Recenze: Vakuový čistič pórů Wellneo – Funguje?

Wellneo vakuový čistič pórů
 • vakuový čistič pórů
 • 2 stupně nastavení intenzity sání
 • napájení pomocí 2 AA baterií
 • akční cena od 399 Kč

Za jeden z největších beauty trendů minulé doby lze jednoznačně označit vakuové čističe pórů. Ty bývají často označovány také za "domácí kosmetičky", protože prostřednictvím nich lze docílit čištění pleti podobné tomu v kosmetickém salonu. To všechno navíc z pohodlí domova, s minimální námahou a s ohledem na peněženku.

Na trhu lze najít vakuové čističe pórů za 600, 800, ale klidně i za 1000 Kč. My jsme se podívali na střední cenovou kategorii, z níž jsme vybrali a následně otestovali  vakuový čistič pórů Wellneo. Jak si v našem testování vedl? Funguje?

Vakuový čistič pórů Wellneo recenze zkušenosti

 První dojem

Vakuový čistič pórů Wellneo je přístroj určený k vyčištění pleti od nevzhledně vypadajících černých teček. Je vhodný jak pro ženy, tak pro muže. I když je určený primárně na obličej, protože na ní lze černé tečky pozorovat nejčastěji a pro mnoho lidí mohou představovat i estetický problém, lze ho použít klidně i na jiné části těla, ruce, záda a podobně.

Dodávaný je v malé krabici, v níž se kromě samotného přístroje nachází i 4 nástavce pro vyčištění těch částí pleti, které bývají černými tečkami postiženy nejvíc.

Velká hlavice poskytuje nejsilnější odsávání a je určena k čištění větší plochy pleti. Malá hlavice nabízí jemnější odsávací sílu a je vhodná k použití na citlivých místech jako například okolí nosu. Oválná hlavice zase slouží k čištění v okolí úst a nosu. 

Součástí čističe je také peelingová hlavice, která nejen, že odstraňuje z pleti nečistoty, ale také pomáhá s odstraňováním odumřelých částí kůže. V balení se také nachází návod k použití a plátěný pytlík pro bezproblémovou úschovu nebo přenášení.

Čistič má tvar typický pro tyto typy přístrojů, je lehký a padne přesně do ruky.

Balení vakuový čistič pórů Wellnea

 Balení vakuového čističe pórů Wellneo. 

 Princip fungování vakuového čističe pórů Wellneo

Jak prozrazuje už samotný název přístroje, vakuový čistič během svého provozu využívá vakuovou technologii, tedy vytváří podtlak, resp. vakuum. Za jeho pomoci se z pleti odstraňují černé i bílé tečky.

Vakuové čističe ale nabízí více benefitů, než jen zbavení se černých teček. Pravidelným používáním celkově oživují pokožku a zlepšují její vzhled, masírují ji a prokrvují, zmírňují vrásky, odstraňují přebytečný maz a mohou mít pozitivní vliv na redukci pigmentových skvrn.

Při čištění pleti pomocí vakuového čističe nedochází ke kontaktu prstů a rukou s pletí, což zabraňuje přenášení nečistot a následné tvorbě dalších černých teček, akné či jiných kožních problémů.

Intenzitu sání lze u tohoto modelu přizpůsobit ve dvou úrovních - nízká sací síla a silná sací síla.

Vakuový čistič pórů Wellneo balení

Vakuový čistič pórů je dodávaný se čtyřmi nástavci, návodem k použiti a praktickým sáčkem. 

Vakuový čistič Wellnea

Čistič má malé kompaktní rozměry a v ruce se drží velmi dobře. 

Vakuový čistič pórů Wellnea nástavce

Jednotlivé nástavce pro čistění pleti. 

 Jak používat vakuový čistič pórů   Wellneo?

Vakuový čistič pórů Wellneo má bezdrátový provoz, takže se nezapojuje do elektrické sítě, ale funguje za pomoci dvou baterek typu AA. Ty ale nejsou součástí balení, ale jde o klasické baterky, které běžně seženete v obchodech.

Předtím, než tedy začnete čistič používat, je potřeba do něj vložit baterie. Kryt na baterie se nachází ve vnitřní části čističe a odstraníte ho posunutím dolů ve směru šipky. Potom už je na řadě výběr správného nástavce.

Nástavec se nasouvá na hlavní jednotku zatlačením. Sundává se jemným pootočením proti směru hodinových ručiček a povytažením. Teď je už čistič připravený k použití.

Před jeho použitím však ještě doporučuji obličej (či jiné ošetřované místo) umýt teplou vodou nebo napařit, aby se póry otevřely a čištění tak bylo ještě efektivnější. Čistič se zapíná posunutím tlačítka směrem nahoru (nachází se na přední straně čističe). Posunutím o jednu úroveň čistič produkuje nízkou sací sílu pro jemné čištění pleti. Další posunutí o úroveň výše znamená silnou sací sílu pro intenzivní sání. Čistič se vypíná posunutím přepínače úplně dolů.

Čistič je potřeba jemně přiložit k pleti a následně jím pomalu pohybovat po ošetřované oblasti. Po použití se doporučuje pleť ošetřit krémem.

Vakuový čistič pórů Wellneo zkušenosti

Čistič funguje na dvě klasické AA baterie. 

Vakuový čistič pórů Wellnea výměna nástavců

Jednotlivé nástavce se na hlavni jednotku nasouvají zatlačením.

Vakuový čistič pórů použití

A takto vakuový čistič pórů saje. 

 Moje zkušenosti s vakuovým čističem   pórů Wellneo

Hned na začátek musím přiznat, že před prvním vyzkoušením vakuového čističe pórů Wellneo jsem měla jisté obavy. Ty vycházely především z toho, že přístroj funguje na principu vakuové technologie a sání. Mně jako majitelce pihovaté a odjakživa citlivé a náchylné pleti reagující téměř na každý podnět, to nepřišlo jako ten nejlepší nápad.

Také proto jsem čistič pórů zkusila prvně na ruce. Jelikož se mi zdálo vše v pořádku, přešla jsem na obličej. Zvolila jsem malý nástavec pro citlivější místa, protože jsem čistič chtěla vyzkoušet v oblasti nosu. Právě tato část obličeje bývá obvykle nejvíc postižena černými tečkami. 

Čistič jsem přiložila k bokům nosu a začala jím jemně pohybovat. Téměř okamžitě jsem pozorovala, jak čistič vysává z pleti nečistoty jako kožní maz nebo bílé a černé tečky, i když je pravda, že ne úplně všechny. K úplnému odstranění by bylo potřeba přejíždět čističem po pleti víckrát za sebou, což se ale nedoporučuje. Čistič by také na jednom místě neměl být na dobu delší než 2 sekundy. 

Kdybych to měla shrnout, s čištěním nosu a jeho okolí jsem byla v podstatě spokojená. Přešla jsem tedy na bradu, kde jsem zvolila nástavec na větší plochu. Na bradě to probíhalo podobně jako na nose. Čistič nevysál všechny tečky, a to ani při vyšší sací úrovni. Při použití jsem zkrátka měla pocit, že jeho sací síla není dostatečná.

Čištění samo o sobě však probíhalo bezbolestně. Pleť sice byla zčervenalá, ale toto zčervenání zmizelo v průběhu pár sekund. S odstupem cca půl hodiny po čištění jsem ale na pleti pozorovala jemné modřinky. A tak to bylo pokaždé, když jsem vakuový čistič pórů použila. Nevím tedy, zda to bylo v důsledku mé přecitlivělé pleti, nebo nevhodným používáním (i když mám pocit, že jsem postupovala podle návodu k použití).

Podívala jsem se i na zkušenosti jiných uživatelů s čističem a ty byly převážně pozitivní. I proto jsem dospěla k názoru, že vakuový čistič pórů pro mě osobně nebude asi nejvhodnější, ale tím neříkám, že někomu jinému čištění pleti tímto způsobem nebude vyhovovat.

Toto zařízení má však v příslušenství i peelingovou hlavici. Peeling jako takový si dělám pravidelně, proto jsem neměla obavy vyzkoušet čistič s tímto nástavcem. Po vyzkoušení jsem byla velmi spokojená, a to natolik, že čistič s peelingovým nástavcem od té doby používám pravidelně jednou týdně.

Vakuový čistič pórů Wellnea použití zkušenosti

Čištěni pleti vakuovým čističem je bezbolestné. 

Vakuový čistič pórů zkušenosti

Uvnitř nástavce můžeme pozorovat zachycené nečistoty. 

  Cena

Cena vakuového čističe pórů Wellneo se pohybuje okolo sumy 1000 Kč. 

Vzhledem k bohatému příslušenství je cena příznivá, i když je pravda, že od přístroje z této cenové kategorie bych čekala mnohem víc možností regulace intenzity sání.

Video

Výhody a nevýhody vakuového čističe pórů Wellneo

Výhody

 • kvalitní vyhotoveni
 • kompaktní rozměry
 • v rukách se drží dobře
 • bezkabelový provoz
 • vícero nástavců v balení
 • pouzdro na přenášeni

Nevýhody

 • nižší sací sila
 • není vhodný pro velmi citlivou pleť
 • baterie nejsou součástí baleni
Recenze a zkušenosti vakuový čistič pórů Wellnea

  Můj celkový dojem a hodnocení

A jaké je moje celkové hodnocení? Doporučuji nebo nedoporučuji tohoto pomocníka v péči o pleť? Moje upřímná odpověď zní nejednoznačně, a to ano i ne.

Ano proto, že vakuový čistič pórů Wellneo má dvojí využití - jednak ho lze použít jako čistič pórů, ale také jako peelingový přístroj na obličej. A právě díky druhému způsobu využití u mě Wellneo čistič zabodoval. Při pravidelném používání dokáže výrazně zlepšit celkový vzhled pleti.

A proč ne? Protože použití přístroje jako vakuového čističe pórů u mě nedopadlo nejšťastněji, a to ani při pravidelných pokusech s důrazem na správnou aplikaci. Po použití se mi na pleti objevovaly malé modřinky, a to i přesto, že jsem se snažila nedržet čistič na jednom místě po dobu delší než 2 sekundy. Pravdou však je, že moje pleť je opravdu nesmírně citlivá a reaguje téměř na všechno, což možná mohlo být do jisté míry důvodem.

Na druhé straně ale to, co "nesedlo" mně, může někomu jinému dokonale vyhovovat, protože každá pleť je jiná. Proto tento čistič rázně nezatracuji. S čím by však případný zájemce měl počítat, je menší sací výkonNěkteré podobné přístroje mají nejen silnější sací výkon, ale i více stupňů nastavení intenzity sání, z nichž si uživatel může vybrat.

Co se týká celkového vyhotovení čističe, to je opravdu kvalitní. Přístroj má dobrý tvar, výborně se drží v rukách a velmi snadno se s ním manipuluje.

Konečné rozhodnutí, zda si tento přístroj pořídit nebo nepořídit, ale ponechám na vás a na vašem uvážení.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 10. března 2021

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: