Přiletí k vám čáp? Tipy, jak originálně oznámit těhotenství

Tipy jak oznámit těhotenství originální

Našli jste na těhotenském testu vytoužené dvě čárky a už v hlavě spřádáte plány, jak oznámit, že jste těhotná?

Nepodlehněte nutkání poslat fotografii pozitivního testu svému partnerovi, kamarádce nebo mamce hned, jak zjistíte, že jste v tom. Vždyť takováto výjimečná událost si zaslouží i výjimečné oznámení. 

Přinášíme vám ty nejlepší tipy, jak originálně oznámit těhotenství partnerovi, rodině, kamarádům nebo známým na sociálních sítích.

Kdy oznámit těhotenství?

To, kdy se rozhodnete oznámit vaše těhotenství, je jen a jen na vás. Zatímco některé maminky vyjdou se sladkou novinkou ven hned, jiné jsou trochu zdrženlivější.

Prvních 12 týdnů těhotenství se totiž ještě považuje za rizikové období, proto mnoho budoucích maminek čeká s oznámením této novinky svým příbuzným a přátelům do ukončeného třetího měsíce.

Avšak, někdy je těžké utajit to, že v sobě nosíte nový život, a to především tehdy, trápí-li vás nevolnosti, ospalost a začínáte se pomalu, ale jistě zakulacovat.

Pokud tedy víte, že budete muset jít s pravdou ven, udělejte to netradičně. Například i některým z následujících originálních nápadů.

Jak oznámit těhotenství příteli či manželovi, tedy otci dítěte?

To, že se vaše rodina zanedlouho rozroste o nového člena, můžete svému partnerovi oznámit mnoha způsoby.

Zatímco některé budoucí maminky jdou rovnou na věc a otci to oznámí hned po tom, co vyjdou z koupelny s testem v ruce, jiné zase hledají kreativní a originální způsob, jak tuto radostnou zprávu oznámit tak, aby na to vaše polovička nikdy nezapomněla. 

Pokud patříte k té druhé skupině budoucích maminek, inspirujte se některým z našich následujících originálních tipů, jak vašemu příteli oznámit, že jste těhotná.

Těhotenský test jako dárek

Oznámení těhotenství za pomoci těhotenského testu je ideálním způsobem pro všechny nedočkavé budoucí maminky, které se o tuto novinku chtějí s partnerem podělit okamžitě.

Pokud váš přítel už delší dobu po něčem touží, můžete toho využít k oznámení těhotenství. Pozitivní těhotenský test můžete vložit například do krabičky od hodinek, po kterých už dlouho pokukuje. Samozřejmě můžete test vložit i do klasické dárkové krabičky a dát ji vašemu partnerovi.

Abyste si tento moment zvěčnila navždy, zkuste někam předem položit váš telefon tak, aby to nebylo nápadné, a zapnout nahrávání videa.

Těhotenský test můžete ráno ponechat i v koupelně na viditelném místě a na zrcadle nechat vzkaz: "Budeš táta".

Jak originálně oznámit těhotenství

Těhotenský test můžete zabalit do krabičky a tu následně darovat vašemu partnerovi.  


V hlavní roli fotka z ultrazvuku

Pokud nejste úplně netrpělivá, s oznámením těhotenství můžete trošku počkat. Tedy do doby, kdy navštívíte svého gynekologa a v rukou budete držet první fotku vašeho drobečka.

Fotku z ultrazvuku následně můžete vložit do pěkné dárkové krabice, převázat stuhou a předat vašemu manželovi s tím, že pro něj máte dárek. Na jeho výraz po rozbalení krabičky určitě nikdy nezapomenete.

Fotku z ultrazvuku můžete vložit i do obálky a tu potom podstrčit někam na viditelné místo, například na pracovní stůl vašeho partnera, do jeho tašky nebo na jeho polštář na posteli.


Botičky, ponožky, dětské oblečení...

K oznámení těhotenství můžete využít i rozkošné dětské věcičky, ať už botičky, ponožky nebo dupačky, které ponecháte někde na viditelném místě nebo je vašemu milému rovnou vsunete do rukou.

Můžete přidat i oslovení "Taťko". 🙂


Řekněte to tričkem, hrníčkem nebo stíracím oznámením

Těhotenství můžete vašemu příteli oznámit i originálním tričkem nebo hrníčkem, na kterém bude stát nádherná věta, která mu změní život: "Budu táta". K dostání jsou i trička s různým textem, jako například "Nejlepší táta". 

Dnes ale už není žádný problém nechat si na tričko nebo hrnek vytisknout cokoliv podle vašich požadavků.

Na různých portálech s handmade tvorbou dokonce můžete natrefit i na kreativní stírací oznámení, z nichž se váš partner dozví, že bude otec. 


Sladké oznámení těhotenství

To, že čekáte miminko, můžete své lásce oznámit i sladkým způsobem - ať už muffiny s nějakou miminkovskou ozdobou nebo dortem s nápisem "Budeš táta".


Velkolepé oznámení nebo raději ve dvojici?

Způsobů, jak oznámit těhotenství příteli, je nespočetně mnoho a platí, že fantazii se opravdu meze nekladou.

Pokud je to ale možné, nechte si oznámení této radostné zprávy na chvíli, kdy budete sami dva. Je to krásný intimní moment, který v první řadě patří vám dvěma. Takto o samotě si ho budete moci vychutnat se vším, co k tomu patří - s neskutečnou radostí i slzami dojetí.

Pokud ale víte, že vaše mateřství chcete oznámit ve velkém stylu, i to je v pořádku. Skvělou příležitostí mohou být například narozeniny vašeho partnera, kde se sejde celá vaše rodina i přátelé. Tento narozeninový dárek zajisté nikdo netrumfne.

Další mimořádně vhodnou příležitostí může být i svatba. Samozřejmě ta vaše. Některé páry se totiž o miminko začnou snažit už těsně před plánovanou svatbou, protože pokud by se zadařilo, bříško ještě pod stavebními šaty nebude vidět.

No a když se opravdu zadaří, nemusíte to svému nastávajícímu oznámit hned. Udělat to můžete na svatbě před celou vaší rodinou i přáteli. A jak to udělat co nejoriginálněji?

Balónky naplňte héliem, přivažte na ně stuhy a na ty připněte dětské dupačky. Schovejte je do krabice převázané stuhou. Během svatební hostiny vezměte do ruky mikrofon a řekněte vašemu manželovi i všem zúčastněným, že pro ně máte jedno velké překvapení. Krabici podejte manželovi, aby ji rozbalil. Po jejím otevření vyletí balónky a každému bude jasné, že se vaše rodinka rozroste.

Originální oznámení těhotenství příteli

Oznámení těhotenství vašemu partnerovi může být velkolepé, ale i intimní. 

Jak oznámit těhotenství rodině?

Teď, když už váš partner ví o vašem těhotenství, je na čase oznámit to i vaší rodině.

I tady máte mnoho způsobů, jak vašim blízkým říct, že do rodiny přibude nový přírůstek. Ne každá budoucí maminka ale má chuť mávat těhotenským testem před očima svých blízkých. A proto často raději volí fotografii z ultrazvuku.

Jakými dalšími způsoby můžete své rodině oznámit, že jste těhotná?


Společný oběd s překvapením

Pozvěte svou rodinu k vám na oběd a připravte trochu netradiční dezert. Na talířek můžete ke koláčku tekutou čokoládou napsat "Budeš babička", "Budeš děda", "Budeš teta" a podobně.

Nebo takovou radostnou zprávu můžete poté, co dojedí, vaší rodině prostě říct.

Na rodinný oběd si ale můžete zvolit i netradiční oblečení - tričko s nápisem "Budu máma" a vašeho partnera oblečte do trička "Budu táta". Takto vašim blízkým můžete prozradit tuto šťastnou zprávu i beze slov, a to hned ve dveřích.


Rodinné foto

Těhotenství můžete oznámit originálním způsobem i tak, že se po společném obědě rozhodnete udělat rodinnou fotografii.

Pěkně se tedy postavte nebo posaďte, nastavte samospoušť a místo "Řekněte sýýýýýýýr", zahlásíte "Čekáme miminko".

Takhle se vám podaří navždy zvěčnit překvapené a šťastné výrazy na tváři vašich milovaných.


Nečekaná návštěva 

K vašim nejbližším se můžete vydat i osobně, abyste jim tuto novinku zvěstovali z očí do očí. Použít přitom můžete fotografii z ultrazvuku, kterou vložíte do obálky nebo do malé dárkové krabičky.

Místo fotky z ultrazvuku můžete do krabičky vložit například i malé botičky nebo dudlík, který prozradí tajemství skrývající se ve vašem bříšku.

Pokud žijete od své rodiny daleko, fotky miminka z ultrazvuku můžete poslat vašim milovaným e-mailem s nějakým popisem. Vsadit ale můžete i na klasický dopis poslaný poštou nebo pohlednici s čápem.

Tipy jak oznámit těhotenství

To, že jste těhotná, můžete dát vašim blízkým vědět i pomocí boxu plného miminkovských věciček. 

Víte, že budete mít svého malého potomka? Udělejte svému ženě radost a vzpomínku na celý život, tím že jí darujete šperky. Například stříbrné náúšnice jsou skvělý decentí dárek, na který si vždy v zrcadle vzpomene a bude k ním mít velký citový vztah.


Certifikát pro babičku a dědečka

Zkuste zapojit trochu fantazie a vyrobte pro nastávající babičku a dědečka originální certifikát.

Můžete ho vyrobit ručně nebo pomocí počítače. Nezapomeňte také připojit fotku budoucího vnoučátka z ultrazvuku.


Všeříkající dárky

Vaši maminku nebo tchyni stejně jako i budoucí dědečky z obou stran můžete obdarovat i dárkem, který prozradí to, že v sobě nosíte nového človíčka. 

Takovýmto darem může být například hrníček s nápisem "Nejlepší babička" nebo "Nejlepší dědeček". Stejně tak vhodná jsou i trička s takovýmto nápisem nebo cokoliv, co vás napadne a co můžete dát potisknout.

Darovat také můžete speciální stírací losy, po jejichž setření se vaši rodiče dozvědí, že budou prarodiči a vy maminkou. 

Babičce a dědečkovi také můžete darovat pohádkovou knihu s milým věnováním, aby měli svému vnoučátku co číst.

Oznámení těhotenství dárky

Také pohádková kniha darovaná budoucím prarodičům může prozradit vaše sladké tajemství. 

Jak originálně oznámit těhotenství kamarádce?

Pokud máte dobrou kamarádku, bude zřejmě mezi prvními, komu tuto radostnou zprávu chcete zvěstovat.

Jak to udělat co nejoriginálněji?

Způsobů je hodně. Mnoho předchozí inspirace můžete použít i při oznámení těhotenství kamarádce.

Vaši kamarádku zajisté překvapí fotka z ultrazvuku s milým vzkazem. Možná, že už teď víte, že chcete, aby vaše kamarádka byla kmotrou vašeho drobečka. V tom případě do obálky přidejte odkaz s otázkou "Budeš moje kmotra?" Takhle ji překvapíte hned dvakrát. 

Sáhnout můžete i po už zmíněném stíracím losu, kde bude po setření svítit tato otázka. Takovéto milé stírací oznámení vám přesně podle vašich požadavků vyrobí šikovné ruce tvůrců na handmade portálech.

To, že jste těhotná, můžete kamarádce oznámit i při společné kávě. Stačí, když z kabelky nenápadně vyndáte malé ponožky nebo jakoukoliv drobnůstku související s miminkem a jen tak beze slov ji položíte na stůl.

Pokud je vaše kamarádka od vás vzdálená, ale s oznámením těhotenství nechcete čekat na osobní setkání, můžete jí poslat fotku z ultrazvuku nebo foto pozitivního těhotenského testu. Přidejte nějaký výmluvný popis nebo naopak, nepřidávejte nic a jen čekejte na reakci.

Radostnou novinu vaší kamarádce můžete oznámit i přes videohovor, v němž jí jen tak z ničeho nic ukážete pozitivní test.

Pokud jste veselá kopa, můžete své kamarádce poslat také fotografii vína s textem, že následujících 9 měsíců si z ní nedáte. 

Jak originálně oznámit těhotenství kamrátce

Také své kamarádce můžete zprávu o vašem mateřství oznámit netradičně. 

Jak oznámit těhotenství kamarádům? 

Vaši kamarádi jsou ti, kteří snesou i opravdu kreativní či vtipná oznámení o vašem těhotenství.

Nejlépe uděláte, když je touto novinkou překvapíte na osobním setkání. Zkusit můžete například heliem naplněné růžové a modré balónky, které zavřete do krabice. Řekněte, že v krabici se pro ně ukrývá dar. Po jejím otevření vyletí balónky. 

Aby to bylo ještě víc peckovní, na balónky můžete přivázat dětské dupačky. Takhle hned pochopí, že se vaše parta brzy rozroste o nového člena.

Velmi dobrým způsobem oznámení těhotenství kamarádům může být také společná fotografie. Navrhněte, že se spolu vyfotíte, ale místo "Řekněte sýýýýýýýr", zahlásíte "Budeme rodiče". Ty překvapené výrazy vašich přátel, když jim to dojde, určitě budou stát za to.

Pokud se spolu nemůžete sejít, o této vaší krásné novince je můžete informovat i prostřednictvím společného e-mailu, v němž bude fotografie z ultrazvuku a nějaká ta milá slova.

Pokud zprávu o svém těhotenství chcete vykřičet do celého světa, udělat tak můžete prostřednictvím sociálních sítí.

Nápady, jak oznámit těhotenství na Facebooku či Instagramu

Mnoho zamilovaných párů se o své štěstí z příchodu nového človíčka chce podělit i se širším okruhem přátel na sociálních sítích.

Můžete to ale udělat i jinak, než jen obrázkem z ultrazvuku nebo fotkou rostoucího bříška. Inspirujte se některým z následujících originálních nápadů, jak oznámit těhotenství na sociálních sítích.

Oznámení těhotenství na internetu
Jak oznámit těhotenství na facebooku

Zdroj: Pinterest

Jak oznámit těhotenství na internetu
Originální oznámení těhotenství

Zdroj: Pinterest

Jak originálně oznámit těhotenství na facebooku
Jak vtipně oznámit, že jsem těhotná

Zdroj: Pinterest

Nápady jak oznámit těhotenství
Jak oznámit těhotenství na instagramu

Zdroj: Pinterest

Dárek pod stromeček? Jak oznámit těhotenství na Vánoce

Našli jste dvě čárky na těhotenském testu v předvánočním období? Je to skvělá příležitost k oznámení radostné noviny vašim blízkým pod vánočním stromečkem.

Vsadit můžete na fotku z ultrazvuku nebo pozitivní těhotenský test zabalený v dárkové krabičce, převázaný stuhou.

Budoucím prarodičům můžete darovat cokoliv, co jim prozradí, že se stanou babičkou a dědečkem, například tričko s nápisem "Nejlepší babička" a "Nejlepší dědeček".

NÁŠ TIP: Očekávání nového života je v poslední době čím dál častěji už i v našich končinách provázeno oslavou blížícího se narození dítěte, tzv. baby shower.

 Poradíme vám, jak ji zorganizovat. 

Nefalšovaná radost na závěr

Na závěr vám přinášíme dojemné video plné nefalšované radosti z nového života. Připravte si kapesník, slzám se zřejmě neubráníte. 🙂


Použité zdroje: 

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

  • 22. května 2022

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: