Peletová kamna vytápí automaticky bez přikládání

Znáte dřevěné pelety? Tyto malé lisované válečky se vyrábějí ze dřeva, ale ve srovnání s ním nabízí jednodušší a komfortnější způsob vytápění pro rodinné domy. 

Peletky se vyrábějí z pilin a neobsahují žádné chemikálie nebo lepidla. Nabízejí ekologický způsob vytápění a snadnou manipulaci i skladování. V Česku funguje několik desítek peletáren, takže jde o palivo z lokálních zdrojů, kterého máme v tuzemsku dostatek.

peletky

Zdroj foto: Shutterstock

Pro každodenní i občasné vytápění

Pelety můžete využívat jako hlavní zdroj pro vytápění rodinného domu i jako palivo pro sezónní nebo záložní přitopení.

„Kotel na pelety se připojuje na otopný systém radiátorů a podle navrženého výkonu dokáže vytápět dům libovolné velikosti,“ vysvětluje Ing. Roman Boczek ze společnosti OPOP. Ve Valašském Meziříčí vyrábí OPOP automatické kotle na pelety už víc než 20 let.

„Pro kombinaci s jiným zdrojem vytápění jsou ideální peletová kamna. Vytápí hlavní obytnou místnost v domě a poslouží i jako designový prvek,“ dodává Ing. Boczek.

kamna serpentin

Zdroj foto: OPOP

Automatický provoz na 3 dny

V čem je jejich hlavní výhoda? Ukážeme si to na srovnání s krbem na dřevo, do kterého musíte pravidelně přikládat další a další polínka. Pro rozdělání ohně jsou zapotřebí třísky a trochu trpělivosti. 

Jakmile na několik hodin odejdete z domu, vrátíte s k vyhaslému ohni. A teď si představte, že na všechny tyto starosti můžete úplně zapomenout.

Kamna na peletky od OPOP mají odtahový ventilátor a řídicí jednotku, která umožňuje nastavit až pět stupňů výkonu a automaticky tím řídí chod kamen. V kamnech je zásobník na 35 kilogramů paliva, které vám poskytne 3 dny nerušeného používání – bez práce a bez přikládání. Jakmile naplníte zásobník palivem a na dotykovém displeji nastavíte požadovanou teplotu, máte vystaráno.

Na dálku i podle rozvrhu

Díky dálkovému ovladači můžete nastavení pohodlně měnit i z gauče. Kromě toho mohou peletková kamna od OPOP fungovat i podle přednastaveného rozvrhu. Zapnutí, vypnutí i změna teploty probíhá automaticky.

Zdroj foto: OPOP

Čistý provoz a moderní vzhled

Na rozdíl od dřeva zůstává z pelet pouze málo popela. Ten se automaticky sbírá do nádoby, která se dá snadno vynést. Během provozu probíhá automatické čištění hořákové misky pomocí ventilátoru. Spolehnout se můžete také na nerušený pohled do hořících plamenů. Speciální systém obtékání vzduchu kolem dvířek zaručuje, že se skla kamen nešpiní.

Kámen použitý jako obklad prodlužuje sálání tepla do místnosti.

„V základní nabídce jsou dvě barvy a na objednávku další čtyři druhy kamene. Takže si určitě vybere každý do novostavby i staršího domu,“ doplňuje Ing. Boczek.


Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

  • 19. září 2023

O autorovi

Nikol Chrastová
 

Nikol je externí přispěvatelka našeho portálu.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: