Recenze: GS Magnesium + VITAMIN B6, vhodný nejen pro sportovce

GS Magnesium + VITAMÍN B6
 • 100 tablet
 • kombinace hořčíku a vitamínu B6
 • cena od 180 Kč

Magnézium neboli hořčík je jeden z nejdůležitějších minerálů nacházejících se v našem těle. 

Najdeme ho ve svalech, v kostech, v tělních tekutinách, ale i v měkkých tkáních. Je nezbytný pro správné fungování většiny procesů probíhajících v organismu - celkově se účastní více než 600 reakcí v těle. 

I když se v souvislosti s důležitostí hořčíku nejčastěji zmiňují sportovci nebo lidé se zvýšenou fyzickou aktivitou, tento minerál je nesmírně důležitý například i pro těhotné ženy a zdravý vývoj miminka či pro lidi trpící cukrovkou.

Chybějící hořčík v těle je možné doplnit více způsoby. Existuje množství potravin bohatých na tento důležitý minerál, jako například ořechy a různá semínka, ryby, listová zelenina nebo ovoce. V případě zvýšené potřeby je ale možné sáhnout i po výživových doplňcích s obsahem hořčíku.

Přípravek GS Magnesium doplněný o vitamín B6 nabízí účinný způsob, jak dodat tělu potřebné množství hořčíku rychle a jednoduše. Přečtěte si naše zkušenosti s tímto výživovým doplňkem.

GS Magnesium + VITAMIN B6 recenze

O produktu GS Magnesium + VITAMIN B6

Přípravek GS Magnesium + VITAMIN B6 je volně prodejný doplněk určený k doplnění zásob hořčíku i vitamínu B6.

Skládá se z kombinace magnézia a vitamínu B6, který je velmi častou složkou výživových doplňků s obsahem hořčíku. Dokáže totiž zlepšit absorpci hořčíku a zároveň s ním působí synergicky, tedy obě složky se navzájem podporují ve svých účincích. 

Hořčík v kombinaci s vitamínem B6 zabezpečuje v těle:

 • správné fungování látkové přeměny, která je důležitá pro tvorbu energie, 
 • snížení únavy a vyčerpání,
 • fungování nervového systému,
 • podpora funkcí psychiky. 

Nedostatek hořčíku v těle se může projevit různými příznaky, jako únava, vyčerpání, poruchy spánku, zhoršená psychika, ale objevit se může i bušení srdce nebo vysoký krevní tlak.

GS Magnesium + VITAMIN B6 účinky

Přípravek GS Magnesium + VITAMIN B6 představuje vysoce vstřebatelnou formu magnézia. 

GS Magnesium + VITAMIN B6 balení

Minerál hořčík i vitamín B6 plní v těle více důležitých funkcí.  

Složení GS Magnesium + VITAMIN B6

Jak už prozrazuje název přípravku, GS Magnesium + VITAMIN B6 obsahuje dvě hlavní složky, a to magnézium a vitamín B6.

Magnézium neboli hořčík (100 mg v jedné tabletce)

Hořčík představuje minerál nezbytný pro správné fungování mnoha živých organismů na zemi, včetně lidského těla.

Hraje důležitou roli při správném fungování kardiovaskulárního systému, pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, podporuje činnosti svalů, nervů a kostí.

Denní dávka magnézia se může lišit v závislosti na zdravotním stavu jedince, stavby jeho těla, životosprávy, ale například i na pohlaví.

Dospělá žena by měla denně přijmout 310 až 320 mg, v případě těhotenství je dávka vyšší - 360 mg. Doporučená denní dávka hořčíku u dospělého muže je 400 až 420 mg.

Příjem magnézia u dětí závisí především na jejich věku. Děti do 3 let by denně měly přijmout do 80 mg hořčíku; děti od 4 do 8 let 130 mg hořčíku, děti 9-13 let 240 mg a mládež od 14 do 18 let 360 až 410 mg hořčíku (vyšší dávka platí pro chlapce).


Vitamín B6 (2 mg v jedné tabletě)

Vitamín B6 nebo také pyridoxin bývá často přidáván do magneziových přípravků kvůli efektivnějšímu využívání hořčíku, ale i pro jeho lepší vstřebatelnost.

Na lidský organismus má více pozitivních účinků. Upravuje hladinu cholesterolu v krvi, podporuje obranyschopnost organismu, zabraňuje anémii, zlepšuje paměť, podílí se na metabolismu tuků, cukrů a bílkovin.

Doporučená denní dávka vitamínu B6 se u dospělých lidí pohybuje kolem 1,3 mg denně. U těhotných žen je dávka vyšší - 1,9 mg a u kojících žen ještě vyšší - 2 mg.


Přípravek GS Magnesium + VITAMIN B6 dále obsahuje i objemová činidla (maltodextrin, mikrokrystalická celulóza), povlakové látky, protihrudkující látky (stearan hořečnatý, hydroxypropylmethylcelulóza, mastek), barvivo (oxid titaničitý) a pyridoxin hydrochlorid.

GS Magnesium + VITAMIN B6 složení

Výživový doplněk obsahuje kromě hořčíku i vitamín B6. 

Dávkování

Denní dávka výživového doplňku GS Magnesium + VITAMIN B6 představuje u dospělých lidí dvě tablety denně a u dětí od 3 do 12 let půlku tablety až jednu celou tabletu denně. Tabletky jsou o něco větší, ale mají dělící rýhu, takže je možné je jednoduše rozdělit na dvě části.

Toto množství ale nedosahuje doporučené denní dávku hořčíku, proto je potřeba doplnit ho i formou stravy.

Při užívání výživových doplňků s obsahem magnézia byste si dávky měli rozdělit (tedy neužít dvě tablety současně), abyste zabezpečili lepší vstřebatelnost a předešli možným laxativním účinkům.

Pro koho přípravek GS Magnesium + VITAMIN B6 není vhodný?

 • Pro děti do 3 let

Co se týká možných vedlejších účinků, ty jsou minimální. Nadbytek magnézia se totiž z těla vyplaví močí. V případě zdravých jedinců tak přebytek magnézia není problém, protože ledviny vyloučí jeho nadbytečné množství v moči.

Ojediněle se ale při nadměrném užívání hořčíku mohou objevit křeče nebo průjem.

GS Magnesium + VITAMIN B6 tablety

Tablety jsou trochu větší. 

GS Magnesium + VITAMIN B6 velikost kapslí

Mají však dělící rýhu, a tak je v případě potřeby možné je rozdělit na dvě menší části. 

Cena

Magnesium + VITAMIN B6 od GS je dostupný ve dvou baleních. Balení s obsahem 100 tablet aktuálně stojí 180 Kč.

Balení s obsahem 200 tablet se prodává za 300 Kč. 

GS Magnesium + VITAMIN B6 recenze

Dospělí užívají denně dvě tablety, děti od 3 do 12 let půl tablety nebo jednu tabletu denně. 

Zkušenosti s GS Magnesium + VITAMIN B6

Na trhu dnes najdete opravdu velké množství přípravků s obsahem hořčíku - různé tablety, ampulky, šumivé tablety nebo sypké granuláty do úst. Navzájem se od sebe liší nejen formou, ale například i dávkou nebo složením.

Přípravek GS Magnesium + VITAMIN B6 v sobě kombinuje kvalitní účinné složení, dostatečnou dávku a pohodlnou formu.

Zatímco některé hořčíkové přípravky obsahují jen magnézium, GS Magnesium + VITAMIN B6 je obohacen i o důležitý vitamín B6, který ještě víc podporuje účinnost hořčíku.

Tento výživový doplněk je na tom velmi dobře i z hlediska obsahu účinné látky, i když je pravda, že nepokrývá celou doporučenou denní dávku. To je ale v pořádku, protože hořčík běžně přijímáme i ve stravě. Nachází se například v kuřecích prsou, v mléku, v jogurtech nebo v banánech.

A do třetice - pohodlná forma v tabletkách, které stačí zapít jen dostatečným množstvím vody. Pro co nejlepší vstřebání doporučujeme užívat současně s jídlem.

Magnézium ve formě tablet je obzvlášť vhodné k dlouhodobému užívání, zatímco například takové magnézium v šumivých tabletách má zpravidla vyšší dávku, a proto je ideální pro rychlé doplnění hořčíku, při bolestech nebo při svalových křečích. 

Zkušeností s magnéziem od společnosti GS na internetu sice není mnoho (ty, které jsou, jsou pozitivní), ale vzhledem k výše zmíněným plusům nevidíme důvod, proč se při výběru hořčíku nerozhodnout právě pro tento výživový doplněk.

Výhody a nevýhody GS Magnesium + VITAMIN B6

Výhody

 • kombinace magnézia a vitamínu B6
 • velmi dobrá vstřebatelnost
 • pozitivní vliv na nervový systém
 • uvolnění svalových křečí
 • vliv na psychiku i spánek

Nevýhody

 • velikost tablet
recenze GS Magnesium + VITAMIN B6

Celkové hodnocení

Výživový doplněk GS Magnesium + VITAMIN B6 je vhodný pro každého, kdo chce doplnit zásoby hořčíku v těle. Ať už jde o sportovce, lidi se zvýšenou fyzickou aktivitou, těhotné ženy nebo kojící maminky či lidi, kteří pociťují jeho nedostatek.

K největším plusům tohoto výživového doplňku patří jeho vysoká vstřebatelnost. Tu zabezpečuje kombinace hořčíku s vitamínem B6. Vitamín B6 je totiž nesmírně důležitý pro maximální využitelnost hořčíku. Jednoduše řečeno - na to, aby tělo mohlo magnézium efektivně využít, potřebuje mít dostatek vitamínu B6.

Vitamín B6 směřuje hořčík do těch míst těla, kde je momentálně nejvíce potřeba. Kromě toho má ale na tělo i jiné pozitivní účinky, jako podpora imunitního systému nebo pozitivní vliv na duševní pohodu.

Přípravek GS Magnesium + VITAMIN B6 je díky kvalitnímu složení, vysoké vstřebatelnosti, jednoduchému dávkování nebo výhodně ceně ideálním způsobem, jak poskytnout tělu důležitý minerál hořčík, nazývaný také prvek života.

TIP: Vyzkoušejte i další produkty od společnosti GS

GS Eladen - doplněk stravy na podporu vlasů, nehtů a pokožky

GS Ginkgo - doplněk stravy na soustředěnost, podporu paměti, vitality a libida

GS Ostropestřec - podporuje zdraví a regeneraci jater

GS Condro Diamant - pro zdraví kloubů

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 9. ledna 2021

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: