Nejlepší dámské epilátory (recenze)


Autoři: Dominika Ježová, Lenka Riganová, Simona Ivánová | Aktualizováno: 27. 06. 2023

Tyto epilátory doporučujeme

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Nejrychlejší na trhu

Dokáže vyslat až 125 záblesků za minutu. Snímač tónu pleti automaticky upravuje intenzitu. 

cena od 12 490 Kč

Se snímačem odstínu pokožky

Snímač odstínu pokožky změří odstín kůže a když zjistí, že pokožka je příliš tmavá, přestane vysílat záblesky.

cena od 7 000 Kč

Philips Lumea Series 9900 SkinAI IPL

Luxusnější volba

Model má dvě rychlostní nastavení, takže se dostane i k těm kratším chloupkům, jejichž délka je 0,5 mm a víc.

cena od 13 990 Kč

Recenze dámských epilátorů/depilátorů

Hledáním, porovnáváním a výběrem dámských epilátorů a depilátorů jsme v redakci strávili 11 hodin. Z množství dostupných přístrojů na odstranění nežádoucích chloupků jsme po důkladném hodnocení vybrali 7 nejlepších.

KOMBO expert radí

Simona Ivánová

I když Simču Ivánovou zlákal makeup ještě na střední škole, profesionální vyškolenou makeup artistkou se stala až v roce 2016. Má za sebou účinkování v televizi na módních přehlídkách, foceních do magazínů a mnoho dalšího.

"Pokud jste ještě žádný epilátor neměli, určitě to stojí za vyzkoušení. Epilátor je velmi praktická pomůcka při holení, hlavně v letním období, kdy rády nosíme sukně, kraťasy a zároveň je v plném proudu i plavková sezona." 

Jak jsme hodnotili

Při sestavování hodnocení dámských epilátorů a depilátorů jsme brali v úvahu více důležitých kritérií. V první řadě jsme vycházeli především ze způsobu odstraňování chloupků, tedy epilace či depilace.

Zatímco u epilátorů IPL jsme se zaměřili na počet záblesků, u pinzetových epilátorů jsme zohlednili počet pinzet. U obou typů zařízení jsme brali v úvahu i délku slibovaného hladkého efektu, manipulaci, způsob použití, výbavu, celkové provedení a design a nezapomněli jsme ani na cenu.

A jelikož velké množství lidí zajímají před samotnou koupí i zkušenosti ostatních uživatelů s daným produktem, přihlédli jsme i k hodnocení zveřejněném na portálu Heureka.cz.

Nejlepší model v hodnocení získal kromě doporučení také odznak Náš tip. 


Porovnání dámských epilátorů/depilátorů

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

#1

Philips Lumea IPL SC1997/00

#2

Philips Lumea Series 9900 SkinAI IPL

#3

Braun Silk-épil 9 Flex

#4

Philips Series 8000 BRE735/00

#5

Panasonic ES-EL9A

#6

Rowenta EP4930F0 Aquasoft Wet & Dry

#7

Technologie

IPL 

IPL 

IPL

depilační pinzety

depilační pinzety

depilační pinzety

depilační pinzety

Počet záblesků/pinzet

400 000 záblesků

250 000 záblesků

450 000 záblesků

40 pinzet

32 pinzet

60 pinzet

24 pinzet

Hodnocení

Plusy

+ 125 záblesků za minutu
+ výsledky viditelné při každém použití
+ Senzor Skin Pro 2.0 nastavuje + intenzitu
+ elegantní pouzdro na přenášení
+ 4 nástavce

+ tichý chod

+ rychlé výsledky jednoduchá manipulace

+ viditelné výsledky po prvním použití
+ ošetření doma je podobné jako v salonu
+ mobilní aplikace

+ epilační a masážní nástavec
+
přijatelná cena
+
poměr cena/výkon

+ epilátor a depilátor
+
bohaté příslušenství

+ dvojitý disk s 60 pinzetami
+
otočná hlava o 90 stupňů
+
LED osvětlení

+ masážní kuličky epilátoru
+
zachytí i ty nejkratší chloupky
+
design

Mínusy

- nelze používat bez připojení k elektřině- bez pevného pouzdra


- vyšší cena


- vyšší hlučnost


 

- trpělivost při odstraňování


 

- bez masážní hlavice

- potřeba přejet víckrát po jednom místě

Cena

12 490 Kč

7 000 Kč

13 990 Kč

5 649 Kč

3 699 Kč

2 550 Kč

1 599 Kč

(Zelenou barvou jsou vyznačeny nejvýhodnější parametry. Červenou barvou jsou vyznačeny nejméně výhodné parametry.)

Recenze jednotlivých modelů

1. BRAUN Silk-expert Pro PL5347 IPL – Nejrychlejší na trhu

epilátor • 125 záblesků za minutu 400 000 záblesků

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Výrobek, s nímž byste mohli dosáhnout dlouhodobě hladké pokožky bez chloupků na celém těle? Ano, existuje. S epilátorem Braun Silk-expert Pro 5 IPL se růst chloupků viditelně sníží již po 4 týdnech a výsledky vydrží až 6 měsíců. Je vhodný pro světlé až středně tmavé odstíny pleti, ale důležitá je i barva chloupků. Není vhodný pro epilaci červených, blond a šedých chloupků. 

Epilátor má 4 nástavce – standardní, široký a dva pro přesnější aplikaci. Bez problémů můžete epilovat celé tělo a dosáhnout hladkých oblastí bez strniště. 

Zákrok je bezbolestný i na citlivých oblastech. Stisknutím tlačítka jednoduše nastavíte jeden ze 3 režimů intenzity. Senzor SkinPro 2.0 zároveň snímá odstín vaší pokožky a automaticky optimalizuje jednotlivé záblesky pro váš odstín pokožky a část těla. Přístroj je účinný, ale zároveň šetrný. Tento přístup zajišťuje dokonalou rovnováhu mezi rychlými výsledky a jemnou pokožkou. 

Epilátor sleduje správný úhel přiblížení přístroje a pokožky. Do té doby nevysílá záblesk. Epilátor Braun Silk-expert Pro 5 dokáže vyslat až 125 záblesků za minutu (v závislosti na intenzitě), což z něj činí nejrychlejší IPL epilátor na trhu.

Model PL5347 je atraktivní také svým elegantním designem, je nejvyšší dostupný a kromě bohatého příslušenství k němu dostanete také pouzdro pro pohodlné přenášení.

Jedná se o špičkový výrobek s bohatou výbavou a přesvědčivými výsledky. Proto si zaslouží odznak Náš tip.

Výhody

 • 125 záblesků za minutu
 • výsledky viditelné při každém použití
 • Senzor Skin Pro 2.0 upravuje intenzitu záblesku
 • 4 nástavce
 • elegantní pouzdro na přenášení

Nevýhody

 • nelze používat bez připojení k elektřině

Orientační cena

12 490 Kč

Hodnocení

2. Philips LumeaAdvanced IPL SC1997/00 - Se snímačem odstínu pokožky

epilátor • bezdrátové použití • 250 000 záblesků

Philips LumeaAdvanced IPL SC1997/00

Tento výrobek, který si zákazníci dlouhodobě oblíbili, představuje zlatou střední cestu z hlediska ceny, kvality a výkonu. Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00 si již několik let právoplatně drží své čestné místo na trhu. Je šetrný a jemný k pokožce. Manipulace s ním je snadná a můžete si nastavit až 5 úrovní světelné energie pro dokonalé výsledky bez jakýchkoliv známek bolesti. 

Epilátor pracuje na bázi technologie IPL (intenzivní pulzní světlo), která pomocí záblesků světla zbavuje pokožku chloupků tím, že přeruší cyklus jejich opětovného růstu. Na jejím vývoji se podíleli přední dermatologové. Je odvozena z technologie, která se používá v kosmetických salonech, a je také zcela bezpečná, takže se nemusíte obávat poranění.

I tento model odstraňovače chloupků je účinný na blond, hnědé a černé chloupky. Naopak nefunguje na načervenalé, světle blond nebo šedivé chloupky. 

Při pravidelném používání se zbavíte chloupků a vaše pokožka zůstane jemná a hladká na dotek. Tento účinek by měl být prokazatelný již po několika použitích a výsledky vydržet až 12 měsíců. Studie ukazují snížení růstu chloupků až o 85 % po pouhých třech ošetřeních. Epilátor je vybaven snímačem, který na začátku použití změří tón pleti.

Přístroj má zabudovaný filtr, který umožňuje použití i na citlivých místech, jako je brada nebo horní ret. Velmi praktické je také bezdrátové použití, díky kterému můžete epilátor používat kdekoli. U tohoto modelu můžete očekávat skvělý výsledek a rychlou aplikaci.

Uživatelé jsou spokojeni se snadným ovládáním a také spolehlivými výsledky po krátké době používání přístroje. Lákavá je také nižší cena, díky níž je dostupnější pro širokou veřejnost. Rovněž není potřeba žádné další investice, vše potřebné je součástí balení spolu se zařízením.

Nemluvě o pěkném designu, který je jen příjemným bonusem k ostatním pozitivům.

Výhody

 • tichý chod
 • IPL technologie
 • příjemný design
 • rychlé výsledky
 • jednoduchá manipulace

Nevýhody

 • bez tvrdého pouzdra

Orientační cena

 7 000 Kč

Hodnocení

IPL epilátor senzor Smart Skin • 450 000 záblesků

Philips Lumea Series 9900 SkinAI IPL

Inteligentní epilátor IPL představuje vyšší investici, ale poskytne vám spolehlivé a dlouhotrvající výsledky. Philips Lumea Series 9900 SkinAI je vhodným kandidátem. Lze jej použít na obličej, tělo i intimní partie. Design přístroje je opravdu elegantní, zaujme zejména něžné pohlaví, protože si jej můžete pořídit ve zlatavě růžové, ale také v růžové barvě.

Má 4 chytré nástavce – na tělo, obličej, oblast bikin a podpaží. Odstranění je bezbolestné a nezpůsobuje žádná poranění, takže se nemusíte obávat přecitlivělosti pokožky po použití přístroje. Pozitivní je, že výsledky jsou viditelné již po několika aplikacích. Po přibližně 12 ošetřeních by měla pokožka zůstat hladká až 12 měsíců. Již po 3 použitích je prokázán úbytek až 92 % chloupků. 

Přístroj obsahuje exkluzivní funkci SkinAI, která využívá umělou inteligenci pro virtuální analýzu pokožky i ošetření přizpůsobené vašim potřebám. Intenzivní pulzní světlo s technologií SenseIQ a senzorem SmartSkin vám doporučí intenzitu ošetření, která je pro vás nejvhodnější. Senzor SmartSkin dokonale kopíruje vaše křivky a také rozpozná tón vaší pleti a doporučí intenzitu ošetření pro dosažení dokonalých výsledků. 

Výrobek poskytuje maximální pohodlí a nabízí až 5 nastavení pro nejvyšší možnou účinnost. Je třeba mít na paměti, že ošetření touto metodou není vhodné pro velmi světlé a červené chloupky.

Zákazníci uvádějí, že se jedná o spolehlivý výrobek, který splňuje očekávání, ale je důležitá trpělivost při používání. Oceňují také bezplatnou mobilní aplikaci Philips Lumea IPL, která vás provede ošetřením krok za krokem a pomůže vám dosáhnout nejlepších výsledků.

Výhody

 • spolehlivý výrobek
 • elegantní design
 • viditelné výsledky po prvním použití
 • domácí ošetření je podobné ošetření v salonu
 • mobilní aplikace Philips Lumea IPL

Nevýhody

 • vyšší cena

Orientační cena

13 990 Kč

Hodnocení

4. Braun Silk-épil 9 Flex – Beauty set 

epilátor • technologie depilačních pinzet • 40 depilačních pinzet

Braun Silk-épil 9 Flex

Braun Silk-épil 9 Flex je skvělý nástroj pro odstranění chloupků i s kořínky. Pokud máte problém s větším množstvím chloupků, které rychle dorůstají, tento epilátor by pro vás mohl být tím pravým řešením. Je jedinečný díky výkyvné hlavici, která se dostane i do méně přístupných oblastí těla. Využívá až 40 funkčních pinzet, díky nimž je zákrok téměř bezbolestný. Je však třeba poznamenat, že intenzita bolesti při epilaci je velmi individuální a závisí na vašem prahu bolesti. 

Přístroj je vodotěsný, klidně si ho vezměte do vany nebo sprchy, což také epilaci zpříjemní více než na suché pokožce. Součástí je také epilační nástavec, který můžete použít k holení nebo následnému ošetření. Má 2 rychlosti, které můžete měnit podle potřeby. 

Epilátor má až 10 nástavců, takže jednotlivé hlavy lze střídat podle toho, který zrovna potřebujete. Součástí balení je také masážní nástavec, který zpříjemní proceduru holení. 

Zákazníci jej hodnotí jako spolehlivý výrobek, který splňuje to, co od něj očekávají. Manipulace s ním je snadná, přičemž potěší i LED světlo pro lepší osvětlení pokožky.

Výhody

 • krásný design
 • poradí si i s krátkými chloupky
 • dvě rychlosti
 • čisticí kartáček
 • jednoduchá manipulace
 • poměr cena/výkon

Nevýhody

 • vyšší hlučnost 

Orientační cena

5 649 Kč

Hodnocení

5. Philips Series 8000 BRE735/00 – Epilace a depilace

depilátor 32 pinzet • nabíjení 2 hodiny 2 rychlosti

Philips Series 8000 BRE735/00

Epilátor Philips Series 8000 pro suchou i vlhkou pokožku si poradí s každým typem chloupků. Jeho ergonomický a elegantní tvar skvěle padne do ruky. Má extra širokou 30mm epilační hlavu, dvě rychlosti a vestavěné světlo, které usnadňuje epilaci a odstraňování chloupků. 

Součástí epilátoru je kryt pro ošetření citlivých oblastí, takže se nemusíte bát, že byste si při epilaci poranili pokožku. V balení najdete také praktický kryt pro snadnější použití a pohodlné odstraňování nežádoucích chloupků na citlivých místech, jako je podpaží nebo třísla. 

Najdete zde také exfoliační kartáček pro odstranění odumřelých kožních buněk a podporu regenerace pokožky. Jistě oceníte i zastřihovací hřeben pro úpravu v oblasti bikin. Epilátor je bezdrátový, což umožňuje pohodlnou a šetrnou epilaci i ve vlhkém prostředí. Můžete si jej vzít do vany nebo do sprchy. Nabízí dokonce světlo, s nímž dosáhnete hladké epilace i v hůře osvětleném prostředí. 

Zákazníci oceňují, že epilátor lze používat i jako depilátor, protože součástí balení je holicí hlava. Stejně tak potěší bohaté příslušenství, se kterým dosáhnete dobrých výsledků na několika částech těla.

Výhody

 • epilátor a depilátor
 • bohaté příslušenství
 • osvětlení
 • pohodlné používání
 • snadné čištění

Nevýhody

 • mírně hlučnější
 • trpělivost při odstraňování chloupků
 • hlavice není pohyblivá

Orientační cena

3 699 Kč

Hodnocení

6. Panasonic ES-EL9A – Dvojitý kotouč pinzet

epilátor • technologie depilačních pinzet 60 depilačních pinzet

Panasonic ES-EL9A

Epilátor Panasonic je vybaven 90° výkyvnou hlavou, která se dokonale přizpůsobí vašim křivkám a zajistí důkladnou epilaci. Od ostatních epilátorů, které máme v tabulce, se liší tím, že má dvojitou čepel se 60 pinzetami, které účinně a šetrně odstraňují chloupky. Již po několika použitích dosáhnete hladké a jemné pokožky s dlouhotrvajícími výsledky. Po epilaci budou chloupky růst méně, takže si odpočinete od neustálého a nepříjemného holení žiletkou.

Sada obsahuje několik dalších užitečných nástavců, jako je epilační hlava pro oblast bikin a podpaží, dále holicí hlava a zastřihovač chloupků. 

Největší výhodou je dvojnásobný počet kotoučů, které zachytí i ty nejmenší chloupky. Pro dosažení nejlepších výsledků je také možné měnit 3 úrovně rychlosti. Oproti běžným epilátorům má navíc o 30 % širší hlavu, takže se na její povrch vejde více pinzet. Nesmíme zapomenout ani na flexibilní hlavu, která se naklání o 90 stupňů, což je velmi praktická vlastnost.

Bezproblémové je také holení za mokra i za sucha, a to díky praktickému LED světlu, které osvětluje i méně viditelné oblasti těla a usnadňuje jejich ošetření. Součástí epilátoru je měkký kartáček s akustickými vibracemi, který slouží k odstranění suché a ztvrdlé kůže. A díky tomuto kroku je pokožka hladší a jemnější. 

Zákazníci hodnotí výrobek jako multifunkční a rychlý. Oceňují bohaté příslušenství i účinnost holení. Holicí strojek patří k těm, které splňují dobrý poměr ceny, kvality a výkonu.

Výhody

 • flexibilní otočná hlava o 90 stupňů
 • LED osvětlení
 • dvojitý kotouč s 60 pinzetami
 • bohaté příslušenství
 • skvělý poměr ceny a výkonu

Nevýhody

 • bez masážního nástavce

Orientační cena

2 550 Kč

Hodnocení

7. Rowenta EP4930F0 Aquasoft Wet & Dry – Pro suché i mokré holení

epilátor • technologie depilačních pinzet • 24 depilačních pinzet

Rowenta EP4930F0 Aquasoft Wet & Dry

Pro zákazníky, kteří stále hledají kvalitní, ale cenově dostupnější výrobek, je tou správnou volbou holicí strojek Rowenta. Epilátor má poměrně zajímavé funkce a výhodnou cenu. Přístroj je vodotěsný, můžete jej pohodlně používat ve sprše nebo ve vaně, což činí holení pohodlnějším. 

Holicí strojek by měl eliminovat podráždění pokožky právě masážními prvky na hlavě. Pokud máte citlivou pokožku, pak by technologie proti podráždění měla zabránit vzniku červených teček na pokožce, zarůstání chloupků a podobně. 

Epilátor je účinný a pomocí vysoce přesné pinzetové technologie odstraní i ty nejkratší chloupky (0,5 mm). Maximální účinnosti je dosaženo jedním tahem. Zároveň splňuje poměr ceny, výkonu a kvality, který lze od podobného přístroje očekávat.  

Najdete zde 2 rychlosti a navíc režim Soft pro jemnější epilaci a vyšší rychlost. Výrobek je bezdrátový a voděodolný. Zákazníci si pochvalují masážní kuličky, díky kterým je epilace méně bolestivá, a také to, že výrobek má pěkný design a snadno se používá.

Výhody

 • peelingový kartáč
 • inovativní rukojeť
 • bohaté příslušenství
 • příjemný design
 • 40 minut provozu

Nevýhody

 • místy nezachytává chloupky
 • po epilovaném místě je potřebné přejet víckrát

Orientační cena

1 599 Kč

Hodnocení

Jak vybrat epilátor

Nejlepší dámské epilátory 2023 (recenze)

Pokud se chcete zbavit chloupků, můžete to udělat dvěma způsoby. Buď se depilujete nebo epilujete. A jaký je mezi těmito dvěma způsoby rozdíl?

Depilátor - depilátor chloupky odstřihává, ale kořínek pod kůží zůstává.

Depilaci tedy opakujeme vždy, když dorostou chloupky. Je to celkem rychlý a jednoduchý způsob, ale nevydrží to velmi dlouho. Depilátorem je více méně i obyčejný dámský holicí strojek, což znamená, že jde i o cenově dostupnější alternativu.

 
Epilátor – od depilátoru se odlišuje hlavně tím, že chloupek odstraní i s kořínkem.

Na epilaci je velkým plusem to, že po více opakováních už chloupek nemusí narůst vůbec. To však není garantované a jde o velmi individuální záležitost. Celkově je ale epilace moderní a účinná metoda, na kterou si však kvůli náročnosti budeme muset najít více času. Její jedinou nevýhodou je snad jen bolest, na kterou se ale dá zvyknout.

Jaké druhy na trhu najdete?

Nejvíc používané jsou epilátory s rotačními pinzetami, modernější metodou je ale zbavování se chloupků pomocí intenzivního pulzního světla. Čím se obě metody vyznačují?

Epilátory s pinzetovými kotouči

Dámsky epilátor

Tyto typy zachytí chloupky a vytrhnou je. Je to však poměrně bolestivé.

V současnosti je můžete využívat za pomocí pěny, takže je to o něco přijatelnější.

Ceny jsou v porovnání s epilováním pomocí intenzivního pulzního světla nižší.

Epilátory s intenzivním pulzním světlem

Pl epilátor

Takovýto epilátor funguje na principu fototermolýzy, což zabezpečuje, že chloupky už nenarostou.

Za touto moderní technologií si ale také víc připlatíte.

Kdo chce ale dlouhotrvající výsledky, cena pro něj nemusí být rozhodující.

Kombík radí

Kombík radí

Model s intenzivním pulzním světlem hůře zachytává světlé chloupky. Vyhnout by se mu měli i lidé s tmavší pokožkou a pihami.


Také platí, že IPL epilátor byste neměli používat v průběhu 4 týdnů od vystavení se slunci, protože může zasáhnout pigment, čehož následkem by mohlo být zjizvení.

Jak vybrat ten správný model

Věru, každá žena touží po hladkých a hebkých nohách. Dnes je to už možné díky různým druhům technologií. A jak si tedy vybrat to nejlepší pro vás?

 • Pokud kupujete model s pinzetami, měli byste vědět, že čím víc pinzet, tím víc chloupků vytrhá. Připravte se ale i na bolest, na kterou si ale časem zvyknete, respektive se zmírní.
 • Ideální epilátor by měl být omyvatelný vodou. Ani u tohoto nezapomínejte na hygienu.
 • Můžete se rozhodnout také pro epilátor a depilátor v jednom.
 • Vybírejte si podle toho, kde se chcete holit. Pokud ve sprše, pak byste měli porozmýšlet nad akumulátorovým modelem, který nemá kabel.
 • Po prvním holení epilátorem se nezbavíte chloupků navždy. Půjde to až po několika použitích. Lepší výsledek objevíte u dražších modelů.
 • Při koupi se dívejte na to, kolik nástavců model má. Čím více, tím lépe.
 •  Všímejte si, zda je produkt vhodný na mokré holení nebo jen na suché. Podle toho se rozhodněte.

Tip experta

"Pokud vás unavuje holit si nohy běžným způsobem každý druhý třetí den, měli byste se poohlédnout po epilátoru. Nejenže šetří čas, ale zbaví vás chloupků na delší dobu a zároveň nedráždí pokožku. Pokud máte po holení žiletkou problém s podrážděnou pokožkou nebo vyrážkami, vyplatí se vám investovat do kvalitního epilátoru. Ty se dnes vyrábí i laserové, což dělá jejich používání v porovnání např. s pinzetovými téměř bezbolestné."


Simona Ivánová

Na závěr

 • Vyplatí se investovat do dobrého epilátoru/depilátoru. S chloupky tak budete mít méně starostí.
 • Krása si občas vyžaduje i trochu bolesti. To ženy opravdu vědí. Nenechte se však odradit.
 • Vybírejte si takové modely, které vám sednou do ruky. Ideální je, když model není příliš těžký a když se s ním pohodlně manipuluje.
 • S epilátorem ušetříte hodně času, je proto vhodný hlavně pro ty, kteří ho mají málo. 

Zkušenosti uživatelů

Když mě omrzelo používání holících strojků, zainvestovala jsem do epilátoru s intenzivním pulzním světlem. Jsem z něho nadšená, protože jsem se zbavila mnoha chloupků a efekt vydrží velmi dlouho. Líbí se mi i jednoduché používání. 

Gabriela, 26 let, Brno

Na Vánoce jsem od přítele dostala epilátor. První použití bylo dost bolestivé, ale později už to bylo fajn. Ušetří mi to spoustu času, což je při mé vytíženosti fakt skvělá věc. Mám příjemně hladkou pokožku. Můžu doporučit.

Katka, 30 let, České Budějovice

Nejčastěji kladené otázky při koupi epilátoru/depilátoru

1. Jaký je rozdíl mezi epilací a depilací?

Tyto dva pojmy se sice často zaměňují, ale jde o dva rozdílné způsoby zbavování se chloupků. Zatímco při epilaci dochází k vytrhnutí chloupků i s kořínky, depilací se odstraňuje část chloupku nacházející se nad pokožkou.

2. Je lepší epilace nebo depilace?

Každý ze způsobů má svoje pro a proti. Když se chcete zbavit chloupků na delší dobu a zároveň co nejméně bolestivě, určitě byste měli sáhnout po epilátoru. Počítejte ale s tím, že pořizovací cena těchto zařízení je vyšší než cena depilátoru.

3. Rostou po epilaci chloupky intenzivněji?

Ne, jde o mýtus, který není pravdivý. Skutečnost je taková, že po epilaci rostou slabší a jemnější chloupky.

4. Je epilování nebo depilování bolestivé? 

Jelikož depilací se odstraňuje chloupek nacházející se jen nad povrchem kůže, jde o bezbolestný způsob. To však už tak úplně neplatí u epilace, která odstraňuje chloupek i s kořínkem. V současnosti ale na trhu můžeme najít různé epilátory s moderními technologiemi, díky nimž je epilace bolestivá jen minimálně. Samozřejmě to do velké míry závisí i na vašem prahu bolesti.

5. Jsou výsledky epilace s IPL epilátorem trvalé? 

Mohou, ale nemusí být. Zatímco někdo po IPL epilaci pozoruje postupné až celkové zastavení růstu chloupků, najdou se i takoví jedinci, u nichž tato metoda zkrátka nefunguje. Důležitou roli zde sehrává genetická výbava.


Pokud plánujete nákup epilátoru nebo depilátoru, doporučujeme přečíst také:

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0