční skepsi nahradil zájem. Vždyť přece i já sama zbožňuji objímání a vždy se je snažím rozdávat všude, kde to jen jde.

Ano, objetí obvykle bereme jako přirozený projev lásky, přičemž mnozí z nás ani netuší, co takové časté objímání vlastně dokáže. Odbourávání stresu, odolnost vůči nemocem a posilování imunitního systému je jen zlomek toho, co vám pravidelné objímání přinese.

Podle vědců objímání dokonce stimuluje činnost srdce a snižuje krevní tlak. Aby se však tyto účinky mohly dostavit, denně byste si měli dopřát aspoň čtyři láskyplná objetí. Pomoct by vám však mohla i již zmiňovaná antistresová přikrývka Dormeo, kterou jsme uplynulé dny testovali. Jak jsme s ní byli spokojeni a vůbec, opravdu funguje?

Antistresová přikrývka Dormeo zkušenosti

 O produktu

Antistresová přikrývka Dormeo je určená ke snížení stresu, úzkosti, uklidňuje a navozuje pocit relaxace, což má pozitivní vliv i na usínání a kvalitu spánku. Pochází od oblíbeného výrobce Dormeo, který patří na našem trhu v oblasti spánku k absolutní špičce. I proto jsem od této přikrývky očekávala opravdu hodně.

Antistresová přikrývka Dormeo je spojením klasické přikrývky z jemného plyše a speciální výplně všité do jejího vnitřku. Výplň je vyrobená ze skleněných mikrokuliček bez obsahu BPA a dece zabezpečuje její hlavní vlastnost - dostatečnou hmotnost. Právě díky unikátní výplni má přikrývka antistresové vlastnosti. Přikrývka má odolné, husté prošívání, aby skleněné kuličky držely na svém místě, nehýbaly se a nevydávaly při pohybu zvuk. Husté prošívání tak zároveň zabezpečuje, aby se přikrývka nijak nepoškodila.

Dostupná je v dvou velikostech - 100 x 150 cm a 120 x 180 cm, přičemž první varianta váží 4,5 kg  a druhá 5,4 kg.

Účinky antistresové přikrývky

 • Zlepšení kvality spánku, podpora hlubokého spánku, rychlejší usínání. 
 • Navození klidu a relaxace.
 • Zmírnění stresu, napětí a úzkostí.
Antistresová přikrývka Dormeo zkušenosti

Testovaná přikrývka má rozměry 100 x 150 cm a hmotnost 4,5 kg.

Antistresová přikrývka Dormeo

Její hlavní část tvoří vnitřek ze skleněných nezávadných mikrokuliček. 

Princip fungování antistresové       přikrývky Dormeo

Antistresová přikrývka Dormeno funguje na principu tlakové terapie hloubkového doteku. Tato terapie je roky využívaná k odbourávání stresu, uvolnění napětí či při syndromu neklidných nohou.

Hlavní částí antistresové přikrývky Dormeo jsou skleněné hypoalergenní mikrokuličky, které zabezpečují její dostatečnou hmotnost a zároveň vytváří na tělo jemný tlak, tak, jako při dotyku nebo objetí. Toto působení má pozitivní vliv na nervový systém a pomáhá tělu vylučovat tzv. hormony štěstí - oxytocin a serotonin. Tyto hormony jsou v úzkém propojení s hormonem melatonin, který stojí za dobrým a plnohodnotným spánkem. Zatímco oxytocin pomáhá snižovat krevní tlak a uklidňovat, serotonin zase zlepšuje náladu.

Přikrývka byla navržena tak, aby vážila v průměru 10 % hmotnosti lidského těla, a tak přináší optimální tlak bez pocitu zatížení, a to i pro lidi, kteří sebou v noci hází. I přesto, že přikrývka byla primárně navržená pro zkvalitnění spánku, je možné ji používat i během dne. Poslouží při sledování televize, čtení knihy nebo jen tak během lenošení.

Pro koho je antistresová přikrývka určena?

Antistresové nebo i zátěžové přikrývky jsou hojně využívány i jako terapeutické pomůcky pro uklidnění, relaxaci a klidný spánek. Je možné je používat v běžných domácnostech, ale oblíbené jsou i v různých zařízeních, jako například v sociálních ústavech, nemocnicích či v psychiatrických léčebnách.

Dokáží pomoct i při posttraumatické stresové poruše, úzkostných poruchách, při ADHD či hyperaktivitě, ale i při autistických poruchách. Velmi často jsou využívány i u osob s neurologickými vývojovými poruchami, protože zlepšují vnímání vlastního těla.

Antistresová přikrývka Dormeo recenze

V krabici se kromě přikrývky nacházel i uživatelský manuál. 

Antistresová přikrývka Dormeo prošívaní
složení přikrývky Dormeo

Vrchní a vnitřní část antistresové přikrývky Dormeo. 

 Moje zkušenosti s antistresovou           přikrývkou Dormeo

Když mi domů dorazil balík s přikrývkou, ihned mě překvapila jeho váha. Přikrývka je dostupná ve dvou velikostech, s hmotností 4,5 kg a 5,4 kg. Já jsem testovala přikrývku s hmotností 4,5 kg a i přesto, že jsem věděla, kolik bude vážit, její hmotnost mě prostě i tak zaskočila. Člověk prostě nepočítá s tím, že by se měl přikrývat něčím tak těžkým.

Když jsem přikrývku vybalila a rozprostřela na postel, váha se rovnoměrně rozložila a moje obavy z hmotnosti už nebyly tak velké. Spolu s přikrývkou se v krabici nacházel i návod k použití. Přikrývka je dostupná v šedém barevném provedení, je vyrobená z hebkého plyše příjemného na dotek. Nachází se na ní i 6 poutek pro uchycení s potahu. Výrobce totiž doporučuje přikrývku používat spolu s potahem a pravidelně profesionálně čistit.

Přikrývku jsem poprvé vyzkoušela během dne, při čtení knihy. Hned, co jsem se s ní přikryla, pocítila jsem jemný tlak. Musím říct, že přikrývka opravdu výborně simuluje lidský dotek, objetí a teplo druhé osoby. Pokud rádi usínáte v objetí, tato přikrývka vám tento pocit věrně zprostředkuje. Přikrytá touto přikrývkou jsem se cítila velmi příjemně, pohodlně, klidně.

Přikrývku jsem zkoušela i na noc, během spánku. Tady však vidím nedostatek v jejím rozměru. Přikrývka s rozměrem 100 x 150 cm není právě nejkomfortnější a i přesto, že nepatřím k vysokým lidem (měřím cca 166 cm), byla pro mě příliš krátká. Pokud rádi spáváte zabubaní, jak se říká, od hlavy až k patě, tato velikost deky vám pravděpodobně nebude vyhovovat a určitě doporučuji volit větší rozměr 120 x 180 cm. Pociťovala jsem to především při převalování, kdy jsem si musela deku neustále spravovat. Pozitivně však hodnotím, že přikrývka velmi dobře hřeje. Testovala jsem ji v zimních měsících a ani jednou mi pod ní nebyla zima.

Pokud uvažujete o antistresové přikrývce, ať už kvůli nespavosti, nadměrnému stresu nebo neurologické poruše, měli byste vědět, že používání tohoto typu přikrývky má význam především z dlouhodobějšího hlediska, což se potvrdilo i mně samotné. Ano, už po prvním přikrytí touto antistresovou přikrývkou jsem se sice cítila bezpečněji a pohodlněji, podobně jako v objetí, avšak kvalita spánku a jeho hloubka se začala měnit k lepšímu až po pár týdnech používání.

Recenze a zkušenosti antistresová přikrývka Dormeo

Přikrývka je dostupná jen v šedé barvě. 

Antistresová přikrývka Dormeo recenze

Je vyrobená z jemného hebkého plyše. 

 Tipy, jak používat antistresovou   přikrývku Dormeo

Antistresová přikrývka je výrobek od ověřeného výrobce Dormeo, podléhá kontrole, je nezávadný a neškodný, ale výrobce i přesto na své stránce uvádí, že za následky používání odpovídá v plné míře uživatel. I přesto je důležité vědět, že:

 • Antistresová přikrývka není vhodná pro děti s hmotností pod 38,5 kg.
 • Nemůže se používat v blízkosti vody ani mokra či vlhka. 
 • Nijak byste do ní neměli zasahovat a nedoporučuje se ani domácí čištění. 

Kromě výše zmíněných rad je také dobré vědět, že všeobecně by zátěžová přikrývka měla představovat 10 až 15 % hmotnosti člověka, který ji plánuje používat. Dormeo přikrývky jsou vyhotovené jen ve dvou hmotnostech, tj. 4,5 kg a 5,4 kg. U dospělého člověka s průměrnou hmotností 65 kg je 10 % jeho váhy 6,5 kg, což zároveň představuje ideální hmotnost zátěžové přikrývky. Nejtěžší Dormeo přikrývka však dosahuje hmotnost jen 5,4 kg.

I vzhledem k tomuto faktu, v případě, že se rozhodnete pro antistresovou Dormeo přikrývku, určitě doporučujeme volit rozměr 120 x 180 cm s hmotností 5,4 kg. Přikrývka s rozměrem 100 x 150 cm a hmotností 4,5 kg je vhodná spíše pro menší osoby s nižší váhou nebo pro větší děti. Platí také, že pokud hledáte přikrývku jen na relaxaci, vyhovovat vám může i nižší zátěž, zatímco přikrývka pro terapeutické účely může být i těžší.

Recenze recenze a zkušenosti antistresová přikrývka Dormeo

Přikrývka pochází od výrobce Dormeo, který je známý především kvalitními matracemi pro zdravý spánek. 

Antistresová přikrývka Dormeo složení

Nechybí štítek s údaji o materiálovém složení. 

Zkušenosti antistresová přikrývka Dormeo

Přikrývka s rozměrem 100 x 150 cm je poměrně malá, což může být pro vyšší lidi problém. 

  Cena

Největším negativem antistresové přikrývky Dormeo je nepochybně její vysoká cen. Rozměr 100 x 150 cm vás totiž vyjde téměř na 1390 Kč a rozměr 120 x 180 cm na 1690 Kč, což rozhodně není málo.

Při porovnání s konkurencí je však cena přiměřená, jelikož antistresové nebo i zátěžové přikrývky jiné značky můžete koupit levněji, ale zase i o dost dráž. I přesto, že přikrývce Dormeo nemůžeme upřít její antistresové a uklidňující účinky, cena je podle nás zkrátka mínusem, který před koupí může odradit nejednoho zájemce.

Video

Výhody a nevýhody antistresové přikrývky Dormeo

Výhody

 • příjemný hebký materiál
 • vnitřní část tvořena hypoalergenními, skleněnými mikrokuličkami
 • fungování na principu terapie hloubkového tlaku
 • také jako terapeutická pomůcka
 • uklidňuje, navozuje pocit relaxace
 • pomáhá prohlubovat spánek
 • zlepšuje uvědomování si vlastního těla

Nevýhody

 • vyšší cena
 • nepraktický rozměr 100 x 150 cm

Zkušenosti uživatelů

"Cena je vyšší, ale spokojený jsem já i manželka, takhle aspoň rychle usnu a žena si nestěžuje, že se převaluji na posteli... Ráno je to o to lepší, že se fakt budím vyspaný..." Tomáš

"Je výborná, splnila moje očekávání, opravdu se s ní dobře usíná." Jana

"S dekou jsem spokojená. Splnila všechna moje očekávání :)" Domi

"Já jsem velmi spokojený, opravdu to funguje.Marek


Zdroj: www.dormeo.cz

Zkušenosti a recenze antistresová přikrývka Dormeo

 Celkové hodnocení

A jaký je tedy můj celkový pohled a názor na antistresovou přikrývku Dormeo po měsící používání? 

Antistresové nebo i zátěžové přikrývky u nás nepatří k často využívaným a vůbec ke všeobecně známým produktům, tedy aspoň co se týká běžných domácností. Pozitivně proto hodnotím, že tak známý výrobce, jako je Dormeo, zviditelňuje tuto zajímavou vychytávku a přináší ji na náš trh. 

Antistresová přikrývka Dormeo vyniká uklidňujícími a relaxačními účinky na lidský organismus, což z ní dělá terapeutickou pomůcku se širokými možnostmi využití. Její uklidňující účinky můžeme pocítit téměř okamžitě, hned při prvním přikrytí. Přikrývka věrně simuluje lidský dotyk, objetí a blízkost toho druhého. Je vynikající během chvil, kdy chcete relaxovat, při čtení knih, sledování televize nebo poslouchání hudby. Přikrývka jemným tlakem působí na tělo, mozek dostává impulzy a uklidní se.

Přikrývka pozitivně působí i na kvalitu spánku a prohlubuje ho, ale je potřeba používat ji pravidelně, noc co noc. Tady vás však mohou omezovat rozměry 100 x 150 cm, a to především pokud patříte k vysokým lidem nebo se během noci hodně převalujete. Určitě proto raději volte větší rozměr.

I přes nepraktický rozměr bylo pro mě testování antistresové přikrývky Dormeo zajímavou zkušeností, která mi ukázala sílu doteku a pomohla mi více si uvědomovat moje vlastní tělo. Žijeme totiž dobu přesycenou zvukovými a vizuálními vjemy a na ostatní se jaksi zapomíná. Vždyť uznejte sami, neuvědomujete si, že máte ruku, prsty, dokud si nenasadíte malý prsten, který začne tlačit.

Za sebe můžu antistresovou přikrývku Dormeo doporučit, ale přiměřenost investice za ni už ponechám na vašem osobním zvážení.

Ke spánku je důležitá i správná matrace - podívejte se naše objektivní srovnání matrací pro tento rok.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 7. května 2020

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: