Online nákup brýlí? V e-shopu eyerim je to zážitek (recenze)

eyerim brýle kolekce OiO a Kohe recenzia

Ve světě, kde více než 75 % dospělých potřebuje nějakou formu korekce zraku a kde zároveň slunce vyzařuje škodlivé UV záření, které může vést k poškození zraku, se výběr brýlí stává nejen otázkou stylu, ale také nezbytností.

„Eyerim vznikl z přesvědčení, že je načase, aby se i z brýlí stala oblast, kde zákazníci dostávají co nejlepší výrobky s kvalitními službami za spravedlivou cenu,“ píše internetový obchod na svých stránkách.

Kromě světově známých značek se může slovenský e-shop pochlubit i vlastní produktovou řadou slunečních i dioptrických brýlí OiO a Kohe by eyerim. Dva modely z řady jsme měli možnost otestovat. Čím eyerim na celosvětovém trhu zaplaveném více než 2 miliardami brýlí vyniká?

eyerim balení
eyerim balení
eyerim balení

Vyšperkovaný zážitek z online nakupování brýlí

Ať už patříte mezi 64 % lidí, kteří preferují klasický rám, nebo těch 36 %, kteří se pouští i do módního území, OiO i Kohe nabízejí pestrý výběr i pro ty, kdo jsou přesvědčeni, že jim brýle nesluší (jsem jedna z nich).

Devizou internetové optiky je možnost vyzkoušet si brýle přes webkameru Magic Mirror. Pohodlně doma můžete nerušeně zkoušet i hodiny a výsledek bude stejný, jako kdybyste si brýle nasazovali a sundavali v obchodě.

Objednané brýle si můžete nechat poslat na adresu. Dioptrické i sluneční brýle dorazily zabalené v pestrobarevné krabičce, jejíž barvy korespondují s energií spojenou se značkou eyerim. K oběma brýlím bylo přibaleno ochranné pouzdro a hadřík.

eyerim balenie

Dioptrické brýle Alex – kolekce Kohe by eyerim

Univerzální velikost: A = 48 mm, B = 23 mm, C = 145 mm

ako vybrať veľkosť okuliarov
dioptrické brýle Alex Kohe by eyerim

Zepředu je průsvitný rám nenápadný, stranice však mají výraznou růžovou barvu.

dioptrické brýle Alex Kohe by eyerim

Kolekce Kohe by eyerim spojuje moderní design s nadčasovou elegancí, stylem a funkčností. Každý model ztělesňuje esenci současné módy a zároveň vzdává hold klasické estetice. Brýle jsou vyrobeny z materiálů, které používají také značky Ray-ban či Polaroid, a nadčasové tvary lichotí každému tvaru obličeje. Obsahují certifikovaná skla od společnosti Essilor Luxottica, která si můžete podle potřeby nechat vylepšit. Kolekce zároveň reprezentuje dlouhodobou vizi eyerim, která dokazuje, že kvalitní brýle mohou být cenově dostupné pro každého.

Kulatý obrouček Alex je pro mě vystoupením z komfortní zóny takzvaných cat eye rámů, kterým jsem léta věrná. Výrazný a jemně nadrozměrný tvar mě zaujal také barevným provedením, které kombinuje průhlednost s výraznou růžovou na stranicích. Obrouček je vyroben z acetátu (lehký a flexibilní typ plastu) a stranice mají kovovou výplň. Při nošení jsou pevné a dobře sedí, odolnost ještě časem otestuji.

dioptrické brýle Alex Kohe by eyerim
dioptrické brýle Alex Kohe by eyerim

Jak probíhá nákup dioptrických brýlí online?

Zřejmě jako většina těch, kdo potřebují nosit dioptrické brýle, jsem své první koupila v kamenné prodejně. Eyerim si to uvědomuje, a proto zkušenost s online nákupem vyšperkoval do posledního detailu.

Celý proces lze shrnout do několika kroků:

1. Před objednávkou potřebujete mít předpis na dioptrické brýle od očního lékaře nebo od optometristy. Pokud již máte předpis, připravte si jej. Měl by obsahovat podrobnosti o síle vaší čočky, vzdálenosti zornic a jakýchkoli dalších specifických požadavcích. Případně se můžete objednat na měření zraku (dělá ho i eyerim ve své prodejně v Bratislavě na Blumentálské 25).

2. Výběr rámu zabere nejvíce času. Využila jsem funkci Magic Mirror a vybrala rám Alex v barvě Beige Pink (na výběr jsou ještě další dvě barvy).

eyerim recenze

3. Dalším krokem je výběr skel. Brýle lze totiž nosit jako stylovky i bez dioptrií. Zvolíte si brýle na dálku, na blízko nebo multifokální.

eyerim recenze

Krok 3.

eyerim recenze

Krok 3.

4. Přichází čas na informace z předpisu. Nejjednodušší je nahrát fotografii a o zbytek se už postarají v eyerim. Po vytvoření účtu se předpis ukládá a můžete jej využít i později u dalších brýlí.

eyerim recenze

Krok 4. 

eyerim recenze

Krok 4.

5. V dalším kroku si zvolíte případné zabarvení skel, nebo zda je chcete ponechat čiré. Kromě ochrany před modrým světlem si můžete dokoupit sluneční nebo samozabarvovací (fotochromatická) skla.

6. Následuje výběr tloušťky skel. Kromě standardních je možné zvolit si odlehčená nebo extra odlehčená skla, která jsou vhodná zejména při vyšších dioptriích.

eyerim recenze

Krok 5.

eyerim recenze

Krok 6.

7. Předposlední krok je možnost připlatit si za prémiovou kvalitu čočky.

8. Před finálním potvrzením objednávky si můžete dokoupit případné doplňky pro péči o brýle.

eyerim recenze

Krok 7.

eyerim recenze

Krok 8.

Ačkoliv to byla první zkušenost s online nákupem dioptrických brýlí, celý proces zadávání specifických informací o brýlích mi zabral do 10 minut. Každý jednotlivý krok je detailně popsán, při nabídce více možností nechybí vysvětlení a porovnání.

Výroba a doručení brýlí trvá od 8 do 15 dnů. Moje byly odeslány 9 dní od zadání a zaplacení objednávky.

dioptrické brýle Alex Kohe by eyerim
dioptrické brýle Alex Kohe by eyerim

Výhody

 • jednoduchost a přehlednost každého kroku objednávky
 • rychlá výroba a doručení
 • dobrý poměr ceny a kvality obrouček
 • na výběr více než 20 rámů, které lze vyzkoušet přes Magic Mirror nebo osobně v prodejně
 • v balení je i textilní ochranné pouzdro a hadřík

Nevýhody

 • nenašli jsme

Orientační cena

1 200 Kč

Hodnocení

Sluneční brýle Minkar – kolekce OiO by eyerim

Univerzální velikost A = 52 mm, B = 21 mm, C = 141 mm, D = 50 mm

ako vybrať veľkosť slnečných okuliarov
sluneční brýle Minkar OiO by eyerim

Sluneční brýle Minkar jsou lehké, ale sedí přesně az tváře nepadají.

Kolekce OiO by eyerim je zářivá, stylová a vyniká odvážnými designy a nápadnými barevnými paletami. I tímto způsobem se snaží posouvat hranice tradičních brýlí. Pod značkou OiO najdeme více než 70 klasických a slunečních brýlí, které nejsou jen pomůckami pro lepší vidění, ale také silnými módními prvky. Každý z rámů vypráví příběh lidské individuality a sebevyjádření.

Zajímavý je také ekologický rozměr kolekce. Rámy jsou ze 45 % vyrobeny z materiálů na přírodní bázi. Při výrobě modelů byl použit bioacetát, který nahrazuje změkčovadla na bázi ftalátů organickými přísadami, čímž přispívá k čistší atmosféře, vodě a půdě.

Zatímco dioptrické brýle byly pro mě poněkud netradiční volbou, v případě slunečních brýlí jsem zůstala věrná oversized tvaru a nadčasové černé (na výběr i v hnědém provedení).

Elegantní model Minkar dostal jméno po hvězdě, která podporuje sílu kreativity. A právě to je poselství, které ve mně zarezonovalo a věděla jsem, že sáhnu po tomto modelu. Sluneční brýle jsou díky použitému plastu lehké, až mám někdy problém najít je v kabelce. Zato však dobře a pevně sedí. Skla mají ochranu před slunečním zářením UV 400, ale můžete si je nakonfigurovat podle své potřeby.

sluneční brýle Minkar OiO by eyerim
sluneční brýle Minkar OiO by eyerim
sluneční brýle Minkar OiO by eyerim

Výhody

 • nadčasové tvary obrouček v zajímavých barvách
 • ochrana UV 400
 • možnost doobjednat skla nebo dioptrie
 • dobrý poměr ceny a kvality obrouček
 • více než 70 rámů na výběr, které lze vyzkoušet přes Magic Mirror nebo osobně v prodejně
 • v balení je i textilní ochranné pouzdro a hadřík

Nevýhody

 • nenašli jsme

Orientační cena

700 Kč

Hodnocení


eyerim okuliare kolekcia OiO a Kohe

Kolekce Kohe a OiO dokazují, že brýle mohou vypadat stylově a zároveň být cenově dostupné.

 Naše hodnocení

Online nakupování brýlí v eyerim nejlépe vystihuje pohodlí a rozmanitost s výborným poměrem ceny a kvality.

Obě značky OiO i Kohe nabízí širokou škálu stylů, od odvážnějších přes elegantní po klasické. Možnost vyzkoušet si je přes webkameru Magic Mirror usnadňuje hledání ideálního tvaru či barvy obrouček.

Sluneční brýle Minkar i dioptrické brýle Alex jsou lehké, hezky sedí, netlačí a zároveň z nich nemám pocit, že by nebyly dostatečně odolné.

Přestože nákup dioptrických brýlí se může zdát komplikovaný, eyerim má v každém kroku přehledně popsány všechny možnosti a parametry, abyste pochopili, co si objednáváte. Nakonec, můžete se obrátit i na zákaznickou podporu, kde vám ochotně vysvětlí, cokoliv budete potřebovat.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 17. ledna 2024

O autorovi

Michaela Struhárová
 

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: