Tabletky na podporu erekce


Aktualizované: 02. 02. 2021

test srovnání přípravků na erekci

Tyto přípravky doporučujeme

Proerecta Shot

Novinka v tekuté formě

Přípravek označovaný také za "energy drink" pro erekci.

cena od 999 Kč

Zerex Klasik tabletky na podporu erekce

Pro silnou erekci

Zvyšuje hladinu testosteronu v krvi a podporuje libido.

cena od 720 Kč

Erexan tabletky na podporu erekce

Bez vedlejších účinků

Přírodní přípravek
bez vedlejších účinků

cena od 720 Kč

Vybíráme za vás: Nejlepší nabídka pro dnešní den?

Amarex na podporu erekce 30 tablet

Amarex přišel na trh s přírodním produktem, který je doporučovaný renomovaným urologem

Rychlý nástup účinku, pevná erekce a diskrétní doručení.

cena od 899 Kč

Recenze tabletek na podporu erekce

Výběrem, porovnáváním a hodnocením různých doplňků na podporu erekce jsme strávili dlouhé hodiny, abychom vám dnes mohli přinést výběr pěti nejlepších z nich.

Problémy s erekcí trápí muže bez ohledu na věk. I když jsou tyto nepříjemnosti citlivým tématem, není je dobré podceňovat, ale raději je začít řešit dříve, než začnou ovlivňovat sexuální život. Doplňky výživy na podporu erekce vám pomohou zkvalitnit erekci a získat opět sebevědomí.

KOMBO expert radí

PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková absolvovala vysokoškolské studium na Farmaceutické fakultě UK v Bratisla a v současnosti pracuje jako odpovědný farmaceut v lékárně REGIA v Lučenci.

Podle jejích slov se farmaceuti v praxi čím dál častěji zabývají problematikou poruch erekce, která je pro muže sice velice choulostivá, ale ve většině případů je řešitelná.

Jak jsme hodnotili

Současný trh je doslova přehlcený různými přípravky určenými na podporu erekce a výběr toho nejlepšího nemusí být vůbec jednoduchý. Abychom vám ulehčili vaše rozhodnutí a ušetřili čas, pečlivě jsme porovnali všechny produkty na základě složení, ale i uživatelských zkušeností a vybrali jsme pro vás 7 nejlepších.

Vybrané přípravky jsme následně podrobili našemu hodnocení, přičemž jsme se zaměřili na složení přípravků, ale i na deklarované účinky. Ty jsme porovnali s reálnými zkušenostmi osob, které produkt už vyzkoušeli. Ohled jsme brali také na cenu, velikost balení a celkovou výhodnost.


Porovnání hodnocených přípravků na podporu erekce

Proerecta Shot

#1

Zerex Klasik tabletky na podporu erekce

#2

Erexan tabletky na podporu erekce

#3

Tabletky na erekci Proerecta

#4

Přípravek na podporu erekce Vimax

#5

Přípravek na podporu erekce Ejoy

#6

Přípravek na podporu erekce Erex24

#7

Balení

1, 8 nebo 16 shotů

12 tablet

15 kapslí

12 kapslí

30 kapslí

24 tablet

30 tablet

Hodnocení

Plusy

+ přírodní produkt

v tekuté formě

+ rychle se vstřebává

+ okamžitý účinek

+ zvýšení hladiny testosteronu

+ garance vrácení peněz

+ kvalita

+ přírodní složení

+ žádné vedlejší účinky

+ snadné užívání

+ rychlý nástup 

účinku

+ zvýšená citlivost

+ přírodní složení

+ obsah vitamínů

+ účinek i po vysazení kapslí

+ garance vrácení peněz

+ výhodná cena

+ 100% přírodní složení

+ bez vedlejších účinků

+ bez konzervantů

+ zlepšení kvality sexuálního života

+ garance vrácení peněz

+ povzbuzuje

Mínusy

vyšší cena


vyšší cena


potřeba dlouhodobého užívání

- větší kapsle

- nevhodný při srdečně-cévních onemocněních

vyšší cena

- nutnost dlouhodobého užívání

- vhodný pro starší muže

Cena

999 Kč

720 Kč

720 Kč

499 Kč

1099 Kč

600 Kč

890 Kč

(Zelenou barvou jsou vyznačené nejvýhodnější parametry. Červenou barvou jsou vyznačené nejméně vhodné parametry.)

Recenze přípravků na podporu erekce

1. Proerecta Shot - Novinka v tekuté formě

• 1 shot nebo zvýhodněné balení po 8 a 16 shotů

Shot Proerecta
Proerecta Shot složení
Proerecta Shot dávkování
Proerecta Proerecta Proerecta Shot chuť

Složení

Nápoj na podporu erekce s přírodním složením Proerecta Shot vznikl kombinací účinných bylinných extraktů a důležitých aminokyselin. Složení sestává z extraktů kořene ženšenu, kotvičníku, guarany, rhodiolu rosea a také z extraktu hroznových jadérek. Z aminokyselin se v přípravku nachází Arginin a Citrulin.

Ženšen je častou součástí přípravků určených na podporu erekce, a to díky své schopnosti zvyšovat průtok krve, což pozitivně ovlivňuje kvalitu erekce. Velmi podobné účinky má i kotvičník zemní, který zvyšuje libido, zlepšuje erekci a příznivě ovlivňuje sexuální zdraví mužů. Kromě toho také chrání buňky před oxidačním stresem. Extrakt z hroznových jadérek je přírodním mixem chemických sloučenin, který zvyšuje průtok krve v celém organismu, tedy i v penisu.

Rhodiola pomáhá bojovat s tělesnou únavou a snižuje vyčerpání. O nabuzení, zvýšení duševní, ale i fyzické výkonnosti se zas stará Guarana.

Aminokyseliny L-Arginin a Citrulin zajišťují v lidském organismu zlepšení průtoku krve a také zkvalitnění erekce. Jejich důležitost však spočívá i v schopnostech snižovat únavu a naopak zvyšovat výdrž během fyzických aktivit.

Velkým plusem tohoto přípravku je jeho tekutá forma, díky které se Proerecta Shot vstřebává rychleji než tobolky či tablety a účinky jsou tak okamžité.

Dávkování
Proerecta Shot se užívá velmi jednoduše. Stačí dobře protřepat lahvičku a vypít najednou celou dávku půl hodinu před plánovaným stykem.

Jaké jsou zkušenosti lidí?

"Naprostá pecka. Asi nejsilnější doplněk na erekci, co jsem vyzkouším." Martin 

"Silná dávka a rychlý účinek." Matej

Náš názor

Proerecta Shot je horkou novinkou, která je na trhu s výživovými doplňky určenými na podporu erekce teprve od prosince 2019. I přesto si však již našla řadu příznivců, kteří na její účinky nedají dopustit. 

Jde o unikátní produkt příjemné chuti, se kterým se můžete oddávat sexuálním hrátkám už do půl hodiny od užití.

Výhody

 • přírodní produkt
 • v tekuté formě
 • rychle se vstřebává
 • okamžitý účinek
 • příjemná chuť
 • několik balení

Nevýhody

 • vyšší cena

Orientační cena

999 Kč

Hodnocení

2. ZEREX Klasik - Pro silnou erekci

• 1 balení = 12 tablet

Zerex Classic
Zerex classic balení
Zerex Classic složení
Zerex classic velikost kapslí

Složení

Hlavní složkou přípravku ZEREX Klasik je kotvičník zemní, který je známý jako účinná pomoc při nedostatečné erekci. Zvyšuje hladinu testosteronu v krvi a podporuje libido. Kromě toho obsahuje aminokyseliny L-Arginin, L-Citrulin a L-Lyzin, které pozitivně ovlivňují cévy a prokrvení. Součástí Zerexu je také extrakt Maca, který působí jako přírodní afrodiziakum a Teobromin, který má stimulující a povzbudivé účinky.

Výrobce uvádí, že přípravek má rychlý účinek, ale recenze uživatelů se liší. Zatímco někteří muži opravdu pocítili silnější erekci už hodinu po užití tablety, jiní museli Zerex užívat několik dní, aby se dostavila změna. Síla účinku je tedy individuální a přípravek je potřeba vyzkoušet, jak se říká, na vlastní kůži.

Pozitivně však hodnotíme, že výrobce v případě nespokojenosti s produktem Zerex garantuje vrácení peněz.

Přípravek je velmi dobře snášen a při užívání se můžete shledat s vedlejšími účinky jen pokud máte alergii na některou z látek ve složení. Zerex byste neměli užívat pokud máte srdeční poruchu, anebo vážnou poruchu jater.

Dávkování

Užívá se 1, maximálně 2 tablety hodinu před sexuálním stykem. Stále je však potřena mít na mysli, že Zerex je doplněk stravy a tomu přizpůsobit své očekávání.

Jaké jsou zkušenosti lidí?

“Mám Zerex vyzkoušený, funguje dobře. Není třeba čekat zázraky a člověk bude nadmíru spokojený.” Manuel, Primarka.sk

Mám už svůj věk (51) a někdy to fungovalo, někdy méně, tak jsem to riskl na základě recenzí se Zerexem. A jsem spokojený. Když jsem ho bral poprvé, moc jsem tomu nevěřil, myslel jsem si, že je to hloupost, ale jak se říká, topící se stébla chytá. Minule jsem zkusil kvůli ceně jiný a nic, jak kdybych snědl bonbon. Já osobně nedám na Zerex dopustit. A nejsem nějaký prodejce Zerexu, kdyby si to někdo myslel.” Petr, Heureka.sk

Náš názor

Zerex je z hlediska složení opravdu kvalitní produkt. Je však velice důležité uvědomit si, že jde o doplněk stravy a proto neočekávejte okamžité zázračné účinky.

Požadovaných účinků, které stojí za to, dosáhnete dlouhodobým užíváním Zerexu.

Výhody

 • vhodný jako záchranné řešení s rychlým nástupem účinku, erekce je opravdu silnější
 • kromě Zerexu Klasik jsou k dispozici další 2 produkty: Zerex Ultralong na prodloužení sexuálního styku a Zerex Ultragold na dlouhodobé řešení sníženého libida především u seniorů
 • vrácení peněz, pokud nejste spokojeni s účinkem

Nevýhody

 • vyšší cena při přepočtu na balení

Orientační cena

720 Kč

Hodnocení

3. Erexan - Bez vedlejších účinků

• 1 balení = 15 kasplí

Erexan
Erexan složení
Erexan dávkovaní
Erexan velikost kapslí

Složení

Erexan je přípravek určený k řešení intimních problémů muže - ať už jde o problémy s erekcí, nedostatečnou výdrží či nechutí na sex.

Volně prodejný přípravek je kombinací více látek, přičemž jsou všechny výhradně přírodního charakteru. I díky tomu užívání Erexanu s sebou nepřináší žádné vedlejší účinky, jako je to mnohokrát u podobných produktech na předpis.

Základ tohoto přípravku tvoří aminokyselina L-Arginin, která zajišťuje dostatečné prokrvení penisu. Kromě toho pozitivně ovlivňuje i množství a kvalitu spermií.

Neméně důležitý je i L-Citrulin, který prodlužuje výdrž a zároveň umocňuje i prožitek ze sexuálního aktu. Erexan dále obsahuje i L-Lysin, Tribulus terestris, aminokyselinu L- Ornytin, jejichž úkolem je podpora hormonů, ale i jejich regulace pro správné fungování.

Kvalitní složení výborně doplňuje extrakt rostliny MACA pro zdravou prostatu i spermie.

Dávkování

Doplněk stravy Erexan Standard je určen k okamžitému použití, 60 minut před plánovaným pohlavním stykem v množství jedna až dvě tablety.

Jaké jsou zkušenosti lidí?

"Objednal jsem si zatím jen jedno testovací balení. Chtěl jsem přípravek nejprve důkladně vyzkoušet protože jsem o něm před tím ještě neslyšel. Ale musím říct, že funguje spolehlivě a asi si objednám znovu .. " Tomáš, Erexan.sk

Náš názor

I když je přípravek Erexan určený k okamžitému použití a slibuje dostavení účinků již po 60 minutách, výrobce také uvádí, že je třeba užívat ho dlouhodobější.

Výhody

 • přírodní složení
 • žádné vedlejší účinky
 • snadné užívání

Nevýhody

 • potřeba dlouhodobého užívání

Orientační cena

720 Kč

Hodnocení

4. Proerecta - 100% přírodní složení

1 balení = 12 kapslí

Proerecta
Proerecta složení
Proerecta dávkovaní
Proerecta velikost kapslí

Složení

Proerecta představuje přírodní přípravekkterý obsahuje kvalitní suroviny a vyhovuje nejvyšším standardům výroby. Je oficiálně registrovaná jako výživový doplněk, proto se můžete spolehnout na kvalitu výrobku a velkým plusem je také dostupnost bez lékařského předpisu.

Proerecta je určena všem mužům, které trápí problémy s erekcí. Účinné složení slibuje tvrdší a pevnější erekci, která je výsledkem lepšího zásobení penisu krví už do hodiny od užití. Těšit se můžete i na prodloužení soulože, díky tomu, že se krev tak rychle neodplavuje. Dokáže pomoci i při nechuti, protože rostlinné extrakty působí jako přírodní afrodiziakum, podporují a stimulují libido.

K hlavním a nejpodstatnějším účinným látkám patří kotvičník zemní, který zlepšuje prokrvení penisu a zároveň působí jako afrodiziakum. Krom kotvičníku je ve složení i maca, arginin, citrulin, ženšen, kávovník a vitamin E.

A jak to funguje? Pro pevnou erekci je nejdůležitějším faktorem krev. S přibývajícím věkem, a také se špatnou životosprávou se drobné cévy v penisu zužují, nebo dokonce ucpávají. Výsledkem slabého průtoku krve do penisu je nežádoucí oslabení erekce. A právě speciální složení Proerecty rychle a účinně působí na oběhový systém a podporuje tak důležité prokrvování.

Dávkování

Dávkování Proerecty je opravdu jednoduché a pohodlné. Každý den byste měli užít jednu tabletku. Maximální dávka jsou dvě tabletky za den, ta je však určena pro muže, u kterých je problém s erekcí opravdu intenzivní. Ať se rozhodnete pro jednu, nebo dvě tabletky denně, tak platí, že maximální denní dávku, tedy dvě tabletky za den, byste neměli překročit.

Tabletky se užívají 60 minut před pohlavním stykem. Důležité je jejich dostatečné zapití, nejlépe sklenicí čisté vody.

Jaké jsou zkušenosti lidí?

Nejdříve jsem tomuto produktu moc nevěřil, ale překvapil mě. Zlepšení erekce se dostavilo opravdu rychle. Doporučuji ho každému, koho tento nepříjemný problém postihl." Petr

„Bylo pro mě opravdu těžké přiznat si, že můj výkon už není takový jako kdysi. Nevěděl jsem, jak tuto situaci vyřešit, a tak jsem začal pátrat po tabletkách, které bych mohl získat i bez lékařského předpisu a nutnosti vysvětlovat doktorovi svůj choulostivý problém. Narazil jsem na Proerectu, která mě hned zaujala slibovanými výsledky. Naštěstí to nebyly jen sliby, ale skutečnost. Proerecta zlepšila moji erekci a celkovou kvalitu sexuálního života." Jan

„Proerectu užívám delší dobu a jsem spokojený. Musím ale přiznat, že její fungování nebylo okamžité. To je ale přirozené, protože všechno chce svůj čas a zázraky se jen tak nestávají. Doporučují vám tedy být trpěliví, ono to přijde. :)" Matouš

Náš názor

Výrobek Proerecta nás zaujal svým transparentním přírodním složením a obsahem účinných látek. Co se týče samotného účinku tohoto přípravku, zkušenosti uživatelů poukazují na to, že funguje opravdu dobře. Postará se o kvalitní erekci, prodlouží výkonnost a zvýší i samotnou chuť.

Někteří uživatelé pociťovali především v začátcích občasné pálení žáhy, jinak je však výskyt jakýchkoli vedlejších účinků skutečně ojedinělý. Jako mínus bývá označována i velikost tabletek, která nemusí vyhovovat každému.

Výhody

 • nástup požadovaného účinku už do hodiny po požití
 • účinek trvající 24 hodin 
 • zvýšená citlivost 
 • podpora libida
 • přírodní složení
 • obsah vitaminů

Nevýhody

 • větší tablety

Orientační cena

499 Kč

Hodnocení

5. Vimax - Přírodní stimulant z Kanady

• 1 balení = 30 kapslí

Vimax
Vimax složení
Vimax dávkovaní
Vimax velikost kapslí

Složení

Základ kanadské receptury Vimaxu tvoří kotvičník zemní, ginkgo biloba, ženšen a Saw Palmetto. Čistě přírodní rostlinné extrakty podporují lepší prokrvení, čímž se zlepšuje síla erekce, prodlužuje délka sexuálního styku a zintenzivňuje požitek. Kromě toho Vimax pozitivně ovlivňuje i tvorbu spermií a jejich kvalitu.

Na rozdíl od předchozích dvou přípravků výrobce Vimaxu neslibuje žádné super rychlé účinky. Přípravek je potřeba užívat dlouhodobě (2 - 4 týdny), abyste pocítili první změny. Výsledky uživatelů ukazují, že už po 3 měsících užívání je zlepšení značné, erekce podstatně silnější a zážitek ze sexu mnohem intenzivnější. Velkým pozitivem je, že kvalita erekce je lepší i po vysazení tabletek.

Při nákupu výživových doplňků byste měli být opatrní a rozhodně byste neměli kupovat lacinější napodobeniny ve snaze ušetřit. Abyste se vyhnuli nekvalitním napodobeninám, výrobky nakupujte jen od oficiálního distributora pro SR. Navíc, pokud se stanete spokojeným zákazníkem, můžete Vimax nakupovat s výraznou slevou.

Dávkování

Užívejte 1 tabletu denně půl hodiny po snídani. Vimax by neměli užívat lidé s onemocněním srdce a cév. Myslete na to, že skutečně znatelné účinky se začnou projevovat při dlouhodobém užívání. Mějte tento fakt na paměti, abyste předešli případnému zklamání.

Jaké jsou zkušenosti lidí?

Já Vimax beru už několik měsíců a jsem s ním spokojený. Nemám důvod zkoušet něco jiného, stačí se podívat na ceny. Všechno je dražší a já mám dobré zkušenosti s Vimaxem. Zlepšil mi erekci a také už netrpím předčasnou ejakulací. Spokojenost!” Viktor, Erekcia.guru

Tablety Vimax jsem koupil, protože jsem chtěl zkusit, jestli mi prodlouží penis. Dal jsem na radu a zkusil užívat Vimax dlouhodobě. No neuvěříte, ale je tam rozdíl!!! Asi mi nikdo nebude věřit, ale můj po 3 měsících měří o 2 cm víc (při erekci). A to mi věřte, že 2 cm nejsou málo.” Franck, Erekcia.guru

Náš názor

Vimax sice vyžaduje dlouhodobé užívání, ale kdo si počká, ten se dočká. Pokud byste však s přípravkem přece jen nebyli spokojení, můžete využít 60 denní garanci vrácení peněz.

Výhody

 • 60 denní garance vrácení peněz
 • po 3 měsících užívání je  zlepšení nejen v síle erekce, ale také v celkovém požitku ze sexu
 • lepší erekce zůstává i po vysazení tabletek
 • 1 balení vydrží na celý měsíc
 • výhodná cena při přepočtu na denní dávku, při opakovaném nákupu je cena ještě výhodnější díky slevám

Nevýhody

 • Vimax nemohou užívat lidé se srdečními a cévními problémy
 • vyšší cena

Orientační cena

1099 Kč

Hodnocení

6. EJOY - Účinná podpora libida

• 1 balení = 24 tablet

Ejoy
Ejoy balení
Ejoy složení
Ejoy velikosť kapslí

Složení

Doplněk výživy EJOY obsahuje 100% přírodní extrakty, je bez konzervantů či dalších umělých přísad. Kotvičník zemní je častou složkou přípravků na podporu erekce, protože pomáhá zvyšovat hladinu testosteronu v krvi a podporuje libido, proto nechybí ani v tomto přípravku. Ve složení se nacházejí i aminokyseliny L-Citrulin a L-Arginin, které zlepšují prokrvení.

Další složkou je Maca působící jako účinné afrodiziakum. V přípravku je také Saw Palmetto - výtažek z rostliny používaný na léčení problémů s prostatou a extrakt z chilli, které obsahuje kapsaicin podporující cévní soustavu a cirkulaci krve. Vitaminy C a D zase zlepšují kvalitu spermií a jsou zároveň velmi dobrými antioxidanty.

Když to shrneme, doplněk stravy EJOY dokáže pomoci s erekcí, zvyšuje libido a chuť na sex, prodlužuje pohlavní styk a podle výrobce dokonce zlepšuje i stav prostaty.

Dávkování

Denní dávka jsou 2 tablety. Jednu tabletu užijete ráno po snídani a druhou večer po večeři, resp. před spaním.

Jaké jsou zkušenosti lidí?

Nejdřív jsem byl naštvaný, protože eJoy vůbec nefungoval, i na krabičce se píše, že účinek do 30 minut od použití - to byla úplná blbost. Distributor mi vysvětlil, že mám mít strpení a užívat aspoň týden. No a potom to už bylo super, chuť na sex, erekce byla silná, mnohem silnější než předtím. Jsem spokojený, sice jsem chtěl něco jiného (okamžitý účinek), ale to není reálné.” Emil, Erekcia.guru

Náš názor

eJoy po dlouhodobém užívání skutečně zlepšil prokrvení penisu. Byl tvrdší a zlepšila se i celková sexuální výdrž. Nevýhodou je, že se musíte předzásobit větším počtem balení, protože jedno vydrží při užívání 2 tablet denně jen na 12 dní a výsledek se dostaví až po užívání eJoye minimálně 2 - 2,5 měsíce.

Výhody

 • 100% přírodní složení bez vedlejších účinků
 • bez vedlejších účinků

Nevýhody

 • 1 balení vydrží jenom 12 dní
 • nutné užívat přípravek 2 - 2,5 měsíce, aby se dostavil účinek

Orientační cena

660 Kč

Hodnocení

7. EREX24 - Ideální pro zralé muže

• 1 balení = 30 tablet

Erex24
Erex24 složení
Erex24 dávkovaní
Erex24 velikost kapslí

Složení

Přípravek americké firmy Biolab EreX24 má dvě hlavní složky. První je extrakt ze stromu Yerba Mate, který roste zejména v Jižní Americe a je známý pro své povzbuzující účinky. Druhou je extrakt z Muira Puama. Vzácný keř, jehož vliv testovali na 260 mužích, měl rychlý nástup účinku na obnovení mužských funkcí. Další složkou je zinek, který pomáhá udržovat normální hladinu testosteronu v krvi.

Díky této kombinaci látek v EREX24 je erekce silnější a požitek ze sexu intenzivnější. Dobrou zprávou je možnost vyzkoušet přípravek na 30 dní a v případě nespokojenosti požádat o vrácení peněz.

Dávkování

Užívá se 1 tableta denně, nejlépe ráno před jídlem. Maximální denní dávka je omezená na 2 tablety, přičemž druhou je potřeba užít hodinu před sexuálním stykem, aby byl její účinek nejsilnější. Až dosáhnete požadovaného účinku, stačí užívat 1 tabletu za 3 - 4 dny pro jeho udržení.

Je potřeba uvědomit si, že každý muž je jiný a jeho tělo reaguje na složky po svém. Proto je potřeba dlouhodobější užívání, aby se efekt dostavil.

Jaké jsou zkušenosti lidí?

“Mám 55 let a v 50 jsem si už myslel, že jsem jednoduše skončil. Nedokázal jsem dosáhnout požadované erekce. Když jsem začal užívat Erex24, změnil se mi život. Zase si večer rád lehám k manželce. Vřele doporučuji mé věkové skupině.” Petr, Sexuologicka.sk

“Cukrovka řešení mých problémů s erekcí dost zkomplikovala. Erex24 je naštěstí přírodní doplněk stravy a bez vedlejších účinků.” Jakub, Erex24.sk


Náš názor

Erekce je silnější, ale v porovnání s doplňky stravy v první trojce jde o průměrný výsledek. Výhodou je možnost vyzkoušet si kúru na 15 dní, ale může se stát, že se účinek dostaví až později a přípravek mezitím odepíšete. Při testování byla erekce výrazně lepší asi okolo desátého dne užívání.

Výhody

 • garance vrácení peněz
 • když se rozhodnete po zkušebním užívání s Erex24 pokračovat,můžete si zakoupit větší balení a získat slevu 25 % jakožto věrný zákazník
 • účinek tablet na erekci byl viditelný asi po 10 dnech užívání
 • výdrž se zlepšila jen minimálně, ale kvalita sexu výrazně

Nevýhody

 • vhodné spíše pro starší pány

Orientační cena

890 Kč

Hodnocení

Jak vybrat tabletky na podporu erekce

Tabletky na podporu erekce

Při výběru vhodného přípravku na podporu erekce byste měli klást největší důraz na jeho kvalitu. Výživové doplňky a jejich účinky totiž často zneužívají pochybné firmy, které se snaží lidi nalákat na nefungující falzifikáty za "výhodnější" cenu. Ať už jde o doplňky na snížení hmotnosti, očistu těla, či podporu erekce, na trhu se objevují nekvalitní napodobeniny, které zneužívají dobré jméno výrobců a certifikovaných distributorů.

Abyste nenaletěli podvodníkům, neohrozili své zdraví a neplatili zbytečně za zajíce v pytli, ověřte si prodejce pomocí několika jednoduchých triků.

Zveřejněné certifikáty

Každý prodejce musí mít povolení k prodeji od Úřadu veřejného zdravotnictví na českém trhu. Pokud se jedná o distributora, musí vlastnit certifikát od výrobce, který jej opravňuje výrobek prodávat.

Přehledná webstránka

Kromě informaci o doručení, platbě a jasně nadefinovaných obchodních podmínek byste na stránce měli najít odpovědi na všechny základní otázky o výživovém doplňku - jeho původu, složení, dávkování, nežádoucích účincích a podobně. Také nesmí chybět kontaktní údaje v případě dodatečných otázek, které vám zástupci společnosti musí umět zodpovědět.

Žádné prázdné sliby

Polovina mužů má problémy s erekcí, proto ve snaze o její zlepšení uvěří jakémukoli náznaku naděje. Je potřeba si uvědomit, že stále mluvíme pouze o výživových doplňcích, které dostanete bez lékařského předpisu a síla účinku se u každého muže liší.

Expert radí

"Výživové doplňky na podporu erekce můžeme rozdělit na dvě skupiny - přípravky s rychlým nástupem účinku (do 2 hodin), které se užívají jen před plánovaným pohlavním stykem, a přípravky na dlouhodobé užívání (zpravidla 1 - 2 tabletky či kapsle denně). Většina přípravků je na přírodní bázi a obsahuje výtažky z rostlin - převažuje kotvičník zemní (Tribulus terrestris) a Maca peruánská (Lepidium peruvianum Chacon), taktéž aminokyseliny a minerály. Nejnovějším přírůstkem v kategorii jsou doplňky podporující nejen libido a erekci, ale i zdraví prostaty - v tomto případě najdete ve složené i rostliny jako Serenoa plazivá (Saw palmetto), anebo slivoň africká (Pygeum africanum)."


PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková

Důležitým kritériem výběru je pro většinu často také cena, ta by ovšem určitě neměla být rozhodující. Odvíjí se totiž od více faktorů a produkty s nejnižší cenou bývají obvykle ty nejméně výhodné. Koupíte je sice za dobrou cenu, ale jejich obsah vám v porovnání s většími produkty vydrží mnohem kratší dobu.

7 tipů na zlepšení erekce

Tipy na zlepšení erekce

Pokud vás trápí slabá erekce, jako první byste se měli zaměřit na změnu životního stylu. Špatná životospráva má totiž negativní vliv na kardiovaskulární systém, důsledkem může být nedostatečné prokrvení penisu a následné problémy s erekcí.

Kromě užívání doplňků stravy či léků na předpis, můžete svému tělu pomoci i díky malým změnám ve své životosprávě.

A na co všechno si tedy dát pozor?

1. Vyhýbejte se stresu

Stres neprospívá celému organismu. Při napjatých situacích tělo produkuje hormon kortizol, který snižuje hladinu testosteronu zodpovědného za potenci. Psychický nepokoj vám v posteli nepomůže dosáhnout lepších výkonů. Pokud máte stresující zaměstnání, najděte aktivitu, kterou stres odbouráte a dostanete se do pohody.

2. Omezte konzumaci alkoholu

Jedna občasná sklenička rozhodně není škodlivá. Ale pokud to během týdne několikrát přeženete, nejenže si koledujete o další problémy, ale nevyřešíte ani své problémy s erekcí.

Alkohol vám sice může pomoct uvolnit se a odhodit zábrany, na druhou stranu nemusí padnout jenom zábrany.

3. Přestaňte kouřit

Z pohledu erekce má kouření ještě horší následky než alkohol. U kuřáků je riziko problémů s erekcí až dvojnásobné. Kouření ničí cévy, a jak už víte, kvalitní erekce závisí na dobrém prokrvení. Pokud kouřit přestanete, nejenže se budete cítit fyzicky lépe, ale už zakrátko na sobě budete pozorovat změny v síle erekce.

4. Dejte si do pořádku váš zdravotní stav

Na zhoršení erekce mohou mít svůj podíl i různé zdravotní problémy, o kterých byste si mohli myslet, že s erekcí nijak nesouvisí. Mezi nejčastější z nich patří srdečně-cévní choroby, obezita, cukrovka či epilepsie, ale například také užívání antidepresiv či antipsychotik.

V případě, že váš trápí některý z výše uvedených zdravotních problémů, měli byste se zaměřit nejdříve na jeho řešení, protože jen tak budete moci účinně řešit i problémy s erekcí.

Expert radí

"Příčiny erektilní dysfunkce mohou mít charakter fyzický (cévní a neurologické onemocnění, pooperační stavy, hormonální poruchy, užívání některých léků), anebo psychický (stres, partnerské problémy, deprese, trauma, vyčerpání)."


PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková

5. Stravujte se pestřeji

Ze stravy přijímáme důležité látky, které ovlivňují zdraví celého organismu. Pokud se stravujete pestře, váš talíř je složený z kvalitního masa, ryb, zeleniny, ovoce, tělo nemá nouzi o základní živiny, které potřebuje. Při těžké a mastné stravě trpí celý organismus, hrozí riziko zvýšení cholesterolu, který ucpává cévy, což neprospívá ani erekci.

Při problémech s erekcí byste se měli také zaměřit na dostatečný příjem zinku, který můžete najít v přírodní formě například v luštěninách, plodech moře či v dýňových semínkách. Pomoci vám taktéž může zvýšený příjem hořčíku.

6. Cvičte Kegelovy cviky 

Speciální cviky na posílení svalstva pánevního dna cvičí nejen ženy, ale i muži. Díky cvikům lépe proudí krev, což má za následek i lepší ztvrdnutí penisu a celkové zlepšení sexuální výdrže. Pevnější svalstvo má také vliv na zdraví prostaty.

Cviky jsou jednoduché a spočívají ve stahování pánevního svalstva. Stahování a následné uvolňování je potřeba dělat několikrát denně, a to po dobu alespoň 10 vteřin. Důležitou úlohu při těchto cvicích hraje i správné dýchání nosem do břicha.

7. Mějte pravidelnou fyzickou aktivitu

Pravidelná fyzická aktivita, pohyb a cvičení vám pomohou podpořit tvorbu testosteronu, tedy nejdůležitějšího mužského hormonu, který stojí za vaší výkonností.

Když se vaše tělo bude skládat ze svalové hmoty a budete mít méně tuku, budete se zároveň cítit mužněji, což výrazně prospěje i vaší výkonnosti a erekci.

Kombík radí

Kombík radí

Nestyďte se mluvit o problémech s erekcí a už vůbec se je nestyďte řešit. Způsobů, jak na to je víc.


Sáhnout můžete po volně prodejných lécích určených na podporu erekce, ale v případě, že se vaše problémy nezlepší, neváhejte navštívit urologickou ambulanci.

Najčastěji kladené otázky při výběru přípravku na erekci

1. Co je vlastně erekce?

Erekce je proces regulovaný nervy a hormony, které umožňují zvýšit průtok krve v tělískách nacházejících se v penise. To následně vede k rozvoji tlaku a zvýšení tvrdosti penisu. Při erekci se taktéž zvyšuje i průměr močové trubice, čímž se spermiím urychluje cesta ven.

2. Jak vznikají problémy s erekcí?

K tomu, aby mohla erekce nastat, je potřeba spolupráce nervových, endokrinních a psychologických faktorů. Pokud některý z faktorů nefunguje a selže, nastávají obávané problémy s erekcí.

3. Jak fungují přípravky na erekci?

Přípravky na erekci obsahují účinné látky, jejichž hlavním cílem je působení na nervovou soustavu a podpora důležitého prokrvení.

4. Může mi přípravek na erekci pomoc natrvalo?

To záleží na intenzitě vašeho problému i na tom, jak se k němu postavíte. Pokud jsou vaše problémy mírné, sáhnete po některém z volně prodejných přípravků a zároveň změníte k lepšímu i váš zdravotní styl, zlepšení erekce může nastat natrvalo. V případě vážných poškození mohou být účinky přípravku jen krátkodobé.

5. Mají přípravky na erekci nějaké nežádoucí účinky?

U všech volně prodejných léků je riziko vedlejších účinků minimální, jinak tomu není ani u doplňků na podporu erekce. Během užívání se však můžete setkat s mírnými bolestmi hlavy či trávicími problémy.


Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 5 / 5. Počet hlasů: 1