Ketomix - proteinová dieta. Velká recenze a naše zkušenosti


Autor: Lenka Riganová, Aktualizováno: 03. 01. 2022

KetoMix dieta recenze a zkušenosti

Najít vhodnou dietu, která vám nezpomalí metabolizmus, je dnes dost náročné. Na trhu je množství zázračných tabletek a drahých výživových doplňků, které však většinou oplývají silnějším marketingem než samotnými účinky.

My jsme se tentokrát rozhodli na vlastním těle otestovat tzv. ketogenní dietu KetoMix, která u nás i na sousedním Slovensku patří k poměrně známým a oblíbeným způsobům, jak se zbavit nežádoucích kilogramů. Uběhlo 6 týdnů od začátku diety a dnes stojíme na jejím konci. A co se nám za tu dobu podařilo? Je tato dieta opravdu účinná a kolik kilo jsme shodili? To se dočtete v této recenzi.

Princip fungování KetoMix diety

Ketonová, ketogenní či proteinová dieta představuje metodu hubnutí, která využívá biochemickou reakci těla - ketózu. A jak se do ní organismus dostane?

Lidské tělo využívá ke svému fungování jako zdroj energie především sacharidy a tuky. Pokud je omezíte, začne využívat ketolátky, které získá z tukových zásob těla, čímž začíná hubnutí. V začátcích spalování dlouho nahromaděných tuků může tělo reagovat bolestmi hlavy, celkovou únavou nebo nervozitou. Jde však o individuální stav, který může, ale také nemusí nastat. Tento stav však rychle vyprchá a nastává opak - příval energie. 

Velkým lákadlem této diety je nepochybně i to, že při ní nemusíte mít fyzickou aktivitu a přebytečná kila by měla jít dolů i tak. Samozřejmě, pohyb jako takový rozhodně doporučujeme, a to kvůli pozitivnímu vlivu na zdraví, ale například i vyplaveným endorfinům, které tělo přirozeně vylučuje při jakékoliv fyzické zátěži. 

Jak vypadá hubnutí s KetoMix?

Pokud se rozhodnete pro hubnutí s KetoMixem, po celou dobu konzumujete KetoMix stravu (v druhé fázi doplněnou o nízkosacharidové pokrmy).

Jídla jsou dostupná ve více balíčcích, které jsou určené pro konkrétní dietní plán, v závislosti na vaší váze, resp. na tom, zda vás trápí:

Pokud tedy chcete zahájit své hubnutí s KetoMixem, v první řadě si musíte ujasnit váš cíl, který by se měl odvíjet od vaší váhy a od toho, zda máte lehkou, střední, vyšší nebo velmi vysokou nadváhu.

Když už máte jasno v tom, který stupeň nadváhy vás trápí, můžete si vybrat dietní plán pro vaši postavu. 

Lehká nadváha

KetoMix dieta na 3 týdny

Cena již od 4390 Kč

V případě, že máte lehkou nadváhu, sáhněte po balíčku, který je primárně určen na tři týdny. Dieta vždy začíná týdenní redukční dietou, kdy pětkrát denně konzumujete speciální stravu. Potom následuje druhá fáze. V ní byste měli setrvat 3 týdny. Konzumovat můžete 3x denně jídlo KetoMix a 2x denně nízkosacharidové jídlo, které je v souladu s principy zdravé stravy. 

Výhodou tohoto programu je, že k produktům dostanete i recepty na jídla s nízkým obsahem cukru. Takže si nemusíte lámat hlavu s tím, co nakoupit a co uvařit. Ušetří vám to spoustu času. V každé fázi také můžete denně konzumovat půl kila zeleniny, ořechy a kávu.

Střední nadváha

KetoMix dieta na 4 týdny

Cena už od 5390 Kč

Každý dietní plán má časově trochu odlišný stravovací režim, princip stravy však zůstává stejný. Pokud máte střední nadváhu, je pro vás určený dietní plán na 4 týdny. Ten se skládá z dvoutýdenní klasické redukční diety, kdy nastartujete zdravé stravovací návyky a upravíte si trávení. Hlavní princip spočívá v tom, že první dva týdny konzumujete jen produkty KetoMixu. Během dalších 4 týdnů budete kombinovat 3x denně jídlo KetoMix a 2x denně jiný nízkosacharidový pokrm.

Vyšší nadváha

Při vyšší nadváze byste měli sáhnout po KetoMix balíku určeném na 4 týdny a k němu dokoupit i  balík na 3 týdny. 

Redukční fáze trvá u tohoto dietního plánu 3 týdny, během nichž pětkrát denně konzumujete KetoMix jídla v kombinaci s ořechy i zeleninou. Druhá fáze by měla trvat 6 týdnů a ve vašem jídelníčku by měla být tři KetoMix jídla denně, doplněná o další dvě jídla podle vašeho výběru, avšak i ta musí odpovídat zdravému stravování. 

KetoMix dieta na 4 týdny

Cena již od 5390 Kč

KetoMix dieta na 3 týdny

Cena již od 4390 Kč

KetoMix dieta na 2 týdny

Cena již od 2890 Kč

Velmi vysoká nadváha

Pro dietu při velmi vysoké nadváze jsou určeny dva balíky na čtyři týdny a jeden balík na dva týdny. První redukční fáze u tohoto dietního plánu trvá 5 týdnů a konzumují se během ní KetoMix jídla doplněná o půl kg zeleniny denně, i oříšky a odepírat si nemusíte ani kávu.

Druhá fáze trvá 9 týdnů a skládá se ze tří KetoMix jídel denně a dvou libovolných nízkosacharidových jídel.

KetoMix dieta na 4 týdny

Cena již od 5390 Kč

KetoMix dieta na 3 týdny

Cena již od 4390 Kč

KetoMix dieta na 2 týdny

Cena již od 2890 Kč

Proč zvolit KetoMix dietu?

 • dieta bez hladovění
 • obsahuje vitamíny na podporu imunity
 • bez lepku
 • rychlá příprava jídel
 • vyrobeno v ČR

Pro koho je KetoMix dieta vhodná a pro koho ne?

KetoMix dieta je určena pro každého zdravého jedince, staršího 18 let (bez ohledu na pohlaví), který chce zhubnout, a to i bez pohybu, a zároveň nehladovět. Dieta není vhodná pro lidi, které trápí zdravotní problémy jako onemocnění střev, jater, žlučníku, ledvin, Crohnova choroba, diabetes I. a II. stupně, nemoci srdce či onkologická onemocnění.

Tento typ diety do určité míry zatěžuje organismus, jelikož lidské tělo mu není uzpůsobené. Odmala konzumujeme v podstatě všechno dohromady, proto, jakmile organismus přijde o sacharidy, tak mu chvíli trvá, než si na tento "šok" zvykne. Zdravému tělu však takováto změna neškodí.


Pokud uvažujete o této dietě, měli byste také vědět, že není doporučena k dlouhodobému stravování. Je spíše jakousi cestou, během níž se naučíte disciplíně a pravidelnosti ve stravování a na jejímž konci vás čeká vytoužený cíl v podobě několika kilo dole. Do karet vám hraje i fakt, že když při koupi sáhnete do své kapsy, nedá vám to tuto dietu poctivě nedodržovat, jelikož nejde právě o zanedbatelnou částku.


Kolik KetoMix stojí?

Nevýhodou může být na první pohled suma, kterou zaplatíte za jednotlivé balíčky. Cena začíná už od 1272 Kčza kterou se prodává KetoMix balík určený na jeden týden. Z finančního hlediska to pro někoho může být hodně, ale když porovnáte cenu za 5 porcí jídla denně, které si sami doma připravíte, cena není výrazně rozdílná. Navíc ušetříte čas na přípravu a nákupy.

Tento typ diety nemusí vyhovovat všem, proto, pokud právě začínáte, doporučujeme i vzhledem k ceně, abyste sáhli po nejkratším dietním plánu a vytvořili si na něj názor.


Zkušenosti uživatelů s dietou KetoMix

Předtím, než se podíváme na naše zkušenosti s dietou KetoMix, přinášíme vám i hodnocení uživatelů, kteří tuto dietu už vyzkoušeli.

Většina uživatelů se ke KetoMixu staví velmi pozitivně (zdroj Heureka.cz).

ketomix hodnotenie užívateľov

Najdou se však i negativa, mezi nimiž figuruje vyšší cena nebo pro někoho umělá chuť jednotlivých pokrmů (Heureka.sk).

Ketomix skusenosti

Naše zkušenosti s dietou KetoMix

I já, podobně jako mnoho jiných žen (a v současnosti i čím dál více mužů) neustále řeším svou postavu. Nikdy jsem nepatřila k těm šťastlivcům, kteří na posezení mohli sníst cokoliv, co si usmysleli, aniž by to na nich bylo i jen trošku vidět, ale právě naopak. Občas jsem měla pocit, že přibírám i jen z pohledu na čokoládu.

Naštěstí, vždycky se mi dařilo držet si váhu jakž takt pod kontrolou. I v současnosti při výšce 167 cm vážím 64 kilogramů a můj BMI index dosahuje hodnotu 22,95, což v praxi znamená normální hmotnost a nízké zdravotní riziko. Pravdou však je, že nejde o mou vysněnou postavu, kterou bych v létě bez problémů ukazovala v plavkách a neuškodilo by mi shodit pár kilo. Když jsem nedávno zjišťovala svůj index tělesné hmotnosti, přišla jsem na to, že například i při váze pod 60 kg, tedy 59 kg, by moje BMI stále představovalo normální váhu.

A přesně toto byl moment, kdy jsem si uvědomila, že to chce změnu, a vytyčila jsem si cíl - shodit 5 kilo a dostat se pod 60 kg. Ale jak na to? Začala jsem hledat způsoby. Jsem poměrně dost vytížený člověk a všechen svůj volný čas se proto snažím trávit s rodinou. Na návštěvu fitness centra, do kterého bych musela do nejbližšího města cestovat 30 km, během dne moc času nemám. Hledala jsem proto něco, co by mě během dne nijak výrazně neomezovalo, abych svůj čas mimo práci mohla nadále trávit s mými blízkými.

A tak jsem se dostala ke ketonové dietě KetoMix, která kromě množství jiných benefitů láká především na to, že během jejího držení nemusíte sportovat a hýbat se a kila jdou dolů i tak. Zkrátka, ideální volba pro každého zaneprázdněného  člověka.

Můj cíl před začátkem diety byl jasný - být na jejím konci lehčí o 5 kilo. Spolu se mnou se však "do boje" pustila i moje máma, která chtěla shodit 10 kilo. A jak jsme si obě vedly?

dieta ketomix balení

Zásilka z KetoMixu dorazila kvalitně zabalená ve velké krabici.

dieta ketomix recenze zkušenosti

A toto všechno se v krabici nacházelo. 

Začátky KetoMix diety

Jelikož jsem chtěla shodit 5 kilo, vydala jsem se cestou plánu pro lehkou nadváhu, během níž je potřeba vydržet v první fázi s KetoMix jídly 1 týden a další tři týdny konzumovat kombinaci KetoMix jídel a jiných nizkosacharidových pokrmů.

Mám-li být upřímná, ze začátku mi představa konzumace práškových jídel ze sáčku moc "nevoněla" a prostě jsem měla pocit, že jde o umělinu. Moje obavy se bohužel nerozplynuly ani s prvním ochutnáním KetoMix produktů. Tato skutečnost mě trochu překvapila, vzhledem k tomu, že jsem četla desítky recenzí od spokojených zákazníků, kteří mezi výhodami nejčastěji uváděli právě dobrou až skvělou chuť jednotlivých pokrmů. Tady tedy rozhodně platí, že sto lidí, sto chutí.

Musím však také dodat, že nejde o chuť, na kterou se nedalo zvyknout. Samozřejmě, závisí to i na konkrétních produktech, které se svými chutěmi liší.

Moje máma se vzhledem k tomu, že jejím záměrem bylo zhubnout 10 kilo, rozhodla pro plán pro střední nadváhu. První fáze konzumace KetoMix jídel trvá dva týdny, druhou fázi se doporučuje držet 4 týdny.

Důkazem toho, že jsme opravdu každý jiný, je i to, že zatímco mně pokrmy moc nechutnaly, moje máma s nimi od začátku neměla vůbec žádný problém. Právě naopak, vyhovovala jí jejich sladká chuť. Tady musím na sebe říct, že raději než sladkosti si vždy dám něco slaného, což do jisté míry mohlo za to, že mi KetoMix jídla ze začátku chutí nevyhovovala. Pokud tedy nepatříte k milovníkům sladkého, může se vám snadno stát to samé, co mně.

Stravování během KetoMix diety

Rozhodnete-li se pro držení KetoMix diety, v první redukční fázi vás kromě konzumace KetoMix jídel ze sáčku, doplněných o půl kila zeleniny denně a 20 g libovolných oříšků nic jiného nečeká. I když se to může zdát jako mínus, není to tak. Nabídka jídel je totiž široká a nejednotvárná a navíc, jejich příprava je velmi jednoduchá.  

Princip první fáze diety spočívá v tom, že pětkrát během dne konzumujete jakékoliv KetoMix jídlo. Všechny KetoMix jídla mají stejné nutriční hodnoty, a proto nezáleží na tom, které jídlo budete kdy konzumovat.

Snídani je třeba sníst do hodiny od probuzení a ostatní jídla se konzumují s odstupem tři hodiny. Velmi důležitý je i pitný režim. Denně je potřeba vypít 3 litry neslazených tekutin - vodu nebo čaj. Pro všechny milovníky kávy je nepochybně skvělou zprávou i to, že během této diety se jí nemusíte vzdávat. Povolená je neslazená káva, do které si můžete přidat 2 dl mléka na den.

Recenze KetoMix jídel

Zajímá vás, ze kterých jídel máte u KetoMix diety na výběr? Jak chutnají a jaká je jejich příprava?

V této části vám přináším svoje osobní zkušenosti s jednotlivými jídly, jejich přípravou, konzumací a mými dojmy, doplněnými o fotografie z testování KetoMix diety.

Jednotlivá jídla se nachází v balíčcích pro konkrétní dietní plány, ale dají se zakoupit i zvlášť. 


ketomix koktetil zkušenosti

Proteinový koktejl můžeme označit klidně i za jakýsi základ KetoMix diety. Jde totiž o velmi jednoduchou a rychlou volbu proteinového jídla, které dodá tělu všechny potřebné látky a zároveň dokáže velmi dobře zasytit. 

Koktejl obsahuje minimum tuků a sacharidů, kvalitní sóju a syrovátkové bílkoviny a je zdrojem vlákniny, která je důležitá při trávení. Je bez lepku a glutamátu. Koktejl je sám o sobě bez chuti, pro dochucení slouží vícero příchutí.

Příprava

Příprava je velmi jednoduchá. Do šejkru nalijeme cca 250 ml vody, přidáme jednu odměrku proteinu (30 g) + příchuť. Příchutí je na výběr několik: čokoládová, jahodová, kokosová, vanilková a příchuť lesního ovoce a kávy. Celý obsah řádně protřepeme a ihned konzumujeme.

Doporučené množství příchuti je 3 g. Nejde však o pevně stanovenou dávku, což znamená, že můžete přidat víc, ale i méně, a vytvořit si tak koktejl přesně podle své chuti.  

Naše hodnocení

U tohoto koktejlu je třeba si ze začátku zvyknout na chuť, protože některé příchuti jsou umělé a někde na pozadí je cítit ta prášková chuť. Plusem je však nenáročná a rychlá příprava - potřebujete jen vodu, takže se dá připravit opravdu kdekoliv.

ketomix příchutě do koktejlu

U KetoMix diety je šejkr na mixování jednotlivých pokrmů neodmyslitelným pomocníkem.

příprava ketomix koktejlu
ketomix příchutě do koktejlů zkušenosti
Ketomix koktejl

Příprava KetoMix proteinového nápoje.

Ketomix šejkr

U KetoMix diety je šejkr na mixování jednotlivých pokrmů neodmyslitelným pomocníkem.


ketomix omelety zkušenosti

KetoMix omelety jsou dostupné ve dvou variantách, a to se sýrovou a zeleninovou příchutí. Obě jsou výborné jako hlavní jídlo během kterékoliv části dne. Tím, že jsou po přípravě teplé, jsou ideální jako oběd či večeře. Omeletu je možné konzumovat až pětkrát denně.

Omelety můžete jíst i neochucené, ale jestli si chcete chuť ozvláštnit, můžete přidat houby, restovanou zeleninu či oblíbené bylinky a koření.

Příprava

Příprava omelety se může zdát někomu složitější, protože je potřeba péct na pánvi. Do šejkru nalijeme asi 100 ml vody a přidáme 1 odměrku (32 g) KetoMix omelety. Všechno pořádně promícháme a vylijeme na rozehřátou pánev s troškou oleje. Následně dobře opečeme, cca 3-4 minutky z každé strany. Ihned podáváme.

Naše hodnocení

Tyto omelety mě svou chutí velmi překvapily a za sebe musím říct, že ze všech pokrmů mi chutnaly nejvíc. Na začátku jsem sice nečekala úplnou náhradu klasické vaječné omelety, ale chuť a vůně je i tak velmi dobrá. Na první pohled dokonce omeleta vypadá k nerozeznání od té klasické.

V porovnání s ostatními produkty si už ale nevystačíte jen s vodou a šejkrem, ale je třeba i sporák a pánev, což znamená náročnější přípravu.

ketomix omeleta s příchutí slaniny
Příprava Ketomix omelety se zeleninovou příchutí

Příprava KetoMix omelety probíhá poměrně rychle, ale neobejdete se u ní bez pánve a sporáku.

KEtomix omeleta

A takhle vypadá výsledek. 


ketomix polévky zkušenosti

Během diety jsem konzumovala dva druhy proteinových KetoMix polévek, a to sýrovou a zeleninovou, ale k dostání je i gulášová příchuť.

Polévky mají nízký obsah sacharidů i tuků a obsahují pro tělo důležité minerály i vitamíny. Denně klidně dokáží nahradit i 5 jídel.

Příprava

Do šejkru nalijeme cca 200 ml horké vody. Přidáme jednu odměrku (30 g) KetoMix a pořádně promícháme. Vytvoří se nám hustší směs - polévka, kterou můžete hned konzumovat.

Naše hodnocení

Kdybychom měly obě polévky porovnat, sýrová nám chutnala víc, se zeleninovou to bylo už o něco horší. Její chuť však můžete doladit přidáním bylinek nebo koření.

Balení, ze kterého připravíte až 10 porcí, se momentálně prodává s 20% slevou za 416 Kč.

příprava ketomix polévky s kuřecí příchutí zkušenosti
ketomix polévka s kuřecí příchutí zkušenosti
ketomix-polévka-sýrovou-zkušenosti
Ketomix polévka zkušenosti

KetoMix polévky jsou vhodné tehdy, když máte málo času a potřebujete do žaludku dostat něco teplého.


ketomix kaše zkušenosti

KetoMix proteinové kaše ve dvou sladkých příchutích mají nízký obsah sacharidů, a tak jsou vhodnou volbou nejen u KetoMix diety, ale i jako součást běžného jídelníčku.

Příprava

Příprava je opět velmi jednoduchá. Stačí do šejkru nalít cca 200 ml vody a přidat kaši KetoMix (28 g). Všechno pořádně promícháme a dostaneme kaši pudinkové konzistence. Na výběr jsou aktuálně dvě příchuti, a to čokoládová a bánonovo-jablečná

Při přípravě kaše je možné použít studenou, ale také teplou vodu. Mně osobně se nejvíc osvědčila příprava s použitím teplé vody.

Naše hodnocení

Ze sladkých KetoMix produktů mi nejvíc chutná právě čokoládová kaše. Nejenže velmi dobře chutná, ale dokonce i voní jako čokoláda. 🙂 Svou konzistencí, ale i vůní mi připomíná klasický puding. Plusem je i snadná a rychlá příprava. Podobně je na tom i jablečno-banánová příchuť. Obě doporučuji všemi deseti.

280 gramové balení kaše kupované zvlášť vás vyjde na 421 Kč. 


Ketomix kaše zkušenosti
Ketomix kaše banánovo jablečná recenze
příprava ketomix čokoládové kaše
ketomix čokoládová kaše zkušenosti

Do 200 ml vody stačí přidat jednu odměrku kaše, rozmixovat a hotovo. 🙂


ketomix palačinky zkušenosti

K těm pro mě chutnějším KetoMix produktům patří i palačinky.

Jsou univerzální, což znamená, že si je můžete připravit na sladko, ale i na slano. U slané varianty palačinku můžete připravit na cibulce nebo česneku. Pokud máte chuť na sladkou verzi, pro dochucení můžete sáhnout po nízkosacharidovém krému, který v současnosti zažívá velký boom a najdete ho i na stránkách KetoMixu, konkrétně lískooříškový čekankový či čekankovo-arašídový.

Příprava

Pro přípravu budete potřebovat 100 ml vody, ve které rozmícháte 1 odměrku směsi. Palačinku následně opečete na pánvi.

Naše hodnocení

Celkem vydařeným pokrmem, který zpříjemní dietní dny, jsou i tyto KetoMix palačinky. Mají velmi dobrou chuť, snadnou a rychlou přípravu a výhodou je i to, že je můžete konzumovat na sladko, ale i na slano.

320g balení stojí teď s 20% slevou 416 Kč.

Ketomix palačinka příprava
palačinky ketomix zkušenosti

KetoMix palačinka svým vzhledem připomíná klasickou palačinku.


ketomix puding s vanilkovou příchutí

Pokud jste už někdy ochutnali proteinový puding, určitě uznáte, že k tomu klasickému má poměrně daleko. Platí to i o KetoMix proteinovém pudingu?

Puding má vanilkovou příchuť i aroma, které je cítit hned po otevření balíčku s práškem. Vyznačuje se nízkým podílem tuků a sacharidů, a tak je vhodný pro každého, koho přepadne nekontrolovatelná chuť na sladké.

Příprava

Do 150 ml horké vody (ne vroucí, měla by mít 80 °C) přidáme jednu odměrku pudingu (30 gramů). Rozmixujeme v šejkru a přelijeme do nějaké nádobky. Tu je potom potřeba dát do ledničky na cca 3 hodiny, aby puding ztuhl. Pokud chcete lahodit i svým očím a puding konzumovat vyklopený, nezapomeňte misku, ve které budete dávat puding do ledničky, před nalitím směsi opláchnou studenou vodou. To způsobí, že se puding po ztuhnutí bez problému vyklopí.

Naše hodnocení

KetoMix puding má výraznou lahodnou vanilkovou vůni a poměrně příjemná je i jeho chuť. Svou konzistencí není jako klasický puding, ale spíš jako nějaká lepkavá hmota, což však bývá u proteinových pudingů jakýmsi nepsaným pravidlem. Na chuti mu to však rozhodně neubere. Tímto pudingem můžete v první fázi diety klidně nahradit až 5 denních jídel. 

300 gramové balení pudingu dostanete aktuálně za sumu 390 Kč.  

příprava ketomix vanilkového pudingu
ketomix vanilkový pudink zkušenosti

Na přípravu pudingu je potřeba použít horkou vodu o teplotě cca 80 °C.

Ketomix puding recenze

Hotový KetoMix puding je trochu lepkavý, ale chutná a voní velmi dobře. 


ketomix proteinové tyčinky zkušenosti
ketomix proteinové tyčinky výživové údaje

Složení KetoMix proteinových tyčinek. 

Proteinové tyčinky jsou oblíbeným zdrojem energie mnohých milovníků sportu. Doteď jsem jich už pár vyzkoušela. Některé mi chutnaly, jiné ne, přičemž chuť byla ve výrazné míře ovlivněná samotnou příchutí. Proto jsem byla zvědavá, jak budou chutnat KetoMix proteinové tyčinky.

Během diety jsem konzumovala tři příchuti - čokoládovou, vanilkovou a jahodovou. Když už si mám přece jen vybrat něco sladkého, vždy volím cokoliv s čokoládou. I proto jsem jako první vyzkoušela právě čokoládovou tyčinku. Byla jsem velmi mile překvapená její chutí, která může směle konkurovat i klasickým čokoládovým tyčinkám. Na rozdíl od nich navíc není velmi sladká, což je pro mě velkým plusem.

U ostatních dvou příchutí jsem měla pocit, že jsou poměrně sladké, ale stále velmi dobré. Moje mamka si při hubnutí ráda pochutnávala na všech příchutích.

Naše hodnocení

Proteinová KetoMix tyčinka dokáže plnohodnotně nahradit jedno jídlo během diety, což je nepochybně jejím velkým pozitivem. Nemusíte se trápit přípravou jídla a můžete si ji vzít a sníst kdekoliv si vyberete.

Je třeba si ale dát pozor na to, že touto tyčinkou můžete nahradit během dne maximálně dvě jídla. Tyčinky se prodávají jako součást jednotlivých dietních plánů, ale můžete si je zakoupit i samostatně. Jedno balení obsahuje 16 tyčinek a prodává se za sumu cca 384 Kč.

ketomix proteinové tyčinky zkušenosti

KetoMix bezlepkový chléb

Na proteinový bezlepkový chléb jsme se velmi těšily, protože pro nás představoval mezi ostatními produkty změnu. Navíc od mala jsem zvyklá na různé pečivo a když ho najednou člověk nemůže konzumovat, prostě mu to chybí.

Velkou výhodou tohoto chleba je, že je bezlepkový a bez glutamátu. Je zdrojem syrovátkové a vaječné bílkoviny a stejně jako ostatní KetoMix pokrmy obsahuje vlákninu pro správné fungování střev.

Příprava

Hned po tom, co jsme se doma rozhodly, že si připravíme KetoMix chléb, nastal první problém. Výrobce totiž uvádí na obalu postup přípravy, který ale tak trochu nedává smysl. U každého produktu, stejně jako u chleba, je totiž uvedený způsob přípravy pro jednu dávku. Avšak asi jen velmi těžko by se našel člověk, který by si chléb připravoval na jednu dávku, tedy jeden krajíc. A proto jsem zvolila přípravu chleba z celého balení. 

Jelikož výrobce na balení uvádí, že jde o 10 dávek (10 odměrek), přičemž na jednu odměrku směsi připadá 10-15 ml vody, do misky jsem si připravila 200 ml vody (20x10). Přidala jsem do ní celou směs a začala míchat. Po chvíli těsto zhoustlo, nalila jsem ho formy a vložila do trouby, kterou jsem předtím předehřála na 180 °C. Chléb jsem pekla cca 20 minut.

Chléb, který se nezkonzumoval, jsem uložila do mrazáku. Po vytažení a rozmrazení chutná jako čerstvě upečený. 

Naše hodnocení


Druhý problém nastal, když jsme s mamkou ochutnaly náš výtvor. Chléb je totiž sám o sobě příliš slaný. Jeho chuť se však dá zjemnit použitím nějaké bylinkové pomazánky, nejlépe takové, kterou si sami připravíte, například brokolicové, cuketové či baklažánové.

300 gramové balení KetoMix proteinového chleba, vhodného i pro celiaky, aktuálně stojí cca 396 Kč.

Ketomix chléb příprava

Na obalu je uvedený postup pro jednu dávku, což není právě nejvhodnější řešení, proto jsem připravila chléb rovnou z celého balení.

Příprava ketomix chleba
Ketomix chléb zkušenosti
Ketomix bezlepkový chléb

ketomix proteinové žemličky zkušenosti

Proteinové houstičky spolu s bezlepkovým  chlebem můžeme zařadit k novinkám určeným pro zpestření stravování během KetoMix diety. Stejně jako ostatní produkty jsou bez glutámátů a mají nízký obsah tuků a sacharidů. Proto jsou ideální i při udržování váhy po skončení diety.

Příprava

U tohoto pečiva výrobce na obalu znovu uvádí návod na přípravu jedné dávky, což opět není právě ten nejideálnější způsob přípravy. I proto jsem houstičky udělala najednou z celého balení.

Do směsi jsem přidala 200 ml vody a postupně tvarovala těsto a z něho houstičky. Ty jsem pak dala upéct do předehřáté trouby na 180 °C na cca 15 minut.

Houstičky jsem z trouby vyndala krásně opečené dozlatova a ty, které se během dne nezkonzumovaly, jsem zamrazila na později.

Naše hodnocení

Zpočátku jsem si myslela, že směs KetoMix houstičky bude pravděpodobně ta samá jako směs na KetoMix bezlepkový chléb, který nám až tak velmi sám o sobě nechutnal. Těsto je však už na pohled jiné, světlejší a co je pro mě důležité, i chuťově mnohem lepší.

Houstičky chutnají velmi dobře a obložené zeleninou skvěle poslouží ke snídani nebo na rychlou večeři.

Houstičky ketomix příprava

A takto probíhala příprava KetoMix houstiček.

Ketomix houstičky zkušenosti
Příprava houstičky Ketomix

Čokolády vhodné během KetoMix diety

sladkosti vhodné při ketomix dietě

Pokud si rádi zamlsáte, s těmito chutnými čokoládami si přijdete na své.

Belgická čokoláda Cavalier je mléčná čokoláda s příchutí lískových oříšků. Je slazená maltitolem, má výbornou chuť, k nerozeznání od klasické čokolády, ne-li ještě lepší. Na rozdíl od klasické sladké čokolády však neobsahuje tolik kalorií.

Během diety byste měli sníst maximálně 4 čtverečky, přičemž tato čokoláda nenahrazuje žádné jídlo.

Druhá čokoláda bez cukru má kvalitní složení skládající se z kakaového másla, mléka, kešu ořechů a mandlí. Velkým plusem je, že je bez cukru, a tak je v podstatě vhodná při jakékoliv dietě. Je slazená erytritolem, což je cukr přirozeně se vyskytující v ovoci.

Při KetoMix dietě se nedoporučuje víc než 2 čtverečky denně. Tato čokoláda také nenahrazuje žádné jídlo.

Naše hodnocení

Obě čokolády jsou přímo stvořené pro chvíle, kdy vás dostihne chuť na sladké. Mají kvalitní složení a opravdu výborně chutnají. Jejich negativem však pro někoho může být vyšší cena, pohybující se okolo 80 Kč. V porovnání se sumou, kterou byste zaplatili za kvalitní hořkou čokoládu, však nejde o žádné velké peníze.

ketomix čokoláda zkušenosti

Víno Rosé Kozí Horky 2018 zkušenosti

To, že alkohol a dieta nejdou dohromady je všeobecně známo, ale pokud držíte ketogenní dietu, jakou je i Ketomix dieta, ne až tak pravdivé. O KetoMix dietě by se dalo říci, že boří všechny dosud zažité mýty.

Možná si při ní dopřát čokoládu, chipsy, pečivo a dokonce i alkohol. Neznamená to však, že nyní do sebe bezhlavě můžete házet cokoliv, všechny zmíněné pochutiny totiž musí být od KetoMixu a třeba je konzumovat s rozumem. 

To platí i o víně Rosé kozí Horky s nálepkou KetoMix. Jde o růžové kabinetní víno, které pochází z vinařské oblasti Moravy - Velkopavlovická podooblasť. Toto víno se může pochlubit i stříbrnou medailí získanou v soutěži Vinum Juvenal 2018. 

I když jde o suché víno, které já osobně až tak nevyhledávám, musím konstatovat, že svou ovocnou chutí a vůní má příjemně překvapilo. Je lahodnou kombinací jahod, malin, červeného rybízu a mirabelek.

Dochuť vína je delší a tvoří ji červený grep, který mu dodává kyselost. Ta je však dostatečně vyrovnaná se sladkostí vína. Právě toto vyrovnání nebo i harmonie, stojí za tím, zda nám degustované víno ve výsledku bude nebo nebude chutnat.

Víno má přívlastek "kabinetní", což znamená, že bylo vyrobeno z hroznů s cukernatostí 19-21 ° NM (19-21 kg cukru / 100 l moštu). Obsah alkoholu sice představuje 11,5%, ale při pití alkoholu během ketogenní diety se může stát, že se rychleji opijete a ráno se nevyhnete nepříjemné opici. 

Víno Rosé Kozí Horky 2018 je unikátní v tom, že má velmi nízký, téměř žádný obsah sacharidů, díky čemuž je vhodným společníkem při držení ketogenní diety, bez výčitek z toho, že jste zhřešili. Myslet však třeba na střídmost a denně si nedopřát více než 1 dcl tohoto vínka. Pokud s KetoMix dietou teprve začínáte a jste v prvním týdnu jejím držení, alkohol byste neměli konzumovat vůbec.

Naše hodnocení

Víno Rosé Kozí Horky 2018 má svěží ovocnou chuť, příjemnou vůni a nízký obsah alkoholu pro co nejmenší bolehlav.

Je stvořené pro všechny, kteří si pečlivě hlídají svoji postavu, ale čas od času chtějí vypnout při sklence dobrého vína.

Víno Rosé Kozí Horky 2018
KetoMix víno zkušenosti

Víno je dostupné v láhvi o objemu 0,7 l.

Víno Rosé Kozí Horky 2018 chuť
zkušenosti ketomix víno

Víno získalo v soutěži Vinum Juvenal 2018 stříbrnou medaili.

Zkušenosti Víno Rosé Kozí Horky 2018

Na etikete vína naleznete informace i o barvě, vůně a chuti vína.

Alkohol KetoMix dieta

Na zdraví 🙂 


ketomix sirup bez cukru zkušenosti
ketomix sirup bez cukru

O tom, jaké škodlivé umí být různé slazené nápoje, a to nejen během držení diety, ale celkově, posloucháme neustále z každé strany. I přesto se však najde množství lidí, kteří se jich zkrátka nevědí vzdát. Sladký nápoj však nemusí nutně znamenat zlo. Tedy alespoň v případě, že nesáhnete po tekuté kalorické bombě plné rafinovaného cukru.

KetoMix sirup s pomerančovou příchutí je ještě poměrně horkou novinkou, která neobsahuje cukr, a proto si ho můžete dopřát i během držení diety nebo jen tak, pokud preferuje "sugarfree" způsob života nebo se jen prostě snažíte minimalizovat cukr ve vašem jídelníčku.

Sirup má nulový obsah cukrů a tuků. Jeho velkým plusem je obsah L-karnitínu, který dokáže nakopnout do hubnutí a urychlit je. V případě, že držíte KetoMix dietu, tento sirup je pro vás vhodný již od první fáze diety.

Jeho energetická hodnota na 100 g je 100 kJ. Ve složení se nachází: voda, kyselina citronová, aroma, barvivo: beta karoten, sorban draselný, sladidla sukralosa a acesulfam K, L-kamitín.

Sirup je balen ve skleněné láhvi o objemu 500 ml a vystačí na 100 porcí. Připravuje se jednoduše - přidáním 5 ml sirupu do 500 ml vody. Jde o doporučené bourání, v případě potřeby si jej však můžete upravit podle vaší chuti.

Sirup je vhodný pro dospělé osoby starší 18 let (není vhodný pro těhotné a kojící ženy).

Naše hodnocení

KetoMix sirup s pomerančovou příchutí si mě získal hned na první ochutnání. Chutná opravdu výborně, žádná umělá chuť, jen příjemná vůně po pomerančích. Klidně může konkurovat i sirupem zvučných značek, na rozdíl od nichž neobsahuje žádný rafinovaný cukr. 

Pro mě se KetoMix sirup stal skvělým způsobem, jak doplňovat tak důležitý pitný režim.

ketomix sirup s pomerančovou příchutí výživové údaje

Výživové údaje na 100 g sirupu.

ketomix sirup s pomerančovou příchutí bez cukru příprava
příprava kKetoMix sirupu

Při přípravě rozpusťte 5 ml sirupu v 500 ml vody.


Videorecenze


Průběh a výsledky KetoMix diety

Mám-li být upřímná, KetoMix dieta byla pro mě poměrně velkou zkouškou. Skočila jsem do ní s velkou motivací, touhou a nadšením, které však postupně, jak se tělo dostávalo do stavu ketózy, vyprchávalo. Moc mi nepomohla ani chuť jednotlivých jídel, která byla pro mě dost umělá a sladká a po konzumaci některých jídel jsem se necítila právě nejlíp.

Na druhou stranu mě však KetoMix jídla dokázala výborně zasytit, a to i na dobu delší než 3 hodiny, po nichž se má jíst už další jídlo. Hlad jsem nepocítila ani jednou, dokonce jsem měla pocit, že jím častěji než kdykoliv předtím. Do té doby jsem byla zvyklá kvůli nedostatku času jíst všelijak. KetoMix dieta mě ale naučila pravidelnosti. Dokázala jsem si kontrolovat a vymezit čas na další jídlo.  

Líbila se mi i rychlá a nenáročná příprava jednotlivých jídel, která byla hotová už za pár minut. Když jsem se nacházela mimo domov, výborně mi zase posoužily proteinové tyčinky, které konzumuji i po skončení diety. Stejně jsem si s sebou mimo domov brávala i proteinový nápoj. 

Co se týká samotných jídel, v první fázi jsem si zvykla jíst ke snídani čokoládovou nebo banánovo-jablečnou kaši. Na svačinu jsem se naučila volit koktejl s některou z příchutí. Na oběd jsem si často připravovala sýrovou nebo zeleninovou polévku, kterou jsem obměňovala se sýrovou nebo zeleninovou omeletou. Po obědě jsem jedla něco sladkého, puding nebo palačinku. Moje večeře se skládala z omelet a někdy i z koktejlu, podle toho, kolik času jsem měla. Přiznávám, že v první fázi jsem se celkem bála experimentovat, a to i z toho důvodu, že jsem nevěděla, jak moje tělo bude reagovat. Denně jsem na doporučení konzumovala i zeleninu a pila cca 2,5 až 3 litry vody.

V druhé redukční fázi jsem už ke KetoMix jídlům přidala i 2 běžná nízkosacharidová jídla. A právě toto kombinování mému organismu zkrátka nevyhovovalo, a to až tak, že jsem se rozhodla s dietou skončit. V té době jsem už byla lehčí o 4 kg, což jsem považovala za velký úspěch. 

A co moje máma? Ta byla v držení diety mnohem striktnější a důslednější, a to hned od začátku i po celou dobu jejího držení.

Na rozdíl ode mě jí vyhovovala i chuť jednotlivých pokrmů. Problém však měla s KetoMix chlebem, který byl příliš slaný, nebo se zeleninovou polévkou, která jí až tak moc nechutnala. Na koktejlech, palačinkách a proteinových tyčinkách si však velmi pochutnávala. 

Jídla ji stejně jako mě dokázala výborně zasytit a vůbec nepociťovala hlad. Stejně na sobě nezaregistrovala ani stav ketózy, nebylo jí zle, necítila se slabě, ba právě naopak, po celou dobu měla dostatek energie na činnosti, které běžně vykonávala každý den. I když je pravdou, že po druhém týdnu první fáze, kdy stále dokola konzumovala jen KetoMix jídla, jí to už přece jen trochu "lezlo krkem".

S o to větším nadšením se však pustila do druhé fáze, ve které už mohla kromě tří KetoMix jídel konzumovat i další dvě nízkosacharidová jídla. Do svého jídelníčku tak zařadila kuřecí maso, šunku, mořské plody, rybí i krůtí maso, sýr, tvaroh, mozarellu i vajíčka.

Důkazem toho, že si moje máma počínala opravdu dobře a disciplinovaně je i její váha po ukončení diety. Zhubla totiž cca 8 kg. A jelikož výsledek stojí opravdu za to, přikládám i foto před a po.

Ketomix dieta výsledky

PŘED

Ketomix diéta

PO

Ketomix diéta zkušenosti

PO

Výhody a nevýhody KetoMix

Výhody

 • Nebudete hladovět ani se přemáhat.
 • Ideální pro časově vytížené lidi.
 • Vybudujete si sebedisciplínu.
 • Přijímáte stravu se sníženým obsahem cukrů, hlavně vysoce-glykemických.
 • Budete mít menší chuť na jídlo i na sladké.
 • Tuky se stanou paradoxně nejsnáze dostupným zdrojem energie pro správné fungování těla.
 • Namísto ukládání tuků je spalujete.
 • V každé porci se nachází přesný poměr kalorií a hlavně dostatečné množství živin, minerálů, vitamínů a dalších látek.
 • Naučí vás zdravému stravování, protože balíčky obsahují i zdravé, chutné, nízkosacharidové recepty.
 • Hlavním pozitivem je čas, protože když zainvestujete do KetoMix balíčků, nemusíte se starat, co, kdy, kde, jak jíst.

Nevýhody

 • Možný nápor na organizmus v průběhu prvních dní.
 • Když chcete, aby byla tato dieta efektivní, je třeba ji dodržovat. Snažte se nehřešit a dodržujte ji. Jinak vaše snaha vyjde nazmar.
 • Chuť některých jídel může být pro někoho umělá.

Nejčastější otázky a odpovědi

1. Která keto dieta je nejlepší?

Z našeho srovnání diet vychází jako nejlepší volba právě dieta KetoMix. Ta nás přesvědčila skrze své kvalitní produkty s dobrou chutí, dostupnou cenou, rychlou přípravou a rychlosti hubnutí. Výhodou je, že s Ketomixem nemusíte sportovat, aby kilogramy na váze směřovaly dolů.

Ketomix produkty jsou navíc velice často v akci (slevě)!

2. Je keto dieta pro muže vhodná?

Proteinová dieta nemá žádné omezení, co se týče pohlaví. Zhubnout pomocí diety mohou tak i muži, u kterých funguje ketóza stejně, jako je tomu u žen.

3. Jsou některé vedlejší účinky?

U zdravých jedinců stravování vysokoproteinových produktů nepředstavuje žádné zdravotní riziko. Pokud máte zdravotní problémy (zažívací, cukrovka a další) obraťte se na vašeho lékaře.

4. Kolik je možné zhubnout za 1 týden?

Hubnutí s keto dietou je rychlejší, než většina jiných diet (kde nehrozí zdravotní potíže). Není ale možné na otázku jednoznačně odpovědět. 

Záleží na celkové hmotnosti, pohlaví, fyzické aktivitě, rychlosti metabolismu a dalších aspektech.

Naše hodnocení KetoMix diety


KetoMix je unikátní dieta, která láká zhubnutíchtivé lidi především tím, že při jí není nutný pohyb a tedy zhubnete bez hodin dření ve fitku. Pokud jste pracovně vyčerpaní a nestíháte si připravovat každý den vyváženou stravu, KetoMix je pro vás ideální volbou. Nejenže jde o speciálně vytvořenou dietu, která pomáhá se spalováním tuků a hubnutím, ale zabezpečíte si s ní i pravidelnou stravu 5x denně.

Na chuť některých produktů si však budete muset zvyknout a klidně se může stát i to, že si jednoduše nezvyknete. Pro někoho je totiž chuť těchto pokrmů umělá či přeslazená. A potom je tu i ta skupina lidí, která si na KetoMix jídla a jejich chuť zvykne téměř okamžitě. Platí tu tedy opravdu to, že každý jsme jiný, stejně jako naše chuťové pohárky.


Kromě nevyhovující chuti vás v prvních dnech může potrápit i nevolnost, která je však jen přechodným obdobím. Pravdou je i to, že ketogenní dieta je poměrně nekompromisní, a to zejména v první fázi, během níž musíte striktně dodržovat stanovený jídelníček a nezhřešit. Pokud byste to udělali, celý efekt diety by byl rázem pryč. O této dietě se dá tedy říct, že to chce opravdu hodně sebezapření a sebedisciplíny, a i proto jí lidé se slabší vůlí nemusí projít. Stejně to může být i u lidí, které trápí nějaké zdravotní problémy, protože tato dieta je určená pro zdravé jedince.


V případě, že se do KetoMix diety vrhnete s velkým nadšením, které nevyprchá, budete dodržovat stravování a za žádných okolností nezhřešíte, odměnou vám budou rychle mizící kilogramy a lepší pocit ze sebe. 

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 2.9 / 5. Počet hlasů: 10