RECENZE: Ženšen Energy+ s obsahem pravého ženšenu

Zensen energy+ naturamed
 • obsah pravého ženšenu panax ginseng
 • zdokumentované ingredience
 • ženšen podporuje imunitní systém, vitalitu, koncentraci, energii, psychickou a fyzickou energii
 • balení zdarma (možnost objednat na více členů rodiny, ať si každý vyzkouší, jaké má ženšen účinky)

Už více než 5000 let je rostlina známá jako ženšen součástí tradiční lidové medicíny v asijských zemích. V dnešní hektické době si však účinky ženšenu oblíbili také lidé v západních zemích - díky výtažku z této rostliny se můžete cítit nabití energií, vitálnější, psychicky odolnější a celkově zdravější.

Dostupné doplňky stravy a přípravky se ale často výrazně liší kvalitou použitého ženšenu. Při rozboru vybraných 25 vzorků produktů, které slibovaly vysokou účinnost, bylo zjištěno, že obsahují pouze nepatrné množství výtažku, jeho náhražky, nebo dokonce vůbec žádnou účinnou látku.

Ženšen Energy+ však slibuje obsah prvotřídního výtažku z této rostliny, tzv. Panax Ginseng C. A. Meyer. V následující recenzi se tedy podíváme, jak na tom v porovnání s konkurencí Ženšen Energy + je, a zda se oplatí do něj investovat.

Ženšen - účinky rostliny na naše zdraví

Působení rostliny na lidský organismus je poměrně komplexní. Podle dostupných studií má ženšen pozitivní vliv na oběhový systém, také na centrální nervovou soustavu či imunitní systém. Pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, pozitivně ovlivňuje metabolismus tuků a jeho účinky lze aplikovat i v sexuální oblasti, kdy zvyšuje libido u mužů i žen. 

Ženšen nemá žádné závažné vedlejší účinky, nicméně i zde platí, že všeho moc škodí. Pokud bychom užívali více než  gramů rostliny na jeden kilogram tělesné hmotnosti, může se objevit vysoký krevní tlak, nespavost, nervozita a potíže s trávením.

Jinak je ale užívání bezpečné prakticky pro každého.


A proč je vlastně ženšen tak zdravý? 

Obsahuje totiž celou řadu různých látek, které se aktivně podílejí na přirozených procesech v těle. Patří sem především antioxidanty, saponiny, polysacharidy a peptidy.

Pro lékařské účely se jednotlivé látky z ženšenu často izolují a stávají se součástí léčiv a doplňků stravy. Známý je například polysacharid ginsan, u kterého byla přímo popsána souvislost se zlepšením funkce imunitního systému. 

tablety ženšenu Naturamed 60 kapslí

S čím může Ženšen Energy+ pomoct?

Ženšen má řadu pozitivních účinků na naše tělo. Pojďme se na jednotlivé účinky podívat společně.


Energie

Při pravidelném užívání přípravku Ženšen Energy+ dochází k celkové revitalizaci těla a organismus, který umí lépe hospodařit s přijatými látkami a metabolizovat je, má k dispozici více energie.

Za tím mimo jiné stojí také přítomnost vitamínu B3, který ke správné funkci metabolismu přispívá. 


Fyzická odolnost

Ke snížení únavy a zvýšení fyzické odolnosti přispívá kromě ženšenu také vitamín B6, který tablety také obsahují. 


Zvýšená koncentrace a zlepšení paměti

O ženšenu je známo, že podporuje činnost mozku. Dochází tedy k lepšímu soustředění i ke zlepšení paměti. 


Zlepšení funkcí imunitního systému

Jak už bylo řečeno výše, rostlina obsahuje celou paletu polysacharidů, z nichž například ginsan přímo ovlivňuje fungování imunitního systému člověka. Společně s obsaženým vitamínem C tvoří skvělé kombo. 


Psychická odolnost

Kromě podpory soustředění se díky stimulaci mozkové činnosti zlepšuje také psychický stav a odolnost. 


Vitalita a sexuální výkonnost

Výtažky z ženšenu zlepšují sexuální výkon u mužů a zvyšují libido také u žen.

Expert radí

„Ženšen může zlepšit řadu negativních projevů civilizačních chorob, nedostatečného spánku, špatné fyzické a psychické pohody. Objednávejte zdarma na vyzkoušení a sami se rozhodněte, jestli se užívání vyplatí.


Pro koho je produkt vhodný a kdo by jej užívat neměl?

Ženšen Energy+ je vhodný pro všechny, kteří chtějí své zdravotní obtíže - jako jsou nedostatek energie, psychické vyčerpání a nerovnováha, špatná funkce imunitního systému či snížené libido - řešit čistě přírodní cestou. Užívat jej mohou dospělí lidé bez ohledu na pohlaví či věk. 

Tomuto doplňku stravy by se však rozhodně měly vyhnout děti (vzhledem k vysoké koncentraci účinných látek). Těhotné či kojící ženy by se před užitím měly poradit s ošetřujícím lékařem.

Stejně tak by měli učinit pacienti užívající dlouhodobě jakékoliv léky, aby nedošlo ke zbytečným kontraindikacím. V neposlední řadě by se výrobku měly vyhnout osoby trpící vysokým krevním tlakem.

Ženšen energy Naturamed

Užívání Ženšen Energy+

Doporučená denní dávka je jedna kapsle Ženšen Energy+ denně. Pokud chcete ještě zvýšit účinnost produktu, nedoporučuje se konzumovat více kapslí denně (mohly by se objevit některé z nežádoucích účinků), ale spíše produkt užívat dlouhodobě.

Dlouhodobé každodenní užívání bez přestávek je podle výrobce klíčem k tomu, vytěžit z produktu maximum. První změny přicházejí teprve po prvním měsíci pravidelného užívání ženšenu, proto se není třeba po týdnu beze změn ještě obávat, že na vás účinné látky v kapslích nepůsobí.

Cena Ženšen Energy+

S cenou Ženšen Energy+ je to trochu ošemetné. Na oficiální stránce produktu se ji vlastně nedozvíme. Zde si můžete objednat zkušební balení na měsíc zdarma s tím, že zaplatíte pouze 49 korun poštovné. Na webových stránkách prodejce, tedy NaturaMed Pharmaceuticals pak lze objednat jedno balení za 499 korun. 

Pokud se ale rozhodnete, že vám produkt vyhovuje a chcete ho odebírat dlouhodobě, můžete si zajistit roční “předplatné”, přičemž za každé balení 30 tablet (tedy měsíční balení) zaplatíte 249 korun. Tato cena je však platná pouze za předpokladu, že se “upíšete” k odběru produktu na celý rok. 

K ročnímu balení Ženšenu Energy+ pak ještě navíc získáte například poštovné zdarma a můžete se zúčastnit losování o různé poukázky, vstupenky či zájezdy. Oficiální stránky pak uvádějí, že předplatné lze kdykoliv zcela bezplatně ukončit. 

Složení produktu

V Ženšen Energy+ najdeme pouze přírodní složky, se kterými si tělo umí dobře poradit a nedochází tak ke zbytečnému zatěžování organismu.

Hlavní složkou je výtažek z pravého ženšenu C. A. Meyer, který patří mezi ty nejúčinnější a nejvzácnější vůbec.

Dále kapsle obsahují řadu vitamínů a dalších látek, které se vzájemně doplňují.


Co přesně najdeme v 1 kapsli?

Všehoj pravý - ženšen extrakt

97,5 mg

Vitamín C (kyselina L-askorbová)

80 mg (100 % RHP*)

Vitamín B3 (nikotinamid – niacin)

16 mg (100 % RHP*)

Vitamín B5 (D-pantothenát vápenatý – kyselina pantothenová)

6 mg (100 % RHP*)

Pepř černý extrakt (Bioperine®)

1,5 mg

Vitamín B6 (pyridoxin-hydrochlorid)

4,2 mg (300 % RHP*)

Vitamín B12 (kyanokobalamin)

2,5 μg (100 % RHP*)

složení ženšen energy+

Výhody

 • jeden z nejkvalitnějších výtažků z ženšenu vůbec, tzv. pravý panax ginseng C. A. Meyer
 • čistě přírodní složení
 • přidané vitamíny pro ještě lepší účinek
 • od značky NaturaMed Pharmaceuticals
 • až 90 mg účinné látky v kapsli, což je téměř třikrát více oproti běžným konkurenčním výrobkům

Nevýhody

 • cena za měsíční balení je poměrně vysoká
 • nedostatek nezávislých recenzí na internetu - před nákupem tedy nelze objektivně posoudit, zda bude doplněk stravy účinný či nikoliv

Orientační cena

0 Kč

Hodnocení

Ženšen Energy+ recenze a závěrečné hodnocení

Pojďme si tedy doplněk stravy Ženšen Energy+ finálně zhodnotit. 

Za pozitivní rozhodně považujeme vysoký obsah velmi kvalitního extraktu z ženšenu pravého. Takovou koncentraci bychom u konkurence hledali jistě dlouho. Další látky obsažené v kapslích, jako je pepř černý nebo celá řada vitamínů, jsou příjemným bonusem. Výrobce uvádí, že je produkt čistě přírodní, nicméně zde jsme našli malý háček - tobolky totiž obsahují plnidla, stabilizátory a protispékavé látky.

Například takový fosforečnan vápenatý (E341) přírodního původu není, ovšem musíme podotknout, že se ani v jednom případě nejedná o nebezpečné látky, které bychom nenašli běžně v průmyslově upravených potravinách. Na oficiálních stránkách je dokonce možné nahlédnout do certifikátu o zdravotní bezpečnosti, který produktu udělil Státní zdravotní ústav v Praze.

Z našich prvních dojmů tedy můžeme konstatovat, že se jedná o účinný a bezpečný doplněk stravy, který si díky svému komplexnímu složení jen těžko hledá na trhu konkurenta. 

Další produkty značky NaturaMed:

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora