Blendea SUPERPROTEIN - Recenze a zkušenosti

Blendea SUPERPROTEIN
 • přírodní složení
 • 500 gramů (20 porcí)
 • cena od 700 Kč

Když se řekne protein, drtivá většina z nás si automaticky představí nabušené kulturisty a svalnaté ženy. Jen málokdo si přitom uvědomuje nebo ví, že proteiny nebo bílkoviny jsou základní stavební složkou v těle člověka a jsou tedy nezbytné pro správné fungování organismu.

Najít v současnosti mezí tím množstvím dostupných výživových doplňků kvalitní protein, a ještě k tomu i vhodný pro vegany, nemusí být vůbec jednoduché. My jsme se tentokrát rozhodli podívat na Blendea SUPERPROTEIN.

Patří mu právem nálepka kvalitního proteinu vhodného i pro vegany a vegetariány?

Blendea SUPERPROTEIN recenze

 O produktu

Blendea SUPERPROTEIN představuje unikátní směs bílkovin a potravin původem až z Jižní Ameriky. Všechny použité suroviny jsou přírodního charakteru a v proteinu se nenachází žádné konzervační látky ani syntetická barviva a dokonce ani rafinovaný cukr. Ten nahradila oblíbená zdravější alternativa v podobě kokosového cukru.

Dalším velkým plusem je přítomnost výlučně rostlinných bílkovin, díky čemuž je Blendea SUPERPROTEIN vhodný i pro vegany a vegetariány. Neobsahuje ani laktózu a sóju.

Co můžeme očekávat od Blendea SUPERPROTEIN?

 • Růst svalové hmoty
 • Podpora energie a vytrvalosti
 • Podpora plodnosti a libida

Za tímto proteinem stojí česká firma eMarkest, s. r. o. V jejím portfoliu najdete produkty na podporu zdraví, skládá se z čím dál více oblíbených superpotravin. Výživové doplňky jsou řádně evidované Ministerstem zdravotnictví ČR a mají i příslušný certifikát o zdravotní bezpečnosti.

Blendea SUPERPROTEIN příchuť kakao

Protein má kakaovou příchuť. 

SUPERPROTEIN Blendea recenze

Jde o 100% přírodní protein. 

Složení

Blendea SUPERPROTEIN se skládá z nasledujíciíh složek: 

 • rýžový protein 70 %,
 • kakaový prášek 16 %,
 • kokosový cukr 5 %,
 • lucuma 5 %,
 • maca žlutá 4 %.

Rýžový protein

Základním zdrojem bílkovin v tomto proteinu je rýžový protein. Ten se vyznačuje vysokým obsahem bílkovin pro budování svalů. Je hypoalergenní a neobsahuje lepek ani laktózu. Je vhodnou volbou syrovátkových a sójových proteinových doplňků. Bílkoviny udržují svalovou hmotu, ale zároveň mají vliv i na její růst a navíc prospívají i kostem.

V Blendea SUPERPROTEINU je obsažený rýžový protein původem až z Číny.

Kakaový prášek

V proteinu se nachází i přírodní, nealkalizovaný kakaový prášek, který je výborným antioxidantem a proteinu dodává skvělou chuť. Prášek je získáván z kolumbijských bobů Fino de Aroma.

Kokosový cukr

Kokosový cukr je oblíbený především díky nízkému glykemickému indexu. Má široké využití a plnohodnotně nahrazuje bílý rafinovaný cukr.

Lucuma

Ovoce, které pochází z Peru, se vyznačuje výbornou sladkou chutí, a proto je také vhodnou zdravou náhradou klasického cukru. Kromě sladké chuti je však i bohatým zdrojem antioxidantů, obsahuje minerály, vitamíny i vlákninu.

Maca žlutá

Maca v sobě ukrývá vitamíny, stopové prvky, vlákninu, aminokyseliny, sacharidy a proteiny. Podporuje vitalitu, dodává energii a pozitivně působí i na sexualitu a plodnost. 

Blendea SUPERPROTEIN výživové hodnoty

Na obalu se nachází informace o výživových hodnotách na 100 g proteinu. 

 Užívání

Doporučené užívání je jedna dávka, tj. 25 gramů proteinu 1 až 2 krát denně. Na vytvoření proteinového nápoje tuto dávku nasypte do 250 až 300 ml vody a rozmíchejte - buď v šejkru nebo v mixéru.

Blendea SUPERPROTEIN má však všestranné využití a můžete ho využít například i při pečení, do palačinek nebo různých kaší. Přidat ho můžete i do smoothies. Vytvářené pokrmy jím nejen zahustíte, ale zároveň získáte i skvělý zdroj bílkovin, který vás rychle zasytí.

Pro všechny cvičící výrobce doporučuje užívání proteinu před a po cvičení.

Pro koho Blendea SUPERPROTEIN není vhodný? Pro:

 • Těhotné a kojící ženy
 • Děti do 3 let
 • Lidi s alergií na některou složku proteinu 
Blendea SUPERPROTEIN dávkování

Jde o český produkt, který vám výrobce pošle i na Slovensko, navíc i za přijatelnou cenu za dopravu. 

Blendea SUPERPROTEIN použití

Použití je jednoduché, ale pro dokonalé rozmixování doporučuji sáhnout po mixéru.

 Moje zkušenosti se   SUPERPROTEINEM Blendea

Už když jsem poprvé uviděla složení tohoto proteinu, bylo mi jasné, že půjde o kvalitu. Přírodní suroviny v BIO kvalitě přesvědčí každého vyznavače zdravého životního stylu. Navíc je protein vhodný i pro vegany a vegetariány, což mu ještě víc přidává na kvalitě.

Kromě prvotřídního složení vyniká protein i skvělou chutí, která u doplňků tohoto typu není samozřejmá. Protein obsahuje kakaový prášek, který je viditelný volným okem, ve formě malých hnědých hrudek a stará se o příjemnou kakaovou chuť. Přípravek z kokosového cukru a lucumy zase zabezpečuje to, že protein není hořký, ale jemně nasládlý.

Výroba proteinu je úplně jednoduchá a pohodlná. Problém ale vidím v jeho horší rozpustnosti. Zmiňované kakaové hrudky totiž v šejkru třesením rukou nerozmixujete. Pokud tedy chcete dosáhnout hladké konzistence, budete muset použít mixér.

V případě, že nejste fanouškem proteinových nápojů a kdesi na jejich pozadí jednoduše stále cítíte práškovou chuť, podobně jako já, doporučím začít přidávat tento protein do pokrmů. Já ho obvykle přidávám do lívanců, které mají nejen lahodnější chuť, ale i lépe zasytí na delší dobu. Můžete však zaexperimentovat a protein přidat tam, kde uznáte za vhodné.

Co se týká dávkování, to mi maximálně vyhovovalo a sedl mi i samotný protein. Je snadno vstřebatelný, nezatěžuje, nenadýmá a nezpůsobuje žádné trávicí těžkosti. Samozřejmě se nesmí užívat v nadměrných dávkách, protože by mohl nadýmat nebo mít laxativní účinky.

recenze SUPERPROTEIN Blendea

Protein má světlou barvu a nachází se v něm kakaové hrudky. 

Blendea SUPERPROTEIN

Dělá se snadno - přidáním 25 g proteinu do 250 až 300 ml vody. 

Zkušenosti Blendea SUPERPROTEIN

Protein se při mixovaní v šejkru hůře rozpouští. 

 Cena

Blendea SUPERPROTEIN je dostupný v českém e-shopu blendea.cz, který však bez problémů doručuje i na Slovensko.  Cena za dózu s objemem 500 g proteinu se pohybuje okolo sumy 700 Kč, což je v porovnání s ostatními proteinovými přípravky o něco víc. Cena je však přiměřená kvalitě.

Doručení kurýrem na Slovensko vás bude stát jen 85 Kč a na balík si počkáte cca 2 dny.

Video

Výhody a nevýhody Blendea SUPERPROTEIN

Výhody

 • rostlinné bílkoviny
 • vhodný pro vegany i vegetariány
 • bez obsahu konzervantů a syntetických látek
 • příjemná chuť
 • využití i při přípravě pokrmů
 • udržování a růst svalové hmoty
 • podporuje plodnost, dodáva energii,  vitalitu

Nevýhody

 • horší rozpustnost


Blendea SUPERPROTEIN příchuť kakao

 Moje celkové hodnocení

Blendea SUPERPROTEIN si mě získal svým složením, chutí i účinky. Za sebe ho můžu doporučit každému sportovci bez ohledu na cíl, ať už jde o redukci hmotnosti nebo nabírání. Je vhodný i pro všechny aktivně žijící lidi a milovníky zdravého životního stylu, ale i pro lidi se zvýšenou potřebou bílkovin, jako například vegani.

Protein má čistě rostlinné přírodní složení. Neobsahuje žádné konzervanty ani přidané cukry a dokonce ani bílý rafinovaný cukr, ani žádnou z jeho stejně nezdravých náhrad, jako aspartam a podobně. Je výborným zdrojem bílkovin, skvěle zasytí, dodá potřebnou energii a nakopne tím správným směrem. Velmi dobře se vstřebává a nezpůsobuje žádné trávící těžkosti. Počítat je však třeba s horší rozpustností, která se ale dá vyřešit rozmícháním v mixéru.

Cena za 500gramové balení je sice o něco vyšší, ale je odrazem prvotřídní kvality. Za sebe můžu tento protein jen a jen doporučit.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 5. května 2020

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: