Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic - Recenze a zkušenosti

bezdrátová sluchátka Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic
 • bezdrátová sluchátka
 • odolnost vůči vodě a potu
 • Bluetooth 5.0
 • cena od 890 Kč

Výrobce Xiaomi je známý produkty, které se mohou pochlubit vynikajícím poměrem ceny a kvality. Za cenu dostupnou téměř pro každého se pod značkou Xiaomi obvykle skrývá špičkový výkon a výbava, které úspěšně dosahují i na konkurenty zvučných jmen.

I přesto, že Xiaomi je známý především jako výrobce smartphonů, pod jeho záštitou toho můžeme najít víc - tablety, televizory, inteligentní hodinky, náramky, smart elektroniku nebo sluchátka. Nám se během uplynulých dní dostaly do rukou bezdrátové vychytávky Xiaomi Mi True Wireless Earbuds, o kterých můžeme říct, že představují levnější verzi oblíbených AirPodů.

Jak jsme s nimi byli spokojeni? Platí u nich staré známé "Za málo peněz málo muziky"?

Prověřené uživateli

produkty preverené užívateľmi

Bezdrátová sluchátka pro vás testoval Michal B.

"Najít kvalitní bezdrátová sluchátka za dobrou cenu je dnes sice hotovým uměním, ale není to úplně nemožné. Přečtěte si moje zkušenosti s bezdrátovými sluchátky Xiaomi Mi True Wireless Earbuds."

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic recenze

 První dojem

Bezdrátová sluchátka Xiaomi, známá i pod označením AirDots, jsou dodávaná v úzké krabičce. Po jejím otevření na vás čeká pouzdro se sluchátky, náhradní špunty a návod k použití. Kabel byste v něm hledali marně. Ten si budete muset obstarat, tedy pokud doma nějaký nenajdete. AirDots jsou ale vybaveny starším konektorem pro micro USB kabel, což určitě nebude problém.

Sluchátka mají klasický špuntový tvar a jelikož jde o bezdrátovou variantu, nemají žádné kabely. Jejich provedení je plastové a povrch matný, což znamená, že si pamatují všechny otisky prstů. Na přední straně mají stlačitelné části a vzadu malé diody. Dodávána jsou se dvěma typy náhradních špuntů, tedy s menšími i s většími. Velkou výhodou sluchátek je jejich odolnost vůči vodě a potu (IPX5). 

Pouzdro je stejně jako sluchátka plastové a matné. Vnitřní část je lesklá a nacházejí se v ní dva otvory pro sluchátka, které zároveň slouží nejen k odkládání, ale i jako nabíjecí piny. Pouzdro má malé praktické rozměry a klidně se vejde i do kapsy.

I přesto, že Xiaomi na ceně opravdu šetřilo, nebylo to naštěstí na úkor ani provedení, konstrukce ani designu sluchátek.

Bezdrátová sluchátka Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic recenze

Balení sluchátek Xiaomi AirDots.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds velikost balení

V balení se nachází nabíjecí pouzdro se sluchátky, náhradní špunty a návod k použití. 

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds balení

Propojení s telefonem probíhá prostřednictvím Bluetooth 5.0.

 Xiaomi Mi True Wireless Earbuds  -   spárování

Když se řekne spárování jakékoliv chytré elektroniky, mnohé z nás automaticky polije pot a představíme si dlouhé minuty a bezradné pokusy. To ale neplatí o sluchátkách Xiaomi Mi True Wireless Earbuds.

Stačí vyndat z pouzdra obě sluchátka současně, ta začnou po vyndání blikat, přičemž pravé sluchátko bliká o něco déle než levé. Toto blikání signalizuje vzájemné spárování. Hned co se zpomalí blikání pravého sluchátka, už stačí jen na telefonu klasicky zapnout bluetooth, vyndat zařízení Xiaomi Mi True Wireless Earbuds a hotovo. 

Pozor byste si měli ale dát na správné vyndání sluchátek z pouzdra. Pokud byste totiž vyndali jen jedno sluchátko, spárování neproběhne korektně a při poslouchání hudby by nehrála obě. Toto se při prvním testování stalo i mně. Není ale třeba ihned běžet reklamovat sluchátka, ale spárovat obě zároveň.

Pozitivem je i to, že sluchátka si pamatují poslední připojené zařízení, ke kterému se vždy po vyndání z krabičky automaticky připojí.

Bezdrátové slúchatká Xiaomi Mi True Wireless Earbuds zkušenosti

Pouzdro neslouží jen k uschování sluchátek, ale i k jejich nabíjení.

Bezdrátová sluchátka Xiaomi Mi True Wireless Earbus Basic recenze zkušenosti

Sluchátka jsou dodávána s ochrannými fóliemi. 

 Ovládání sluchátek Xiaomi AirDots

​Ovládání tlačítek probíhá za pomoci stlačování ploch nacházející se přímo na sluchátkách.

Jedno krátké stlačení pozastaví právě přehrávanou hudbu. Sluchátka se vypínají delším dvousekundovým stlačením. Když chcete vypnout obě sluchátka, je potřeba stlačit každé zvlášť.

Kromě přehrávání hudby můžete tlačítka využít i k telefonování. Jedním kliknutím hovor přijmete nebo ukončíte.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds recenze

Na spodní části sluchátek se nacházejí piny pro nabíjení. 

  Kvalita zvuku

Na tom, že sluchátka jsou především o kvalitě zvuku, se určitě shodneme. A co tedy můžeme očekávat od těchto cenově dostupných sluchátek?

Při poslouchání hudby si potrpím na silný, ale zároveň čistý zvuk s hlubokými basy. O to větší bylo moje nadšení z těchto sluchátek, když jsem zjistil, že dokáží nabídnout přesně to, co mám rád. Objemný, vyvážený a kvalitní zvuk, o který se starají 7,2mm měniče. 

Měl jsem už hromadu sluchátek, v mých uších už hrály i Airpody a musím konstatovat, že bezdrátová sluchátka od Xiaomi je kvalitou zvuku dostihla.

Sluchátka Xiaomi Airdots recenze

 Výdrž baterie

Velmi důležitým (a pro mnohé i rozhodujícím) kritériem u jakékoliv bezdrátové elektroniky je nepochybně výdrž baterie.

Xiaomi AirDots dostala do výbavy pouzdro s 300 mAh baterií a sluchátka s hodnotou baterie 30 mAh. Podle slov výrobce dokáží hrát na jedno nabití až 4 hodiny. A jaká je realita? Sluchátka vám nabídnou přibližně 3,5 až 4 hodiny hudby, což je slušná výdrž.

Nabíjení sluchátek trvá přibližně 1,5 hodiny, nabíjení pouzdra cca 2 hodiny.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic nabíjecí pouzdro

Konektor pro nabíjecí Micro USB kabel.

Xiaomi Mi True Wireless Earbuds nabíjení

Nabíjecí kabel však v balení chybí. 

  Cena

Velkým plusem těchto sluchátek je jejich bezkonkurenční cena.

Zatímco takové AirPody se momentálně prodávají přibližně za nějakých 3400 Kč,  bezdrátová sluchátka Xiaomi Mi True Wireless Earbuds koupíte už za 890 Kč. A to už je pořádný rozdíl. 

Výhody a nevýhody sluchátek Xiaomi Mi True Wireless Earbuds

Výhody

 • bezdrátové řešení
 • kvalitní zvuk
 • nabíjecí pouzdro
 • design
 • výdrž baterie
 • starší nabíjecí konektor

Nevýhody

 • bez USB kabelu 
 • matný povrch

Video

Bezdrátová sluchátka Xiaomi Mi True Wireless Earbuds recenze

  Můj celkový dojem a hodnocení

Když se ke mně dostala sluchátka Xiaomi Mi True Wireless Earbuds, nahlížel jsem na ně jako na levnou napodobeninu AirPodů. Na druhé straně jsem ale věděl, že Xiaomi si za kvalitou svých produktů stojí a i přes nízkou cenu má jejich elektronika co nabídnout i těm náročnějším. A tak to je i u bezdrátových sluchátek Xiaomi Mi AirDots.

Už za cenu pohybující se kolem sumy 890 Kč získáte kvalitní špunty do uší bez kabelů a nabíjecí pouzdro, které zároveň poslouží i k ochraně sluchátek. V uších sedí výborně, nevypadávají, a to ani při běhání. Neuškodí jim ani trochu vody či potu. Nezklamou ani výdrží přibližně 3,5 až 4 hodiny na jedno nabití a už vůbec ne zvukem. Ten je silný, čistý a vyvážený.

Negativně hodnotím jen nepřítomnost nabíjecího kabelu v balení a matný povrch sluchátek, který je doslova magnetem na otisky prstů. S přihlédnutím k výhodné ceně jsem jim ale tyto dva nedostatky ochotný odpustit.

Za mě jednoduše a stručně řečeno - pokud se rozhodnete pro bezdrátová sluchátka Xiaomi Mi True Wireless Earbuds, nebudete se stydět ani za ně, ani za jejich zvuk.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 28. května 2020

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: