Stylová ochrana před UV paprsky – tipy pro dokonalý styling se slunečními brýlemi

Kromě toho, že jsou sluneční brýle praktické, představují také nestárnoucí módní doplněk. Hodí se ke všemu a nosit je můžete nejen v létě. Objevte tipy, které  podtrhnou váš styl.

Výběr slunečních brýlí

Prvním krokem je samozřejmě výběr skvěle padnoucích slunečních brýlí. Řídit se můžete tvarem svého obličeje, ten hodně napoví. Pro oválný tvar lze vybrat v podstatě jakýkoliv typ. Pro kulatý obličej se více hodí hranaté brýle, zatímco pro hranatý obličej jsou lepší kulaté. Pokud máte výraznější čelo, volte brýle s širokými obroučkami, které vše vyváží, například cat-eye. Pokud si nejste jistí, nebojte se říct si optikovi o radu. 

Velikost obrouček by měla odpovídat velikosti obličeje – výběr je však individuální, proto je nejlepší vyzkoušet různé možnosti. Co se týká barvy, snažte se ji sladit s barvou svých očí a vlasů. Mezi oblíbený materiál patří plast, jelikož je lehký, ovšem zajímavou volbu představuje i kov.

styling se slunečními brýlemi

Zdroj foto: New Africa / Adobestock.com

Jde o obecná doporučení, kterých se při výběru můžete, ale nemusíte držet. Vyzkoušejte různé modely a uvidíte, co vám padne, třeba brýle značky Polaroid. Důležité je, abyste se sami cítili dobře a sebevědomě.

Nechte je vyniknout

Když si vyberete perfektní sluneční brýle, můžete z nich udělat centrální prvek svého outfitu. V takovém případě je dobré vyhnout se výrazným šperkům, zejména náušnicím a řetízkům. Namísto toho volte spíše minimalistické doplňky, které celý dojem jemně doplní.

Noste je jinak

Sluneční brýle představují skvělý módní doplněk, nicméně jejich úkolem je chránit náš zrak. Pokud je zrovna nechcete mít na očích, zkuste je nosit jinak. Můžete je zavěsit za límeček trička a vytvořit tak ležérní dojem. Tento styl nošení nejvíce vynikne u košilí a triček s výstřihem do V.

Další možností je brýle napůl schovat do náprsní kapsy trička. Stanou se tak nenápadným doplňkem, přesto pozmění váš outfit.

Zejména ženy mohou brýle nosit ve vlasech namísto čelenky. Vlasy vám nebudou padat do obličeje, a navíc máte brýle vždy po ruce. Skvěle to může vypadat i u mužů – vyberte si trendy pánské sluneční brýle a vystavte je na odiv. Současně ovšem myslete na to, že tím namáháte stranice a bude potřeba jednou za čas si utáhnout šroubky.

Řetízek na brýle jako elegantní doplněk

Pokud vás lákají zajímavé trendy, pak byste si neměli nechat ujít řetízek na brýle. Ten je velmi praktický, nemusíte se bát, že vám brýle někde vypadnou nebo je zapomenete. Ovšem kromě toho jde o poutavý doplněk. Na výběr máte ze spousty možností – ať už preferujete nenápadný jemný řetízek, nebo chcete nosit výraznější model. V každém případě získáte netradiční šperk a díky dostupnosti rozmanitých stylů vždy vykouzlíte kýžený dojem.

styling se slunečními brýlemi

Zdroj foto: Victoria Fox / Adobestock.com

Sluneční brýle by měly být nezbytností pro ochranu očí, navíc získáte univerzální doplněk, který dodá každému outfitu šmrnc. Vyzkoušejte různé modely a styly nošení a objevte to, co vám sedí.


Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

  • 26. března 2024

O autorovi

Nikol Chrastová
 

Nikol je externí přispěvatelka našeho portálu.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: