Recenze: Allnature Kokosový olej BIO Premium

Allnature Bio kokosový olej recenze a zkušenosti
 • univerzální použití
 • 1000 ml
 • BIO produkt
 • cena od 300 Kč

Kokosový olej vzbuzuje v posledních letech doslova rozruch, ale názory na něj se stále více liší. Zatímco pro mnoho lidí je zázrakem na všechno, pro jiné jen obyčejnou potravinou, které se připisují přehnaně pozitivní účinky. A jaká je pravda?

Budu mluvit z vlastní zkušenosti, protože kokosový olej je neodmyslitelnou součástí mé domácnosti už delší dobu. Avšak pozor. Není kokosový olej jako kokosový olej. Ne každý druh, který najdete na trhu, se kvalitou může řadit ke špičce.

Dnes vám proto prozradím víc o BIO kokosovém oleji Premium, na který u nás doma nedáme dopustit, a to hned z několika důvodů.

Allnature BIO kokosový olej recenze a zkušenosti

Na trhu najdete velké množství kokosových olejů, přičemž se od sebe liší nejen balením, ale především způsobem jejich výroby. A který je tedy nejlepší?

Mezi nejkvalitnější kokosové oleje patří ty, které mají přívlastek "panenský" a BIO. Typická je pro ně vyšší cena, ale hlavně méně automatizovaný způsob výroby než u tzv. RBD rafinovaných olejů. RBD rafinované oleje jsou bělené oleje, zbavené aroma a nepřepalují se při vysokých teplotách. Tento způsob výroby je dělá nepříznivými trans tuky. 

Další důvod, proč se rozhodnout právě pro panenský kokosový olej, je fakt, že se získává z čerstvé dužiny kokosů, ne ze sušené. Pokud tedy kokosový olej, tak určitě BIO 100% panenský. 

A na co všechno je kokosový olej vhodný?

 • Kokosový olej vyživuje suchou pokožku. 
 • Je vhodný pro péči o pleť po holení.
 • Hojí rány a dokáže pomoci i s aknózní pletí. 
 • Uklidňuje podrážděnou pokožku. 
 • Kokosový olej pomáhá také, pokud se vám lámou vlasy a nehty.
 • Čistí ústní dutinu a bělí zuby. 
 • Kokosový olej je velmi dobrý pomocník na vaření a pečení také do kuchyně. 

A jak se Allnature Kokosový olej BIO Premium osvědčil mně a na co všechno ho používám? 

Allnature Bio kokosová olej recenze a zkušenosti

Tento kokosový olej je lisovaný za studena, což je znakem jeho vysoké kvality. 

Složení

Allnature Kokosový olej BIO Premium je 100% panenský olej z kontrolovaného ekologického polnohospodářství. Je lisovaný za studena z dužiny zralých kokosů, přičemž celý proces výroby trvá jen pár hodin, aby si olej ponechal svou vysokou kvalitu. Právě díky tomuto způsobu výroby si také ponechává všechny důležité vitamíny a antioxidanty a nenajdete v něm přidaná žádná barviva ani konzervační látky. Je nebělený, nerafinovaný a bez umělé parfemace. 

Země původu tohoto produktu je Srí Lanka, kde je olej vyráběn z kokosů pěstovaných v souladu s těmi nejpřísnějšími bio normami. Palmy, na kterých rostou kokosy, nejsou chemicky ošetřovány ani chemicky hnojeny. 

Nejpodstatnější složkou tohoto kokosového oleje jsou bezesporu nasycené mastné kyseliny se středně dlouhým uhlíkovým řetězcem. Tento druh nasycených kyselin podporuje metabolismus a jeho správné fungování, usnadňuje trávení a nezvyšuje špatný cholesterol. Nasycených mastných kyselin obsažených v kokosovém oleji se proto rozhodně není proč obávat. 

Mezi nejpodstatnější z nich patří především kyselina laurová, která má pozitivní vliv na imunitní systém, i když nepřímo. Kyselina se totiž v těle přeměňuje na látku s názvem laurin, která se podílí na likvidaci bakterií a virů. Tato kyselina má také antimikrobiální protiplísňové účinky a chrání tělo před různými infekcemi.

Kromě nasycených mastných kyselin se v kokosovém oleji nachází i důležité minerály a vitamíny. Kokos obsahuje například fosfor, draslík, hořčík, železo, zinek a sodík, které mají pozitivní vliv na lidský organizmus. Navíc všechny tyto minerály jsou pro tělo snadno vstřebatelné.

Co se týká vitamínů, největší podíl má vitamín C a vitamíny skupiny B - B1, B2 a B3 - a v menším množství vitamín A a E. Pokud bychom měli tyto vitamíny přetavit do konkrétních účinků, pro vás jako uživatele to znamená posílení imunity, krásnější pleť, dobrý zrak, zdravější cévy a menší únavu.

Kokos má ode mě palec nahoru i za obsah vlákniny, která zlepšuje trávení a pomáhá tak při celkovém detoxu organizmu.

Allnature kokosový olej BIO složení

Kokosový olej neobsahuje žádné sacharidy, cukry, bílkoviny ani sůl. 

 Účinek BIO kokosového oleje

Účinky kvalitního kokosového oleje, jakým Allnature Kokosový olej BIO Premium bezpochyby je, jsou opravdu bohaté. Já osobně jsem se k němu dostala poprvé na doporučení mé známé, která ho měla vyzkoušený už na kdeco. 

Jako u typické ženy, která neustále řeší, jak vypadá, miluje kosmetiku a ráda zkouší nové kosmetické vychytávky, si u mě kokosový olej našel zastoupení hlavně v koupelně, ale nejen tam.


Kokosový olej na pokožku

Kokosový olej jsem si prvotně pořídila kvůli suché pokožce, která mě trápí už roky, a zhoršuje se vždy s příchodem zimních měsíců. Musím říct, že účinky kokosového oleje na pokožku jsou jednoduše geniální a to je prostě fakt. Ihned po nanesení oleje se pokožka mění na jemnou a lesklou. Kokosový olej však neúčinkuje jen tak zvenku a jednorázově po použití, ale jeho pravidelnou aplikací je pleť vyživována zevnitř, což se odrazí na jejím celkovém vzhledu i z dlouhodobého hlediska.

 

Odličování kokosovým olejem

Kokosový olej jsem zkoušela i na odličování pleti. V této oblasti je jeho největší výhodou to, že je vhodný na jakýkoliv typ pleti a celkově je dobře snášen. Z vlastních zkušeností můžu říct, že kokosový olej si dokáže opravdu velmi dobře poradit s makeupem, dokonce i s dlouhotrvajícím. Při odličování ho můžete použít i na oči, bez obav z jejich podráždění. Za sebe však musím říct, že i přesto, že jsem byla spokojená s tím, jak kokosový olej dokázal odstranit makeup, tvář zanechával na můj vkus až příliš mastnou, což mi nevyhovovalo. Proto jsem při odličování nakonec dala přednost jiným produktům. 


Bělení zubů s kokosovým olejem

Co si ale nemůžu vynachválit, je bělení zubů za pomoci kokosového oleje, protože kvůli sklovině si jiný způsob nemůžu dovolit. Tady jsem se už setkala s vícero názory, že kokosový olej nemá na bělení zubů žádný vliv. Pro mě jsou ale mnohem podstatnější viditelné výsledky dosažené na vlastních zubech. 


Kokosový olej na vlasy

Mám husté, dlouhé vlasy, které se navíc i přirozeně vlní a asi nejvíc ze všeho je charakterizuje přívlastek "suché". Samozřejmostí jsou i lámavé konečky, na které velmi dobře zabírá právě kokosový olej. Zkoušela jsem ho i na celé vlasy, avšak při pravidelném používání jsem měla pocit, že se mi začaly vlasy více mastit. Já osobně tedy doporučuji používání kokosového oleje na konečky vlasů.


Kokosový olej na vaření

Kokosový olej je velmi oblíbený i v kuchyni. Má velmi dobrou teplotní stálost, což znamená, že je ideální do teplé i studené kuchyně. Používám ho na přípravu sladkých, ale i slaných jídel. Neprská a nepřipaluje se. 

Právě kuchyň je místo, kde byste měli dbát na kvalitu používaného kokosového oleje. Sáhnout byste měli vždy určitě po nerafinovaném kokosovém oleji. Počítat však musíte s jeho vůní a chutí, která mně osobně nijak nepřekáží, ba právě naopak, zvýrazní a ozvláštní celkovou chuť jídel. Pokud si ale nebudete moct zvyknout na jeho chuť nebo aroma, alternativou pro vás může být rafinovaný RBD kokosový olej. Nezapomeňte ale na jeho průmyslovější způsob výroby. 

Kokosový olej Allnature BIO Premium velmi krásně voní a má příjemnou, jemnou kokosovou chuť. Ze všech kokosových olejů, které jsem kdy vyzkoušela, je pro mě nejlepší volbou. 

Bio Allnature kokosový olej recenze zkušenosti

Kokosový olej je balený ve skle, což také pozitivně ovlivňuje jeho kvalitu. 

 Způsob použití a skladování

Kokosový olej je kromě množství blahodárných účinků a všestranného využití skvělý také v tom, že ho můžete používat podle potřeby, v jakémkoliv množství. Uvést nějaké přesné množství by bylo těžké a v konečném důsledku i zbytečné, protože během používání sami nejlépe přijdete na to, v jakém množství ho pro konkrétní účel máte použít. 

Zastavila bych se u otázky skladování, protože na té závisí i konzistence kokosového oleje. Nejlepší je olej skladovat při klasické pokojové teplotě kolem 20 až 23 °C. Tehdy má olej konzistenci podobnou měkkému máslu a je podle mě k jeho používání nejvhodnější. Olej je možné skladovat i v ledničce, ale v ní zbytečně ztuhne, čehož výsledkem bude horší manipulace. 

Setkat se můžete také s řídkou, vodovou konzistencí, a to tehdy, kdy olej vystavíte vyšší teplotě, například během samotného vaření.

Bio kokosový olej Allnature použití

Allnature Kokosový olej BIO Premium má bílou barvu, výbornou chuť a krásnou vůni. 

 Cena a balení

Často diskutovaným tématem u kokosového oleje je i jeho cena. Tady se mi osvědčilo jednoduché pravidlo. Dražší kokosový olej většinou znamená i vyšší kvalitu.

Kokosový olej Allnature BIO Premium se prodává ve vícero baleních a ve více e-shopech. Já ho objednávám z internetové lékárny Pilulka, protože takto jsem si jistá, že dostanu opravdu kvalitní originální produkt. Navíc s doručením zdarma přímo ke mně domů.

Nejlepší variantou je největší balení 1000 ml, které vás vyjde přibližně na 300 Kč. Pro někoho sice může jít o vyšší sumu, ale je dobré uvědomit si, kolik můžete koupí takovéhoto univerzálního produktu ušetřit. Nebudete už muset kupovat například tělové mléko, krém na ruce, balzám po holení ani balzám na rty, ale ani různé oleje, margaríny nebo másla. 

Allnature bio kokosový olej konzistence

Olej má konzistenci podobnou měkkému máslu, ale na těle se pod vlivem teploty rychle rozpouští. 

Výhody a nevýhody kokosového BIO oleje

Výhody

 • všestranné využití
 • skvělý pro kosmetické účely
 • vhodný na vaření i pečení
 • příjemná vůně
 • jemná chuť
 • mnoho pozitivních účinků na zdraví
 • přírodní BIO produkt
 • výborná kvalita

Nevýhody

 • vyšší cena
Allnature kokosový olej Bio recenze zkušenosti

 Můj celkový dojem a hodnocení

Allnature Kokosový olej BIO Premium je pro mě zkrátka zázrakem na všechno. Miluji jeho vůni, chuť, ale hlavně jeho účinky a široké možnosti využití.

Dokáže pomoct a zlepšit stav pokožky, zvláčňuje a zjemňuje. Výborně si poradí se suchými vlasy a lámavými konečky a stejně dobře působí i na lámající se nehty a jejich okolí. S kokosovým olejem můžete získat i krásnější a bělejší úsměv. Za mě, jednoduše řečeno, v oblasti krásy ho můžete použít všude, kde vás jen napadne.

Když se přesuneme do kuchyně, tady kokosový olej výborně poslouží na vaření, pečení a jako přísada do různých netradičních jídel, ale i těch s nádechem exotiky. Vzhledem k různým teoriím, které používání kokosového oleje v kuchyni sice nijak nezakazují, ale na druhé straně doporučují řídit se pravidlem "Všeho s mírou"nezapomínejte kokosový olej občas vyměnit i za jinou alternativu, například máslo. 

Pokud jste doteď nepoužívali žádný kokosový olej, nebo momentálně hledáte jinou alternativu, určitě dejte šanci kokosovému oleji Allnature BIO Premium, který je kvalitou to nejlepší, co na trhu můžete najít. 

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 3. listopadu 2021

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 2 comments
Tomas

Odporucam , je to kvalitny kokosovy olej

Reply
  Aďa

  Ja tiež používam iba tento, je úplne super. Aj na varenie, aj na pečenie, aj na starostlivosť o celé telo. 🙂

  Reply

Leave a Reply: