Inca Collagen - recenze a zkušenosti

Inca Collagen

S přibývajícím věkem se mění celý náš organismus, včetně pokožky. Na tvářích se nám začínají objevovat první vrásky a klesá i pružnost pleti. Vlasy se stávají čím dál tím řidšími a v mnoha případech se k nim přidruží i křehké či lámavé nehty. Změny pociťujeme i v samotné pohyblivosti našeho těla, která už není to, co kdysi.  

Právě za zmíněnými problémy často stojí nedostatek bílkoviny zvané také kolagen. Ale co je to vlastně kolagen?

Kolagen můžeme označit za základní stavební částici podpůrných tkání. Tvoří až 25-30 % všech proteinů v našem těle. Kolagen je důležitý pří tvorbě nebo obnově kostí, chrupavek a dokonce i vazů a šlach. Naše tělo si kolagen dokáže vyrobit samo, ale rok co rok se jeho produkce snižuje, začnou se objevovat již zmiňované průvodní znaky a my si všímáme, že stárneme.

A protože stárnutí je přirozená věc a týká se nás všech, rozhodli jsme se otestovat přípravek Inca Collagen, který dokáže navrátit tělu ztracený kolagen a udržet ho v co nejlepší formě.

O produktu

Inca Collagen je výživový doplněk, který obsahuje 100% čistý mořský kolagen, do kterého nebylo přidáno nic navíc. Kromě toho, že napomáhá buněčné obnově, dokáže regenerovat vlasy, pleť a nehty. 

Dnes známe více než 27 druhů kolagenů, přičemž Inca Collagen obsahuje kolageny I., II. a III. typu. V doporučené denní dávce se nachází až 3 000 miligramů těchto kolagenů. Produkt se vyrábí z hydrolyzovaného kolagenu z ryb a je určený opravdu všem, ať už sportovcům, nebo lidem se sedavým zaměstnáním.

Jeho užívání se nedoporučuje těhotným ženám, ale pokud už kojíte, Inca Collagen užívat smíte.

Denní dávka je jeden sáček, jehož obsah je snadno rozpustný ve vodě, v džusu nebo dokonce v mléku. Přidat ho můžete i do jídla. Je na vás, zda produkt budete užívat ráno nebo večer. Sportovcům se doporučuje užívat kolagen před spaním, protože v noci dokáže podpořit regenerační procesy, které jsou nejaktivnější, když spíte. 

Sáčky mají praktickou velikost, takže si je můžete přibalit na cesty, aniž by vám zabraly moc místa. Tím, že se Bio-aktivní kolagen zpracovává studenou technologií, zůstávají všechny jeho biologické hodnoty zachované. Molekula tohoto kolagenu, který je navíc podobný lidskému kolagenu, je tvořená třemi propojenými řetězci proteinů, které dohromady tvoří strukturu trojitého helixu. Ten je důležitý pro odolné a pevné tkáně chrupavek.


Účinky kolagenu

 • vyživuje klouby, kosti, šlachy a pojivové tkáně i svaly
 • pomáhá při regeneraci
 • má pozitivní vliv na kvalitu zubů i nehtů
 • zmírňuje bolesti kolen, zad a kloubů
 • zvyšuje pružnost pleti a udržuje její mladistvý vzhled
 • vyhlazuje vrásky
 • blahodárně působí na růst i kvalitu vlasů
Inca Collagen zkušenosti

Složení

Jedním z největších kladů tohoto přípravku je jeho 100% čisté složení, bez zbytečných příměsí, které opravdu oceňujeme. Konkrétně jde o:

Kolagen typ I: 80.0 %

Kolagen typ II: 19.5 %

Kolagen typ III: 0.5 %

První zmíněný kolagen typu I. se nachází v lidských tkáních, přičemž největší zastoupení má v kůži a kostech.

Kolagen typu II. je nezbytný pro správné fungování chrupavkových tkání a právě tam ho najdeme v největší míře.

Třetí kolagen typ III. klesá v našem těle s přibývajícím věkem a postupně je přirozeně nahrazovaný kolagenem typu I.

Dávkování

Užívání tohoto přípravku je nenáročné a v průběhu dne vás nijak nebude omezovat. Pokud jste Inca Collagen dosud ještě nikdy neužívali, je potřeba absolvovat úvodní dvouměsíční kúru, během které se užívá jeden sáček denně.

Po uplynutí dvou měsíců se způsob užívání mění na jeden sáček přibližně každý třetí den.

V případě akutního nedostatku kolagenu v organismu je možné užívat 3 sáčky denně. Nepřesahujte však doporučenou denní dávku kolagenu, která představuje 10 000 miligramů.

U tohoto přípravku se nemusíte obávat nepříjemného rybího zápachu. Inca Collagen je tak pro vás vhodný i pokud máte citlivější čich.

Cena

O přípravku Inca Collagen se dá říct, že se těší opravdu příznivým zkušenostem uživatelů. V souvislosti s negativy je však nejčastěji zmiňovaná právě jeho vyšší cena, která se pohybuje okolo 2500 Kč za balení obsahující 30 sáčků.

Výhody a nevýhody

Výhody

 • dobrá rozpustnost
 • bez chuti a zápachu
 • snadné užívání
 • čisté složení bez zbytečných příměsí
 • široké spektrum příznivých účinků na lidské tělo

Nevýhody

 • při předčasném ukončení užívání během prvních dvou měsíců výsledky vyprchají
 • vyšší cena

Zkušenosti uživatelů

Kolagen si doplňuji hlavně kvůli vlasům a nehtům a zdá se mi, že má lepší účinky než živočišný kolagen." Ověřený zákazník

Po operaci kolene jsem tento produkt dostal od manželky. Myslím si, že kloub se regeneruje lépe a rychleji." Petr.

Čekala jsem, že bude smrdět po rybách, ale nemá žádnou vůni ani chuť." Marie

Užívám už druhé balení a pociťuji zlepšení pohybové soustavy." Anna

Inca Collagen přípravek

Naše hodnocení

Na trhu existuje opravdu hodně produktů, které obsahují kolagen, ale takových, které ho mají v takovémto velkém množství, jako přípravek Inca Collagen, je málo. Tento přípravek vám pomůže nejen dobře vypadat, ale hlavně se i dobře cítit. Od koupě vás sice může odradit vyšší cena, která se pohybuje přibližně v částce 2500 Kč, ale je třeba říct, že investice do zdraví se vždy vyplatí.


Produkt se dá koupit ve více e-shopech, dokonce ho můžete najít i v některých lékárnách. Pokud si ho ale objednáte přímo z oficiální stránky, dostanete k němu i balení vitamínu C, které rozhodně není na škodu.


Inca Collagen se objevil také v našem srovnání nejlepších kloubních výživ.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 23. listopadu 2020

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora