Pomůžeme s výběrem: Kde koupit nejlepší světelné obrazy?

světelné obrazy Li-go

Obrazy fascinují lidi již po staletí a jsou oblíbenou dekorací v bytech i společných prostorách budov. V dnešní moderní době už mohou klasické malby mnoho lidí nudit.

A právě je (a nejen je) jistě zaujmou obrazy světelné. Díky LED podsvícení i zajímavým motivům se stanou dominantou každé místnosti, a pokud i vy toužíte po této zajímavé dekoraci, poradíme vám, na co se při výběru zaměřit!

Proč si pořídit světelný obraz?

Prostřednictvím umění či bytových doplňků můžeme beze slov vykreslit naše pocity, osobnost i vkus. A právě obrazy jsou jednou z věcí, která to dokáže – vyvolají v člověku emoce a určitý estetický prožitek. U obrazů s LED podsvícením tomu není jinak.

Jsou originální, hodí se do moderních i klasických prostor a svým designem zaujmou na první pohled.

Světelný obraz nejenže zaplní prázdnou a nudnou stěnu, ale ve večerních hodinách poslouží také jako tlumené osvětlení. LED obraz může být skvělým dárkem pro vaše blízké, stačí jen vybrat ten správný!

Vybíráme světelné obrazy

Klasické malované umění se často vybírá podle jeho potenciálu, tedy nejen vzhledu, ale také růstu jeho hodnoty. U svítících obrazů na stěnu ale můžeme popustit uzdu své fantazii a zvolit takový kousek, který se nám nejvíce líbí!

Nicméně i při výběru takovéto dekorace bychom měli dodržet několik pravidel, aby nám obraz do interiéru perfektně zapadl.

Podle čeho tedy obraz vybrat?

Nejprve si ujasníme, do které místnosti bychom jej rádi umístili. Poté vybíráme konkrétní místo na zdi. Když máme jasno, můžeme zvolit optimální velikost, barvu, design nebo třeba typ zdroje, tedy bude-li obraz možné připojit do sítě, nebo budou vhodnější spíše baterie.

Dub v kruhu světelný obraz s baterií 70x70cm

Dub v kruhu

Cena od 4800 Kč

symbol čakry světelný obraz 90x90cm

Symbol čakry

Cena od 5900 Kč

Strom života světelný obraz s baterií 42x42cm

Strom života

Cena od 2600 Kč

Ideální velikost

Velikost volíme hlavně podle našich prostorových možností. Je-li stěna rozměrná a my potřebujeme tuto velkou plochu zaplnit, samozřejmě sáhneme po větším obrazu.

Důležitý je také typ místnosti. Do ložnice, na stěnu za čelem postele, se budou vždy hodit obrazy velké, dominantní. 

V obývacím pokoji udělají parádu obrazy s LED podsvícením v obdélníkovém tvaru, které jsou orientovány horizontálně delší stranou – vyniknou zejména na zdi za pohovkou.

Nástěnná dekorace v pracovně či předsíni by měla být menší, nicméně můžeme zvolit i více zajímavých kousků. 

Co se týče kuchyně, zde je to jen o prostorových možnostech – je-li kuchyně spojena s obývacím pokojem, bude jistě vhodnější rozměrnější obraz, zatímco v malé kuchyňce se LED obraz příliš neuplatní.

Vzor, design a barvy

Vzor i barva obrazu by měla vždy korespondovat s celkovým designem pokoje. Například světelné Li-Go obrazy nabízejí možnost volby povrchové úpravy. Jejich doplňky se tedy hodí prakticky k jakémukoliv zařízení pokoje, ať už se jedná o skandinávský nebo industriální styl.

U světelných obrazů je důležitý také motiv. Ten je do obrazu vyřezávaný a umožňuje vyniknout podsvícení.

Motiv můžeme zvolit dle vlastního vkusu, nebo dát na osvědčené rady – do kuchyně se hodí obrazy s ovocem, kávou nebo vzorem různých pokrmů a pochutin. 

Do ložnice pak volíme různá zátiší a přírodu. V obývacím pokoji se řídíme jeho zařízením. Pokud dominuje dřevo a přírodní materiály, vybíráme v podobném duchu i vzory na obrazu. U moderních interiérů můžeme sáhnout po něčem více abstraktním.  

světelný obraz ligo

Typ světla

U světelných obrazů je důležitý také samotný typ osvětlení. Nejčastěji se setkáváme s LED pásky. Trvejte na tom, aby bylo možné je v případě potřeby snadno vyměnit. 

Setkat se můžeme s různými odstíny a barvami od bílé, přes červenou až po zelenou a modrou. Je-li obraz opatřen páskem, který umožňuje změnu barvy, lze ji volit pomocí dálkového ovládání.

Pokud byste rádi podsvícení využívali místo tlumeného světla lampy, místo barevných variací sáhněte raději po klasice.

Zde můžete vybírat z teplých a studených odstínů bílého až žlutého světla.

Typ zdroje

Podsvícení v obrazech je samozřejmě odkázáno na elektrickou energii. Možnosti napájení jsou zpravidla dvě – za pomoci baterií či powerbanky nebo přímo ze sítě.

Zvolíte-li obraz s napájením ze sítě, budete potřebovat přípojku s napětím 230 V v jeho blízkosti. Přívodní kabel je obvykle asi 3 metry dlouhý a lze jej zkrátit a zapojit jej do zástrčky diskrétně, přímo za obrazem.

U obrazů na baterie není blízkost elektrické zástrčky nutná. Obraz má na zadní straně zabudovanou dobíjecí baterii či powerbanku.

Plně nabitá baterie obvykle vydrží napájet obraz až několik večerů. Po vybití se powerbanka z obrazu jednoduše vysune, aniž by bylo nutné jej sundávat ze zdi, a za pomoci klasického USB kabelu se opět nabije.

Často je možné ke svítidlu dokoupit náhradní baterii a v případě potřeby je jednoduše vyměnit a nečekat na nabití.

NÁŠ TIP: Světelné obrazy české společnosti Li-Go.cz mají neuvěřitelnou životnost - až 50 000 hodin.

Kam umístit světelný obraz?

Obrazy s LED podsvícením jsou určené k zavěšení na stěnu. Z druhé strany obrazu není žádný kryt, tudíž by nebylo estetické například opření o polici a podobně.

Svítidla určená k zapojení do sítě je třeba umístit v blízkosti elektrické zástrčky. Je nutné se také vyhnout místům s výrazně vysokou vlhkostí či prašností. Co se týče konkrétního umístění na zdi, to už závisí zcela na vkusu a preferencích každého z nás.

Ideálním umístěním je prostorná a prázdná stěna například v obývacím pokoji za pohovkou, v ložnici za čelem postele, v jídelní části kuchyně nebo v pracovně nad pracovním stolem či v prostorách domácí knihovny.

Obraz umístíme tak, aby jeho světlo nepůsobilo rušivě – není příliš vhodné například vyvěšení hned vedle televize nebo okna.

Světelné obrazy v sauně

Svítidlo s dřevěným dekorem, uklidňujícím motivem přírody a teplým odstínem podsvícení úžasně doladí atmosféru při saunování.

Ne každý obraz je ale k takovému umístění vhodný. Je třeba si jej nechat u výrobce na míru upravit. 

V tomto případě bude nutná instalace zdroje vně sauny a LED pásky musí být chráněny silikonovým pouzdrem. Také povrch přívodního kabelu musí být ze silikonu. 

světelný obraz v sauně

Údržba světelného obrazu

Péče o svítidlo není nijak náročná. Je třeba pravidelné otírání prachu. V případě, že je zdrojem nabíjecí baterie, se doporučuje ji dobít ihned po vybití.

Co se týče LED pásek, ty mají zpravidla poměrně dlouhou životnost. Může se však stát, že dojde k jejich poškození. V tomto případě je vyměníme za nové nebo je necháme vyměnit u výrobce.

Nejlepší světelné obrazy

Li-Go obrazy

Mezi ty nejlepší výrobce světelných obrazů patří jednoznačně firma Li-Go. Jedná se o český rodinný podnik, který se zabývá výrobou světelných obrazů, stolních lamp, hodin a dalších interiérových dekorací.

 Recenze na Li-Go jsou ve valné většině případů velmi pozitivní – jedná se o kvalitně zpracovaná svítidla s osobitým designem, která jsou ručně vyráběna s láskou k přírodě.

Proč si vybrat obrazy z nabídky Li-Go?

 • úsporné LED pásky lze v případě nutnosti snadno vyměnit
 • ke každému světlu je možné dokoupit dálkové ovládání pro regulaci intenzity či barvy světla
 • lze vybrat povrchovou úpravu
 • obrazy jsou ručně vyřezávané do kvalitní dřevovláknité desky o šířce 0,8 centimetru, která je vyrobena ze zbytků z pilařské výroby, což snižuje uhlíkovou stopu výrobku
 • až 87 % svítidla tvoří materiály z obnovitelných zdrojů
 • lze volit z teplých i studených odstínů světla

Výhod je tedy víc než dost. Výrobce však nabízí služby přímo na míru zákazníkům. Obrazy si na přání můžete nechat vyrobit i v jiných rozměrech.

Na objednání je také možné ke svítidlu připojit přídavné LED světlo, díky kterému obraz plně nahradí lampu, nebo systém pro spojení s chytrou domácností.

Skvělou službou je také gravírování na přání. Na hotový obraz si můžete nechat napsat vlastní motto nebo třeba věnování.

Příslušenství světelných obrazů Li-Go

Ke svítidlům si na e-shopu Li-Go.cz můžete vybrat mnoho různých doplňků.

Patří mezi ně například:

 • náhradní baterie
 • pohybové čidlo pro rozsvícení obrazu
 • přídavné LED světlo
 • dálkové ovládání
 • náhradní nabíječku a powerbanku
 • stmívač
 • ovladač WiFi ke snadnému připojení k chytré domácnosti

Světelné obrazy 230V

"Tři duby a měsíc" světelný obraz 110x50cm

Světelný obraz s motivem stromů se skvěle hodí do obývacího pokoje a s rozměry 110x50 centimetrů vyplní i větší stěny.

"Vesmír" světelný obraz RGB 60x90cm

Vesmírný obraz s barevným podsvícením perfektně doladí pokoj teenagera nebo moderní interiéry.

"Mapa světa rovnoběžky" světelný obraz 110x60cm

Velký světelný obraz s mapou světa zaujme každého milovníka cestování. Díky volbě povrchové úpravy doplní každý styl.

Světelné obrazy na baterii

"Polární záře" světelný obraz RGBW s baterií 120x50c

Spodní část tohoto světelného obrazu na baterie je podsvícena teplým žlutým tónem, zatímco horní část s polární září má barevné podsvícení s dálkovým ovládáním.

"Dub" světelný obraz s baterií 62x62cm

LED obraz s teplým žlutým podsvícením a motivem dubu se díky svým rozměrům skvěle hodí nad pracovní stůl nebo k doplnění osvětlení ve čtecím koutku.

"Mrakodrapy" světelný obraz s baterií 125x40cm 

Dlouhý obdélníkový obraz se zajímavě podsvícenými mrakodrapy bude vypadat skvěle v moderně zařízených pracovnách nebo v obývacím pokoji nad pohovkou.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora