Samolepka na stěnu od INSPIO – Recenze a zkušenosti

Samolepka na zeď do dětského pokoje od INSPIO

Přemýšlíte nad kompletní přestavbou dětského pokoje? Nebo očekáváte nový přírůstek do rodiny a chcete mu připravit co nejhezčí pokojík? Vůbec se netrapte tím, že byste museli utratit měsíční výplatu, aby to u vás vypadalo jako z časopisu o krásném bydlení. Bude vám stačit čerstvá výmalba, minimalistický nábytek a nápaditá samolepka na stěnu od INSPIO

Pokud se obáváte, že nejste příliš zručný typ, co když samolepka nebude lepit nebo bude prostě piplačka, pokusíme se v této recenzi vyvrátit vaše obavy. Vyzkoušeli jsme nalepit samolepku na stěnu v mateřské škole a zkrášlit tak prostředí, v němž si děti hrají.

Jak se nám to podařilo?

První dojem ze samolepky

Samolepka Kopce a mráčky, kterou jsme si z bohatého výběru téměř tisíce nálepek vybrali, k nám dorazila v rekordně rychlém čase - do 24 hodin.

INSPIO je slovenská rodinná firma s dekoracemi, která na trhu působí už 13 let a máme s ní jen výborné zkušenosti. 

My jsme si vybrali z nabídky, kterou mají naskladněnou, ale firma vám dokáže vyrobit samolepku i podle vašeho přání. V takovém případě počítejte s výrobou a dodáním do 8 dní.

Samolepka byla srolovaná v průsvitné fólii, aby se nepoškodila, a dorazila zabalená v krabici. Na ochranné fólii nechyběla ani hezká nálepka s logem firmy.

Samolepka od INSPIO přišla řádně zabalená

Zásilka z e-shopu přišla řádně zabalená v ochranné fólii a v krabici.

Samolepka od INSPIO balení

INSPIO dbá na milé malé detaily, jako nálepka s logem firmy, které dotváří celkový dojem zákazníka.

A co materiál?

Už na první pohled nám bylo jasné, že samolepka vypadá přesně jako na internetu. Má krásně syté barvy a vypadá velmi kvalitně. Je vyrobena z pevné omyvatelné a speciální polyesterové tkané fólie, která na dotek působí jako látka. Je tedy silnější, než byste možná čekali, nemusíte se tedy obávat žádného protrhnutí. INSPIO své nálepky navíc vyrábí tak, že nejsou zdraví škodlivé.

Samolepka je nalepená na jednom velkém podkladu, z něhož se velmi lehce odlepuje. Je ve skandinávském stylu, laděná do šedo-modrých odstínů.

Sada Kopce a mráčky obsahuje:

 • velkou samolepku hor s celkovým rozměrem 65×150 cm rozdělenou na 3 části
 • 5× samolepku mráčků s rozměrem od 9×22 cm do 16×37 cm
 • a 7× samolepku stromků
Nálepka na zeď INSPIO

Samolepka je rozdělená do několika častí, aby se s ní snadno manipulovalo.

Lepení samolepky na stěnu - jak to probíhalo?

Nálepku jsme si nejprve přeměřili na stěně, protože jsme ji potřebovali nalepit přesně na střed malby elektrického sloupu s ptáčky. Začali jsme s kopci - s největším kusem samolepky. Nejprve jsme si ho vystřihli, aby se nám s ním lépe manipulovalo.

Báli jsme se celou samolepku sundat a jen tak přilepit, postupovali jsme proto kousek po kousku. A postupně jsme zpod nálepky vytlačovali případné vzduchové bubliny.

zaměření nálepky na střed

Samolepku jsme nejprve zaměřili přesně na střed a tužkou si naznačili body na stěnu.

Ostříhání nálepky kvůli snadnější manipulaci

Samolepku jsme si kvůli jednodušší manipulaci vystřihli.

Samolepka se nám lepila snadno, dvě ženy jsme to zvládly levou zadní (třetí fotila 🙂 ). Na stěnu přilnula okamžitě, nepotřebujeme žádná lepidla, vodu ani nich jiného. Nálepka drží pevně. Nám se občas spodní rovná linie kopců posunula, museli jsme ji proto na kousku odlepit a přilepit znovu a držela stejně silně.

Se samolepkou se manipuluje opravdu snadno, nejtěžší část byla právě ta s kopci, protože jednak byla největší a jednak jsme potřebovali spodní linii napasovat lineárně s okrajem skříňky pod samolepkou. Ostatní menší části - obláčky a stromečky šly jako po másle, zvládlo by je nalepit i dítě. 

Pomáhali jsme si při lepení suchým hadříkem, kterým jsme po samolepce jezdili, abychom odstranili případné vzduchové bubliny a abychom ji pořádně přitlačili na stěnu. 

Lepení samolepky na zeď

Při samotném lepení jsme si pomáhali suchým hadříkem, kterým jsme vytlačovali vzduchové bubliny a přitlačovali nálepku pořádně na stěnu.

Lepení samolepky na zeď

Nejdřív jsme nalepili největší části sady - kopce - a pokračovali jsme se stromečky a oblaky.

Nálepku jsme měli nalepenou na stěně suma sumárum do 45 minut včetně vybalení, zaměření, vystřižení (tímto postupem jsme se rozhodli postupovat my, ale není to nezbytné) a samotného lepení. 

Největší výhodou je, že nemáte kolem sebe během ani po dokončení žádný nepořádek a nepotřebujete žádná lepidla. Jediné, co vyhodíte do koše, je papír, na němž byla samolepka nalepená. A za krátkou chvíli máte krásně ozdobenou jakoukoliv stěnu kdekoli v bytě.

Ještě bych podotkla, že stěna, na kterou jsme nálepku lepili, neměla žádnou speciální povrchovou úpravu, byla po klasické výmalbě. Stěna byla původně žlutá a jen se jednoduše přemalovala na světle šedou. I tak si můžete všimnout nedokonalosti na stěně, vůbec nebyla perfektně rovná a i přesto samolepka drží bez nejmenších problémů. 

Náš tip: Od e-shopu INSPIO jsme si objednali a vyzkoušeli aj personalizované tabulky, které jsou vhodným dárkem při různých příležitostech. Přečtěte si naši recenzi.

Stěna se samolepkou INSPIO

A takhle vypadá výsledná samolepka na stěně - krása, co říkáte? 🙂 (Elektrický sloup, ptáčci a oranžová kočka už na  stěně původně byly.)

Samolepka INSPIO zblízka

Můžete si všimnout, že nálepka se neodlepuje ani na okrajích a perfektně drží na velké i malé ploše.

Cena této konkrétní samolepky Kopce a mráčky je 1300 Kč, což je podle nás výborná cena. V tomto případě se hodí říct - za málo peněz hodně muziky. Samolepky najdete dokonce i levnější. Jedna samolepka dokáže oživit interiér a dodat pokoji nový kabát.  Je z čeho vybírat! 

Výhody

 • jednoduchá manipulace s nálepkou
 • rychlé, jednoduché lepení, které zvládne každý
 • nepotřebujete žádná lepidla, vodu ani jiné pomůcky
 • kvalitní materiál, samolepka povrchem připomíná látku
 • krásné syté barvy, samolepka vypadá přesně jako v e-shopu
 • vhodná pro jakoukoli stěnu
 • příznivá cena

Nevýhody

 • firma v e-shopu uvádí 8 stromečků, na samolepce je jich však 7 

Orientační cena

1300 Kč

Hodnocení

Podívejte se na nalepování samolepky na stěnu v našem videu

Věříme, že jsme všechny pochybnosti s lepením, které byste mohli mít, vyvrátili. Upřímně, nejdřív jsme se i my trošku báli, zda to zvládneme tak hravě, jak to e-shop INSPIO prezentuje.

Lepení ale bylo jednoduché, rychlé, nepotřebujete k tomu nic, nenecháváte po sobě žádný nepořádek. 

Do necelé hodiny jsme měli samolepku na stěně a interiér mateřské školy se teď pyšní krásnou dekorací. Skoro těm dětem až závidím. 🙂 

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 17. května 2021

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vystudovala Masmediální komunikaci a proto její práce v novinách, či psaní článků nejsou cizí. Zbožňuje cestování a jak říká, minula by poslední peníze na jakýkoliv výlet (a dobré jídlo). Rada sportuje a zajímá se o módu, kosmetiku a lifestyle.

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: