Nejlepší přípravky na bělení zubů - Recenze a zkušenosti


Autor: Lenka Riganová | 10. 02. 2020

Tyto přípravky na bělení zubů doporučujeme

Bíla perla

Systém na bělení zubů

Bělicí systém obsahující bělicí gel, aktivátor a speciální aplikátory.

od 440 Kč

Curaprox Black is White

Chrání i zubní sklovinu

Přípravek, který zuby nejen šetrně vybělí, ale zároveň chrání i zubní sklovinu.

od 540 Kč

Hello Coco mint

Bělicí prášek s mátou

Unikátní bělicí prášek na zuby s příchutí máty pro zářivý a svěží úsměv.

od 14 €

Recenze přípravků na bělení zubů

Zářivě bílý úsměv je bezpochyby neodolatelným doplňkem každé tváře. Ne všichni však máme to štěstí pyšnit se jím. Ve snaze získat bílé zuby proto často saháme po přípravcích, které slibují sněhově bílý úsměv už za krátkou dobu. Jaký je ale jejich reálný účinek?

Hodnocení přípravku na bělení zubů jsme se u nás v KOMBO věnovali 14 hodin. Hledali jsme, analyzovali, porovnávali a dnes vám přinášíme zjištěné výsledky.

Jak jsme hodnotili

Jednotlivé přípravky jsme do našeho testu vybírali především na základě reálných zkušeností uživatelů. Dále jsme také vycházeli i ze složení, způsobu použití, velikosti balení či ceny. Přípravek, který v našem hodnocení obstál nejlépe a doporučujeme ho, od nás získal odznak Náš tip.  


Porovnání přípravků na bělení zubů

Bíla perla

#1

Curaprox Black is White

#2

Hello Coco mint

#3

Elmex Intensive Cleaning

#4

Splat Special Blackwood

#5

EVA Bělicí zubní pudr

#6

Balení

gel 75 ml, aktiv. 8 ml

90 ml

30 g

50 ml

75 ml

30 g

Hodnocení

Plusy

+ první výsledky už po 5 dnech

+ jednoduché použití

klinicky testováno

+ šetrné a účinné bělení

+ chrání sklovinu

obsahuje aktivní uhlí

+ svěží dech

+ důkladné vyčištění

nepoškozuje zubní sklovinu


+ bez chemických zěsvětlovačů

+ leští a vyhlazuje

obnova přirozené bělosti zubů

+ bez obsahu fluoridu

+ zachovává pH

obsahuje aktivní uhlí

+ viditelné bělicí účinky

+ účinné čištění

nízká cena


Mínusy

- nezjištěny

- vyšší cena

- pomalejší nástup účinků

- není určená pro každý den

pikantní chuť

- obsah peroxidu

-  citlivé dásně

Cena

440 Kč

540 Kč

325 Kč

135 Kč

200 Kč

105 Kč

(Zelenou barvou jsou vyznačeny nejvýhodnější parametry. Červenou barvou jsou vyznačeny nejméně výhodné parametry.)

Recenze přípravků na bělení zubů

1. Bíla perla - Systém na bělení zubů

• bělicí gel 75 ml, aktivátor 8 ml

Bíla perla

První místo v našem hodnocení bělicích přípravků na zuby obsadil bělicí systém s názvem Bílá perla. Tato slovenská značka má na našem trhu už dlouholetou tradici a v jejím portfoliu se nachází množství bělicích přípravků, převážně pasty různých příchutí či určení, jako například pro kuřáky nebo pacienty s paradentózou.

Bělicí systém Bílá perla je poloprofesionální systém na domácí bělení zubů, který funguje na podobném principu, jaký využívají i stomatologové. Jeho používání slibuje účinné a rychlé vybělení zubů už za 14 dní, přičemž první výsledky můžeme pozorovat už po uplynutí pěti dní. A jaká je skutečnost?

Tento systém nás zaujal krátkým trváním celé kúry - konkrétně 14 dní. Přípravek se aplikuje jednou až dvakrát denně na dobu 10-20 minut za pomoci speciálního aplikátoru. Použití je poměrně jednoduché, ale před první aplikací rozhodně doporučujeme přečíst příbalový leták. Kromě způsobu použití se v něm dozvíte také to, že během celé doby bělení byste měli omezit pití čaje, kávy a červeného vína na minimum, stejně jako kouření. Pro dosažení co nejlepších výsledků a jejich udržení výrobce doporučuje používat i zubní pastu Bílá perla pro intenzivní bělení.

Používání různých bělicích produktů si často vybere daň v podobě zvýšení citlivosti zubů. To však neplatí u tohoto klinicky testovanému přípravku. Samozřejmě by se neměl používat v případě, že máte problémy s dásněmi nebo vás trápí záněty, krvácení nebo paradentóza. Tento bělicí systém také není vhodný pro osoby mladší 14 let a pro těhotné nebo kojící ženy. Mezi aktivní látky přípravku patří Enzym (Glucose Oxidase) a Sodium Chlorite + Citric Acid.

Jako mínus však může být vnímán i fakt, že jde o produkt, který v porovnání s ostatními bělicími pastami zuby nečistí, jen bělí, tedy žádnou přidanou hodnotu nečekejte. Také se vám nemusí líbit samotná cena, která je v porovnání s bělicími pastami vyšší.

Systém Bílá perla je oblíbený především kvůli svým viditelným bělicím účinkům, které můžeme pozorovat už cca po prvním týdni používání. Po dvou týdnech jsou zuby výrazně bělejší, přičemž tento efekt vydrží několik měsíců. Nás tento kvalitní slovenský přípravek přesvědčil natolik, že od nás získal odznak Náš tip a doporučujeme ho každému, kdo touží po oslnivém bílém úsměvu.

Výhody

 • první výsledky už po 5 dnech
 • jednoduché použití
 • klinicky testováno
 • bez vedlejších účinků v podobě citlivých zubů
 • výdrž až 60 minut

Nevýhody

 • bez zjištěných nedostatků

Orientační cena

440 Kč

Hodnocení

2. CURAPROX Black is White - Chrání i zubní sklovinu

• 90 ml

Curaprox Black is White

Trendem posledních let v oblasti bělení zubů jsou různé bělicí pasty s černým zbarvením. Mezi ty nejpopulárnější a nejúčinnější patří zubní pasta Curaprox Black is White, která představuje revoluci v bělení zubů. Jde o unikátní přípravek, který zuby nejen šetrně vybělí, ale zároveň chrání i zubní sklovinu.

Za nejúčinnější látku této zubní pasty můžeme označit aktivní uhlí, které pastě dodává specifickou černou barvu. Uhlí účinně absorbuje látky, které způsobují nežádoucí zbarvení zubů, a to všechno s ohledem a šetrností ke sklovině. Složení pasty obsahuje i hydroxyapatit, který zuby chrání a vytvrzuje a navíc jim dodává i lesk. 

Součástí pasty jsou také enzymy podporující přirozenou antibakteriální funkci slin, která zuby chrání před povlakem. Fluoridy zase brání vzniku zubního kazu. Tato zubní pasta je tedy víc než jen obyčejná bělicí pasta. Účinně se postará i o zdraví celé ústní dutiny. Pasta je vhodná i na dlouhodobé používání každý den, tak jako klasická zubní pasta, což považujeme za velké plus.

Pasta neobsahuje látku sodium lauryl sulfát, která sice zabezpečuje, že pění, ale na druhé straně může dráždit sliznici úst.

Pasta je dodávána spolu s Curaprox měkkým zubním kartáčkem, který má jemná zastřižená vlákna a zabezpečuje kvalitní, efektivní čištění zubů i ochranu před povlakem.

Pasta má při pravidelném používání dvakrát denně velmi dobré účinky a první výsledky můžeme pozorovat už po pár dnech. Na to, abyste se z těchto výsledků mohli těšit co nejdéle, doporučujeme používat pastu pravidelně a dlouhodobě.

Výhody

 • šetrné a účinné bělení
 • chrání zubní sklovinu
 • obsahuje aktivní uhlí
 • vhodná na pravidelné používání
 • součástí balení je i kvalitní zubní kartáček

Nevýhody

 • vyšší cena

Orientační cena

540 Kč

Hodnocení

3. Hello Coco Sweet Mint - Bělicí prášek

• 30 g

Hello Coco mint

Bělicí prášek Hello Coco Sweet mint je dalším oblíbeným produktem určeným k bělení zubů. 

Jeho největším plusem je 100% čisté, přírodní složení, namíchané podle mezinárodních standardů. Všechny použité složky jsou organického původu. Přípravek je vhodný pro lidi s citlivými zuby.

Tento bělicí prášek má hned několik účinků - odstraňuje zubní povlak, chrání zubní sklovinu, detoxikuje ústní dutinu, rozzáří úsměv a pomáhá předcházet onemocněním zubů a dásní a v neposlední řadě i osvěžuje dech.

Hlavní složkou bělicího prášku s černým zbarvením je aktivní uhlí, které odstraňuje skvrny nacházející se na zubech a také dokáže ovlivňovat hodnotu pH v ústech, což následně ovlivňuje látky způsobující onemocnění dásní, zubní kaž či zápach z úst.

V přípravku se dále nachází i bentonitový jíl, který posiluje zubní sklovinu a ústní dutině dodává důležité minerály, jako křemík, draslík a vápník. Extrakt z máty dodává svěží dech a zároveň zklidňuje dásně a zuby.

Bělicí prášek má snadné použití. Stačí namočit zubní kartáček a nanést na něj trochu prášku a následně si čistit zuby kruhovými pohyby cca 3 minuty. Po důkladném vypláchnutí úst se zuby dočišťují běžnou zubní pastou.

První účinky můžeme pozorovat už po přibližně deseti dnech používání, i když je pravdou, že dostavení výsledků chvíli potrvá. Avšak stojí to za to.

Výhody

 • svěží dech
 • důkladné vyčištění
 • proniknutí i na těžko dostupná místa
 • šetrná k ústní dutině
 • nepoškozuje zubní sklovinu

Nevýhody

 • pomalejší nástup účinků

Orientační cena

325 Kč

Hodnocení

4. Elmex Intensive Cleaning - Vyhlazuje povrch zubů

• 50 ml

Zubná pasta Elmex Intensive Cleaning

Zubní pasta Elmex Intensive Cleaning je pasta obzvlášť vhodná pro péči o zuby po profesionálním čištění, ať už jde o pískování nebo bělení zubů.

Tato zubní pasta byla navržena v první řadě tak, aby pomohla co nejdéle udržet účinky profesionálního čištění. Zabraňuje návratu skvrn na zuby. Jde přitom o skvrny a povrchové zabarvení způsobené kávou, čajem, červeným vínem nebo nikotinem. Právě tyto druhy skvrn patří k těm nejodolnějším a jen těžko je můžeme odstranit běžnými zubními pastami.

Pasta obsahuje speciální částice, které leští zuby a obnovují přirozenou barvu. Zamezuje i přichytávání zubního povlaku a aminfluid, obsažený ve složení, chrání zuby před  zubním kazem. Plusem této pasty je, že neobsahuje žádné konzervační látky, enzymy či chemické zesvětlovače. 

Po použití této pasty jsou zuby na dotyk hladší, viditelně lesklejší a bělejší, a to bez zvýšení citlivosti. Tato pasta není určená ke každodennímu použití, ale k používání každý druhý den, případně podle doporučení dentální hygienistky nebo stomatologa.

Výhody

 • bez chemických zesvětlovačů
 • bez konzervačních látek
 • obnovuje přirozenou bílou barvu zubů
 • leští a vyhlazuje
 • ideální pro péči po profesionálním čištění

Nevýhody

 • není určená ke každodennímu použití

Orientační cena

135 Kč

Hodnocení

5. SPLAT SPECIAL BLACKWOOD - Bez obsahu fluoridu

• 75 ml

Splat Special Blackwood

Zubní pasta SPLAT SPECIAL BLACKWOOD je další z řady přípravků, které překvapí svým netradičním sytým černým zbarvením, a to i přesto, že slouží na vybělení zubů.

Jako plus vnímáme, že neobsahuje fluorid a slouží i k zachování pH rovnováhy v ústní dutině.  Její základ tvoří kombinace unikátních aktivních látek, které odstraňují nepříjemný zubní povlak a zároveň pomáhají předcházet jeho opětovné tvorbě. O černé zbarvení pasty se stará aktivní uhlí, které poskytuje výjimečné bělicí účinky a také pohlcuje i nežádoucí zápach a zanechává čisté zuby.

Zajímavou vychytávkou, která dělá tuto pastu jedinečnou, je extrakt z jalovcových bobulí. Ten pastě dodává jemně pikantní chuť, má antibakteriální účinek a pozitivně ovlivňuje i zdraví dásní i celé ústní dutiny.

Zubní pasta má opravdu silný bělicí účinek. Pokud se však z účinku chcete radovat co nejdéle, je potřeba její pravidelné používání. V opačném případě daný efekt bílých zubů rychle pomine.

75 ml této zubní pasty vyjde přibližně na 10 €..

Výhody

 • bez obsahu fluoridu
 • zachovává pH rovnováhu v ústní dutině
 • odstraňuje zubní povlak
 • obsahuje aktivní uhlí
 • pohlcuje nepříjemný zápach

Nevýhody

 • jemně pikantní chuť, která nemusí vyhovovat každému

Orientační cena

200 Kč

Hodnocení

6. EVA Bělicí zubní pudr - Brání tvorbě povlaku

• 30 g

EVA Bělicí zubní pudr

Posledním hodnoceným přípravkem na bělení zubů je oblíbený bělicí pudr Eva. Pudr byl navržen s cílem navrátit zubům přirozený zdravý odstín, ochránit dásně a zabezpečit svěží dech.

V jeho složení se nachází přírodní silice, které mají pozitivní vliv na zdraví dásní. Odstraňují i škodlivé bakterie a navíc mají i velmi příjemnou chuť. Kromě přírodních látek ve složení pudru nechybí aktivní kyslík, který odstraňuje bakterie, ale i usazeniny. O bělost zubů se stará mořská sůl.

Přípravek obsahuje i malé množství peroxidu, který mnoho lidí, ale i samotných stomatologů při bělení zubů rázně odmítá. Přípravky s obsahem peroxidu podle nich sice účinně vybělí zuby, ale účinek není dlouhodobý a dokonce při nadměrném používání mohou poškodit zubní sklovinu. Platí tu tedy, že všeho moc škodí.

Zkušenosti uživatelů, kteří tento bělicí pudr vyzkoušeli, jsou vesměs pozitivní. Najdou se však i takoví, kteří na produkt nereagovali úplně dobře a objevili se u nich citlivé dásně. Na čem se však všichni shodují, je účinné fungování a viditelně bělejší zuby po pár použitích.

Bělicí pudr Eva fluor s cenovkou kolem 4 € zaujme především ty, kteří nechtějí do bělení zubů investovat desítky eur.

Výhody

 • viditelné bělicí účinky
 • účinné čištění
 • pocit svěžího dechu
 • zabraňuje tvorbě zubního povlaku
 • nízká cena

Nevýhody

 • obsah peroxidu
 • citlivost dásní po použití

Orientační cena

105 Kč

Hodnocení

Jak si vybrat přípravek na bělení zubů?

přípravky na bělení zubů

Existuje mnoho způsobů, jak mít krásné zuby. Ať už jde o různé domácí recepty, bělicí pasty, pásky nebo například gely. Ne všechny jsou však stejně účinné a vhodné pro každého. V následující části vám proto přinášíme rady, jak si vybrat správný bělicí přípravek pro vaše zuby.

1. Metody bělení

V principu máte na výběr ze dvou metod bělení, a to: 

 1. Vnitřní bělení zubů
 2. Vnější bělení zubů

Vnitřní bělení je založené na vybělení zubů zevnitř. Bělicí přípravek se při této metodě dostává pod zubní sklovinu.

Vnější bělení bělí zuby zvenku a funguje na principu odstranění povrchových skvrn od čaje, kávy, vína nebo kouření ze zubní skloviny.


2. Intenzita zažloutnutí zubů

Velmi důležité je i to, jak moc jsou vaše zuby zažloutlé, resp. zda jde o zažloutnutí zevnitř nebo se na povrchu zubů nachází skvrny od potravin.

V případě intenzivního zažloutnutí zubů zevnitř je nejlepším řešením profesionální vybělení za pomoci chemikálií u stomatologa. 


3. Typy bělicích přípravků na zuby

Bělicí zubní pasty

Bělicí zubní pasty představují nejjednodušší alternativu. Do kontaktu se zuby však přichází jen na krátkou dobu (během čištění zubů), a tak jejich účinek nemusí být tak intenzivní, jak byste si přáli. Bělicí zubní pasty začnou obvykle účinkovat až po dlouhodobějším pravidelném používání.

Jsou vhodné k odstranění povrchového zabarvení zubů a různých skvrn a také na udržování bělosti zubů po profesionálním bělení nebo pískování.

U bělicích past také důležité uvědomit si, že pokud jsou zuby zažloutlé zevnitř, takovýto způsob bělení jim nepomůže. 

Nevýhodou bělicích past může být zvýšená citlivost zubů nebo dásní. dodržujte proto návod k použití.

Bělicí pásky

Bělicí pásky jsou obvykle s bělicím gelem a jsou vyrobeny z ohebného plastu. Přitlačí se k zubům, kde se nechají působit po nějakou dobu. Působí zevnitř, tedy vybělení je intenzivnější než v případě bělicí pasty. Častým problémem je však nerovnoměrné vybělení z důvodu nedostatečného přiléhání pásku k zubům nebo kvůli citlivosti zubů.

Bělicí pásky také mohou způsobovat zvýšenou citlivost zubů a dásní nebo podráždění skloviny.

Bělicí gely

Bělicí gely fungují na podobném principu jako bělicí pasty, ale jejich kontakt se zuby je delší, což má za následek intenzivnější bělicí účinky. Při používání bělicích gelů hrozí zvýšená citlivost zubů, a to především prvních 24 hodin po aplikaci.

Jak si udržet bílé zuby co nejdéle? 

jak pečovat o zuby

Pokud už se vám podaří získat vytoužený bílý úsměv, udržet si ho nemusí být vůbec jednoduché. Na zuby má totiž vliv naše životospráva, ale i každodenní vnější vlivy. A co tedy dělat, abyste se mohli z bílého úsměvu těšit co nejdéle?


Udržujte bílý efekt

Jen jednorázové vybělení pomocí speciálního systému či gelu nestačí. Pokud už jednou zuby vybělíte, je opravdu důležité udržovat jejich bílý efekt používáním přípravků k tomu určených, například zubní pasty nebo pudru.

Tip experta

Bělicí pasty působí na zuby abrazivně, laicky řečeno jako peeling na zuby. Zuby nám vyleští a odstraní pigmenty z potravin, ale reálnou barvu zubu nezmění."


MUDr. Lucia Piteková

Omezení tekutin s barvicím účinkem

To, že i tekutiny mají vliv na barvu našich zubů, jste už určitě nejednou slyšeli. Bohužel, nejde jen o mýtus. Nápoje jako káva, malinovka, čaj nebo víno při pravidelné konzumaci barví zuby. Pokud  je nedokážete úplně vysadit, doporučujeme aspoň jejich omezení


Omezení kouření

Škodlivé účinky kouření jsou známy všem. Nutno však podotknout, že nejde jen o negativní vlivy na naše plíce nebo pleť, ale i na zuby. Čím víc kouříte, tím žlutější zuby můžete očekávat. Pokud se oblíbené cigarety neumíte vzdát, i v tomto případě se doporučuje alespoň omezení kouření.

 

Pravidelné čištění

Čistit, čistit a čistit. Nadále platí, že zuby byste si měli čistit minimálně dvakrát denně a neměli byste zapomínat i na používání ústní vody.

Tip experta

„Během bělení by se zároveň měla používat pasta s vysokým obsahem fluoridu, která snižuje citlivost zubů a posiluje pacientovi sklovinu."


MUDr. Lucia Piteková

Potraviny prospěšné pro zuby

O negativních vlivech vybraných tekutin na vzhled zubů jsme už psali. Věděli jste ale, že existují i potraviny, které vám na cestě k vysněnému bílému úsměvu pomohou? 

Mrkev

Jednou z těchto potravin je i mrkev. V syrovém stavu podporuje žvýkání a následně tvorbu slin, díky čemuž v ústech dochází k neutralizaci kyselin a enzymů, které ohrožují sklovinu.

Jahody

I když by to kvůli jejich zbarvení málokdo řekl, jahody opravdu pomáhají bělit zuby. Obsahují totiž kyselinu askorbovou, která má rozjasňující účinek. Zrníčka jahod se kromě šetrného bělení starají i o přirozenou fluoridaci. Podobné účinky jako jahody mají například i jablka nebo citrony.

Špenát

I špenát může být při bělení zubů skvělým pomocníkem. Neutralizuje kyseliny a zubům dodává potřebné látky, jako draslík, fosfor či železo.

Sýr

Dennodenně působí na naše zuby kyseliny, které postupně rozežírají zubní sklovinu. Ochránit je můžete vápníkem nebo fosforem, které se v bohatém množství vyskytují v sýrech.

Losos

Losos je opravdu zdravou potravinou, která zubům dodává minerály, vitamíny, vápník i důležitý jód.

Nejčastěji kladené otázky při výběru přípravku na bělení zubů

1. Který přípravek na bělení zubů je nejlepší?

Na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Každému může vyhovovat jiný bělicí prostředek, a to i vzhledem ke stavu zabarvení zubů.

Všeobecně platí, že s mírným povrchovým zabarvením zvenku nebo skvrnami na zubech si poradí i bělicí pasty a bělicí gely. V případě intenzivnějšího zabarvení byste měli zvolit bělicí pásky nebo profesionální vybělení zubů u stomatologa.

2. Jaký je rozdíl mezi domácím bělením zubů a bělením u stomatologa?

Rozdíl je především v účinné látce. Profesionální bělení zubů u stomatologa se vykonává silnou bělicí látkou, obvykle peroxidem, který dokáže zuby vybělit rychle a účinně.

Bělicí prostředky určené k domácímu bělení zubů obvykle neobsahují (ale některé mohou) jako účinnou látku peroxid, a proto je jejich použití bezpečnější. Na druhé straně však účinek bělení zpravidla není tak intenzivní.

3. Je domácí bělení zubů bezpečné?

Ano, domácí bělení zubů je bezpečné, pokud zvolíte ověřený kvalitní přípravek bez agresivního složení. Velmi důležitý je také stav chrupu - zuby a dásně by měly být zdravé, resp. ošetřené, bez zubního kazu.

Při výběru přípravku si všímejte jeho složení a také toho, zda výrobce uvádí nějaké upozornění ohledně možných alergických reakcí. Při volbě také vycházejte i z věkového určení.

Přehlížet byste neměli ani způsob použití a měli byste dodržovat všechna doporučení výrobce. 

4. Má bělení zubů i vedlejší účinky?

Ano, bělení může provázet i vícero vedlejších účinků, nejčastěji zvýšená citlivost zubů, dásní nebo sliznice v ústech. Většinou však citlivost odezní pár hodin po ukončení bělicích kúr. Problém může nastat hlavně u lidí, jež trápí citlivost zubů i mimo bělení.

5. Jak dlouho vydrží efekt bílých zubů?

Tady do velké míry závisí na konkrétních stravovacích návycích, ale také na kvalitě chrupu, jeho původní barvě a v neposlední řadě i na zvolené metodě bělení.

Nejkratší efekt vybělených zubů vydrží po používání bělicích past či prášků, obvykle pár měsíců. Efektivnějším řešením z hlediska dlouhodobosti jsou bělicí pásky nebo gely a profesionální vybělení.


Použité zdroje: 

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0