Jak vybrat správnou velikost u dámského oblečení

Nákupy oblečení přes e-shop, ba dokonce mnohdy i v kamenných prodejnách, mohou být pořádně zapeklitá záležitost. Obzvláště, co se velikostí týká. Mnozí výrobci mají své vlastní velikosti a aby toho nebylo náhodou málo, tak je zde ještě rozdíl pro různé země a regiony. V dnešním článku se pokusíme tento problém ohledně velikostí co nejvíce ulehčit a pomoci vám s nakupováním.

Základem všeho je umět se změřit

Všechno začíná a padá se správným měřením. Budete potřebovat krejčovský metr a nejlépe i někoho, kdo vám s tím pomůže. Hlavní rozměry, které budete chtít znát, jsou hrudník, pas a boky. Hrudník měřte v nejširším místě, pas v nejužším a boky tam, kde jsou nejširší. Pro případ, že se chystáte kupovat šaty nebo kalhoty je potřeba změřit navíc i svou výšku a délku nohou.

Jak vybrat správnou velikost u dámského oblečení

Zdroj foto: Kuznetsov Dmitriy / Shutterstock.com

Zkontrolujte velikosti podle tabulek

Většina značek poskytuje tabulky velikostí na svých webových stránkách nebo na etiketách svých výrobků. Tyto tabulky porovnávají různé rozměry těla s konkrétními velikostmi, takže můžete vidět, která velikost by měla odpovídat vašim měřením. Pamatujte si, že velikosti se mohou lišit u každé značky a dokonce i mezi různými styly u stejné značky. Byla by škoda, aby vám vaše nová dámská mikina Nike neseděla jen proto, že jste si nezkontrolovali rozměry.

Při nákupu nezapomeňte brát do úvahy střih a styl

Každý kousek oblečení je jiný. Různé střihy a styly mohou padnout každému jinak, takže je důležité vzít to v úvahu při výběru velikosti. Pokud se v tabulce nacházíte mezi dvěma velikostmi, pak máte na výběr mezi dvěma možnostmi. Jednu, pokud například chcete, aby vaše dámské tričko mělo volnější střih, pak zvolte větší velikost. Za předpokladu, aby bylo těsnější zvolte velikost menší.

Nebojte se požádat o pomoc

Požádat prodavače nebo prodavačku v kamenném obchodě o pomoc není rozhodně žádná ostuda. Je to náplní jejich práce a minimálně v těch lepších obchodech jsou právě pro tyto případy proškolení. Můžou vám pomoci porozumět, jak daná značka padne a také poradit jakou velikost zvolit. Ovšem v dnešní době si můžete nechat poradit i když nakupujete online. Mnoho internetových obchodů totiž nabízí možnost se po chatu spojit s jejich zaměstnancem.

Jak vybrat správnou velikost u dámského oblečení

Zdroj foto: Dean Drobot / Shutterstock.com

Nejjistější je vždy dané oblečení vyzkoušet

Nejlépe zjistíte, jak vám oblečení padne, když si ho vyzkoušíte. Jestli nakupujete v kamenném obchodě, využijte převlékací kabinky. Pokud nakupujete online, zjistěte politiku vrácení zboží obchodu. To pro případ, abyste mohli případně bez větších problémů vyměnit nebo vrátit oblečení, které vám nepadne.

A jeden tip na závěr

Pokud nakupujete online, využijte recenze ostatních zákazníků. Mnoho lidí uvádí svou obvyklou velikost a také informaci, jak jim daný kus oblečení padl. To může být velmi užitečné při rozhodování, kterou velikost si vybrat a případně počítat s nějakou odchylkou.


Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

  • 22. května 2023

O autorovi

Nikol Chrastová
 

Nikol je externí přispěvatelka našeho portálu.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: