Posilovací stroje na břicho


Autoři: Lenka Riganová, Alenka Jacková | Aktualizováno: 18. 06. 2019

Tyto modely doporučujeme

Posilovací stroj AB Lifter Easy

S LED monitorem

Přístroj je vybavený praktickým monitorem s informacemi o výkonu.

cena od 1300 Kč

Lezecký trenažér Mesenero

Lezecký trenažér

Napodobování pohybu, jako při skutečném lezení na skály.
 

cena od 4400 Kč

Posilovací stroj AB Perfect Dual

Ideál pro začátečníky

Tento model je vhodný především pro ty, kteří s posilováním břicha začínají.

cena od 900 Kč

Recenze posilovacích strojů na břicho

Hodnocení posilovacích strojů na břicho, v takové podobě, jakou vám dnes přinášíme, se rodilo 22 hodin. Předcházelo mu zdlouhavé porovnávání, hodnocení, ale i analyzování jednotlivých modelů, které současný trh nabízí.

Toto porovnávání vyústilo až k výběru 5 nejlepších posilovacích strojů na břicho. A právě na ně vám teď přinášíme recenze.

KOMBO expert radí

Kombo expert Alena B. Jacková

Alenka Jacková není jen certifikovanou osobní fitness trenérkou II. stupně, ale bohaté zkušenosti má i v oblasti zdravého stravování, o čemž svědčí i její vydaná kniha Fit apetít.

Kvalitní posilovací stroj podle ní dobře zabírá na doladění formy břicha, je však důležité vybrat ten pravý.

Jak jsme hodnotili

Při hodnocení posilovacích strojů na břicho jsme se zaměřili na více faktorů. Naši pozornost jsme soustředili především na účel přístroje, nabízené funkce, vybavení, nosnost, ale nezapomněli jsme ani na celkové provedení, kvalitu konstrukce či použité materiály. Zohlednili jsme i cenu, protože ta je pro mnohé taktéž důležitým parametrem.

Jednotlivé modely od nás v hodnocení získaly odznaky Náš tip, Top model a Cena/výkon, které vám pomohou lépe se rozhodnout.


Porovnání hodnocených modelů

Posilovací stroj AB Lifter Easy

#1

Lezecký trenažér Mesenero

#2

Lavice na břicho Body Solid Powerline

#3

Posilovací stroj AB Perfect Dual

#4

Posilovací stroj AB Perfect Twist

#5

Hmotnost

8,5 kg

19,5 kg

14 kg

5,9 kg

5,9 kg

Maximální nosnost

100 kg

150 kg

180 kg

120 kg

100 kg

Hodnocení

Plusy

+ ocelová konstrukce

+ skladnost

+ protiskluzová madla

+ variabilita úchopů

+ 4 pěnová madla

+ protiskluzové nášlapy

+ ocelová konstrukce

+ jednoduchá montáž

+ volnost při pohybu


+ lehký

+ skladný

+ protiskluzová madla

+ nízka hmotnost

+ masážní funkce

+ otáčavá spodní podložka

Mínusy

- potřeba občasné údržby

- vyšší hmotnost

vyšší cena

- vyšší cena

- primárně určený pro začátečníky

- plastové součástky

Cena

1300 Kč

4400 Kč

3500 Kč

900 Kč

800 kč

(Zelenou barvou jsou vyznačené nejvýhodnější parametry. Červenou barvou jsou vyznačené nejméně výhodné parametry.)


Akční nabídky posilovacích strojů v ověřeném eshopu

Recenze posilovacích strojů na břicho

1. AB Lifter Easy - S praktickým LED monitorem

4 stupně obtížnosti • nosnost 100 kg • hmotnost 8,5 kg • LED computer

Posilovač břišních svalů AB Lifter Easy je moderní a efektivní pomůckou při odbourávání tuků z břicha.

I navzdory názvu s ním však procvičíte víc než jen břicho. Skvěle poslouží při posilování ramen, stehen, ale i zadku. Simuluje účinnou kombinaci cviků deska (známý z jógy) a oblíbené sklapovačky. Cvičení na tomto stroji funguje na principu dynamického pohybu po nakloněné rovině, kdy je cvičící nucený překonávat odpor vlastního těla. Takovéto cvičení působí efektivně na celé tělo.

Posilovač si nás získal hned několika funkcemi. Má praktický monitor, na kterém se zobrazuje čas a zároveň s ním máte přehled  o dosažených výsledcích. Zobrazuje nejen čas, ale i počet přítahů, a také to, kolik kalorií jste spálili.

Konstrukce posilovač je vyrobená z odolného ocelového materiálu, který zajišťuje výbornou stabilitu a nosnost 100 kg. Při dlouhodobějším používání však stroj vyžaduje občasnou údržbu v podobě dotáhnutí šroubů držících rukojeť.

Celkově máte při cvičení na výběr ze čtyř úrovní obtížnosti. Aby se vám cvičilo co nejpohodlněji, nechybí protiskluzová pěnová madla, díky kterým je cvičení méně bolestivé.

Přístroj má poměrně malé rozměry, ale v případě, že máte doma nedostatek místa, určitě oceníte jeho sklápěcí mechanizmus

Vzhledem ke své přijatelné ceně a univerzálnímu využití si od nás tento přístroj vysloužil v hodnocení titul Náš tip.

Výhody

  • ocelová konstrukce
  • skladný
  • 4 úrovně obtížnosti
  • protiskluzová madla

Nevýhody

  • nutnost občas dotáhnout šrouby držící rukojeť

Orientační cena

1300 Kč

Hodnocení

2. Mesenero - Lezecký trenažér

ocelové provedení • nosnost 150 kg • hmotnost stroje 19,5 kg

Pokud si doma zařizujete posilovnu, anebo hledáte kvalitní přístroj na posilování, lezecký trenažér inSPORTline Mesenero je výbornou volbou.

Stejně jako první přístroj neslouží jen na posílení břicha, ale rovnou celého těla. Cvičení na tomto stroji lze přirovnat k lezení na skále, anebo umělé stěně, které procvičuje břišní svaly, nohy, ruce, zadek i stehna.

Posilovač výborně působí i na budování vytrvalosti, koordinace a rychlosti. Funguje tedy jako kardioposilovač a silový posilovač v jednom.

Výška posilovače je až 190 cm, která stojí i za vyšší hmotností stroje, konkrétně 20 kg. Výhodou je však vysoká nosnost až 150 kg. Bezpečnosti při cvičení zabezpečují protiskluzové nášlapy a pěnová držadla, která zároveň poskytují variabilitu při cvičení.

Trenažér má sklápěcí konstrukci, díky které vám odpadnou problémy při skladování.

Nevýhodou tohoto přístroje, zejména v případě, že za koupi posilovače neplánujete utratit stovky eur, je jeho vyšší cena. Ta je ale odrazem jeho multifunkčního využití. S přihlédnutím na široké možnosti využití, pevnou konstrukci, vysokou nosnost a celkové provedení jsme se rozhodli udělit lezeckému trenažéru titul Top model.

Výhody

  • protiskluzové nášlapy
  • variabilita úchopů
  • 4 pěnová madla
  • lezecký trenažér

Nevýhody

  • vyšší cena

Orientační cena

4400 Kč

Hodnocení

3. Body Solid Powerline - Pro všechny typy postav

ocelové provedení • nosnost 180 kg • hmotnost stroje 14 kg

Lavice na břicho Body Solid Powerline

I když je lavice na břicho Body Solid Powerline na první pohled jednoduchým přístrojem, ve skutečnosti je velmi účinným zařízením. Nabízí posilnění nejen břišních, ale i tricepsových svalů.

Jednoduché nastavení umožňuje využívání lavice všem osobám, bez ohledu na jejich typ postavy. Výborné výsledky cvičení zaručuje speciálně zahnutá podložka zad, která cvičícímu umožní hluboký sed.

Pokud rádi cvičíte s různými závažími, s tímto přístrojem si přijdete na své. Jeho součástí je totiž i praktický chromový nosník, který slouží k zavěšení závaží. Pod pásy jsou umístěná široká ložiska, která jsou zárukou volnosti při pohybu bez jakéhokoli omezení. Kladka, která zabezpečuje pohyb závaží na pevných pásech dokonce výborně nahrazuje i drahé posilovací stroje.

Lavice na břicho je díky své výbavě i celkové funkčnosti vhodnou volbou do všech domácností, ale své využití najde i po profesionální stránce v tělocvičnách či v posilovně. V porovnání s ostatními modely vás sice může od koupě odradit vyšší cena, která je však adekvátní tomu, co stroj nabízí.

Výhody

  • ocelová konstrukce
  • pro všechny typy postav
  • jednoduchá montáž
  • volnost při pohybu

Nevýhody

  • vyšší cena 

Orientační cena

3500 Kč

Hodnocení

4. AB Perfect Dual - Ideál pro začátečníky

3 stupně zátěže • hmotnost 5,9 kg • pro posílení břišních svalů

Pokud toužíte po pěkném plochém břiše, ale ve cvičení jste stále ještě začátečník, ideální volbou je pro vás posilovač břišních svalů inSPORTline AB Perfect Dual.

Je zřejmé už na první pohled, že jde o jednodušší stroj, který však nabízí víc, než by se mohlo zdát. V první řadě slouží na posilnění břišních svalů, včetně těch horních, středních i spodních. Dále umožňuje i vykonávání sklapovaček, sedů a lehů, mostu, nůžek a různých kardiovaskulárních cviků.

Stroj poskytuje účinný odpor nutící pracovat svaly v obou směrech. Na rozdíl od klasických sklapovaček na podlaze, cvičení na tomto stroji nepřináší nepříjemné bolesti zad, ale navíc dosáhnete mnohem lepších výsledků.

Ocelové provedení zaručuje velmi dobrou stabilitu a poměrně dobrou nosnost 120 kilogramů. Tři stupně odporu vás pokaždé posunou vpřed při snaze posilnit břicho.

Protože při cvičení nejsou důležité jen konečné výsledky, ale i správná technika a v neposlední řadě i komfort, dostal tento posilovač do výbavy měkké čalouněné válce a protiskluzová držadla.

Stroj má nízkou hmotnost, malé rozměry a navíc i sklápěcí konstrukci, proto je jeho skladování úplně bezproblémové.

Posilovač AB Perfect Dual je kvalitním zařízením pro začátečníky, přičemž je jeho velkou výhodou i příznivá cena. Právě ta ho totiž dělá dostupným pro každého. S ohledem na kvalitu, využití i cenu od nás získal tento posilovač titul skvělý poměr Cena/výkon.

Výhody

  • skladný a lehký
  • 3 stupně zátěže
  • stroj pomáhá správně cvičit
  • protiskluzová madla

Nevýhody

  • primárně určený pro začátečníky

Orientační cena

900 Kč

Hodnocení

3 stupně zátěže • nosnost 100 kg • hmotnost 5,9 kg

Posilovací stroj AB Perfect Twist

Poslední model inSPORTline AB Perfect Twist je nejen efektivním posilovacím, ale i masážním strojem

Kromě posilování, které spočívá především ve známém cviku sedy a lehy, má přístroj díky masáži, kterou za pomoci čalouněných válců během cvičení poskytuje, i relaxační a zároveň uvolňující účinky. Jeho součástí je i dolní otáčivá podložka, která umožňuje zapojit do cvičení i boky. Celkově je tento posilovač možné s trochou zkušeností a inspirace využít na širokou škálu cviků. V závislosti na vaší potřebě si můžete při cvičení zvolit některý ze třech stupňů zátěže.

Provedení a konstrukce přístroje je navržená tak, aby co nejvíce podporovala záda a krční páteř a zároveň chránila před nepříjemným přetěžováním.

Stroj je s hmotností 5,9 kg poměrně lehkým zařízením a nabízí nosnost 100 kg, což je jakési nepsané minimum. Abyste při skladování ušetřili co nejvíce místa, můžete ho jednoduše složit.

Úplně nejlepším řešením však nejsou plastové součástky. Ty sice plní svou úlohu dobře, ale na místě je otázka, na jak dlouho. Příznivá cena pohybující se okolo částky 33 €, za kterou se tento posilovač prodává, se však někde musela odrazit.

Výhody

  • masážní funkce
  • spodní otáčivá podožka
  • nízka hmotnost
  • 3 stupně zátěže
  • podpora zad a krční páteře

Nevýhody

  • plastové součástky

Orientační cena

800 Kč

Hodnocení

Jak vybrat posilovací stroj

Posilovaci-stroje-na-bricho

Posilovací stroje jsou základem každé posilovny, a to bez ohledu na to, zda jde o profesionální, anebo domácí posilovnu. Pokud jste rozhodnutí pro koupi tohoto zařízení do vaší domácnosti, v první řadě byste si měli položit otázku, zda máte pro takovýto přístroj dostatek místa, resp. jak velký posilovací stroj si můžete dovolit.

Pokud už máte tuto otázku vyřešenou, při výběru se s největší pravděpodobností nevyhnete střetnutí s posilovacími stroji dle jejich typu.


Typy posilovacích strojů

Posilovací stroje podle typu dělíme na:

1. Posilovací věže

Posilovací věž je multifunkčním strojem, se kterým dokážete procvičit celé tělo. Je kombinací více posilovacích přístrojů - kladky, adaptéru na posilování noh, bench-pres, takže její koupí získáte více přístrojů za cenu jednoho.

Posilovací věže mají většinou nosnost do 130 kg, resp. 150 kg.


2. Posilovací lavice

Při výběru posilovací lavice byste se měli řídit účelem a záměrem, kterého chcete dosáhnout. Vybírat můžete z:

  • posilovače břišních svalů - jde o jednoduchý a cenově dostupný model pro každého,
  • multifunkční posilovací lavice - na posílení břicha, ale i bicepsů, zad či stehen,
  • bench lavice - jsou určené pro intenzivní trénink, na tzv. bench cvičení.

3. Trenažéry

I trenažéry řadíme mezi posilovací stroje, protože umožňují budování svalové hmoty i budování fyzické kondice. Patří sem:

  • trenažéry s procvičením celého těla - vibrační plošiny, běžecké pásy, elipticaly
  • trenažéry s procvičením noh - steppery, rotopedy, cyklotrenažéry
  • speciální trenažéry

Tip od experta

"Svaly břicha, anebo celkově trupu, nazýváme například i CORE (v překladu jádro). Tyto svaly samozřejmě běžně nezapojujeme při mnoha činnostech a pokud posilujeme zejména s vyšší váhou, svaly trupu zapojujeme při velkém množství cviků. Cvičící, kteří používají vyšší váhu při komplexnějších/více kloubových cvicích (například jako DŘEP, mrtvý tah, anebo tlaky) procvičuje tím pádem břišní svaly už během tohoto cvičení. Na doladění formy břicha proto často dobře zabírají kvalitní posilovací stroje, samozřejmě v kombinaci s cviky s vlastní váhou, tak aby se procvičily všechny žádané části svalu."


Alenka Jacková. osobní fitness trenérka


Kombík radí

Kombík radí

Pokud chcete, aby vaše cvičení bylo efektivní a přinášelo dobré výsledky, pořiďte si víc druhů posilovacích strojů. Například zvlášť na nohy a zvlášť na záda. Cvičení bude pestřejší a vy dáte zabrat většímu počtu svalů.

A na co všechno byste ještě měli myslet při koupi posilovacího stroje?

  • Při výběru posilovacího stroje myslete na své potřeby. Pokud chcete cvičit například jenom zadek, nepotřebujete překombinované stroje.
  • Posilovací stroj si vybírejte i podlé své výšky a váhy. Každý stroj má určenou maximální zátěž. Ideální však je nechat stroji i nějakou rezervu a zbytečně ho nepřetěžovat.
  • Při hledání stroje se klidně řiďte i recenzemi lidí, kteří si již produkt zakoupili a vyzkoušeli ho. Můžete odhalit skryté chyby a rozhodnout se pro jiný, kvalitnější stroj.
  • Posilovací stroj si vybírejte i podle toho, kolik peněz jste ochotni utratit a také podle toho, jaké máte možnosti, co se týká místa. Pokud máte maličký byt, raději zvolte něco nenápadnějšího, ale účinného.
  • Rozhodujte si i podle toho, zda se dá stroj případně složit. Můžete tak ušetřit spoustu místa.
  • Velmi dobré je, když je posilovací stroj protiskluzový. Nemůže se tak stát, že se při cvičení zraníte.
  • Zkontrolujte si také, do kdy je možná reklamace zakoupeného výrobku a nezapomeňte se také seznámit s podmínkami nákupu.

Tip od experta

"Dobrý stroj na posilování břicha musí mít ideální sklon a také možnost stížení cvičení. Všeobecně se však posilovací stroje na břicho považují spíše za méně efektivní způsob procvičení břišních svalů, právě kvůli tomu, že některé posilovací stroje omezují v přirozeném pohybu a tak procvičují jen část břišního svalu, což nemusí být výhodou. Posilovací stroj by měl být jen doplňkem v celkovém tréninku svalů trupu."


Alenka Jacková. osobní fitness trenérka

Zkušenosti uživatelů

"Když jsem začala cvičit, trochu mě odrazovala rutina. Proto jsem se rozhodla, že si cvičení zpestřím a zefektivním nějakými stroji na cvičení. Protože jsem nechtěla nic nákladného a také jsem chtěla, aby se to dalo snadno poklidit, rozhodla jsem se koupit posilovací stroj na břicho. Cvičím každý druhý den, s produktem se mi pracuje dobře. Také jsem ráda, že nebyl drahý. Můžu jen doporučit."

Ema, 25 r., Martin

"Doktor mi doporučil začít cvičit nějaké cviky na břišní svaly, tak jsem se pohlížel po vhodném posilovacím nástroji na břicho. Vybral jsem si cenově dostupný model, se kterým jsem velmi spokojený i co se týče kvality. Funguje spolehlivě. Při výběru jsem se řídil i recenzemi lidí, kteří si podobný stroj koupili. Pomohlo mi to vybrat ten pravý."

Jaroslav, 35 r., Vrútky

Nejčastěji kladené otázky při koupi posilovacího stroje na břicho

1. Proč si koupit právě posilovací stroj na břicho? 

Pokud jste se rozhodli dostat do formy své břicho, posilovací stroj na břicho je skvělým způsobem jak na to. Na rozdíl od klasických sklapovaček šetří vaše záda a i samotná  efektivita cvičení je mnohem intenzivnější.

2. Pro koho jsou vhodné posilovací stroje na břicho? 

Tyto typy strojů jsou určené pro všechny, kteří chtějí začít s cvičením břicha v pohodlí domova. Při koupi si nezapomeňte všímat, zda jde o stroj určený pro začátečníky, anebo pokročilé.

3. Jsou posilovací stroje na břicho určené jen na posílení břicha? 

I kdyby se na první pohled, i díky názvu přístroje, mohlo zdát, že jde o stroj výlučně a primárně určený na posílení břicha, není to tak. Stačí trocha kreativity a zkušeností a na takovém stroji výborně procvičíte všechny druhy svalstva.

4. Který posilovací stroj na břicho je nejlepší?

Jenom jeden konkrétní nejlepší posilovací stroj neexistuje. Pro každého může být totiž vhodné jiné zařízení. Závisí to na tom, jak chcete cvičit, co všechno chcete procvičovat, ale například i na typu vaší postavy.

5. Jak správně cvičit na posilovacím stroji na břicho?

Pokud máte s cvičením na posilovacím stroji na břicho už zkušenosti z posilovny, můžete se směle pustit do cvičení tak, jak jste zvyklí. V případě, že jste začátečník, doporučujeme vám, abyste se nejdříve poradili s odborníkem a inspirovat se můžete i množstvím videí, která najdete na internetu.

Tip na závěr

Našli jste mezi testovanými midelo ten svůj? Pokud ano, inspirujte se, jak začít se cvičením.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 5 / 5. Počet hlasů: 1