Inteligentní lahev UMAX Smart Bottle U5 – Recenze a zkušenosti

Inteligentní lahev UMAX Smart Bottle U5
 • inteligentní termostatická lahev
 • barevný dotykový displej s ukazatelem teploty
 • upozorňuje na pitný režim
 • cena od 800 Kč

O nutnosti dodržovat pitný režim už bylo napsáno tisíce stran, publikováno tisíce článků a i tak máme tendenci zapomínat. Jedni tvrdí, že bychom to s vodou neměli přehánět, a pít jenom, když máme žízeň. Jiní zase, že bychom měli vypít minimálně 2 - 3 litry tekutin denně. My se nebudeme přiklánět ani k jednomu extrému, myslíme si však, že pravidelný příjem čisté vody je pro tělo potřebný a nevyhnutelný.

A k tomu, abychom nezapomínali pít nám dnes slouží různé technologické vychytávky. Mobilní aplikace, které vás pravidelně upozorňují či například inteligentní lahev. A právě tuto věcičku jsme se rozhodli vyzkoušet i my.

Představujeme vám UMAX Smart Bottle U5 - termostatickou lahev s ukazatelem teploty tekutiny a upozorněním na pitný režim. Pojďme ji tedy otestovat.

Inteligentní lahev UMAX Smart Bottle U5 – Recenze a zkušenosti

  Technické parametry:

UMAX Smart Bottle U5 je inteligentní termostatická lahev s objemem 0,5 l vyrobená z neškodné nerezové ocele. Udržuje teplotu tekutiny po dobu 24 hodin. Na víku lahve se nachází dotykový barevný displej, který graficky indikuje teplotu tekutiny. Není možné ji nijak regulovat, lahev ji jenom termostaticky zachovává.

Lahev také disponuje funkcí upozorňování na pitný režim každé 2 hodiny. Notifikace se po 10 hodinách samovolně vypnou.

UMAX Smart Bottle funguje na vestavěnou Li-Pol baterii, která vydrží nabitá 30 dní. Dobíjí se pomocí nabíjecího USB kabelu, který je součástí balení.

 • Typ: inteligentní termostatická lahev
 • Objem: 0,5 l
 • Materiál: korozivzdorná ocel
 • Baterie: vestavěná Li-Pol dobíjitelná baterie
 • Funkce: indikátor teploty, notifikace pitného režimu každé 2 hodiny
 • Výška: 23,6 cm
Inteligentní lahev UMAX Smart Bottle U5 teploty

Barevně odlišený indikátor na displeji víka vám ukáže teplotu tekutiny

   Používání: 7 / 10

UMAX Smart Bottle U5 mi přišla domů v krabici spolu s nabíjecím USB kabelem a malým manuálem na obsluhu. Její používání je v podstatě velice jednoduché.

Na nabití baterie odšroubujeme víko, zespodu se připojuje nabíječka. Odstraníte podle návodu silikonový kryt a připojíte speciální USB nabíječku. Displej indikuje stav nabití baterie. Po úplném nabití nabíječku odpojíte, nasadíte ochranný silikonová kryt a můžete používat. Baterie vydrží 1 měsíc.

Termosku jsem naplnila vodou a čekala jsem, co se stane. Protože snímač teploty je na spodní straně víka, musíte lahev obrátit vzhůru nohami a nápoj promíchat, aby teplotu nasnímal. Pokud však na displej neťuknete, samovolně nesvítí. Je na něj potřeba kliknout silněji, tak jako byste klikali na displej telefonu, ale funguje to. Zobrazí se barevný kroužek a teplota vody. Nevím nakolik funguje snímač správně, protože teplota vody mi skákala mezi 21 a 14 °C, což je dost velký rozdíl.

Indikátor mění barvu kroužku podle toho, jak je vysoká teplota tekutiny v lahvi.

Barvy a teploty indikátoru:

 • do 36 °C – zelená
 • 37 – 60 °C – oranžová
 • nad 61 °C – červená

Inteligentní lahev UMAX Smart Bottle U5 nabíjení

Nabíječka funguje jako magnet - když se spojí s baterií, uslyšíte jemné kliknutí

Kromě toho, že UMAX Smart Bottle je lidově řečeno termoska, má i funkci připomínání pitného režimu. Ta funguje tak, že na displej kliknete 2x. Musíte se však trefit na barevný kroužek, protože pokud klikáte mimo něj, nic se neděje. Když ťuknete správně na okraj, displej pípne a zobrazí se obrázek budíku. Notifikace každé 2 hodiny je tímto zapnutá. Můžete ji kdykoliv opětovným dvojklikem vypnout, anebo se vypne samovolně po 10 hodinách.

Inteligentní lahev UMAX Smart Bottle U5 detail

Dotykový displej na víku lahve ukazuje teplotu tekutiny, stav nabití baterie a notifikaci na dodržení pitného režimu

    Materiál a vzhled: 7 / 10

Lahev je z nerezové nezávadné ocele, vyrábí se jen v černém provedení, které působí elegantně. Vypadá jako běžná termoska, odlišné je jenom víko s displejem. Spodek lahve je potažený šedou gumou, aby na stole neklouzala.

Myslím, že může fungovat jako fajn náhrada za plastové lahve, protože si ji s sebou můžete brát kamkoliv. Naplníte ji například čajem, anebo kávou a udrží vám nápoj dlouho teplý. A navíc nezapomenete pít.

Za nevýhodu považuji, že musíte pít přímo z lahve, protože víko se nedá použít jako kelímek. Pokud tedy máte horký čaj, buď se popálíte, anebo ho musíte nechat vychladnout celý, což ztrácí význam využití lahve jako termosky.

Inteligentní lahev UMAX Smart Bottle U5 krabice

Na displej je potřeba kliknout silněji, někdy se stane, že displej nereaguje

  Cena: 5 / 10

Termosky dnes seženete za pár desítek až stovek korun, ceny se liší. Když zohledníme funkce UMAX Smart Bottle U5 - nepřesný indikátor teploty a notifikace pitného režimu - nemyslím si, že se vyplatí koupit si ji za 800 Kč. Cena mi přijde přemrštěná.

Výhody a nevýhody

 • barevný displej zobrazí teplotu tekutiny
 • notifikace dodržování pitného režimu
 • vyrobená z nerezové ocele
 • dobrá náhrada za plastové lahve
 • baterie vydrží nabitá 30 dní
 • dizajn
 • cena
 • indikátor teploty je nepřesný
 • je nutné na displej klikat silněji
 • musíte pít přímo z lahve, víko se nedá použít jako kelímek

  Můj celkový dojem a výsledek: 6 / 10

UMAX Smart Bottle U5 bych označila za zbytečně předraženou termosku. Nazývá se sice inteligentní termostatickou lahví, ale inteligentní funkce jemně "pokulhávají". Indikátor teploty tekutiny je nepřesný, výška teploty skáče +- 8 °C, což není zanedbatelný rozdíl. Také není úplně jednoduché kliknout na displej, občas nereaguje. Musíte kliknout silněji.

Lahev vás jemným pípnutím upozorní každé 2 hodiny, abyste se napili, což je pro zapomnětlivce dobrá funkce. Avšak možná by bylo jednodušším řešením nastavit si na smartfonu pravidelná upozornění a máte to zadarmo 🙂 Anebo také existují různé mobilní aplikace,které si můžete stáhnout.

Nevýhodou je, že musíte pít přímo z lahve, což u studeného nápoje není žádný problém. Ale když si kupujete termosku, asi to děláte proto, že chcete pít horké nápoje. Víko však není možné použít jako kelímek, musíte tedy nechat horký nápoj vychladnout na takovou teplotu, aby bylo možné napít se a nepopálit se. Pro někoho však možná tento aspekt nebude hrát roli.

Já budu lahev používat jako náhradu za ty plastové, alespoň pomohu životnímu prostředí. A nezapomenu na svůj pitný režim, což není k zahození.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 23. března 2019

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vystudovala Masmediální komunikaci a proto její práce v novinách, či psaní článků nejsou cizí. Zbožňuje cestování a jak říká, minula by poslední peníze na jakýkoliv výlet (a dobré jídlo). Rada sportuje a zajímá se o módu, kosmetiku a lifestyle.

Více článků od tohoto autora