Recenze - Nejlepší dámské epilátory


Autoři: Lenka Riganová, Simona Ivánová | Aktualizováno: 26. 01. 2020

Tyto epilátory doporučujeme

Philips Lumea BRI956/09

Vhodný na celé tělo

Tento epilátor je možné použít nejen na nohy, ale i ruce, podpaží, oblast bikin a tváře.

cena od 13 000 Kč

Philips Lumea IPL SC1997/00

Se snímačem odstínu pokožky

Snímač odstínu pokožky změří odstín kůže a když zjistí, že pokožka je příliš tmavá, přestane vysílat záblesky.

cena od 8 000 Kč

Philips Satinelle HP6420/00

Také na kratší chloupky

Model má dvě rychlostní nastavení, takže se dostane i k těm kratším chloupkům, jejichž délka je 0,5 mm a víc.

cena od 600 Kč

Recenze dámských epilátorů/depilátorů

Hledáním, porovnáváním a výběrem dámských epilátorů a depilátorů jsme v redakci strávili 11 hodin. Z množství dostupných přístrojů na odstranění nežádoucích chloupků jsme po důkladném hodnocení vybrali 7 nejlepších, jejichž recenze vám dnes přinášíme.

KOMBO expert radí

Simona Ivánová

I když Simču Ivánovou zlákal makeup ještě na střední škole, profesionální vyškolenou makeup artistkou se stala až v roce 2016. Má za sebou účinkování v televizi na módních přehlídkách, foceních do magazínů a mnoho dalšího.

"Pokud jste ještě žádný epilátor neměli, určitě to stojí za vyzkoušení. Epilátor je velmi praktická pomůcka při holení, hlavně v letním období, kdy rády nosíme sukně, kraťasy a zároveň je v plném proudu i plavková sezona." 

Jak jsme hodnotili

Při sestavování hodnocení dámských epilátorů a depilátorů jsme brali v úvahu více důležitých kritérií. V první řadě jsme vycházeli především ze způsobu odstraňování chloupků, tedy epilace či depilace.

Zatímco u epilátorů jsme se zaměřili na počet záblesků, pomocí nichž zařízení pracuje, u depilátorů jsme zase zohledňovali počet depilačních pinzet. U obou typů zařízení jsme brali v úvahu i délku slibovaného hladkého efektu, manipulaci, způsob použití, výbavu, celkové provedení a design a nezapomněli jsme ani na cenu.

A jelikož velké množství lidí zajímají před samotnou koupí i zkušenosti ostatních uživatelů s daným produktem, přihlédli jsme i k hodnocení zveřejněném na portálu Heureka.sk.

Model, který v našem hodnocení obstál nejlépe a doporučujeme ho, je ten, který získal odznak Náš tip. Označení TOP model dostal přístroj špičkové kvality, určený pro ty nejnáročnější. Skvělým poměrem cena/výkon se zase může pochlubit zařízení právě s tímto odznakem.


Porovnání dámských epilátorů/depilátorů

Philips Lumea BRI956/09

#1

Philips Lumea IPL SC1997/00

#2

Braun Silk épil 9-561

#3

Philips Satinelle HP6420/00

#4

Braun Lady Style 5560

#5

BRAUN SE 5185

#6

Philips Satinelle

#7

Technologie

IPL 

IPL 

depilační pinzety

depilační pinzety

planžeta

depilační pinzety

depilační pinzety

Počet záblesků/pinzet

250 000 záblesků

250 000 záblesků

40 pinzet

20 pinzet

x

40  pinzet

32 pinzet

Hodnocení

Plusy

+ na celé tělo

+ senzor tlaku vysoký počet záblesků

+ tichý chod

+ rychlé výsledky jednoduchá manipulace

+ výkyvná epilační hlava

+ voděodolnost

dvě rychlosti

+ také na krátké chloupky

+ přijatelná cena cena/výkon

+ peelingový nástavec

+ také na mokré holení

+ masážní válečky

+ chladící rukavice

dvě rychlosti

+ peelingový kartáč

+ inovativní rukojeť

design 

Mínusy

- nezjištěny- bez pevného pouzdra


- intenzivnější světýlko


- vyšší hlučnost


 

- vyšší hlučnost


 

- potřeba přejet víckrát po jednom místě

- potřeba přejet víckrát po jednom místě

Cena

13 000 Kč

8 000 Kč

3 960 Kč

660 Kč

1 700 Kč

1 660 Kč

3 000 Kč

(Zelenou barvou jsou vyznačeny nejvýhodnější parametry. Červenou barvou jsou vyznačeny nejméně výhodné parametry.)

Recenze jednotlivých modelů

1. Philips Lumea BRI956/00 - Vhodný na celé tělo

epilátor • technologie intenzivního pulzního světla 250 000 záblesků

Philips Lumea BRI956/09

Oblíbenou jedničkou na trhu mezi epilátory je model Philips Lumea BRI956/00. Je skvělou volbou v případě, že chcete epilovat nejen nohy, ale i ruce, podpaží, oblast bikin a tváře.

Je dodáván spolu se 4 nástavci, díky nimž se stává vysoce univerzálním přístrojem. Funguje na principu technologie intenzivního pulzního světla, přičemž výkon záblesků je až v počtu 250 000, což ho řadí k tomu nejlepšímu, co v současnosti můžete na trhu najít. 

Velkým plusem tohoto modelu je i 5 nastavitelných stupňů světelné energie se senzorem Smart Skin, který dokáže rozeznat odstín pleti a následně nastavit vhodný stupeň světla. Výsledkem takového systému je dokonalá epilace, přesně podle potřeb konkrétní pokožky. Tuto technologii můžeme přirovnat k té, která je využívána v profesionálních salonech.

Pokud uvažujete o tomto typu epilátoru, měli byste vědět, že je účinný na přirozené blond chloupky, hnědé a černé. Nefunguje ale na zrzavé, šedivé, bílé nebo světlé blond chlupy. Epilace také nebude účinná v případě tmavé pokožky.

Plus je rozhodně i možnost bezkabelového provozu, jako i kosmetická taška, s níž je epilátor dodávaný. Za tento univerzální epilátor si sice připlatíte, ale získáte kvalitní zařízení, pomocí něhož se zbavíte nežádoucího ochlupení na celém těle. 

Vzhledem k účinnosti tohoto zařízení, špičkové technologii, bohaté výbavě a množství spokojených uživatelských recenzí, jsme mu v našem testu udělili odznak Náš tip.

Výhody

 • na celé tělo
 • kosmetická taška na skladování
 • senzor tlaku
 • vysoký počet záblesků 
 • univerzálnost použití

Nevýhody

 • nezjištěny

Orientační cena

13 000 Kč

Hodnocení

2. Philips LumeaAdvanced IPL SC1997/00 - Se snímačem odstínu pokožky

epilátor • IPL technologie • 250 000 záblesků

Philips Lumea IPL SC1997/00

Dalším kvalitním odstraňovačem chloupků je i Philips LumeaAdvanced IPL SC1997/00, který na rozdíl od přecházejícího modelu láká především nižší cenou. A co všechno nabízí?

Epilátor pracuje na bázi IPL technologie, která světelnými záblesky zbavuje pokožku chloupků, a to tak, že přerušuje cyklus jejich opětovného růstu. Také tento model odstraňovače chloupků je účinný na blond, hnědé i černé chloupky. Naopak nefunguje na zrzavé, světle blond a šedivé chloupky. Přístroj by neměly používat ženy s tmavou pletí.

Epilátor je vybaven snímačem odstínu pokožky, který na začátku použití změří odstín kůže. Pokud zjistí, že pokožka je příliš tmavá, přestane vysílat záblesky.

Přístroj má vestavěný filtr, který umožňuje jeho použití i na citlivých místech, jako je brada nebo nad horním rtem. Velmi praktické je i bezdrátové využití, které vám umožní použití epilátoru kdekoliv. S tímto modelem můžete očekávat skvělý výsledek a rychlou aplikaci.

Nebylo by na škodu, kdyby se v balení nacházelo i tvrdší pouzdro na přístroj (ne jen taška). Jinak ale jde o kvalitní a spolehlivý model za poměrně dobrou cenu. Testy uživatelů poukazují na to, že úbytek 75 % chloupků můžete pozorovat už po 4 ošetřeních. Hladkou pokožku získáte na dobu asi 3 měsíce. Nemůžeme nezmínit ani příjemný design, který je už jen krásným doplňkem k ostatním pozitivům. I proto má od nás tento model odznak TOP model.

Výhody

 • tichý chod
 • IPL technologie
 • příjemný design
 • rychlé výsledky
 • jednoduchá manipulace

Nevýhody

 • bez tvrdého pouzdra

Orientační cena

 8 000 Kč

Hodnocení

3. Braun Silk épil 9-561 Wet&Dry - Pro mokrou i suchou epilaci

epilátor technologie depilačních pinzet • 40 depilačních pinzet

Braun Silk épil 9-561

Epilátor Braun Silk épil 9-561 je v současnosti podle portálu Heuréka.sk druhým nejprodávanějším modelem ve své kategorii, který se může pochlubit 95% spokojeností uživatelů.

Epilátor funguje na principu depilačních pinzet, jichž je až 40. Technologie MicroGrip odstraňuje chloupky i s kořínky, a tak zabezpečuje dlouhotrvající výsledky. Pinzety jsou dlouhé a široké a proto dokáží zachytit chloupky dlouhé už 0,5 mm.

Vylepšená širší hlava zachytí při epilaci víc chloupků zároveň, čímž zkrátí čas celkové epilace. Aby epilace byla co nejméně bolestivá, vysokofrekvenční masáž pokožku stimuluje, čímž omezuje nepříjemný pocit. Světýlko zase zabezpečuje dobrou viditelnost, ale je poměrně intenzivní, což nemusí každému vyhovovat.

Hlava epilátoru je výkyvná a velmi dobře se přizpůsobuje konturám těla. Plusem je také voděodolnost přístroje, což umožňuje jeho použití za sucha, ale i ve sprše. Díky provozu na baterie je možné tento epilátor použít prakticky všude. Na jedno nabití vydrží přibližně 40 minut, přičemž opětovné nabití do plného stavu trvá cca hodinu.

Kromě samotného epilátoru se v balení nachází i nástavec na tvář, nástavec pro kontakt s pokožkou určený na citlivá místa, zastřihovací nástavec a hlava holícího strojku. Nechybí ani čisticí kartáček, nabíječka, stojan na nabíjení a pouzdro.


Výhody

 • počet pinzet 
 • výkyvná epilační hlava
 • voděodolnost
 • dvě rychlosti
 • přenosné pouzdro
 • nástavce pro různé oblasti těla

Nevýhody

 • intenzivnější světýlko

Orientační cena

3 960 Kč

Hodnocení

4. Philips Satinelle HP6420/00 - Také na kratší chloupky

epilátor • technologie depilačních pinzet • 20 depilačních pinzet

Philips Satinelle HP6420/00

Epilátor Philips Satinelle nás ihned zaujal svým vydařeným krásným designem, ale i nízkou cenou, která ho dělá dostupným pro každou ženu.

Jde o epilátor, který funguje na principu technologie depilačních pinzet. Model má dvě rychlostní nastavení, takže se dostanete i k těm kratším chloupkům, jejichž délka je 0,5 mm a víc.

Součástí balení je i čisticí kartáček a pro zabezpečení maximální hygieny je možno odnímatelnou depilační hlavu umýt pod tekoucí vodou. Epilátor je menší, padne velmi dobře do ruky, takže manipulace s ním je snadná a bezproblémová. Pokud hledáte model s dobrým poměrem ceny a výkonu, je tento epilátor pro vás tou správnou volbou.

Jeho nevýhodou je jen trošku vyšší hlučnost a pro někoho také bolestivost.

Výhody

 • krásný design
 • poradí si i s krátkými chloupky
 • dvě rychlosti
 • čisticí kartáček
 • jednoduchá manipulace
 • poměr cena/výkon

Nevýhody

 • vyšší hlučnost 

Orientační cena

660 Kč

Hodnocení

5. Braun Lady Style 5560 - S peelingovým nástavcem

depilátor chod 40 min • nabíjení 60 min • 1 rychlost

Braun Lady Style 5560

Depilátor od firmy Braun je efektivní dámský holicí strojek s příjemným designem.

Hodí se každé ženě, která už nechce fungovat jen s jednorázovými žiletkami. Produkt má mnoho výhod. Nám se zalíbil jeho peelingový nástavec, který zlepšuje celkový vzhled pokožky.

Pozitivum je i to, že depilátor můžeme kromě suchého holení použít také na mokré, které je často méně bolestivé, i když na druhé straně je pravdou, že nemusí zachytit všechny chloupky. Na mokro se ale depilátorem lehce klouže po pokožce, takže výsledek je rychlý.

Depilátor má ve výbavě jednu holicí hlavu, 4 nástavce a jednu rychlost. Na jedno nabití vydrží depilovat až cca 40 minut. Nabíjení trvá přibližně jednu hodinu.

Také u tohoto modelu je nevýhodou jen výraznější hlučnost.

Výhody

 • peelingový nástavec
 • 4 nástavce
 • vhodný i na mokré holení
 • pohodlné používání
 • snadno se čistí

Nevýhody

 • vyšší hlučnost

Orientační cena

1 700 Kč

Hodnocení

6. BRAUN SE 5185 - S výkyvnou hlavou

epilátor • technologie depilačních pinzet • 40 depilačních pinzet

BRAUN SE 5185

Z kategorie cenově dostupných epilátorů pochází i model Braun Silk-épil 5 5-5185, s bohatou výbavou. 

Epilátor má 40 depilačních pinzet, které v kombinaci s technologií cloe-grip odstraňují chloupky šetrně a účinně, a to i ty, které začínají už na 0,5 mm.

Výhodou tohoto epilátoru je výkyvná hlava, která se vychyluje dopředu a dozadu až o 15 stupňů a výborně se tak přizpůsobuje záhybům těla. O co nejvíce bezbolestnou epilaci se stará systém masážních válečků, které během epilace stimulují pokožku. Velmi praktickou vychytávkou je i chladicí rukavice, kterou najdete v balení. Doporučujeme ji použít před aplikací na ochlazení pokožky, ale také po epilaci na zklidnění.

Pro co největší přizpůsobení epilace nabízí přístroj i dvě rychlosti - pro jemnou, šetrnou a důkladnou epilaci. Jednoduchá je i údržba, jelikož epilátor můžeme celý umýt pod tekoucí vodou.

Zkušenosti uživatelek, které si tento model zakoupily a otestovaly, často označují za nevýhodu potřebu přejet po jednom místě několikrát pro dokonalé odstranění chloupků. S tímto nedostatkem však bojuje mnoho pinzetových epilátorů.

Výhody

 • bohatá výbava
 • dvě rychlosti
 • výkyvná hlava
 • masážní válečky
 • chladicí rukavice

Nevýhody

 • potřeba přejet víckrát po jednom místě

Orientační cena

1 660 Kč

Hodnocení

epilátor • technologie depilačních pinzet • 32 depilačních pinzet

Philips Satinelle

Moderní epilátor Philips Satinelle Advanced BRE650/00 se napájí akumulátorem a funguje na bázi 32 depilačních pinzet.

Jde o spolehlivý model, k němuž dostanete i 2 zužující nástavce, které jsou určeny k epilaci hůře dostupných partií. Kromě toho se můžete těšit i na epilaci s masážními kotoučky, která zabezpečuje co nejméně bolestivé epilování.

Balení obsahuje i nástavec na napnutí pokožky, holicí hlavu, zastřihovací hřeben, peelingový kartáč a sáček. Epilátor můžete používat i ve sprše. Manipulace je efektivnější díky světlu, které celý proces usnadňuje. Bez nabíjení vydrží v chodu až 40 minut.

Epilátor má inovativní rukověť pro co nejpohodlnější manipulaci a příjemným plusem je i pěkný, jemný design. Model je skvělou volbou pro všechny, kteří si potrpí na kvalitu a široké možnosti využití. Také tento přístroj však během epilace nemusí zachytit každý chloupek hned napoprvé.  

Výhody

 • peelingový kartáč
 • inovativní rukojeť
 • bohaté příslušenství
 • příjemný design
 • 40 minut provozu

Nevýhody

 • místy nezachytává chloupky
 • po epilovaném místě je potřebné přejet víckrát

Orientační cena

3 000 Kč

Hodnocení

Jak vybrat epilátor

epilování nohou

Pokud se chcete zbavit chloupků, můžete to udělat dvěma způsoby. Buď se depilujete nebo epilujete. A jaký je mezi těmito dvěma způsoby rozdíl?

Depilátor - depilátor chloupky odstřihává, ale kořínek pod kůží zůstává.

Depilaci tedy opakujeme vždy, když dorostou chloupky. Je to celkem rychlý a jednoduchý způsob, ale nevydrží to velmi dlouho. Depilátorem je více méně i obyčejný dámský holicí strojek, což znamená, že jde i o cenově dostupnější alternativu.

 
Epilátor – od depilátoru se odlišuje hlavně tím, že chloupek odstraní i s kořínkem.

Na epilaci je velkým plusem to, že po více opakováních už chloupek nemusí narůst vůbec. To však není garantované a jde o velmi individuální záležitost. Celkově je ale epilace moderní a účinná metoda, na kterou si však kvůli náročnosti budeme muset najít více času. Její jedinou nevýhodou je snad jen bolest, na kterou se ale dá zvyknout.

Jaké druhy na trhu najdete?

Nejvíc používané jsou epilátory s rotačními pinzetami, modernější metodou je ale zbavování se chloupků pomocí intenzivního pulzního světla. Čím se obě metody vyznačují?

Epilátory s pinzetovými kotouči

Dámsky epilátor

Tyto typy zachytí chloupky a vytrhnou je. Je to však poměrně bolestivé.

V současnosti je můžete využívat za pomocí pěny, takže je to o něco přijatelnější.

Ceny jsou v porovnání s epilováním pomocí intenzivního pulzního světla nižší.

Epilátory s intenzivním pulzním světlem

Pl epilátor

Takovýto epilátor funguje na principu fototermolýzy, což zabezpečuje, že chloupky už nenarostou.

Za touto moderní technologií si ale také víc připlatíte.

Kdo chce ale dlouhotrvající výsledky, cena pro něj nemusí být rozhodující.

Kombík radí

Kombík radí

Model s intenzivním pulzním světlem hůře zachytává světlé chloupky. Vyhnout by se mu měli i lidé s tmavší pokožkou a pihami.


Také platí, že IPL epilátor byste neměli používat v průběhu 4 týdnů od vystavení se slunci, protože může zasáhnout pigment, čehož následkem by mohlo být zjizvení.

Jak vybrat ten správný model

Věru, každá žena touží po hladkých a hebkých nohách. Dnes je to už možné díky různým druhům technologií. A jak si tedy vybrat to nejlepší pro vás?

 • Pokud kupujete model s pinzetami, měli byste vědět, že čím víc pinzet, tím víc chloupků vytrhá. Připravte se ale i na bolest, na kterou si ale časem zvyknete, respektive se zmírní.
 • Ideální epilátor by měl být omyvatelný vodou. Ani u tohoto nezapomínejte na hygienu.
 • Můžete se rozhodnout také pro epilátor a depilátor v jednom.
 • Vybírejte si podle toho, kde se chcete holit. Pokud ve sprše, pak byste měli porozmýšlet nad akumulátorovým modelem, který nemá kabel.
 • Po prvním holení epilátorem se nezbavíte chloupků navždy. Půjde to až po několika použitích. Lepší výsledek objevíte u dražších modelů.
 • Při koupi se dívejte na to, kolik nástavců model má. Čím více, tím lépe.
 •  Všímejte si, zda je produkt vhodný na mokré holení nebo jen na suché. Podle toho se rozhodněte.

Tip experta

"Pokud vás unavuje holit si nohy běžným způsobem každý druhý třetí den, měli byste se poohlédnout po epilátoru. Nejenže šetří čas, ale zbaví vás chloupků na delší dobu a zároveň nedráždí pokožku. Pokud máte po holení žiletkou problém s podrážděnou pokožkou nebo vyrážkami, vyplatí se vám investovat do kvalitního epilátoru. Ty se dnes vyrábí i laserové, což dělá jejich používání v porovnání např. s pinzetovými téměř bezbolestné."


Simona Ivánová

Na závěr

 • Vyplatí se investovat do dobrého epilátoru/depilátoru. S chloupky tak budete mít méně starostí.
 • Krása si občas vyžaduje i trochu bolesti. To ženy opravdu vědí. Nenechte se však odradit.
 • Vybírejte si takové modely, které vám sednou do ruky. Ideální je, když model není příliš těžký a když se s ním pohodlně manipuluje.
 • S epilátorem ušetříte hodně času, je proto vhodný hlavně pro ty, kteří ho mají málo. 

Zkušenosti uživatelů

Když mě omrzelo používání holících strojků, zainvestovala jsem do epilátoru s intenzivním pulzním světlem. Jsem z něho nadšená, protože jsem se zbavila mnoha chloupků a efekt vydrží velmi dlouho. Líbí se mi i jednoduché používání. 

Gabriela, 26 let, Brno

Na Vánoce jsem od přítele dostala epilátor. První použití bylo dost bolestivé, ale později už to bylo fajn. Ušetří mi to spoustu času, což je při mé vytíženosti fakt skvělá věc. Mám příjemně hladkou pokožku. Můžu doporučit.

Katka, 30 let, České Budějovice

Nejčastěji kladené otázky při koupi epilátoru/depilátoru

1. Jaký je rozdíl mezi epilací a depilací?

Tyto dva pojmy se sice často zaměňují, ale jde o dva rozdílné způsoby zbavování se chloupků. Zatímco při epilaci dochází k vytrhnutí chloupků i s kořínky, depilací se odstraňuje část chloupku nacházející se nad pokožkou.

2. Je lepší epilace nebo depilace?

Každý ze způsobů má svoje pro a proti. Když se chcete zbavit chloupků na delší dobu a zároveň co nejméně bolestivě, určitě byste měli sáhnout po epilátoru. Počítejte ale s tím, že pořizovací cena těchto zařízení je vyšší než cena depilátoru.

3. Rostou po epilaci chloupky intenzivněji?

Ne, jde o mýtus, který není pravdivý. Skutečnost je taková, že po epilaci rostou slabší a jemnější chloupky.

4. Je epilování nebo depilování bolestivé? 

Jelikož depilací se odstraňuje chloupek nacházející se jen nad povrchem kůže, jde o bezbolestný způsob. To však už tak úplně neplatí u epilace, která odstraňuje chloupek i s kořínkem. V současnosti ale na trhu můžeme najít různé epilátory s moderními technologiemi, díky nimž je epilace bolestivá jen minimálně. Samozřejmě to do velké míry závisí i na vašem prahu bolesti.

5. Jsou výsledky epilace s IPL epilátorem trvalé? 

Mohou, ale nemusí být. Zatímco někdo po IPL epilaci pozoruje postupné až celkové zastavení růstu chloupků, najdou se i takoví jedinci, u nichž tato metoda zkrátka nefunguje. Důležitou roli zde sehrává genetická výbava.


Pokud plánujete nákup epilátoru nebo depilátoru, doporučujeme přečíst také:

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0