Ochutnávací dietní balíček Chia Shake – Recenze a zkušenosti

Chia Shake dietní balíček recenze

Hubnutí nebo budování vysněné postavy je často běh na dlouhou trať. A to někdy doslova. Pohyb je totiž jedna z nejdůležitějších aktivit na cestě za figurou snů. Nejde ale jen o samotný pohyb. Stejně důležité jsou i stravovací návyky, které si často vyžadují trvalou změnu.

Mýty o "účinných" hladovkách nebo nechutných nízkokalorických jídlech jsou naštěstí už delší dobu pasé. Pokud se chcete zdravě a dietně stravovat, máte v současnosti na výběr z velkého množství chutných potravin s minimem kalorií.

Jednou z takových superpotravin jsou i chia semínka. Ta jsou oblíbená především díky své schopnosti účinně zahnat hlad a zasytit. Jsou také vynikajícím zdrojem minerálů, omega 3 mastných kyselin, vlákniny i proteinů a mají velmi nízký podíl jednoduchých cukrů. Navíc jsou výborným antioxidantem.

Důvodů, proč tuto zázračnou potravinu zařadit do svého jídelníčku, je víc než dost. I proto jsme během uplynulých dní vyzkoušeli ochutnávací dietní balíček Chia Shake, který se skládá z produktů s obsahem této superpotraviny.

Balíček k nám dorazil z e-shopu Chiashake.cz, který na jednom místě nabízí všechno pro zdravé stravování. V jeho nabídce najdete různé dietní a fitness jídla, koktejly, zdravou výživu, potraviny pro vegany, ale i mnoho inspirací na zdravá a chutná jídla. Pokud ulítáváte na zdravém životním stylu, v tomto e-shopu si zaručeně přijdete na své.

Prověřeno uživateli

produkty preverené užívateľmi

Dietní balíček Chia Shake pro vás testovala Lucia Kováčová.

"Jelikož s přítelem rádi cvičíme, zdravě se stravujeme a zkoušíme nové věci, do testování dietního balíčku Chia Shake jsme se pustili s velkým nadšením. A jak to dopadlo?"

Chiashake ochutnávací dietní balíček
 • 1 × Dietní koktail Chia Shake
 • 1 × Chia puding
 • 1 × Smart Shaker
 • 1 × Dietní plán
 • cena od 1400 Kč

Recenze ochutnávacího dietního balíčku Chia Shake

Ochutnávací dietní balíček Chia Shake je určen pro každého nadšence zdravé výživy a pohybu. Přívlastek "ochutnávací" v názvu značí, že je vhodný pro všechny nerozhodné, ale i ty, kteří se obávají, zda jim bude daná strava vůbec chutnat. S tímto balíkem tak mají jedinečnou možnost ochutnat dané potraviny, aniž by si hned museli připlatit velký balíček, který by konec konců možná ani nespotřebovali.

Balík obsahoval jeden dietní koktail Chia Shake s příchutí vanilka o objemu 450 gramů, jeden Chia puding s příchutí mango 300 gramů, praktickou odměrku 70 ml/30 g, shaker a ketogenní dietní plán. Pojďme tedy k recenzím jednotlivých přípravků z balíčku.

• 450 g

Chi Shake dietní koktejl recenze
Chia Shake dietní koktejl složení

Složení Chia Shake koktailu. 

Chia shake dietní koktejl příprava

V prášku na přípravu koktailu se nachází chia semínka.

Chia Shake dietní koktejl recenze

Příprava koktailu. 🙂

Z balíčku jsme nejdřív vyzkoušeli Chia shake dietní koktail s příchutí vanilka. V případě, že preferujete jinou chuť, výrobce má v nabídce i několik jiných příchutí - jahoda s malinou, banán, čokoláda, cappuccino, pistácie. Z balení s obsahem 300 g si připravíte až 10 vydatných porcí.

U tohoto přípravku nás oslovilo především jeho čisté složení. Koktail je bez lepku, bez GMO a bez přidaného cukru, má nízký obsah sacharidů, cukrů a tuků a vysoký obsah prospěšné vlákniny a bílkovin.

Skládá se ze syrovátkového a mléčného proteinu, čekankové vlákniny, vitamínů A, D, E, K, C a skupiny B a nechybí ani minerály jako například vápník, zinek, fosfor, draslík. Výrobce sice uvádí, že v přípravku se nachází pomletá chia semínka, ale najdou se i v celku, což mně osobně vůbec nevadilo, protože je mám moc ráda.

Dietní koktail s příchutí vanilka je výborný, chuť není příliš sladká nebo snad umělá, což vnímám jako velké plus. Příprava je jednoduchá a rychlá. Do shakeru si nalejeme 2,5 dcl nízkotučného nebo polotučného mléka, přidáme zarovnanou odměrku 30 gramů koktailu. Stačí krátce rozmíchat, nenechává hrudky a rychle se rozpouští.

Nápoj velmi dobře zasytí minimálně na tři hodiny, je to skvělá náhrada i dvou jídel denně. Za mě je to skvělá volba a doporučuji všemi deseti.

Pokud vás zaujal tento koktail, můžete si ho koupit nejen jako součást dietního balíku, ale i zvlášť za cenu od 400 Kč.

Moje hodnocení

Výhody

 • na výběr z více příchutí
 • vynikající chuť
 • snadno se rozpouští
 • výborně zasytí
 • jednoduchá příprava

Nevýhody

 • bez zjištěných nedostatků

• 300 g

Chia Shake pudink recenze
Chia Shake pudink složení

Chia puding a jeho složení.

Chia pudink recenze

V pudingu se nachází kousky chia semínek.

Chia pudink recenze

Puding má lahodnou chuť a velmi dobře zasytí. 

Další produkt z dietního balíčku Chia Shake, který jsme měli možnost vyzkoušet, byl Chia puding s příchutí mango. V nabídce mají ještě příchuť Piňacolada a Lesní plody.

Z balení 300 g si připravíte 10 porcí pudingu. Stejně jako první přípravek, i tento produkt se může pyšnit čistým složením bez lepku, GMO i bez přidaného cukru. Na 100 g obsahuje až 52 g bílkovin, což je výborné číslo. Jako zdroj bílkovin byla použita syrovátková bílkovina.

Ve složení najdeme i čekankovou vlákninu, 15 % chia semínek, vitamíny a minerály. Na 100 g vychází 420 kcal, což je super a můžete si dopřát sladkou a zároveň nízkokalorickou svačinu bez výčitek.

Už při otevření balení vás naláká sladká vůně pudingu. Chuť je opravdu mangová, v porovnání s koktailem o dost sladší. Samozřejmě nechutná jako klasický puding, ale jako proteinová, trochu lepkavá pochoutka. Ale s tím je u proteinových produktů prostě třeba počítat.

Při přípravě pudingu určitě doporučuji použít ruční mixér, nestačí ho rozmíchat jen lžičkou ani v shakeru. Zůstávají hrudky. Do 100 ml studené vody (můžete vyzkoušet i s mlékem) dáme jednu zarovnanou odměrku pudingu, 10 až 15 sekund mixujeme ručním mixérem a přelejeme do misky. Hotovou pudingovou směs dáme do ledničky na jednu až dvě hodinky. A můžete si vychutnat svěží a lahodný puding.

Produkty Chia Shake jsou výborné díky svému složení, ať už cvičíte nebo chcete shodit nějaké to kilo, ale nemáte na cvičení tolik času, kolik byste potřebovali. Puding určitě doporučuji, chuť je výborná a zasytí na několik hodin. I samotná příprava je rychlá a jednoduchá a myslím si, že to ocení minimálně každá máma na mateřské, tak jako já. Při dětech totiž není moc času na přípravu zdlouhavých výživných jídel, ale s Chia Shake můžete dát organismu všechno, co potřebuje.

I tento produkt je dostupný jako součást dietního ochutnávacího balíčku, ale můžete ho také koupit samostatně za sumu cca 400 Kč. 

Moje hodnocení

Výhody

 • čisté složení
 • podíl jednotlivých složek
 • výborná chuť
 • spolehlivě zasytí

Nevýhody

 • hůře se rozpouští, na přípravu je třeba použít ruční mixér

• 500 ml

Smart Shaker Chia Shake
Smart Shaker zkušenosti Chia shake

Smart shaker má užitečné odnímatelné dno. 

V dietním Chia Shake balíčku se dále nacházel i praktický shaker.

Shaker Chia Shake je užitečný a perfektní pomocník při přípravě koktailů. Ke dnu shakeru si můžete přišroubovat jednu nádobku, která je ideální na uskladnění koktailu. Všechno si můžete odměřit doma a například v posilovně nebo v práci koktail už jen namíchat. Má výborně těsnicí uzávěr.

Objem shakeru je 500 ml a také je možné ho koupit i samostatně za cenu přibližně 100 Kč. 

Moje hodnocení

Výhody

 • snadná přenosnost
 • rychlá příprava
 • odnímatelné dno

Nevýhody

 • bez zjištěných nedostatků

V balíčku se také nacházel i ketogenní dietní plán, který je skvělou pomůckou při zdravém stravování. Jsou na něm uvedeny povolené a zakázané potraviny pro keto dietuProtože produkty Chia Shake obsahují vysoký obsah bílkovin a nízký obsah sacharidů, nutí tělo spalovat vlastní tukové zásoby, a právě to je princip fungování takzvané keto diety.

V dietním plánu jsou podrobně rozděleny potraviny, z nichž přibíráme nebo naopak hubneme. Je to dobrý přehled o potravinách, které můžeme jíst a které bychom jíst neměli. Jsou rozděleny do přehledných kategorií: nápoje, přílohy, ochucení, koření, zelenina, ovoce a pochutiny.

Všechny produkty z ochutnávacího dietního balíčku nám nejenže chutnaly, ale také se nám s nimi účinně podařilo zahnat hlad. Pro mě jako pro osobu, která toho při dětech během dne moc nestihne, jsou skvělým a jednoduchým způsobem, jak tělu dodat to, co potřebuje, bez konzumace jakýchkoliv nezdravých rychlovek. Rozhodně doporučuji. 🙂

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 11. října 2021

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: