Recenze: Jak chutná Proteinový puding Gymbeam?

proteinový pudink
 • proteinový puding
 • 25 g bílkovin / 402 kcal v 100 g 
 • chutný dezert bez přidaného cukru
 • cena od 260 Kč

Už několikrát jsem se vám přiznala, že sladké zbožňuji. Beze studu. Zároveň je však pro mě důležitá kvalita a složení potravin. Často a hodně cvičím, ale musím dodat, že i když se stravuji zdravě, podíl bílkovin v mé stravě je nízký. Nemám příliš v oblibě maso, ale vím, jak jsou proteiny důležité. Snažím se je proto doplňovat alternativními způsoby - proteinovým shakem,  másly, tyčinkami, proteinovými palačinkami. Kombinace sladké dobroty, rychlé přípravy a skvělého složení včetně vysokého podílu bílkovin je něco, co opravdu můžu.

Když mi do cesty přišel další proteinový snack od Gymbeam, musela jsem ho vyzkoušet. Navíc, ještě raději než dorty a koláče mám různé pudingy, dezerty, rýži v mléku... Protein Pudding až s 50% podílem bílkovin s příchutí čokolády mě proto hned oslovil. 

A jak mi tedy chutnal?

proteinový pudink od Gymbeam.cz

Protein Pudding od GymBeam má krémovou a lehkou konzistenci. V jedné porci (35 g) obsahuje až 17,5 g bílkovin, které skvěle doplní potřebnou denní dávku proteinů.

Pro vylepšení nutriční hodnoty byly jako zdroje bílkovin použity: syrovátkový koncentrát, syrovátkový izolát a hydrolyzované syrovátkové peptidy. Sladký dezert tedy podpoří růst a zároveň udržení svalové hmoty. Co mě také potěšilo je, že puding neobsahuje žádný přidaný cukr.

Můžete si vybrat ze dvou příchutí: vanilla blueberries a double chocolate chunk.

Jaké jsou výhody proteinového pudingu?

 • 17,5 g bílkovin v jedné dávce
 • doplní denní dávku proteinů
 • podporuje růst a udržení svalové hmoty
 • neobsahuje přidaný cukr
 • má formu lehkého a chutného dezertu

  Chuť a konzistence: 8 / 10

Když testujete produkt, který je určený ke konzumaci, první, na co se soustředíte, je chuť. U mě to samozřejmě není jinak. Výrobek by mohl mít nejlepší složení na světě, perfektní konzistenci, ale pokud by mi nechutnal, skončil by v koši. Znám se. Byla jsem mírně skeptická, přece jen, produkty z prášku doplněné o pořádnou dávku bílkovin mohou chutnat i velmi uměle. Naštěstí v případě tohoto pudingu to bylo přesně opačně.

Chuť Protein Puddingu mě upřímně velmi potěšila. Vybrala jsem si příchuť čokoláda a musím uznat, že se jim vydařila. Puding je opravdu čokoládový, není příliš sladký, není ani umělý. Bez jakýchkoliv dalších slov bych dala 10 bodů z 10.

Avšak co mě zastavilo, byla konzistence pudingu - lepkavá a táhlá. Nejsem překvapená, většinou se to v případě proteinových pamlsků stává, a mně to nevadilo. Někomu to ale nemusí úplně vyhovovat.

proteinový puding od Gymbeam konzistence

Konzistence pudingu je trochu lepkavá, avšak chutná perfektně.

   Složení: 8 / 10

Příchuť Double Chunk obsahuje: Syrovátková proteinová směs (syrovátkový koncentrát, syrovátkový izolát, hydrolyzované syrovátkové peptidy), vaječné bílky, odtučněný kakaový prášek, WaxyMaize TM, mltodextrin, kousky hořké čokolády (2 %), MCT z kokosového oleje, aroma, emulgátor (karboxymetylcelulóza), inulin (z čekanky), sladidlo (sukralóza), sůl, vanilkové krystaly. 

Informace pro alergiky: Může obsahovat stopy sóji, oříšků a vajec.

Puding tedy v překladu obsahuje směs kvalitních zdrojů bílkovin, kakaový prášek, sukralózu - náhradní sladidlo - je vyráběno z přírodního cukru, nemá žádné prokazatelné vedlejší účinky, neničí zubní sklovinu. Do pudingu tedy není přidaný žádný cukr.

A možná jste se pozastavili nad MCT z kokosového oleje. Pokud jste o MCT ještě neslyšeli, je čas to změnit. MCT je zkratka pro "Medium Chain Triglycerides". Je to jedinečná forma tuků se středně dlouhým řetězcem. Zaženou hlad a vytvoří rychlou energii pro mozek a svaly.

Co se týká nutričních hodnot, 100 g výrobku obsahuje:

 • Energie: 1697 kJ / 402 kcal
 • Tuky: 8,2 g (z toho nasycené tuky 2,8 g)
 • Sacharidy: 31 g (z toho cukry 14 g)
 • Bílkoviny: 50 g
 • Sůl: 0,25 g

proteinový puding od Gymbeam složení

V jedné dávce (35 g) získáte až 17,5 g bílkovin.

   Příprava: 8 / 10

 1. Nasypte do shakeru 1 vrchovatou naběračku (35 g) prášku a přidejte 150 ml studeného nízkotučného mléka nebo vody.
 2. Pořádně rozmíchejte po dobu 30 sekund.
 3. A můžete si pochutnávat na pudingu.

Vyjádřím se hned k prvnímu bodu. Rozhodně bych puding nemíchala v shakeru, udělala jsem to jednou a naposled. Konzistence pudingu je mírně lepkavá a táhlá a pokud si chcete ušetřit 10 minut čištění shakeru, doporučuji rozmixovat mixérem.

Jinak je příprava opravdu velmi jednoduchá, po 30 vteřinách máte hotovou plnohodnotnou pochoutku. Já si míchám s vodou a navrch ještě ráda přidám drobné ovoce nebo oříšky.

proteinový puding od Gymbeam příprava

Jednu odměrku prášku nasypte do 150 ml mléka nebo vody.

proteinový pudink od Gymbeam zkušenosti

Prášek míchejte 30 sekund v shakeru.

proteinový pudink od Gymbeam

Nedoporučuji puding míchat v shakeru, protože se vám přilepí a velmi těžko se umývá. 

  Cena: 10 / 10

Cena za 500g balení, z něhož by vám mělo vyjít přibližně 13-14 porcí, je 260 Kč. Když si to přepočítáte, za 1 porci tak zaplatíte necelých 19 Kč, což je podle mě fakt bomba. Když si koupíte v obchodě jakýkoliv proteinový nebo neproteinový dezert, zaplatíte daleko víc.

Videorecenze

Výhody a nevýhody

Líbí se nám

 • skvělá chuť
 • jednoduchá příprava
 • až 50% podíl kvalitních bílkovin
 • žádný přidaný cukr
 • náhrada přeslazených dezertů
 • cena

Nelíbí se nám

 • lepkavá konzistence pudingu
 • nedoporučujeme mixovat v shakeru právě kvůli lepkavé konzistenci
proteinový pudink od Gymbeam recenze

Na puding si ráda přidám ovoce nebo oříšky.

  Můj celkový dojem a výsledek: 9 / 10

Čokoládový proteinový puding od GymBeam je podle mě opravdu VÝBORNÝ! Chutná mi, není příliš sladký ani umělý. Samozřejmě, nečekejte mléčný tučný puding od babičky. Jde přece jen o fit zdravou pochoutku. Ale obohacenou o 17,5 g bílkovin v jedné porci a žádný přidaný cukr. Doplníte jím denní dávku proteinů zdravě a hlavně chutně.

Dávejte si ale pozor na množství. I přesto, že se jedná o proteinový puding a může se vám zdát, že ho můžete jíst "na kila" a nepřiberete, nenechte se oklamat. Všeho s mírou. Určitě jím ale můžete nahradit přeslazené pamlsky. Za mě velká spokojenost i co se chuti a složení týká. Jedno malé minus vidím v lepkavé konzistenci pudingu.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 10. května 2021

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vystudovala Masmediální komunikaci a proto její práce v novinách, či psaní článků nejsou cizí. Zbožňuje cestování a jak říká, minula by poslední peníze na jakýkoliv výlet (a dobré jídlo). Rada sportuje a zajímá se o módu, kosmetiku a lifestyle.

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: