Ponorný mixér Delimano 3v1 – Co všechno dokáže? – Recenze

Ponorný mixér 3v1 Joy
 • ponorný mixér, šlehač a sekáček v jednom
 • 600 W
 • cena od 990 Kč

V současnosti se snad ani nenajde domácnost, která by se obešla bez mixéru. Potřebujete vyšlehat vajíčka, rozmixovat kaši nebo připravit smoothie? Hned otvíráte šuplík, přehrabujete se mezi kuchyňskými pomocníky a hledáte toho nejvhodnějšího.

Není totiž mixér jako mixér a ne každý model vám dokáže posloužit k tomu, co právě potřebujete. Také proto lze na trhu najít různé typy mixérů s rozličným využitím - tyčové, ponorné, ruční šlehače, smoothie mixéry nebo stále populárnější multifunkční modely. 

Nám se v minulých dnech dostal do rukou ponorný mixér Delimano, který má sice přívlastek ponorný, ale kromě toho i nálepku 3v1. Co všechno dokáže?

Ponorný mixér Delimano Joy recenze zkušenosti

Ruční šlehač, ponorný mixér, sekáček... Který si vybrat?

Dřív, než se dostaneme k našim osobním zkušenostem s Delimano mixérem, podívejme se také na jednotlivé typy těchto kuchyňských pomocníků. Který mixér je v domácnosti nutností a bez kterého se naopak obejdete?

Existuje mnoho typů mixérů, přičemž každý z nich má jiný účel. Pokud už máte něco odvařeno a jste zkušená hospodyňka, jistě velmi dobře víte, který mixér vám k čemu poslouží. Pokud jste ale zatím ve vaření začátečník, možná sama sobě kladete otázku, zda opravdu potřebujete všechny ty druhy mixérů u vás v kuchyni.

K nejčastěji využívaným mixérům v běžných domácnostech patří:

Ruční šlehače

Jde o starou a lety prověřenou klasiku, která je nezbytná při přípravě šlehačky, různých krémů nebo piškotového těsta. Ruční šlehače se skládají z dvou šlehacích metliček a hnětacích háků. Většinou umožňují výběr rychlosti mixování.

Tyčové mixéry

Tyčové nebo také ponorné mixéry mají štíhlou konstrukci, kterou tvoří tělo a mixovací hlavice. Jsou užitečné při mixování menšího množství surovin, například při přípravě pomazánek, polévek nebo omáček. Suroviny mixují dohladka.

Sekáčky 

Představují menší mixéry, které dokáží posekat zeleninu, ovoce nebo ořechy. Výkonnější modely si poradí dokonce i s masem nebo ledem.

Stolní mixéry

Stolní mixéry jsou výkonnější modely určené k dlouhému a intenzivnějšímu mixování. Zvládnou mixovat jemné, ale i tvrdé suroviny, obvykle nabízí velký objem a užitečné funkce navíc. 

Smoothie mixéry

Smoothie mixéry zle označit a menší verze stolních mixérů a slouží k přípravě různých smoothie nápojů.  

Některé modely mixérů jsou určeny jen k jednomu účelu. Na trhu však najdete i multifunkční modely, které dokáží zastoupit více mixérů současně. Jedním z nich je i námi hodnocený ponorný mixér Delimano Joy 3v1.

NÁŠ TIP: Taky jste si oblíbili výrobky Delimano? Pak si přečtěte naši recenzi na domácí pekárnu Delimano Joy.

Ponorný mixér 3v1 Deliamano Joy - První dojem

Ponorný mixér Delimano Joy je hned na první pohled malé, kompaktní zařízení, které nezabere moc místa v žádné kuchyni. 

Má tvar typický pro ponorný mixér - tvoří ho ručka (motorová jednotka) a mixovací hlavice, označovaná také jako noha. Zatímco ručka má plastové vyhotovení, noha je vyrobená z kovu. Právě kovová noha je považována za lepší alternativu než plastová, protože je odolnější, ponechává si svůj tvar a lze ji použít bez problémů i při mixování horkých pokrmů.

Ručka mixéru (motorová jednotka) je zároveň i ovládacím panelem. Nachází se na ní tlačítko pro spuštění mixéru, tlačítko pro turbo režim i ovladač rychlosti pro regulaci intenzity mixování.

Ručku je možné oddělit od nohy a připevnit k ní šlehač nebo tělo sekáčku. A právě v tom tkví tajemství multifunkčnosti ponorného mixéru Delimano. Nástavec na šlehání i sekáček se nachází v balení s mixérem. Součástí balení je i nádoba s objemem 700 ml a nechybí ani návod k použití. 

Ponorný mixér díky kompaktnímu vyhotovení padne přesně do ruky a během manipulace se výborně drží, což je pro ponorný mixér velmi podstatné kritérium.

A co všechno tato multifunkční vychytávka z dílny Delimano nabízí? 

Ponorný mixér Delimano Joy balení

Mixér přišel kvalitně zabalený tak, aby se nic nepoškodilo. 

Ponorný mixér Delimano Joy velikost balení

Přístroj je dodávaný s bohatým příslušenstvím. 

Vlastnosti ponorného mixéru Delimano Joy

Ponorný mixér Delimano Joy má přívlastek 3v1 a spojuje v sobě tři zařízení.

1. Ponorný mixér

Delimano Joy představuje v první řadě ponorný mixér, který bývá nejčastěji využíván k mixování polévek a různých omáček úplně dohladka. Výsledkem je krémová, lahodná textura připraveného pokrmu.

Mixér má v příslušenství také nádobu, v níž by mixování mělo probíhat. Je totiž upravená tak, aby bylo mixování rovnoměrné.


2. Šlehač

Stačí vyměnit nástavec a z ponorného mixéru je hned elektrický šlehač, vhodný k vyšlehání sněhu z bílků nebo přípravu tekutého těsta.


3. Sekáček

Součástí ponorného mixéru Delimano Joy je také mísa se sekáčkem na krájení. Poradí si se zeleninou, ovocem nebo například i s ořechy.

Ponorný mixér Delimano Joy sekáček

Mixér lze použít jako sekáček na krájení zeleniny, bylinek, ovoce, ořechů a podobně. 

Ponorný mixér Delimano Joy šlehač

Po připojení šlehacího nástavce lze mixér používat jako šlehač. 

Ponorný mixér Delimano Joy

Součástí balení je také noha na mixování a nádoba, díky nimž mixér poslouží i jako ponorný, resp. tyčový.

NÁŠ TIP: Rádi byste se značkou Delimano připravovali i jiné pokrmy? Naše recenze multifunkčního hrnce Delimano 18v1 vám jistě poradí s výběrem.

Jak používat ponorný mixér Delimano 3v1?

Použití mixéru Delimano Joy 3v1 je rychlé a úplně jednoduché, a to i v případě, že s jednotlivými typy mixérů nemáte moc zkušeností.

Jako první věc je třeba si osvojit způsob sundávání a nasazování jednotlivých nástavců, což probíhá velmi snadno - pootočením. Na horní ručce najdete dvě ikony odemknutého a zamknutého zámku pro co nejjednodušší zapojení.

Pokud je zámek odemknutý, nástavec ještě není přichycený na pevno. Posunutím na ikonku zamknutého zámku je už nástavec na svém místě. Tímto způsobem se nasazuje (nebo sundává) každý nástavec, tedy mixér, šlehač i sekáček.

Nástavec vybírejte podle toho, na co zařízení potřebujete používat. 

Hned po osvojení si správného připevňování nástavců je na řadě seznámení se s rukojetí a možnostmi, které nabízí. Tady se totiž nachází tlačítko pro zapnutí, turbo tlačítko pro intenzivní mixování a úplně v horní části i ovladač na regulaci rychlosti mixování podle potřeby.

Co se týká principu používání tohoto multifunkčního mixéru, je to v podstatě všechno, co pro začátek potřebujete vědět. Všechno ostatní (například intenzita mixování, kdy používat turbo režim a podobně) za mě osobně vychytáte během jeho používání. 🙂

Při jakémkoliv mixování by délka provozu mixéru neměla přesáhnout více než jednu minutu na jeden cyklus. Mezi více cykly by měla být přestávka alespoň 3 minuty.

Ponorný mixér Delimano Joy motorová jednotka

Motorová jednotka, na níž se nacházejí tlačítka k ovládaní. 

Ponorný mixér Delimano Joy použití

K motorové jednotce se připojují jednotlivé nástavce. 

Moje zkušenosti s ponorným mixérem Delimano Joy 3v1

Předtím, než jsem se pustila do testování tohoto ponorného mixéru, vyčistila jsem všechny jeho části. Při čištění je důležité dbát na to, aby motorová jednotka nepřišla do kontaktu s vodou, protože by mohlo dojít k jejímu poškození nebo ke zkratu. Motorovou jednotku tedy doporučuji přetřít jen hadříkem. 

Ostatní nástavce lze umýt i ve vodě (jsou vhodné i do myčky nádobí), ale neměly by v ní být příliš dlouho. Já osobně čistím mixér tak, že do nádoby naberu čistou vodu, ponořím do ní mixér a na pár sekund spustím.

Po prvotní údržbě už použití mixéru nic nebránilo. Rozhodla jsem se, že tohoto pomocníka otestuji při přípravě nepečeného cheesecaku. Tady totiž můžu otestovat hned dva nástavce mixéru - sekáček i šlehač.

Nejdřív jsem sáhla po sekáčku, protože jsem potřebovala připravit korpus ze sušenek. S jejich drcením si sekáček poradil rychle a snadno. Do nádobky jsem vložila sušenky polámané na menší části, pootočením jsem připevnila motorovou jednotku a zapnula. Sekáček jsem také zkoušela na sekání ovoce, ale i tvrdých ořechů. Své využití má u mě doma i při drcení ovesných vloček na "mouku", která je skvělou zdravou variantou klasické mouky.

Nástavec na šlehání jsem zkoušela při míchání tvarohu, šlehačkové smetany a čokolády na cheesecake. A ani jemu nemám co vytknout. Stejně dobrou práci odvede i při šlehání šlehačky z vaječných bílků, na což je tento typ mixéru používaný nejčastěji. Kladně hodnotím i to, že intenzitu šlehání lze regulovat ve více rychlostech.

Ponorný mixér jsem zkoušela při přípravě banánovo-arašídového koktailu. Úlohou ponorného mixéru bylo zpracovat mléko, banán a arašídové máslo. Mixér fungoval velmi rychle, spolehlivě a důkladně. Výsledkem jeho práce byl lahodný krémový koktail. Kromě přípravy koktailů či smoothies využívám tyčový mixér i k přípravě krémových polévek, omáček a různých specialit.

Ponorný mixér Delimano Joy použití sekáček
Ponorný mixér Delimano Joy použití šlehač

Použiti sekáčku a šlehače při přípravě cheesecaku. 

Ponorný mixér Delimano Joy použití jako šlehač
Ponorný mixér Delimano Joy použití

Použiti šlehače a tyčového mixéru. 

Video

NÁŠ TIP: Pokud máte pocit, že vám od značky Delimano ještě něco chybí, bude to jistě horkovzdušná fritéza Air Fryter.

Výhody a nevýhody ponorného mixéru Delimano Joy

Výhody

 • multifunkční využití
 • kompaktní
 • lehký
 • v ruce se drží dobře
 • kvalitní provedení
 • kovová mixovací hlavice
 • jednoduché použití

Nevýhody

 • vyšší cena
Recenze skusenosti použití ponorný mixér Delimano Joy

Můj celkový dojem a hodnoceni

Ponorný mixér Delimano Joy jsem si oblíbila téměř okamžitě, a to hned z více důvodů.

Za jeho největší výhodu považuji multifunkčnost, díky níž lze mixér využít jako ponorný či tyčový mixér, šlehač nebo sekáček. Spojuje tedy tři samostatná zařízení, přičemž každé z nich funguje stejně dobře a spolehlivě.

Mixér má kompaktní vyhotovení, ocelovou nohu pro dlouhou životnost a velmi dobrý tvar. V rukou se během používání drží pohodlně. Dalším plusem je také jednoduché a rychlé ovládání. Způsob manipulace si bez problémů osvojíte už po prvním použití.

Aby s ním bylo možné připravit v podstatě cokoliv, umožňuje při mixování výběr z více rychlostí, pro zpracování měkkých, ale i tvrdých surovin.

Tomuto mixéru lze celkově jen velmi těžko něco vytknout. Má kvalitní zpracování, jednoduché použití, široké možnosti využití a spolehlivý výkon. Někomu se však nemusí zdát vyšší cena. Ponorný mixér Delimano Joy se aktuálně prodává za sumu 1300 Kč. Při troše štěstí ho ale můžete sehnat i levněji, pokud natrefíte na probíhající slevy.

Za mě osobně se do tohoto kuchyňského pomocníka rozhodně vyplatí investovat.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 12. března 2021

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: