Recenze kolagenu Osloskinlab.cz - Vaše cesta ke zdravé a krásné pokožce

oslo skin lab recenze

O Osloskinlab.cz

Produkty Oslo Skin Lab si od svého vstupu na trh získaly prominentní jméno v oblasti krásy. Zakladatelka Cecilie Nordstrøm vytvořila své první produkty na základě své domněnky, že pokud se tělu trošku pomůže, může si svůj mladistvý vzhled a zdraví udržet co nejdéle samo. 

A nejspíš měla i pravdu - o kolageny a další výrobky její značky je totiž obrovský zájem nejen ve Skandinávii, ale i ve zbytku Evropy a dalších částech světa.

A tak se z malé firmy stala známá značka se zvučným jménem. 

Od uvedení prvního produktu v roce 2017 doma v Norsku a ve Finsku si Oslo Skin Lab získalo důvěru a uznání různorodého publika zákazníků i profesionálů v oblasti krásy a péče o pleť. Později značka rozšířila své působení do Švédska, Dánska, Nizozemska, Itálie, Polska, České republiky a Slovenska.

Vlajkovou lodí a prvním produktem je The Solution™ založený na kolagenových peptidech. Při tvorbě prvního produktu se rozhodla zúročit několikaleté zkušenosti ze segmentu výživových doplňků. Později k němu přibyly také výživové doplňky The Glow™ a The Beauty Pearls™. Se zvědavostí jsme všechny produkty Oslo Skin Lab v redakci 3 měsíce podrobně testovali.

oslo skin lab produkty

Všechny produkty značky Oslo Skin Lab.


Recenze produktů Oslo Skin Lab

The Solution™ – 100% čistý hydrolyzovaný kolagen

oslo skin lab recenze

Kolagenový prášek The Solution™ má krásný designový obal. 

the solution balení

Jednotlivé sáčky s kolagenovým práškem jsou úhledně uloženy.

The Solution™ je důkazem preciznosti zakladatelky této značky. Před uvedením na trh byl produkt testován na univerzitě v Kielu ve dvojitě zaslepené, randomizované a placebem kontrolované studii. (1) Skupina, která užívala The Solution™, dosáhla zlepšení elasticity pokožky, jakož i průměrné redukce hloubky vrásek o 20,1 procenta. Studii recenzovali i nezávislí výzkumní pracovníci, kteří podpořili závěry účastníků testu.

Produkt je vítězem Harper's Bazaar Anti-Aging Beauty Awards ČR v ročnících 2019 a 2021, Dutch Beauty Award 2021 nejlepší produkt roku v kategorii „Cosmeceuticals“ (označuje kosmetické produkty, které mohou prokázat studie s dokumentovaným účinkem) a v Cosmo2 doplňky stravy skončil na druhém místě v ročníku 2023. Od uvedení na trh získal řadu ocenění v Norsku, Dánsku, Nizozemsku i Polsku.

Zážitek s The Solution™ začíná už při rozbalování. V designové krabičce najdete dvouřadé uspořádání jednotlivých sáčků s kolagenem. Pokud někde cestujete, sáčky jsou malé a skladné, takže si je s sebou můžete vzít i do toho nejmenšího zavazadla. Poměrně jednoduše a přirozeně se mi podařilo zařadit užívání The Solution™ jako součást mého snídaňového rituálu.

Složení

The Solution™ obsahuje hydrolyzovaný kolagen, také známý jako kolagenový hydrolyzát nebo kolagenové peptidy. Kolagen je nejrozšířenějším proteinem v lidském těle a je klíčovou složkou kůže, kloubů, kostí a různých pojivových tkání. Poskytuje strukturální podporu a pomáhá udržovat elasticitu a pevnost těchto částí těla. Vědci dosud identifikovali a prozkoumali 28 typů kolagenu. V těle je nejvíce zastoupeno pět typů.

Hydrolyzovaný kolagen je jednou z forem. Prošel chemickým procesem hydrolýzy, která rozkládá kolagen na menší, snáze vstřebatelné fragmenty. Během ní je kolagen ošetřen enzymy nebo kyselinami, které rozbijí dlouhé řetězce kolagenových proteinů na kratší peptidy a aminokyseliny. Ty mají vyšší biologickou dostupnost, což znamená, že je tělo po užití snáze absorbuje. Můžeme se opírat o výsledky klinických studií, které ověřily pozitivní účinky hydrolyzovaného kolagenu na strukturu kůže. (2)

the solution balení
the solution sáček

Dávkování

Jedno balení obsahuje 28 sáčků určených pro 28 dní. Jedna dávka obsahuje 2,5 gramu 100% čistého hydrolyzovaného kolagenu typu I Verisol® bez jakýchkoliv dalších příměsí. Jedná se o kolagen hovězího původu. Kolagen typu I tvoří až 90 procent z celkového množství kolagenu v těle, obsahují jej kosti, šlachy, zuby i pokožka.

Kolagenový prášek je bez vůně či chuti. 1 sáček stačí každý den smíchat s jídlem nebo 1 až 2 dcl nápoje (vody, čaje, džusu). Po zamíchání se prášek během pár vteřin zcela rozpustí. Rozpustnost je výborná, i v obyčejné vodě ve sklenici nezůstávaly zbytky prášku.

Výhodou je i možnost přidat kolagen k jídlu. Vyzkoušeli jsme to se slepičím vývarem. Stejně dobře se rozpustil a nijak neovlivnil chuť.

Důležité je říci, že tělo nemá schopnost nasměrovat kolagen do specifické oblasti, jako je pokožka, ale využívá jej na základě aktuálních potřeb v celém těle.

the solution dávkování
the solution dávkování
the solution dávkování
the solution dávkování

Cena

Jedno balení The Solution™ na 28 dní stojí 1 569 Kč. Pokud si však předplatíte členství, každých 28 dní vám automaticky domů dorazí nové balení a měsíčně zaplatíte 1 098 Kč, což je o 30 procent méně.

Jak funguje členství a jeho zrušení?

Výhody

 • praktický způsob užívání
 • čisté složení
 • nemá žádnou chuť ani barvu, proto nemění chuť nápoje
 • sáčky jsou skvělé na cestování
 • dobrá rozpustnost
 • služba měsíčního předplatného za výhodnější cenu a bez starostí o objednávání

Nevýhody

 • balení je sice designové, ale mohlo by být ekologičtější

Orientační cena

1 569 Kč

Hodnocení

The Beauty Pearls™ – Inside Out Beauty Nutrition

the beauty pearls balení

The Beauty Pearls obsahuje 140 kapslí ve tvaru perly, které jsou kromě papírové krabičky baleny v uzavíratelném sáčku.

the beauty pearls balení

The Beauty Pearls™ Inside Out Beauty Nutrition designově pěkně zapadají do konceptu značky Oslo Skin Lab. Balení dorazilo v elegantní krabičce a uzavíratelném sáčku, ve kterém se nachází 140 kapslí ve tvaru perel s bronzovým barevným nádechem. Jejich složení přispívá k hydrataci, vyrovnání tónu, snížení výskytu tmavých skvrn a celkově zářivější pleti.

Složení

Hlavní složkou The Beauty Pearls™ je extrakt ze zelených kávových zrn, která jsou zdrojem kávových polyfenolů. Polyfenoly jsou podskupinou fytochemikálií a jsou hojně zastoupeny v různých rostlinných potravinách. Káva je známá jako bohatý zdroj polyfenolů.

Primární skupinou polyfenolů v kávě jsou chlorogenové kyseliny. Mají antioxidační vlastnosti, tedy pomáhají chránit buňky před oxidačním poškozením a snižují zánět. Právě ty jsou klíčovou složkou produktu.

Kromě chlorogenových kyselin se v kávě nacházejí i další dva typy polyfenolů, a to kyselina kávová a kyselina chinová jako součást chlorogenových kyselin.

Jejich účinky zkoumali v roce 2017 v Japonsku ve dvojitě zaslepených, randomizovaných, placebem kontrolovaných studiích. 49 asijských žen (ve věku 25–40 let) se suchou kůží užívalo denní dávku 270 mg kávových polyfenolů po dobu 8 týdnů. Studie prokázala zlepšení hydratace se současným zlepšením mikrocirkulační funkce. (3

Kromě kávových polyfenolů ve složení najdeme:

 • omega 3 mastné kyseliny (DHA a EPA) – pro pleť mají ochrannou a regenerační funkci,

 • retinol (vitamín A) – pomáhá odstraňovat odumřelé buňky, přispívá k pevnosti a pružnosti pokožky,

 • vitamín C – přispívá k normální tvorbě kolagenu, který je důležitý pro normální funkci pokožky,

 • vitamín D – přispívá k udržení normální funkce imunitního systému,

 • vitamín E – jeho antioxidační účinky pomáhají chránit buňky před oxidačním stresem,

 • niacin – podporuje hydrataci pleti a její přirozenou ochrannou funkci,

 • biotin – přispívá k udržení normálního růstu vlasů,

 • zinek – jeho antioxidační vlastnosti přispívají ke zdraví pokožky, vlasů, nehtů.

Pro obsah kofeinu by produkt neměly užívat děti a těhotné ženy.

the beauty pearls tobolky

Užívá se 5 kapslí denně.

Dávkovaní

Jedno balení obsahuje 140 kapslí ve tvaru perly. Užívá se 5 kapslí spolu s jídlem. Jedno balení tak vydrží 28 dní.

Cena

Jedno balení The Beauty Pearls™ na 28 dní stojí 1 070 Kč. Pokud si objednáte členství, každých 28 dní vám automaticky domů dorazí nové balení a měsíčně zaplatíte 749 Kč, což je o 30 procent méně.

Jak funguje členství a jeho zrušení?

Výhody

 • pestrý profil vitamínů a minerálů ve složení
 • tobolky jsou malé a snadno se polykají
 • služba měsíčního předplatného za výhodnější cenu a bez starostí o objednávání

Nevýhody

 • užívat 5 kapslí denně je dost (subjektivní pocit)

Orientační cena

1 070 Kč

Hodnocení

The Glow™ – Inside Out Beauty Booster

the glow balení

The Glow obsahuje 28 kapslí, které jsou rovněž baleny v uzavíratelné kapse.

the glow balení

Kyselina hyaluronová patří zřejmě k nejskloňovanějším pojmům v péči o pleť. Má výjimečnou schopnost zadržovat vodu, díky čemuž účinně hydratuje pokožku. Správná hydratace pokožky také zlepšuje texturu pokožky, pevnost i pružnost a může pomoci snížit výskyt vrásek. (4)

Její výhodou je také její všestrannost a možnost kombinovat ji se širokou škálou složek péče o pleť. Právě kyselina hyaluronová s vitamínem C spojily své síly v produktu The Glow™, který díky hydrataci přispívá k zářivější a jemnější pleti.

Složení

Každá tobolka The Glow™ obsahuje kyselinu hyaluronovou (extrakt z kohoutího hřebene Dermial®) a vitamín C.

Kyselina hyaluronová dokáže přitáhnout a zadržet značné množství vody – až tisícinásobek své hmotnosti. Obrazně lze říci, že působí jako houba, váže molekuly vody, což pomáhá hydratovat a vyplňovat pokožku a snižuje výskyt jemných vrásek.

Vitamín C je silný antioxidant, který chrání pokožku před poškozením volnými radikály a UV zářením.

Spojení těchto dvou látek může pomoci vytvořit efektivnější rutinu péče o pleť, která zahrnuje hydrataci a rozjasnění.

Zatímco injekční forma aplikace kyseliny hyaluronové je nejúčinnější, dvojitě zaslepená, randomizovaná a placebem kontrolovaná studie potvrdila zlepšení stavu pokožky z hlediska hodnocení vrásek, obsahu vody, transepidermální ztráty vody a elasticity ve srovnání s placebo skupinou. (5)

Dávkovaní

Jedno balení obsahuje 28 kapslí na 28 dní. Užívá se 1 tobolka denně spolu s jídlem.

the glow tobolky

Užívá se jedna tobolka denně.

Cena

Jedno balení The Glow™ na 28 dní stojí 1 356 Kč. Pokud si objednáte členství, každých 28 dní vám automaticky domů dorazí nové balení a měsíčně zaplatíte 949 Kč, což je o 30 procent méně.

Jak funguje členství a jeho zrušení?

Výhody

 • výhodné spojení kyseliny hyaluronové a vitamínu C pro ještě lepší účinek
 • pohodlné užívání
 • bez rafinovaného cukru
 • užívá se pouze jedna tobolka denně
 • služba měsíčního předplatného za výhodnější cenu a bez starostí o objednávání

Nevýhody

 • bez zjištěných nedostatků

Orientační cena

1 356 Kč

Hodnocení

Členství v Oslo Skin Lab a zrušení členství

Produkty Oslo Skin Lab můžete domů dostávat téměř bez starostí. V e-shopu je možné objednat si členství, se kterým zaplatíte méně a zároveň každých 28 dní obdržíte nové balení.

Podle obchodních podmínek členství v Oslo Skin Lab můžete vypovědět písemně, telefonicky nebo e-mailem bez udání důvodu, a to vždy nejpozději 5 pracovních dnů před odesláním další zásilky.

Nákup s členstvím

 • všechna balení se slevou 30 %
 • doprava zdarma
 • objednáte jen jednou a každých 28 dní dostanete nové balení The Solution
 • platíte po doručení balení, ve kterém obdržíte fakturu se 14-denní splatností.
 • kdykoli můžete změnit termín odeslání nebo členství zcela ukončit
 • 14denní právo na vrácení zboží z první zásilky
 • možnost uplatnit slevový kód

Nákup jednorázově bez členství

 • bez slevy
 • doprava 55 Kč
 • další balení je nutno opakovaně objednat
 • splatnost faktury 14 dní
 • 14denní právo na vrácení zboží
 • bez možnosti uplatnit si slevový kód

the solution oslo skin lab
the glow a the beauty pearls oslo skin lab

Recenze Oslo Skin kolagenu od uživatelů

Výsledky používání produktů s kolagenem od Osloskinlab.cz se mohou lišit v závislosti na individuálních potřebách a stavu pokožky.

Někteří uživatelé hlásí viditelné zlepšení vzhledu pleti již po několika týdnech užívání, zatímco jiní potřebují delší dobu, aby dosáhli požadovaných výsledků.

Nicméně, většina recenzentů souhlasí, že produkty Osloskinlab.cz poskytují pozitivní účinky na pleť, jako je redukce vrásek, zpevnění pokožky a zlepšení hydratace.

Přidáváme i jednu zkušenost přímo z webu výrobce

"Kateřina Přibylová (48) si díky bioaktivnímu hydrolyzovanému kolagenu zvykla na pravidelný rituál. "Každý večer jsem si před spaním připravila sklenici vlažné vody, do které jsem spolu se sáčkem kolagenu od Oslo Skin Lab vymačkala i jeden celý citron. Bylo to příjemné každodenní osvěžení", popisuje. Výsledku se dočkáte pouze díky dlouhodobému užívání, u někoho je pozitivní efekt znát už za dva měsíce, u někoho to trvá o něco déle. Kateřina viděla první výsledky ke konci třetího měsíce užívání. "Tehdy se začala kvalita mé pokožky po celém těle opravdu znatelně zlepšovat. Je pevnější a na dotek hladší a tvář je jemnější. Hloubka vrásek se mi po třech měsících užívání zmenšila o 7 %. A to jsem si myslela, že jsem o sebe dříve pravidelně pečovala", doplňuje Kateřina."

Celkové hodnocení

Trojici produktů Oslo Skin Lab jsem podrobila testování v 28 denních intervalech koncem června, během července, srpna a začátkem září. Pokožka i vlasy tehdy dostaly zabrat od slunce i koupání se v chlorované vodě v bazénu.

Produkty jsem zařadila do zažité rutiny péče o pleť, kterou tvořila séra s obsahem vitamínu C a kyseliny hyaluronové, denní i noční krém, a zároveň každodenní užívání zinku, hořčíku, vápníku a vitamínu C ve formě výživových doplňků.

Studie výsledků The Solution™ se opírají o užívání produktu po dobu 8 týdnů a měření speciálním skenerem obličeje. Jednak jsme do recenze dostali pouze jedno balení na 4 týdny, a zároveň pouhým okem jsem nezaznamenala žádnou změnu. Nehodnotím to negativně, jsem realistka. Podle odborníků užívání kolagenu není zbytečné, důležité je vybrat kvalitní produkt s čistým složením. (2) The Solution™ obsahuje pouze stoprocentní hydrolyzovaný kolagen a jsem přesvědčena, že mé tělo jej využilo tam, kde právě potřebovalo. Konečně, je to doplněk výživy, nikoli náhrada pestré stravy a zdravého životního stylu.

Během užívání The Beauty Pearls™ jsem vysadila zinek, který užívám pro vypadávání vlasů. Sledovala jsem jejich počet a ničím se neodlišoval, takže zinek zastoupil moji obvyklou dávku. Mám pocit, že vyrážky, které se mi objevují na bradě před menstruací, se hojily kratší dobu a všimla jsem si, že mám stále méně záděrek kolem nehtů.

Nevím, nakolik je to opálením, vnitřní spokojeností, nebo užíváním The Glow™, ale několik lidí z mého okolí nezávisle na sobě komentovalo moji zářivější pleť. Sérum s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C je dlouhodobě součástí mé ranní rutiny, zřejmě tedy vnitřní výživa ještě umocnila hydratační a antioxidační účinek.

Je namístě také říci, že jako každý organismus, i výsledek užívání výživových doplňků je vždy individuální.

Oslo Skin Lab přináší i něco navíc – členství s výhodnější cenou, díky kterému vám automaticky přijde nová zásilka. Designové a elegantní balení zároveň může být zajímavým tipem na dárek.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora