Multifunkční hrnec Delimano 18 v 1 - Recenze a zkušenosti

Multifunkční hrnec Delimano 18 v 1
 • multifunkční hrnec
 • 700 W
 • objem 4 l
 • cena od 2200 Kč

Patříte k hospodyňkám, které nemají času nazbyt a namísto stání u sporáků byste si raději užívaly chvíle strávené s rodinou? Nebo jste zanícená hospodyňka, pro kterou je vaření relaxem a ráda zkoušíte stále něco nového?

Ať už patříte do první nebo druhé skupiny, Delimano přináší řešení pro každého - multifunkční hrnec Delimano 18 v 1který podle slov výrobce šetří čas, energii a v neposlední řadě i peníze. Je to ale opravdu tak? My jsme tohoto pomocníka otestovali a dnes vám přinášíme naše zkušenosti.

Multifunkčný hrniec Delimano 18v1 recenze

Proč se rozhodnout pro multifunkční hrnec?

Multifunkční hrnce jsou oblíbené díky své všestrannosti, praktičnosti i jednoduchosti. V kuchyni nahradí nejednoho pomocníka a ušetří i nějaké to místo pro další spotřebič. Většinou umožňují vařit, péct, grilovat nebo dusit.

Některé modely dokáží zvládat až kolem 7 nebo 8 funkcí, ale najdou se i takoví velikáni, kteří ve výbavě nabízí až 18 funkcí. Ne vždy však musí jít o vydařené spojení a lehce se může stát to, že všechny úlohy multifunkční hrnec zkrátka nebude splňovat stejně dobře. Tady je proto potřeba vybírat i podle toho, jaký způsob přípravy jídla preferujete.

A jaké výhody vám přinese multifunkční hrnec ve vaší domácnosti?

 • Více způsobů přípravy jídel
 • Šetří čas
 • Jednoduché použití
 • Praktičnost
 • Šetří prostor
 • Zdravá příprava jídel

Teď, když už jsou vám známy plusy multifunkčního hrnce, pojďme se podívat na konkrétní model Delimano 18 v 1.

NÁŠ TIP: Máte rádi dobré jídlo a přitom se chcete stravovat zdravě? Podívejte se na náš seznam 20 chutných jídel s vysokým obsahem bílkovin.

Multifunkční hrnec Delimano 18 v 1 - První dojem

Multifunkční hrnec Delimano 18 v 1 zaujme hned na první pohled přívlastkem 18 v 1, který značí, že jde o všestranné zařízení, které v sobě kombinuje až 18 přednastavených funkcí, včetně:

 • vaření na páře, dušení, polévky, smažení, rýže, těstoviny, koláč, chléb, rychlé pečení, rizoto, knedlík, víno, přihřívání,, ovesná kaše, maso, pomalé vaření, udržování teplého jídla a vlastní program.

Jedno zařízení tedy dokáže všechno to, při čem by se nejeden pořádně zapotil.

Hrnec má standardní okrouhlý tvar. V přední části se nachází ovládací panel s malým displejem. Na tomto panelu jsou uvedeny jednotlivé programy, z nichž máte při přípravě jídla na výběr. Nechybí ani poklička. Rozměrově jde o poměrně kompaktní zařízení, které se vejde do každé kuchyně. Hrnec má nerezové vyhotovení a je doplněný o plastové části.

Samozřejmostí je i nepřilnavý povrch uvnitř hrnce, který zvyšuje komfort při jeho používání, ale zároveň zabezpečuje i jednoduchou údržbu. A navíc se stará i o rovnoměrné rozložení tepla. Hrnec nabízí kapacitu 4 l, což je dostačující pro průměrnou čtyř až pětičlennou rodinu.

V balení se kromě hrnce nachází i příslušenství - odměrka, nástavec na napařování, lžíce, naběračka a návod k použití. Hned na začátku musím říct, že návod k použití je velmi stručný a určitě by nebylo na škodu, kdyby v něm byly jednotlivé programy více rozepsané, případně i doplněné o nějaké recepty.

Multifunkční hrnec Dellimano 18v1 recenze a zkušenosti

Hrnec je dodávaný ve velké krabici. 

Multifunkční hrnec Delimano 18v1 balení

Nechybí základní údaje, i když převážně v anglickém jazyce. 

Multifunkční hrnec Delimano 18v1 velikost balení

V balení se nachází hrnec, odměrka, lžíce, naběračka, pařáček a návod k použití.  

Vlastnosti multifunkčního hrnce Delimano 18 v 1

Základní vlastností tohoto Delimano hrnce je jeho multifunkčnost a tedy to, že v něm pokrmy můžeme připravovat až 18 způsoby. To však není všechno a hrnec toho nabízí víc.

Současná příprava dvou jídel zároveň

Hrnec umožňuje současnou přípravu dvou jídel zároveň. Ve spodní části můžeme připravovat například hlavní jídlo a ve vrchní části zeleninovou přílohu. Ta na svou přípravu bude využívat páru vycházející z hlavního jídla.

Časovač s odloženým startem

Velmi oblíbenou funkcí je i možnost odloženého startu až o 24 hodin, díky níž můžete snídat čerstvou ovesnou kaši nebo si po příchodu z práce pochutnat na teplé večeři.

Dětská pojistka

Dětská pojistka se nachází na uzavíratelném víku a ocení ji především rodiny s malými dětmi.

Ochrana proti přehřátí

Ochrana proti přehřátí zabrání přehřátí a tedy i následnému poškození přístroje.

NÁŠ TIP: Pokud máte rádi čerstvý domácí chléb, buchty, ale i třeba jogurty, přečtěte si, jaké máme zkušenosti s domácí pekárnou Delimano Joy.

Delimano multifunkční hrnec

Hrnec má pevnou pokličku s pojistkou. 

Multifunkční hrnec Delimano

Vnitřek se skládá ze dvou částí. 

Multifunkční hrnec Delimano 18v1 vnitřek

Vnitřek hlavního hrnce. 

Technické parametry

Příkon

700 W

Objem

4 l

Tloušťka hrnce

1 mm

Počet programů

18

Použití multifunkčního hrnce Delimano 18 v 1

Použití multifunkčního hrnce Delimano 18 v 1 se může zdát jako hotová věda každému, kdo toho ještě nemá moc odvařeno nebo postávání u sporáku zkrátka není jeho silnou stránkou. K hrnci sice dostanete i návod k použití, ale ten je podle mě velmi slabý, navíc neobsahuje ani jeden recept a programy jsou v něm popsané velmi stručně. Hrnec je tedy vhodný spíš pro zkušenější hospodyňky, které mají s vařením už nějaké ty zkušenosti. A teď už pojďme k samotnému použití.

K hrnci je potřeba připojit napájecí kabel a zapojit ho do elektrické zásuvky. Kabel je poměrně dlouhý, což se u dnešních spotřebičů jen tak nevidí. Hned po zapojení do elektřiny zazní zvukový signál, rozsvítí se LED displej i názvy jednotlivých funkcí. Hrnec je teď v pohotovostním režimu, během kterého se na malém displeji zobrazuje spodní teplota a levá LED kontrolka ukazuje "00:00".

Do hrnce je potřeba přidat vybrané suroviny, zavřít pokličku a vybrat funkci, tedy způsob přípravy vámi požadovaného jídla. Po výběru funkce se na displeji zobrazí i přednastavený čas přípravy jídla, ten si v případě potřeby můžete upravit stlačením tlačítka "Temperature/Time". Následně zmáčkněte "Hour" nebo "Min" a upravte teplotu. Ke snížení teploty slouží "Min", ke zvýšení zase "Hour". Dobu vaření jako i teplotu tedy nastavíte tím stejným tlačítkem. Prvním zmáčknutím tlačítka nastavíte dobu vaření, druhým zmáčknutím zase teplotu. Potom už jen zmáčkněte tlačítko "Start" a o všechno ostatní se postará hrnec.

Po ukončení zvoleného programu opět zazní krátká zvuková signalizace. Zmáčknutím pojistky na pokličce otevřete hrnec. Poklička po celou dobu chodu zařízení zůstává chladná a tělo hrnce se nahřívá jen mírně.

Multifunkční hrnec Delimano 18v1 recenze zkušenosti

Jednotlivé funkce na ovládacím panelu jsou v anglickém jazyce. 

NÁŠ TIP: Víte, co jsou konjakové těstoviny a rýže? Pokud se snažíte zhubnout a zároveň se nechcete vzdát svých oblíbených těstovina na několik způsobů, mohly by pro vás právě ty konjakové být řešením.

Moje zkušenosti s multifunkčním hrncem Delimano 18 v 1 

Pokud mám být upřímná, nepatřím k lidem, kteří vaří neustále a s vařením mají hromadu zkušeností. Spíš bych se zařadila k ženám, které si chtějí při práci a péči o domácnost najít nějaký ten čas i na sebe. Při vaření proto dávám přednost lehkým, zdravým jídlům s nenáročnou přípravou. Ráda zkouším i nové recepty, ale inspirace na ně hledám obvykle na internetu.

I proto, když se mi do rukou dostal multifunkční hrnec s hromadou funkcí, a k tomu ještě bez receptů, nevěděla jsem, co s ním. Popravdě, bála jsem se experimentovat, protože jsem nevěděla, co od něj můžu očekávat. Proto jsem při prvním testování vsadila na klasiku a rozhodla se připravit mou oblíbenou zeleninu na páře a rybu.

Nejprve jsem začala se zeleninou na páře. Do spodní nádoby jsem přidala vodu. První problém nastal hned po tom, co jsem zeleninu vysypala do pařáčku, který se spolu s hrncem nacházel v balení. Pařáček má totiž příliš velké dírky, a tak většina hrášku a kukuřice skončila ve spodním hrnci. Nevadí, příště sáhnu po zelenině s většími kousky. Uzavřela jsem pokličku, která je jinak namontovaná napevno, tedy po celou dobu zůstává na hrnci, a vybrala jsem funkci "Stream". Zobrazil se přednastavený čas, který je možné v případě potřeby měnit, stejně tak i teplotu. Tady vidím další nedostatek. Ovládání v angličtině totiž nemusí vyhovovat každému. Příprava zeleniny však byla rychlá a bezproblémová.

Kromě zeleniny jsem v hrnci zkusila připravit i rybu. Zvolila jsem funkci "Bake" a zmáčkla tlačítko "Start". Plusem je, že si můžete upravovat teplotu, ale i dobu pečení v závislosti na připravovaném jídle. Zároveň můžete během chodu zkontrolovat jídlo a to jednoduše zdvižením pokličky, čímž se pozastaví aktuální program. Po zavření pokličky stačí zmáčknout "Start" a hrnec bude dále pokračovat v programu. Co se týká samotné ryby, ta byla voňavá a dokonale rovnoměrně propečená.

V hrnci jsem připravovala už i polévku. Tady mi ale znovu chyběly recepty pro inspiraci. Pokud tedy nemáte nějaké ty kulinářské zručnosti, v multifunkčním hrnci si navaříte jen takovou polévku, na kterou si sami najdete recept na internetu nebo v nějaké kuchařské knize.

Multifunkční hrnec Delimano 18v1 použití
Multifunkční hrnec Delimano použití

Příprava ryb v parním hrnci za pomoci funkce "Bake", tedy pečení.

Multifunkční hrnec 18v1 příprava zeleniny

Příprava zeleniny na páře.

Kombík radí

Kombík radí: Věděli jste, že v e-shopu Topshop.sk si můžete objednat prodlouženou záruku až na 3 roky? V případě poruchy zboží tak budete kryti i po uplynutí povinné dvouleté záruční lhůty. 


Určitě doporučujeme.

Multifunkční hrnec Delimano 18v1

Dobrou chuť 🙂 

Tipy pro bezproblémové používání multifunkčního hrnce Delimano 18 v 1

 • Před každým použitím hrnec zkontrolujte a ujistěte se, že není poškozený. 
 • Vnitřní hrnec musí být v elektrickém vařiči vždy správně umístěný v co nejtenčím kontaktu. 
 • Horní víko je potřeba pevně zamáčknout, aby nedocházelo ke špatné tepelné izolaci a ke slabému výkonu během vaření.
 • Do hrnce nevkládejte lžíci, aby se nesnižoval výkon při ohřívání.
 • Nepoužívejte kartáče ani tvrdé kovové náčiní, aby se nepoškodil nepřilnavý povrch. 
 • Po každém použití hrnec očistěte navlhčeným hadříkem a jemným čisticím přípravkem..
Multifunkční hrnec Delimano 18v1

Hrnec v chodu během pečení. 

NÁŠ TIP: Také jste si jako my oblíbili Delimano? Zkuste se mrknout na naši recenzi ponorného mixéru Delimano 3v1. Jestliže uvažujete o tom, že si mixér pořídíte, tato recenze vám jistě pomůže.

Video

Výhody a nevýhody 

Výhody

 • multifunkčnost
 • kompaktní rozměry
 • design
 • skladnost
 • nepřilnavé materiály
 • dětský zámek
 • odložený start
 • příslušenství

Nevýhody

 • velmi stručný návod
 • bez receptů
 • komplikované ovládání
 • ovládací panel v angličtině
Multifunkční-hrnec-Delimano-18v1

Můj celkový dojem a hodnocení

Multifunkční hrnec Delimano 18 v 1 je praktický pomocník, ale není pro každého. Vhodný je hlavně do domácností, kde se hodně a často vaří a pro všechny zkušené hospodyňky, které si s sebou v hlavě nosí nejeden recept. Pokud toho ještě nemáte hodně odvařeno, může se snadno stát to, že nebudete vědět, co s ním.

Za mě tedy u tohoto hrnce velmi chybí nějaká šikovná kuchařka. Právě nejideálnějším řešením není ani ovládací panel v angličtině nebo velmi stručný návod k použití bez detailnějšího popisu jednotlivých funkcí. I přes tyto nedostatky ale hrnec má co nabídnout.

Oblíbíte si ho především díky multifunkčnosti. Pojí v sobě hned několik samostatných zařízení, jako parní hrnec, trouba či remoska. I proto se může stát vhodnou volbou na chatu nebo na dovolenou. Umožňuje připravovat jídlo až na 18 způsobů a dokonce v něm připravíte i dva pokrmy současně. Má kvalitní provedení a vnitřek z nepřilnavých materiálů, díky čemuž se jednoduše čistí. Cena pohybující se okolo sumy 2200 Kč je vzhledem k multifunkčnosti, provedení a designu tohoto spotřebiče víc než přijatelná.

Pokud je vaření vaším koníčkem a v kuchyni se cítíte jako doma, s multifunkčním hrncem Delimano 18 v 1 si budete zaručeně rozumět.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 5 / 5. Počet hlasů: 1

 • 11. června 2020

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: