Nehormonální přípravek při menopauze GS Merilin Harmony – Recenze

GS-Merilin-Harmony
 • 60 + 30 tablet
 • pro ženy v období klimakteria
 • cena od 500 Kč

Období přechodu, nazývané také menopauza nebo klimakterium, přichází po 4. roce života ženy a je provázeno mnoha změnami.

Jednou z těch nejvýraznějších změn je postupné vynechávání menstruace až po její úplné vymizení a s tím související ztráta plodnosti. Velmi často se objevují návaly horka, pocení, ale i výkyvy nálad.

I když je menopauza důležité období, kterým si musí projít každá žena, neznamená to hned, že během celého přechodu musí snášet nepříjemné příznaky. Existuje totiž více možností, jak zmírnit symptomy menopauzy. 

Ty nejtěžší průběhy je možné léčit substituční hormonální léčbou, během níž se uměle zvyšují hladiny hormonů. Tato léčba probíhá výhradně pod dohledem lékaře. Příznaky menopauzy je ale možné zmírnit i za pomoci přírodní léčby a výživových doplňků skládajících se z přírodních extraktů, které mají pozitivní vliv na hormonální hladinu v těle ženy.

Právě populární doplněk GS Merilin Harmony je určen ženám v období klimakteria. Jak tento přípravek účinkuje? Funguje? Jaké má složení a jak ho užívat?

Dozvíte se v recenzi výživového doplňku GS Merilin Harmony.

GS Merilin Harmony recenze

 O produktu GS Merilin Harmony

GS Merillin Harmony byl vyvinut pro všechny ženy, které procházejí obdobím menopauzy a pociťují její příznaky, jako například návaly horka, pocení, výkyvy a změny nálad, bolesti hlavy, problémy v sexuální oblasti nebo únavu.

Přípravek je nehormonální, tedy neobsahuje žádné umělé hormony a vznikl na základě výzkumu uskutečněném na ženách v menopauze s ohledem na potřeby jejich těla.


Účinky přípravku GS Merilin Harmony:

 • zmírnění příznaků menopauzy,
 • zlepšení fyzické pohody,
 • podpora pevnosti kostí,
 • zlepšení psychické pohody.

GS Merilin Harmony je řádně schválený Státním ústavem pro kontrolu léčiv České republiky.

Přípravek vyrábí a distribuuje společnost Green Swan Pharmaceuticals se sídlem v Praze, která se specializuje na vývin a výrobu výživových doplňků.

recenze zkušenosti GS Merilin Harmony

Přípravek určený pro ženy v období menopauzy. 

GS Merilin Harmony účinky

Jde o nehormonální, přírodní výživový doplněk. 

  Složení přípravku GS Merilin Harmony

Složení přípravku GS Merilin Harmony je čistě přírodní a tvoří ho 4 účinné látky - ploštičník hroznatý, třezalka tečkovaná, vitamín D3 a vápník. 

Ploštičník hroznatý 

Ploštičník hroznatý je léčivá rostlina s pozitivním vlivem na různé ženské problémy, které souvisí s hormonální nerovnováhou.

Pomáhá při příznacích menopauzy, ale i při nepravidelné menstruaci a bolestech v prsou. 

Nejčastěji je využíván jeho kořen, protože obsahuje terpeny a glykosidy, které mají podobné účinky jako hormon estrogen. Právě jeho hladina v období menopauzy klesá, což má za následek různé nepříjemné příznaky.

Třezalka tečkovaná

Třezalka tečkovaná se obvykle vyskytuje ve výživových doplňcích určených na podporu psychického zdraví. A právě z toho důvodu je zastoupena i v přípravku GS Merilin Harmony.

Je účinný při nespavosti, bolestech hlavy, při migréně, výkyvu nálad, které často sužují právě ženy v přechodu.

Vitamín D3

Vitamín D3 se v přípravku GS Merilin Harmony nachází kvůli svému vlivu na vstřebávání fosforu a vápníku. Umožňuje zároveň efektivnější využití těchto minerálů pro mineralizaci kostí.

Vápník

V období menopauzy může v důsledku nízké hladiny estrogenu v těle chybět důležitý vápník. Ohroženy tak mohou být kosti, ať už řídnutím nebo nepříjemným onemocněním osteoporóza.

GS Merilin Harmony složení

GS Merilin Harmony je na přírodní bázi, tedy nezpůsobuje přibírání. 

Složení GS Harmony

Ve složení se nacházejí 4 účinné látky. 

  Dávkování GS Merilin Harmony

Denní dávka GS Merilin Harmony představuje jednu tabletku. Tabletky mají o trochu větší velikost, jejich polykání tak může být pro někoho ztížené. 

Jelikož jde o výživový doplněk, pro dosažení vytoužených účinků je důležité užívat ho pravidelně a dlouhodoběji.

Pro koho GS Merilin Harmony není vhodný?

 • děti
 • těhotné a kojící ženy
 • osoby s alergií na některou složku

Pokud užíváte nějaké jiné léky, doporučujeme se o užívání přípravku GS Merilin Harmony poradit s vaším lékařem. Obsahuje totiž třezalku tečkovanou, která může ovlivňovat účinky některých léků.

GS Merilin Harmony velikost tablet

Tabletky jsou o něco větší a musí se užívat v celku. 

  Cena přípravku GS Merilin Harmony

Výživový doplněk GS Merilin Harmony je dostupný v balení 60+30 tablet zdarma za cenu pohybující se okolo částky 500 Kč. 

Toto balení vydrží při doporučeném dávkování jedna tableta denně až tři měsíce, během nichž se o účincích přípravku můžete přesvědčit na vlastní kůži.

V nabídce je i balení 2 x 90 tablet za sumu cca 810 Kč. 

GS Merilin Harmony účinky

Doplněk pomáhá tišit příznaky menopauzy, má pozitivní vliv na duševní zdraví a zároveň podporuje pevnost kostí. 

  Zkušenosti a recenze s GS Merilin Harmony

Přípravek GS Merilin Harmony patří k velmi oblíbeným a populárním výživovým doplňkům určeným k tišení příznaků menopauzy, čehož důkazem je i množství spokojených uživatelek.

Podle zkušeností žen přípravek pomáhá tlumit návaly horka, ale i výkyvy nálad, bolesti hlavy a má příznivý vliv i na celkové uklidnění. Potřeba je ale počítat s delší dobou nástupu účinků nebo individuálním účinkem. Výrobce doporučuje užívání doplňku aspoň po dobu dva až tři měsíce.

"Skutečně pomáhá při klimakterických problémech, zlepšuje spánek, zmírňuje návaly horka, pocení." Ověřený zákazník, Heureka.cz.

"Beru ho už 12 let, pomohl mi v přechodu a i teď má jeho užívání opodstatnění." Ověřený zákazník, Heureka.cz.

"Užívám ho už asi 10-12 let s menšími pauzami a ze všech přírodních (vyzkoušela jsem asi většinu dostupných) má nejlepší účinky, jen je třeba vydržet aspoň 1 měsíc, než se projeví, a i poté pokračovat." Ověřený zákazník, Heureka.cz.

"Produkt užívám už pátý rok, ale u mě zabírá tak na 60 %". Ověřený zákazník, Heureka.cz.

"Přírodní produkt. Zkušenosti velmi dobré, po gynekologické operaci ve 43 letech začaly příznaky přechodu, které vymizely po užívání GS Merilin. Produkt se užívá velmi dobře, stačí 1 tableta večer. Určitě bych produkt doporučila ostatním." Ověřený zákazník, Heureka.cz

Výhody a nevýhody přípravku GS Merilin Harmony

Výhody

 • přírodní složení
 • pomáhá při příznacích menopauzy
 • působí na pevnost kostí
 • zlepšuje fyzickou i psychickou pohodu
 • je možné užívat dlouhodobě
 • bez cukru, lepku a laktózy

Nevýhody

 • individuální účinek
 • nutnost užívat dlouhodoběji
GS Merilin Harmony recenze zkušnosti

 Celkové hodnocení přípravku GS Merilin Harmony

Menopauza je strašákem mnoha žen, ale často zbytečně. I období přechodu se totiž dá zvládnout s úsměvem na tváři a celkovou spokojeností. Dopomoci tomu může právě výživový doplněk GS Merilin Harmony

Tento nehormonální přípravek má přírodní složení, které tvoří extrakty z léčivých bylin a důležité vitamíny. Je možné ho bez problémů užívat i dlouhodobě, bez nějakých vedlejších účinků.

Pozor je ale třeba si dát v případě, že užíváte i nějaké jiné léky, jejichž účinek by mohla třezalka tečkovaná (nacházející se v GS Merilin Harmony) ovlivnit.

Celkově je ale výživový doplněk GS Merilin Harmony velmi vhodnou volbou pro ženy v menopauze, což dokazuje i velké množství spokojených recenzí žen, které ho už vyzkoušely. Pomáhá zmírňovat ty nejnepříjemnější příznaky klimakteria a cítit se tak lépe, nejen po fyzické, ale i psychické stránce.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 5 / 5. Počet hlasů: 1

 • 11. února 2022

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: