Tabletky na odvodnění


Autoři: Lenka Riganová | Aktualizováno: 06. 06. 2020

Tyto přípravky na odvodnění doporučujeme

Forfemina

S obsahem zinku

Přípravek s obsahem zinku, který má vícero pozitivních účinků na lidský organizmus. 

cena od 200 Kč

3 bylinky na odvodnění

Také pro těhotné ženy

Přírodní složení bez chemických aditiv, vhodné i pro těhotné a kojící ženy.

cena od 250 Kč

Bylinky na odvodnění Forte

K dlouhodobému užívání

Bylinný přípravek, který je možno v případě potřeby užívat i dlouhodobě. 

cena od 120 Kč

Recenze přípravků na odvodnění

Hodnocením výživových doplňků na odvodnění jsme u nás v redakci strávili 10 hodin. Z jednotlivých produktů určených na zavodněný organismus jsme po důkladném porovnání vybrali 5 nejpopulárnějších a nejvyhledávanějších z nich, jejichž recenze vám dnes přinášíme.

Jak jsme hodnotili

Zavodnění organismu je častým problémem, který aspoň jednou za život postihne každého z nás. I když je pravda, že mnozí o tom ani nemusí vědět, tedy samozřejmě do tehdy, dokud nám příznaky nezačnou znepříjemňovat život.

I vzhledem k roztříštěnosti tohoto zdravotního problému bylo naším cílem přinést do hodnocení ověřené a osvědčené produkty, které si s odvodněním organismu dokáží účinně poradit. I proto v našem testu najdete jen 5 nejlepších produktů, které jsme vybrali po důkladné analýze složení, slibovaných účinků, ale i ceny a především zkušeností uživatelů.

Přípravek, který v našem hodnocení obstál nejlépe a doporučujeme ho, od nás získal odznak Náš tip. 


Porovnání přípravků na odvodnění

Forfemina

#1

Forfemina Slim

#2

3 bylinky na odvodnění

#3

Bylinky na odvodnění Forte

#4

H2out

#5

Balení

30 cps

60 cps

60 cps

30 cps

40 tob.

Hodnocení

Plusy

+ obsahuje zinek

+ přispívá k celkovému fungování těla

zmírňuje otoky, nadýmání i nadměrné pocení

+ odstraňuje přebytečnou vodu z těla

+ kontrola tělesné hmotnosti

podpora metabolizmu tuků

+ přírodní složení

+ vhodný pro těhotné a kojící ženy

odvodňuje+ vhodný k dlouhodobému užívání

+ celkové posilnění organizmu

směs 4 bylinek


+ přírodní složení

+ podpora normální činnosti ledvin

odvodňujeMínusy

- individuální účinek

- individuální účinek

- potřeba užívání ve vyšším množství

- individuální účinek

- vyšší cena

Cena

200 Kč

240 Kč

250 Kč

120 Kč

680 Kč

(Zelenou barvou jsou vyznačeny nejvýhodnější parametry. Červenou barvou jsou vyznačeny nejméně výhodné parametry.)

Recenze přípravků na odvodnění

1. Forfemina - S obsahem zinku

• 30 cps

Forfemina

První místo v našem hodnocení patří oblíbenému přípravku na odvodnění Forfemina

Tento přípravek má v porovnání s jinými produkty tohoto typu odlišné složení. Kromě bylin totiž obsahuje i minerál zinek. V našem těle zinek napomáhá kostem a kloubům, zlepšuje imunitu, působí protizánětlivě a reguluje činnost metabolismu. Ve složení se dále nachází i brusinky, kopřiva a jablečný ocet.

Brusinky jsou známé svým příznivým vlivem na udržování zdraví močového ústrojí. Kopřiva dvoudomá zas dokáže účinně pročistit tělo, především krev. Podporuje činnost ledvin a pomáhá při vylučování toxinů z těla. Jablečný ocet má pozitivní vliv na látkovou výměnu i trávení.

Přípravek Forfemina díky výše zmíněným obsaženým látkám zamezuje udržování vody v těle, napomáhá činnosti ledvin a v jisté míře přispívá i k celkovému fungování organismu. Pomoct může i při detoxu. Zmírňuje otoky, nadýmání i nadměrné pocení. Účinky přípravku Forfemina jsou víc než uspokojivé u většiny uživatelů.

Přípravek se doporučuje dávkovat po 1 kapsli a pořádně zapít vodou. Vzhledem k tomu, že jde o výživový doplněk, je nutné nezapomínat na to, že jeho účinky musíme podporovat vyváženou stravou a příjmem tekutin ve správné míře.

Výhody

 • obsahuje zinek
 • přispívá k celkovému fungování těla
 • zmírňuje otoky, nadýmání i nadměrné pocení
 • jednoduché užívání

Nevýhody

 • účinek může být individuální

Orientační cena

200 Kč

Hodnocení

2. Forfemina Slim - Kontrola tělesné hmotnosti

• 60 cps

Forfemina Slim

Stejně oblíbeným a vyhledávaným doplňkem je i Forfemina Slim. Tento přípravek kromě odstraňování přebytečné vody z těla pomáhá i při redukci tělesné hmotnosti.

V porovnání s prvním hodnoceným přípravkem Forfemina můžeme mezi těmito dvěma produkty pozorovat změny i ve složení. I Forfemina Slim, stejně jako Forfemina, obsahuje extrakt z kopřivy a zinek, ale Forfemina Slim dále obsahuje také extrakt z horkého pomeranče, extrakt z černého pepře i chrom.

Právě extrakt z horkého pomeranče přispívá ke kontrole hmotnosti a zároveň podporuje i metabolismus tuků. Na kontrole hmotnosti se podílí i extrakt z černého pepře. Chrom udržuje optimální hladinu glukózy v krvi.

Změna je i v samotném dávkování. Zatímco u přípravku Forfemina se užívá jen jedna kapsle jedenkrát denně, Forfeminu Slim je potřeba užívat dvakrát denně v množství jedna kapsle. 

Přípravek má množství pozitivních recenzí od spokojených zákazníků, ale mezi zkušenostmi se občas vyskytne i negativní recenze z důvodu neúčinnosti přípravku. To však hrozí u jakéhokoliv výživového doplňku, protože každý organismus je jiný.

Výhody

 • odstraňuje přebytečnou vodu z těla
 • kontrola tělesné hmotnosti
 • podpora metabolizmu tuků

Nevýhody

 • individuální účinek

Orientační cena

240 Kč

Hodnocení

3. Kneipp 3 bylinky na odvodnění  - Vhodný pro těhotné ženy

• 60 cps

3 bylinky na odvodnění

jak už název napovídá, přípravek Kneipp je směsí tří účinných bylin. Jeho bylinné složení bez zbytečných chemických aditiv je velkým plusem. Díky tomu je vhodný i pro těhotné a kojící ženy.

Doplněk výživy je jemný k tělu, nezatěžuje játra ani žaludek. Na každý organismus má daná léčivá směs účinek jiné intenzity. V některých případech se účinek dostavuje okamžitě, v jiných je třeba zase dlouho čekat i na slabší výsledky.

Všeobecně jsou v přípravku obsaženy byliny známé svým močopudným účinkem v organismu. První z nich je kopřiva v množství 100 mg. Ve stejném množství je obsažen také močopudný jalovec. Prášek z natě petržele je obsažený v množství 14 mg. Směs doplňuje biotin a kyselina listová v množství 12,5 mikrogramů a 50 mikrogramů.

Tablety jsou bez chuti a je možné je zapít nebo rozkousat. Užívat se doporučuje 2-4 tablety denně po jídle. Směs pomáhá ke snížení příznaků zavodnění, jako jsou otoky noh, nárůst hmotnosti, nadměrné pocení a nafouknuté břicho. Užívání tablet nezapomeňte kombinovat s vhodnou stravou, pijte dostatek tekutin a nezanedbávejte každodenní pohyb.

Výhody

 • přírodní složení
 • vhodný pro těhotné a kojící ženy
 • odvodňuje

Nevýhody

 • potřeba užívání ve vyšším množství

Orientační cena

250 Kč

Hodnocení

4. Bylinky na odvodněné Forte - I k dlouhodobému užívání

• 30 cps

Bylinky na odvodnění Forte

Přípravek Bylinky na odvodnění od Liftea obsahuje směs až 4 účinných bylinek. Zastoupení kopřivy a petržele je v množství 10 mg. Ve stejném množství tu najdete i výtažky z břízy, která posiluje ledviny. Poslední složkou je 14 mg jalovce, který má kromě močopudných i antioxidační účinky. Účinné složení doplňuje biotin a kyselina listová.

Tablety je potřeba kombinovat spolu se zdravou životosprávou. Jen tak dosáhnete plného účinku. Léčivo pomáhá zmírňovat typické příznaky zadržování vody v těle, jako jsou otoky, nafouknuté břicho a jiné nepříjemné pocity.

Tablety jsou dostupné za velmi výhodnou cenu. Doporučená denní dávka je 1-2 tablety denně, přičemž se nedoporučuje překračovat maximální denní dávku. Přípravek je vhodný i k dlouhodobému užívání. Po delším, například čtyřtýdenním užívání se doporučuje dát si přestávku v podobě jednoho týdne bez léku.

Výhody

 • vhodný k dlouhodobému užívání
 • celkové posílení organizmu
 • směs 4 bylinek

Nevýhody

 • individuální účinek

Orientační cena

120 Kč

Hodnocení

5. H2Out - Detoxikuje

• 40 tob.

H2out

Přípravek H2Out představuje přírodní produkt vytvořený kombinací 5 přírodních složek a kofeinu. 

Ve složení se nachází zelená káva, kopřiva dvoudomá, bambus, kofein, jírovec i fenykl. Zelená káva obsahuje důležitou látku, a to kyselinu chlorogenovou, která podporuje spalování tuků a je výborným antioxidantem. Kopřiva dokáže pročišťovat organismus a detoxikovat ho. Bambusová vláknina zase na sebe váže vodu, ale i tuk a pomáhá je dostávat z těla pryč.

Častou složkou přípravků na odvodnění je i kofein, který je všeobecně známý tím, že odvodňuje. Jírovec udržuje normální průtok krve i zdraví cév. Fenykl působí močopudně.

Přípravek se užívá dvakrát během dne po jídle - nejlépe ráno a po obědě. Při večerním užívání by obsazený kofein mohl způsobovat problémy se spánkem.

Výhody

 • přírodní složení
 • podpora normální činnosti ledvin
 • odvodňuje

Nevýhody

 • vyšší cena

Orientační cena

680 Kč

Hodnocení

Jak si vybrat přípravek na odvodnění

pitný režim

Je všeobecně známo, že lidské tělo je ve velké míře tvořeno vodou, která je pro jeho správné fungování nezbytná. Napomáhá průběhu různých chemických reakcí v těle, zabezpečuje termoregulaci nebo prokrvování. Aby ale všechno fungovalo tak, jak má, je důležité, aby byl příjem a výdej tekutin v rovnováze. V opačném případě může snadno nastat zadržování vody v těle, které s sebou často přináší řadu nejen kosmetických, ale i zdravotních problémů.

Jak zjistím, že moje tělo zadržuje vodu?

To, že vaše tělo zadržuje vodu, se může projevovat otokem noh, ruk nebo tváře. Velmi častý je pocit nadýmání i nafouknuté břicho. Trápit vás může i nadměrné pocení, zhoršování celulitidy nebo nemožnost zhubnout i přes vaši snahu.

Tabletky na odvodnění. Čeho si všímat?

Když se začnete poohlížet po přípravcích na odvodnění organismu, zjistíte, že na našem trhu jich není až tak moc. Ty, ze kterých můžete vybírat, většinou patří do skupiny tzv. diuretik.

Diuretika, jednoduše řečeno, představují látky, které působí přímo na ledviny a zvyšují vylučování vody z těla. Všeobecně rozlišujeme dva typy diuretik, a to diuretika syntetická a diuretika přírodní.

Syntetická diuretika

Syntetická diuretika se řadí k opravdu účinným přípravkům, které mají velmi rychlý nástup účinků, ale na druhé straně mohou mít i nežádoucí účinky. Bývají dostupná na lékařský předpis.

Přírodní diuretika

Přírodní diuretika se nachází ve více bylinách, jako například kopřiva a lopuch. Jejich výhodou je, že nemají žádné vedlejší účinky. Vybrat si můžeme z více forem - tablet, kapslí, či kapek. Potřeba je ale myslet u nich na možné alergické reakce.

Několik užitečných tipů na odvodnění organizmu

Zadržování vody v organismu může být způsobeno různými faktory. Nejčastěji vzniká v důsledku dehydratace, nezdravé výživy, nedostatku vitamínů, těhotenství nebo následkem užívání některých léčiv. Jeho příznaky nejsou příjemné. Při zadržování vody otékají končetiny, tělo se nadměrně potí a v hodně případech dochází k nárůstu hmotnosti.

Problémům se zadržováním vody v těle můžete účinně předejít nebo je léčit i doma. V našem hektickém životě často preferujeme rychlý a nezdravý životní styl. A právě to může vést ke zdravotním problémům. Přinášíme vám pár účinných tipů a rad, jak si pomoci v této nepříjemné situaci.

Pozor na sůl!

Ledviny jsou snad nejoblíbenějším orgánem při vylučování vody z organismu. Málokdo z nás si však na ně vzpomene. Jelikož mají tak významnou úlohu, je třeba se o ně dostatečně starat. Prvním krokem v prevenci nebo léčení nadměrného zadržování vody by tedy pochopitelně měla být péče o tento orgán. Ledviny bychom neměli příliš zatěžovat. Menšího zatížení dosáhnete velmi snadno. Stačí omezit příjem, u nás tak oblíbeného, nezdravého jídla.

Sůl je pro ledviny snad největším strašákem. Dbejte na to, aby se vám nad talířem s polévkou moc netřásla ruka. Kromě slaných potravin ledvinám nepomáháme ani mastným jídlem. Těžká smažená jídla zatěžují kromě žaludku také naše ledviny, a tím narušují jejich správnou funkci. Začněte si šetřit ledviny a vyhnete se tak nepříjemnostem. Jako bonus za zdravější stravování se můžete těšit i na lehčí žaludek a hezčí pleť.

Kořenová zelenina

Jistě jste si všimli, že farmaceuti v tabletách proti zadržování vody rádi využívají petržel. Tato kořenová zelenina totiž účinně odvodňuje organismus. To stejné platí i o dalších druzích kořenové zeleniny, od mrkve až po kedluben.

Kombík radí

Kombík radí

Při problémech se zavodněným organismem můžete sáhnout i po ředkvi, křenu nebo listech salátu. Stačí jen ke každému jídlu přidat malou kapku salátu z čerstvé zeleniny.


Kromě toho, denní příjem vitamínů obsažených v čerstvé zelenině napomáhá imunitě a celkové vitalitě organismu. Radíme tedy nevynechávat zeleninu ze svého jídelníčku.

Bylinky

Bylinky obsažené v tabletách a výživových doplňcích můžete přijímat i přímo. Vydejte se na jaře na příjemnou lesní procházku a natrhejte si kytičku kopřiv nebo listů lopuchu. Ty si můžete doma usušit a v zimním období využívat jako domácí čajovou směs.

Modernější a rychlejší způsob konzumace kopřivy je její přidávání do salátů. Zní to zvláštně, ale kopřiva po dobré úpravě nechutná vůbec špatně. Pokud trpíte nedostatkem času, případně nemáte náladu hrát si na lidové léčitele, zaběhněte alespoň do nejbližších potravin a kupte si připravené čajové směsi.

Pijte dostatek tekutin

Pít dostatek tekutin při nadbytku vody v organismu? Na první pohled to zní nelogicky, ale pravda je někde jinde. Naše tělo funguje velmi rozumně. Při nedostatečném příjmu tekutin si vytváří jakousi "zásobu na horší časy". Právě to může způsobovat hromadění vody.

Správně bychom měli za den vypít minimálně dva litry vody. To je pro mnohé z nás absolutně nemožné, tak se snažme aspoň přiblížit tomuto číslu. Správný pitný režim také vyrovnává vrásky. I v rušném dni tedy nezapomínejme na pravidelný příjem tekutin.

Minerály

Snížená hladina hořčíku v těle prokazatelně brzdí činnost více orgánů. Mezi nimi jsou i pro nás důležité ledviny. Pro podporu jejich činnosti zařaďte do jídelníčku potraviny jako špenát nebo zrna.

Jestli vám takové věci nechutnají, nahraďte je oříšky, případně sáhněte po výživových doplňcích. Také nedostatek draslíku může způsobovat zadržování vody. Pokud máte takovéto problémy, přibalte si ke svačině banán nebo si opečte obyčejné brambory, samozřejmě zdravě.

Zvažte léky

Problémy se zadržováním vody mají v hodně případech na svědomí léky, které pravidelně užíváme. Například hormonální antikoncepce nebo silné tablety. Pokud máte podezření, že se ve vašem těle děje něco takového, raději se poraďte o možných řešeních s odborníkem.

Řasy

Řasy se na talířích většiny z nás objevují jen zřídka. Jejich zdraví prospěšné účinky jsou známy hlavně daleko za hranicemi. V dnešní době ale můžeme dostat mnohé druhy mořských řas i na našich pultech. Můžete tedy sáhnout i po tomto exotickém řešení zadržování vody.

Řasy zpestřují například asijskou kuchyni. Pokud jste vášnivý milovník sushi, bez obav si tuto pochoutku dopřejte i častěji.

Zadržování vody v organismu je velmi nepříjemným a dost častým problémem. Léčit ho můžeme mnoha způsoby. I když tímto problémem zatím netrpíte, vřele doporučujeme aplikovat aspoň některé z tipů jako prevenci. Zdravá životospráva vás konec konců chrání před mnohými neduhy a věřte, že přispívá i k vaší kráse.

Tip experta

"Aby se našim ledvinám pracovalo dobře, měly by vyprodukovat 1500 ml moči za 24 hod. K tomuto množství je nutné připočítat 500 ml vody, která se vypaří přes kůži potem a potom dalších 500 ml vlhkosti, kterou vydechneme. Pokud by někdo nevěřil, ať si na chvilku vezme gumové rukavice nebo dýchne na sklo."


prof. MUDr. Hana Matějovská Kubešová, CSc.

Nejčastěji kladené otázky při výběru tabletek na odvodnění

1. Kdy organizmus zadržuje vodu?

Naše tělo se skládá hlavně z vody. Voda se nachází v krvi, svalech, kostech i orgánech. občas ale začne tělo zadržovat víc vody, než je potřebné, a to způsobuje otoky. Toto zadržování může být způsobeno nesprávnou dietou - přijímáním příliš velkého množství sodíku (obsahují ho chipsy, krekry, fast food i některé limonády). Stejně tak k zadržování vody může přispívat i životní styl - příliš dlouhé stání nebo sezení v práci. Ženy tyto symptomy zažívají v období kolem menstruace, takže "na vině" jsou např. i hormony. Vodu může tělo zadržovat i při užívání léků.


2. Jaké léky způsobují zadržování vody v organismu?

Zadržování vody v těle mohou způsobit i léky na vysoký tlak, některé léky na bolest, antidepresiva nebo chemoterapie.


3. Jak se dá se zadržováním vody v těle bojovat?

V případě, že nemáte problémy se srdcem a ledvinami, je možné používat tzv. diuretika nebo léky, které pomáhají s vylučováním moči. V opačném případě je potřeba zvážit jakékoliv doplňky stravy nebo léky, které by mohly způsobovat opačný problém - dehydrataci organismu.


4. Kdy užívat léky na odvodnění?

Léky na odvodnění byste měli užívat ráno, jelikož podporují vylučování tekutin z organismu. užívání ve večerních hodinách by vás v noci dostalo několikrát z postele na wc.


5. Je možné léky na odvodnění užívat i dlouhodobě?

Ve většině případů ano. Samozřejmě, důležité je řídit se informacemi uvedenými na příbalovém letáku konkrétního přípravku.


Pokud uvažujete o koupi tabletek na odvodnění, doporučujeme přečíst také: 

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 4.3 / 5. Počet hlasů: 3