Nejlepší rotopedy - test a recenze


Autoři: Lenka Riganová, Alenka Jacková | Aktualizováno:  06. 02. 2020

Tyto rotopedy doporučujeme

Rotoped inSPORTline-inCondi-UB35i II

Vysoká nosnost

Rotoped dosahuje nosnost až 150 kg a je tak vhodný i pro osoby s vyšší váhou. 

cena od 9500 Kč

Rotoped inSPORTline Klegan

Pro domácí využití

Rotoped je ideálním pomocníkem pro domácí využití. 

cena od 6700 Kč

inSPORTline Xbike

Sklápěcí

Tento model je vybavený praktickým sklápěcím mechanizmem. 

cena od 3600 Kť

Recenze a test rotopedů

Pokud jste se rozhodli pro koupi prvního nebo jediného fitness zařízení pro domácí cvičení, pravděpodobně uvažujete právě o rotopedu. Abychom vám váš výběr usnadnili, strávili jsme 31 hodin hledáním těch nejlepších zařízení na trhu.

Jednotlivé rotopedy jsme navzájem porovnávali, zkoumali, analyzovali. A teď vám přinášíme 6 nejlepších z nich.

KOMBO expert radí

Kombo expert Alena B. Jacková

Alenka Jacková není jen certifikovanou osobní fitness trenérkou II. stupně, ale bohaté zkušenosti má i v oblasti zdravého stravování, o čemž svědčí i její vydaná kniha Fit apetít

Kromě zdravého stravování se svými zákazníky často řeší i efektivnost cvičení. Dnes vám proto poradí, jak si správně vybrat rotoped.

Jak jsme hodnotili

Současný trh disponuje širokou nabídkou moderních zařízení, ve kterých se běžný laik jen těžko orientuje. Vybraných šest rotopedů jsme proto porovnali z hlediska jejich parametrů, funkcí, nosnosti, ale i celkové konstrukce, designu či ceny. Při hodnocení jsme zohlednili i uživatelské zkušenosti.

Těm nejlepším rotopedům jsme v našem hodnocení udělili i odznak Náš tip, Top model a Cena/výkon, které vám pomohou lépe se rozhodnout. Nechybí ani praktické rady, na co se při výběru rotopedu zaměřit.


Porovnání rotopedů

Rotoped inSPORTline-inCondi-UB35i II

#1

Rotoped inSPORTline Klegan

#2

inSPORTline Xbike

#3

Rotoped inSPORTline Soledat

#4

inSPORTline Rapid SE

#5

Rotoped inSPORTline Kalistic

#6

Max. nosnost

150 kg

130 kg

100 kg

120 kg

130 kg

110 kg

Zátěžové kolo

6 kg

6 kg

1,75 kg

6 kg

6 kg

2 kg

Ovládání zátěže

elektronické

manuální

manuální

elektronické

manuální

manuální

Hmotnost stroje

29,5 kg

28 kg

14,5 kg

33 kg

25 kg

18,5 kg

Hodnocení

Plusy

+ vyrovnávací systém

+ snímač tepové frekvence

+ bezdrátové propojení

+ design

+ snímač tepové frekvence

+ jednoduchá manipulace

+ sklápěcí systém

+ funkce počítače

+ snímač tepové frekvence

+ měření tělesného tuku

+ výpočet BMI

+ elektronické ovládání

+ vysoká nosnost

+ snímače tepu

+ jednoduché ovládání

+ velikost

+ hmotnost

+ kvalita

Mínusy

- nezjištěny

- bez možnosti propojení

- nízká hmotnost zátěžového kola

jednodušší model

- bez hrudního snímače 

bez možnosti propojení

- bez hrudního snímače

bez možnosti propojení

- vyšší cena

Cena

9500 Kč

6700 Kč

3600 Kč

9300 Kč

5500 Kč

3400 Kč

(Zelenou barvou jsou vyznačeny nejvýhodnější parametry. Červenou barvou jsou vyznačeny nejméně výhodné parametry.)

Recenze jednotlivých modelů

1. inSPORTline inCondi UB35i II - Vysoká nosnost

pro domácí využití • 16 stupňů zátěže • manuální nastavení • snímač tepové frekvence • možnost propojení s tabletem

Rotoped inSPORTline-inCondi-UB35i II

První model inSPORTline inCondi UB35i II zaujal naši pozornost robustní a pevnou konstrukcí, která je zárukou spolehlivé stability během cvičení. Disponuje také vyrovnávacím systémem nastavitelných noh a můžeme ho tedy umístit i na nerovný povrch.

O co nejvyšší komfort během cvičení se stará vertikálně i horizontálně nastavitelné sedlo a protiskluzová držadla. Navíc v sobě držadla ukrývají snímače tepu, což znamená, že přístroj dokáže změřit i aktuální tep během cvičení.

Hodnota tepu, jako i údaje o spálených kaloriích nebo dosažené vzdálenosti, jsou zobrazovány na přehledném displeji. Zařízení dále zobrazuje i ujetou vzdálenost, spálené kalorie, ale i měření výkonu a informační test kondice.

Za plus považujeme i možnost bezdrátového propojení rotopedu se smartphonem, tabletem nebo jiným smart zařízením. Pomocí šikovné aplikace Fit Hi Way si můžete užít virtuální jízdu například i v Alpách.

Rotoped nabízí až 9 přednastavených programů, z nichž si můžete vybrat podle obtížnosti. Zajímavou vychytávkou je i možnost sdílení sportovních výsledků a výkonů přímo na sociálních sítích.

Tento rotoped je ideální pro lidi do hmotnosti 150 kilogramů. V nabídce má i zátěžové kolo vážící až 6 kilogramů. Celková hmotnost zařízení je až 29,5 kg, což je poměrně dost. Když rotoped umístíte na konkrétní místo, bude o něco obtížnější přesunout ho někam jinam. Na druhé straně si však můžete být jistí, že bude pevně stát na místě, a to i během cvičení.

Rotoped je kvalitním zařízením s vysokou nosností a množstvím užitečných funkcí. I proto si od nás v testu vysloužil odznak Náš tip. 

Výhody

 • masivní, pevná konstrukce
 • vyrovnávací systém
 • nastavitelné sedlo
 • protiskluzová držadla
 • snímač tepové frekvence
 • možnost bezdrátového propojení

Nevýhody

 • bez zjištěných nedostatků

Orientační cena

9500 Kč

Hodnocení

2. inSPORTline Klegan - Pro domácí využití

rotoped pro domácí využití • 8 stupňů zátěže • manuální nastavení • snímač tepové frekvence • horizontálně a vertikálně nastavitelné sedadlo 

Rotoped inSPORTline Klegan

Rotoped inSPORTline Klegan na nás na první pohled designově zapůsobil spíš jako dámský, ale velmi příjemný pomocník při cvičení.

Konstrukčně je však maximálně univerzální, vlastnostmi vhodný i pro silnější pohlaví. Pevná konstrukce disponuje nosností 130 kg. Maximální výška cvičícího by pro zachování komfortu i účelu neměla přesáhnout 190 cm.

Zátěžové kolo má váhu 6 kg. Ve výbavě rotopedu je magnetický brzdný systém, transportní kolečka pro jednoduchý přesun a komfortní sedadlo nastavitelné v horizontálním i vertikálním směru. Velmi praktickým prvkem je držák na lahev a držák na časopis nebo tablet. Všechny informace z počítače se zobrazují na jednořádkovém displeji umístěném na rukovětích.

Cvičící má před očima na šikmém displeji aktuální údaje o rychlosti, ujeté vzdálenosti, spálených kaloriích a tepové frekvenci. Snímače tepové frekvence se nachází standardně na rukovětích. Rotoped nabízí manuální nastavení osmi stupňů zátěže.

Jednoduché ovládání funkcí počítače je zabezpečeno třemi tlačítky nacházejícími se pod displejem. Nevýhodou je podle nás nemožnost propojení rotopedu s jiným zařízením, což však nemusí být pro každého uživatele podstatné.

Celkově je tento rotoped velmi vydařeným zařízením s intuitivním a lehkým ovládáním i hezkým designem, doplněný o užitečné funkce. V našem hodnocení proto od nás získal odznak Top model.

Výhody

 • moderní design
 • jednoduchá manipulace
 • horizontálně i vertikálně nastavitelné sedadlo
 • praktický držák na lahev
 • držák na časopis nebo tablet
 • snímače tepové frekvence

Nevýhody

 • bez možnosti propojení s jiným zařízením

Orientační cena

288 €

Hodnocení

3. inSPORTline Xbike - Sklápěcí mechanizmus

skládací rotoped • 8 stupňů zátěže • manuální nastavení • snímač tepové frekvence • nastavitelná výška sedadla 

inSPORTline Xbike

Velmi praktický skládací rotoped inSPORTline Xbike ocení především majitelé menších bytů, kteří by rádi ušetřili nějaké to místo.

Disponuje totiž sklápěcím mechanizmem a transportními kolečky, díky čemuž je manipulace s ním až překvapivě jednoduchá a uskladnění úsporné. Konstrukčně nás příjemně překvapila i pevná ocelová konstrukce  a pohodlné ergonomické sedadlo.

Samozřejmostí je možnost výškového nastavení v šesti stupních. Rotoped je dále vybaven magnetickým brzdným systémem s možností osmistupňové regulace zátěže. Zátěžové kolo má hmotnost 1,75 kg.

Maximální nosnost je 100 kg, což je v porovnání s ostatními hodnocenými modely o něco menší číslo. Rozhodně ho však při koupi nepřehlédněte. Maximální výška cvičící osoby je 180 cm. Integrovaný počítač poskytuje celou řadu standardních funkcí jako měření rychlosti, vzdálenosti, počtu spálených kalorií a pulzu.

Ve výbavě zařízení se nachází i měřič kilometrů a scan, který automaticky přepíná mezi jednotlivými údaji zobrazovanými na displeji. Snímač tepové frekvence se nachází na rukovětích. 

Skládací rotoped je šikovným zařízením, které je vhodné pro každého, kdo hledá hlavně malé, nenáročné zařízení, ale se spolehlivou funkčností. Proto má od nás tento model titul Cena/výkon.

Výhody

 • praktický sklápěcí systém
 • pevná ocelová konstrukce
 • ergonomické, výškově nastavitelné sedadlo
 • funkce počítače
 • snímač tepové frekvence

Nevýhody

 • funkčně jednodušší model
 • velmi nízká hmotnost zátěžového kola

Orientační cena

3600 Kč

Hodnocení

4. inSPORTline Soledat - S výpočtem BMI

elektronicky ovládaný rotoped • 32 stupňů zátěže • podsvícený displej • snímač tepové frekvence • horizontálně a vertikálně nastavitelné sedadlo 

Rotoped inSPORTline Soledat

Rotoped inSPORTline Soledat láká svou robustní konstrukcí, která s sebou nese nejen stabilitu, ale i maximální nosnost 120 kg. Samozřejmostí je i moderní sportovní design.

Manipulaci, která je poměrně náročná vzhledem k váze i rozměrům přístroje, částečně zjednodušují transportní kolečka. Komfort při cvičení maximalizuje pohodlné sedadlo s možností horizontálního i vertikálního nastavení a praktický držák na lahev.

Rotoped disponuje zátěžovým kolem s hmotností 6 kg, magnetickým brzdným systémem a plně elektronickým ovládáním. Všechny funkce včetně nastavení zátěže, kterou je možné regulovat až v 32 stupních, jsou dostupné prostřednictvím tlačítek vbudovaných do počítače s podsvíceným displejem. Kromě standardních funkcí, jako zobrazení času cvičení, rychlosti, ujeté vzdálenosti, spálených kalorií, tepové frekvence, otáček a výkonu, jsou dostupné i další zajímavé automatické programy.

V nabídce rotopedu jsou programy přednastaveny podle zátěže, nastavitelné uživatelské programy, program regulující zátěž podle tepové frekvence či manuální program. Zajímavostí je možnost orientačního výpočtu obsahu tělesného tuku nebo BMI.

Rotoped nabízí opravdu špičkovou výbavu, v níž se však, k našemu zklamání, nenachází možnost bezdrátového propojení s jiným zařízením. Zklamáním je i absence snímače tepové frekvence. Upřímně, plusem není ani cena, která je poměrně vysoká.

Výhody

 • pevná, robustní konstrukce
 • vysoká nosnost
 • moderní design
 • komfortní nastavitelné sedadlo
 • elektronické ovládání
 • široké funkce počítače
 • měření tělesného tuku
 • výpočet BMI
 • regulace zátěže podle tepové frekvence

Nevýhody

 • bez možnosti propojení s jiným zařízením
 • chybí hrudní snímač tepové frekvence

Orientační cena

9300 Kč

Hodnocení

5. inSPORTline Rapid SE - S měřičem najetých km

rotoped pro domácí využití • 8 stupňů zátěže • manuální nastavení • snímač tepové frekvence • horizontálně a vertikálně nastavitelné sedadlo 

inSPORTline Rapid SE

Rotoped inSPORTline Rapid SE se vyznačuje jednoduchým ovládáním a univerzálním moderním designem.

I když svou hranatou konstrukcí působí tvrdě, uživatelské zkušenosti poukazují na vysoké pohodlí během cvičení. To do velké míry poskytuje i komfortní sedadlo, které je pro dokonalé přizpůsobení možné nastavit v horizontálním i vertikálním směru.

Velmi dobře působí i pevná, stabilní konstrukce se zvýšenou odolností. Její maximální nosnost je 130 kg. Výška cvičícího by neměla přesahovat 180 cm. Rotoped disponuje 6kg zátěžovým kolem, možností manuální regulace zátěže v 8 stupních magnetickým brzdným systémem.

Samozřejmostí výbavy je počítač se všemi standardními funkcemi. Na displeji se automaticky střídají informace o rychlosti, času cvičení, překonané vzdálenosti, spálených kaloriích a tepové frekvenci. ve výbavě je i počítadlo ujetých kilometrů.

Snímače tepu se nachází na rukovětích. Jednoduché ovládání zabezpečují tři tlačítka nacházející se pod displejem.

Výhody

 • zpevněná konstrukce
 • vysoká nosnost
 • jednoduché ovládání
 • standardní funkce počítače
 • nastavitelné komfortní sedadlo
 • snímače tepu

Nevýhody

 • hranatý design
 • funkčně jednodušší model

Orientační cena

5560 Kč

Hodnocení

6. inSPORTline Kalistic - Funkčně jednodušší model

manuálně ovládaný rotoped • 8 stupňů zátěže • snímač tepové frekvence • nastavitelné sedadlo • tichý chod

Rotoped inSPORTline Kalistic

Naše testování uzavíráme modelem inSPORTline Kalistic, který je vhodnou volbou pro všechny ty, kteří hledají šikovné zařízení za rozumnou cenu.

Manuálně ovládaný rotoped umožňuje až 8 stupňů nastavení zátěže. V jeho výbavě se nachází zátěžové kolo o hmotnosti 2 kg, které je brzděno magnetickým brzdným systémem. Abyste vždy měli přehled o vašem tepu, nechybí snímače tepové frekvence, které jsou umístěny v řidítkách rotopedu.

Aby používání tohoto přístroje bylo co nejkomfortnější, jeho součástí je výškově nastavitelné sedadlo, systém vyrovnání nerovností podlahy, transportní kolečka a protiskluzové nášlapy. Podle potřeby je možno nastavit i pásky na pedálech. Systém BeltDrive se zase stará o tichý chod, který neruší nikoho kolem.

Rotoped se vyznačuje nízkou hmotností 18,5 kg a výbornou nosností 110 kg. Tento model je ideální na každodenní použití pro běžného uživatele, čemuž odpovídá i nenáročná výbava. Rotoped je na trhu dostupný za orientační cenu 148 €.

Výhody

 • design
 • nízká hmotnost
 • tichý chod
 • pevná konstrukce
 • stabilita
 • inovativnost

Nevýhody

 • nenáročný model
 • chybí hrudní pás

Orientační cena

3400 Kč

Hodnocení

Jak vybrat rotoped

Test rotopedů

Pokud uvažujete o koupi rotopedu, všímejte si následujících kritérií:

Způsob ovládání zátěže

Pravděpodobně každý rotoped na trhu disponuje možností regulace zátěže v několika stupních. Jednodušší modely nabízí manuální ovládání zátěže, nejčastěji prostřednictvím otočného ovládání, které je cvičícímu pohodlně dostupné při sezení na rotopedu.

Dražší zařízení už disponují elektronickým ovládáním zátěže. Náročnost cvičení se reguluje prostřednictvím integrovaného počítače, který často nabízí i mnohé automatické programy přizpůsobující zátěž například fyzické kondici, tepové frekvenci nebo zvolené náročnosti.

Tip experta

"Při výběru rotopedu se vyplatí zainvestovat do kvality a zvolit takový typ, který co nejvíce simuluje jízdu na kole a tím odlehčuje klouby.

Důležité je, aby cvičenec měl opravdu pocit, že na rotopedu funguje princip rozběhu a setrvačnosti a nejen posouvání pedálu směrem dolů."


Alenka Jacková

Hmotnost zátěžového kola

Hmotnost zátěžového kola se zpravidla pohybuje od cca 1,5 do 10 kg. Standardem jsou minimálně 4 kg. Platí, že čím je zátěžové kolo těžší, tím je tréning na rotopedu plynulejší a efektivnější.

Brzdný systém

Drtivá většina rotopedů určených pro domácí použití disponuje magnetickým brzdným systémem. Ten využívá magnety, které se přibližují a vzdalují od setrvačníku a tím regulují zátěž.

Magnetický brzdný systém je zárukou tichého a plynulého chodu a pro domácí cvičení je úplně postačující. Dražší zařízení disponují indukčním brzdným systémem, který využívá elektrickou cívku.

Nosnost a maximální výška cvičícího

Maximální nosnost zpravidla určuje pevnost konstrukce. Standardem je 100 a více kg. Pokud vaše hmotnost nepřesahuje tuto hodnotu, na nosnost rotopedu se při výběru zaměřovat nemusíte.

Maximální výšku cvičícího zase limituje především nastavení sedadla. Na trhu najdete rotopedy s omezením výšky do 175, 180 i 190 cm.

Možnost složení

Především majitelé menších bytů mohou mít problém s hledáním místa pro fitness stroj s většími rozměry. S řešením přichází skládací rotopedy, které zpravidla disponují i nižší hmotností. Po docvičení je jednoduše složíte a umístíte pod postel či do skříně.

Funkce počítače

Už i nejlevnější modely na trhu disponují jednoduchým počítačem s aspoň jednořádkovým displejem. Mezi standardní funkce počítače integrovaného v rotopedu patří zobrazování údajů o čase cvičení, ujeté vzdálenosti, rychlosti, spálených kaloriích a tepové frekvenci. Tyto údaje se zpravidla střídavě zobrazují na displeji během tréningu.

Snímač tepové frekvence

Do standardní výbavy stacionárního bicyklu patří také snímače tepové frekvence umístěné na rukovětích. Ty jsou propojené s počítačem, který zobrazuje údaje na displeji. Modernější přístroje mají ve výbavě i hrudní pás, který snímá tepovou frekvenci přímo na hrudníku.

Kombík radí

Kombík radí

Některé rotopedy disponují automatickým programem regulujícím zátěž podle tepové frekvence. Pokud máte o takovýto přístroj zájem a plánujete tento program využívat při tréningu, soustřeďte se na rotopedy, které měří tepovou frekvenci nejen na rukovětích, ale i prostřednictvím hrudního pásu. Jsou při cvičení spolehlivější.

Propojení s tabletem nebo smartphonem

Možnost propojení rotopedu s jiným inteligentním zařízením výrazně rozšiřuje jeho možnosti. Výrobci vyvíjejí šikovné aplikace, které nabízí nejen množství automatických programů a cvičebních režimů, ale i možnost zábavy.

Mezi uživateli oblíbená je například možnost volby reálné trasy v prostředí Google Maps nebo sdílení výsledků tréningu na sociálních sítích. Možnosti inteligentních aplikací tím samozřejmě zdaleka nekončí.

Proč se rozhodnout pro rotoped? 

Rotoped má v porovnání s jinými domácími fitness zařízeními mnohé výhody. Ty z něho dělají bezkonkurenčně nejoblíbenější přístroj na cvičení:

 • je vhodný pro začátečníky, pro lidi, kteří pravidelně cvičí, i pro profesionály
 • cvičení s ním je technicky jednoduché, není třeba se to učit
 • je vhodný v rámci kardio tréningu, má pozitivní vliv na krevní tlak, zlepšuje krevní oběh a zvyšuje kapacitu plic
 • cvičení je účinné při snižovaní hmotnosti
 • cvičení posiluje sedací, stehenní a lýtkové svaly
 • cvičení je vhodné v rámci některých rekonvalescenčních a rehabilitačních programů
 • cvičení na rotopedu je šetrné ke kloubům

Tip experta

"Rotopedy jsou vhodnou alternativou pro lidi, kteří rádi jezdí na kole celoročně, avšak počasí ne vždy přeje tomuto sportu."

Alenka Jacková

Typy rotopedů:

I když si možná řeknete, že rotopedy vypadají jeden jako druhý, není tomu tak. I stacionární bicykly se dělí na různé druhy:

 • Vzpřímený bicykl – toto je druh rotopedu, který se těší největší oblibě právě v domácnostech, ale patří i ke klasické výbavě každého fitness centra
vzpřímený rotoped
ležatý rotoped
 • Ležatý bicykl (recumbent)– tento druh je nejméně obvyklým přístrojem. Využívají ho spíše lidé při rehabilitaci nebo se zraněním. Pozice sedadla je odlišná od vzpřímeného bicyklu, jedete jakoby v sedu/lehu na posteli, s podporou zad.
 • Spinningový bicykl – tento bicykl najdete v podstatě v každém fitness centru a cvičení na něm vyžaduje trochu víc zkušeností. Využívá se hlavně na skupinových cvičeních. Na rozdíl od vzpřímeného bicyklu, cvičení na spinningovém rotopedu se zaměřuje spíše na zvyšování kondice než na hubnutí.
Spinningový rotoped
 • Air bike - pokud by se vám cvičení na rotopedu zdálo příliš jednoduché, ale investovat chcete jen do jednoho fitness přístroje, popularitě se i díky oblíbeným crossfit soutěžím stal i hybrid stacionárního bicyklu a eliptického trenažéru, tzv. Air Bike. Při cvičení na air biku zapojujete nejen nohy, ale i ruce, stejně jako při cvičení na eliptickém trenažéru.

Jak o svůj rotoped doma pečovat?

Každý přístroj vyžaduje údržbu. Když už do nějakého fitness přístroje investujeme peníze, chceme, aby nám co nejdéle dobře sloužil. Podívejte se na toto video s užitečnými radami, jak se o svůj rotoped můžete postarat sami doma:

Zkušenosti uživatelů

Každý mi říkal, že stacionární bicykl je jen drahý věšák na šaty. I přesto jsem se před více než rokem rozhodla koupit si jeden z nejmodernějších rotopedů na trhu a dodnes nelituji. Cvičím na něm pravidelně ráno a velmi intenzivně ho využívám hlavně v zimě a když je venku špatné počasí. Velmi se mi líbí, že si můžu zacvičit, kdy chci a jak dlouho chci, protože ho mám vždy doma po ruce.

Gabriela, 32 let, Nitra

Cvičení na rotopedu mi doporučil lékař v rámci rekonvalescence po úrazu. V tom období jsem na něm cvičil opravdu pravidelně a intenzivně a výsledky si můžu jen chválit. Dnes si už zacvičím jen zřídka, protože obvykle sportuji venku. Od té doby ho však už využila i manželka v rámci hubnutí a dokonce si na něm čas od času zacvičí i dcera, která se sportu věnuje profesionálně. Máme jednodušší a levnější model, ale v naší rodině opravdu našel využití. Jeho koupě skutečně nelituji.

Dušan, 30 let, Žilina

Nejčastěji kladené otázky při výběru rotopedu:

1. Co je to rotoped nebo stacionární bicykl?

Rotoped, jinak nazývaný také stacionární bicykl, je druh fitness přístroje, který simuluje jízdu na kole. Na rozdíl od jízdního kola se však nepohybuje. První rotopedy vznikly už ke konci 19. století a sloužily k tréningu sportovců v zimním období, když počasí nebylo vhodné pro jízdu na kole venku.

Jde o jeden z nejpopulárnějších přístrojů ke cvičení doma, jelikož jde o efektivní, ale nenáročné cvičení. Na výběr máte rotopedy, které jsou ovládány manuálně (zátěž měníte kolečkem) nebo elektronicky (zátěž měníte počítačem).

2. Pro koho je cvičení na rotopedu vhodné?

Jelikož cvičení na rotopedu je poměrně nenáročné, přístroj je vhodný jak pro začátečníky, tak pro aktivně cvičící lidi či profesionální sportovce. Cvičení na stacionárním bicyklu také patří mezi bezpečnější, šetrnější cvičení a tedy je tento přístroj vhodný i pro lidi, kteří potřebují opět začít cvičit po zranění, případně mají problémy s klouby.

3. Je cvičení na rotopedu náhradou za jízdu na kole?

Cvičení na rotopedu je prakticky simulací jízdy na kole a je možné jím nahrazovat tréningy v nepříznivém počasí či v zimním období, když jízda na kole není možná nebo vhodná. Dnešní nabídka rotopedů zahrnuje přístroje, které dokáží nasimulovat opravdu jakékoliv podmínky, které byste zažili i venku na kole, takže se dá říct, že cvičení na rotopedu je náhradou za jízdu na kole.

4. Je tento přístroj vhodný na hubnutí nebo i na budování svalové hmoty?

Cvičení na rotopedu spaluje kalorie, je to forma kardiovaskulárního cvičení a pomáhá tedy při hubnutí. Má pozitivní vliv na krevní oběh, krevní tlak a dokáže pomoci i při zvyšování kapacity plic. Stejně tak, jako při jízdě na kole, ale posiluje i svaly stehen, lýtek či sedací svaly.

5. Na jaké partie těla se cvičení na rotopedu zaměřuje?

Cvičením na rotopedu se nejvíc posilují sedací svaly, svaly lýtek a stehen. Nejvíc z posilování svalů na rotopedu vytěžíte tak, že zvýšíte při cvičení odpor.


Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0