Bellasin – recenze a zkušenosti zákazníků


Aktualizováno: 02.01.2023

Bellasin
 • přípravek na hubnutí
 • speciálně vyvinutý pro ženy po čtyřicítce
 • cena od 790 Kč
 • online objednávka z pohodlí domova

V recenzi si přiblížíme přípravek Bellasin, který se charakterizuje jako první dietní tableta na spalování tuků, speciálně vyvinutá pro ženy po čtyřicítce.

Výrobce prezentuje tento výživový doplněk jako přírodní přípravek na regulaci tělesné hmotnosti v období klimakteria. Dále slibuje zmírnění hormonálních výkyvů a urychlení metabolismu. 

Co mám dělat s nadváhou

Objednejte se na vyšetření u Synlabu a zjistěte, co máte dělat s nadváhou. Cena vyšetření je od 499 Kč.

Tabletka pro ženy, které chtějí zhubnout během klimakteria

S přibývajícím věkem v ženské těle klesá hladina hormonů estrogenu a progesteronu, což má za následek změny v ženském organismu, které se projevují postupně.

V období klimakteria a po menopauze mnoho žen zaznamenává příbytek na váze, výkyvy nálad a další příznaky, jako jsou např. návaly horka. Bellasin by mohl být ideálním řešením na všechny tyto nepříjemnosti.

Je to ale skutečně tak? Pojďme se na tento "zázračný" přípravek pro ženy podívat blíže.

Složení a dávkování Bellasin 40+

Jak výrobce uvádí, je potřeba dlouhodobé a pravidelné užívání. Samozřejmě, čím víc nakoupíte, tím lépe. Užívat by se měla 1 tableta 2×denně. Ideálně ráno a v poledne. Tyto tablety se nesmí užívat večer před spaním.

Účinné složky v přípravku: 

 • Zelený čaj (extrakt) je přírodní antioxidant a pomáhá tělu zbavovat se škodlivých látek. Má termogenické složky a podporuje oxidaci tuků. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Obsahuje velké množství kofeinu, což má pro lidský organismus povzbuzující účinek. Ale kofein zvyšuje srdeční aktivitu, proto by se neměl užívat před spaním a měli by při jeho užívání být opatrní lidé trpící onemocněním srdce a cév. Zelený čaj podporuje močení, na což by si měly dávat pozor ženy s inkontinencí.
 • L-karnitin je látka, která zvyšuje intenzitu přeměny tuků na energii. Je přítomný téměř ve všech doplňcích na hubnutí. Kromě toho se nachází v potravě a nejvyšší zastoupení má ve skopovém, jehněčím a hovězím mase. Lidské tělo je schopné si část denní spotřeby L-karnitinu vyprodukovat i samo.
 • Guarana (extrakt) obsahuje kofein a má stejné účinky jako kofein. Povzbudí organismus a zvýší rychlost metabolismu. Na druhou stranu si opět musí dávat pozor lidé, kteří trpí srdečními onemocněními a ženy s inkontinencí.
 • Zázvor (extrakt) má protizánětlivý účinek a pomáhá při žaludečních nevolnostech. Kromě toho podporuje imunitní systém. Zázvor obsahuje látku gingerol, která je podobná kapsacinu v chilli papričkách. 
 • Olivové listy (extrakt) snižují krevní tlak a cholesterol v krvi.
 • Kakao (extrakt) obsahuje látku teobromin, která zvyšuje činnost srdce a používá se v medicíně jako diuretikum a vazodilatans. Navozuje pocit štěstí a pohody a povzbuzuje organismus. Opět si musí dávat pozor kardiaci a ženy s inkontinencí. 
 • Rozchodnice růžová (extrakt) zlepšuje celkový fyzický a psychický zdravotní stav, zlepšuje paměť a imunitu. Její účinky jsou podobné jako účinky ženšenu.
 • Jetel luční (extrakt) zmírňuje těžkosti spojené s menopauzou, hlavně nespavost, návaly horka, pocity nevolnosti a podobně. Obsahuje totiž fytoestrogeny, látky rostlinného původu, které jsou v lidském těle schopné napodobit účinky estrogenů. Příznivě působí i na kůži, urychluje její hojení a podporuje regeneraci. 
 • Dýně (prášek ze semen) stimuluje vyplavování serotoninu (hormonu štěstí) do mozku, a tím příznivě ovlivňuje náladu.
 • Sója (extrakt) je nejbohatší na fytoestrogeny, které zmírňují příznaky menopauzy.
 • Vápník jako prevence osteoporózy.
 • Vitamín D3 ovlivňuje metabolismus vápníku a fosforu v těle a působí jako prevence osteoporózy. Hlavním zdrojem vitamínu D je však sluneční záření.

Bellasin tedy obsahuje hlavně stimulační látky podobné kofeinu a extrakty z rostlin, jejichž množství připomíná homeopatika. Přitom se všechny uvedené látky nacházejí i v přirozené formě v běžně dostupných potravinách.

Spásonosný lék na obezitu?

Podle reklamy na tento produkt nemůže za přibírání příjem jídla, ale věk spojený s menopauzou, která zapříčiňuje zpomalení metabolismu. Ano, po menopauze se metabolismus zpomaluje. Ženské tělo je však po menopauze naprogramováno na nižší tělesnou aktivitu a tedy nepotřebuje vysoký příjem energie ve formě jídla. 

Přibírá se z přebytku jídla: starší člověk potřebuje méně jídla než mladý. Výrobce uvádí, že Bellasin pomáhá hlavně tam, kde cvičení a držení diety už nepomohlo.

Tvrzení je zčásti marketingový tah, protože složení Bellasinu není spásonosné, pokud hubnutí není spojeno s pohybem a změnou životosprávy. 

NÁŠ TIP: S hubnutím vám může pomoct i proteinová dieta Ketomix. Vyzkoušeli jsme ji a ohodnotili.

Kdo by neměl užívat Bellasin?

Bellasinu by se měly vyhnout ženy, která trpí hypertenzí (vysoký krevní tlak) nebo jiným srdečně-cévním onemocněním. Dále ženy, které trpí inkontinencí, protože obsahuje kofeinové složky, které mají diuretické účinky.

Průvodním znakem menopauzy u některých žen může být nespavost a vysoký podíl kofeinových složek v Bellasinu by mohl stav těchto žen ještě zhoršit. 

Výrobek není určený pro děti a těhotné a kojící ženy.

A co na Bellasin říká odbornice? 

Kombo expert Eva Badíková

,,Bellasin Balance je jedinečný přípravek přizpůsobený potřebám žen po čtyřicítce. Díky obsahu fytoestrogenů a adaptogenů zmírňuje projevy menopauzy a přispívá k zachování psychické i fyzické pohody. Guarana, L-karnitin a extrakt ze zeleného čaje napomáhají efektivnímu spalování tuků. Navíc obsahuje vitamín D3 a vápník, čímž napomáhá k udržení hustoty kostí."

PharmDr. Eva Fehérpataky Badíková

Hodnocení a zkušenosti zákazníků

Názory uživatelek Bellasinu jsou buď velmi negativní, nebo pozitivní. U většiny pozitivních hodnocení ale ženy přiznávají, že během užívání Bellasinu pravidelně cvičily.

Bellasin zkušenosti s tablety
 • „Bellasin jsem koupila před dvěma lety a také jsem ho užívala. Hned při přečtení příbalového letáku mi bylo jasné, že bez pohybu to s tím hubnutím fungovat nebude - přímo se tam pohyb doporučuje. Jestli fungoval, nebo ne, nevím. 🙂 Spíš fungoval jako placebo. Já jsem totiž výrazně změnila stravovací návyky a pravidelně jsem cvičila. Co se týká těch menopauzních problémů, ty ze začátku užívání Bellasinu udeřily s takovou sílou, že jsem konečně navštívila lékaře. Pro jistotu jsem Bellasin vysadila a vrátila jsem se k němu až později, ale to už jen pro forma. Hubnutí bylo totiž už nastartované a vlastně jsem žádné tablety nepotřebovala.“
 • Po Ballasinu jsem sice výrazně nezhubla, ale zpevnily se mi nehty. Aspoň něco."
 • „Zakoupila jsem výhodné balení 2+1. Využívala jsem všechno. Výsledek žádný, spíše mírné zvýšení váhy. Je to pouhá reklama firem vyrábějících léky."
 • Také jsem naletěla. Bellasin nejen, že mi nepomáhá, ale i škodí. Zhoršily se mi problémy se žaludkem a spánek je v háji. Kromě toho mám stále hořkou pachuť v ústech. A kila? Ta se nabalují i nadále, i když ho užívám už několik balení. Takže blbost - nekupovat!!!“
 • Užívat tento výrobek doporučuje ženám nad 40 let, které mají problémy "v přechodě". Já ho užívám 11 let. Téměř mi zmizely nepříjemné ranní návaly, spím celou noc a velmi dobře působí na mou psychiku.“
 • Pozorně jsem si vše přečetla a můj výsledek je: Po měsíci užívání Bellasinu mám 5 kg dole, ale... ale jím obezřetně a snažím se dodržovat tyto zásady: 
  - dopoledne – miska ovoce s medem a mletými oříšky
  - oběd – miska zeleniny, nějaké bílkoviny – vajíčko, sýr, maso, šunka, ale vždy jen jeden druh
  - svačina – tvaroh s trochou skořice a medu nebo něco celozrnného s miskou zeleniny
  - večeře – mozzarela s rajčaty alebo omeleta s hráškem, nebo to stejné, co na oběd, ale jen do 18:00.
  Kromě toho piju 2,5 l vody denně, žádná káva, čaj, chléb, koláče, brambory, těstoviny. 2×denně chodím se psem a procházky, 1×týdně chodím plavat, ráno a večer 10 minut cvičím. Takže Bellasin beru jen pro jistotu. 🙂 Potřebuji shodit 15 kg, přestalo mě to takhle už bavit. 🙂 Je mi 53 a jsem zdravá.
 • „Zmírňuje návaly horka v menopauze.“
 • „Je super, mám druhé balení, cítím se dobře, nemám návaly a nepřibírám, doporučuji.“

Náš tip: Neoslovil vás Bellasin? Podívejte se na naše porovnání nejlepších tabletek na hubnutí.

Na závěr


Účinky Bellasinu jsou velmi individuální. Může vám zlepšit psychickou pohodu a budete se po něm cítit plná energie. Co se týká hubnutí, doporučujeme při jeho užívání pravidelný pohyb a úpravu jídelníčku podle vašeho metabolismu. 

Pokud si nejste jistá, zda je Bellasin vhodné užívat vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu, poraďte se se svým lékařem.


Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 22. února 2023

O autorovi

Michaela Struhárová
 

zuzana

zdravotný stav sa mi zhoršil často zvraciam a bolesti žalúdka.neodporúčam.

Comments are closed