StressFix: Přípravek proti stresu a nervozitě – Recenze a zkušenosti

Stressfix
 • přípravek pro duševní rovnováhu 
 • přírodní složení
 • 60 kapslí
 • cena od 1220 Kč

Ach, ten stres... Nebo také novodobý tichý zabiják. Číhá na nás z každé strany. Ve škole, v práci, v přeplněných obchodech. Když jsme dlouhodobě vystavováni stresu, jeho působení se negativně podepisuje na našem fyzickém i duševním zdraví. Hromadící se stres může být spouštěčem vícero zdravotních problémů, jako je obezita, srdeční onemocnění, cukrovka, oslabená imunita nebo nádorová onemocnění, ale také úzkosti a deprese. 

Také proto je nesmírně důležité stres pravidelně odbourávat, ale ještě účinnějším lékem je vyhýbat se mu úplně. To ale není vždy možné. Naštěstí ale existují přípravky na přírodní bázi, určené ke zmírnění příznaků stresu a pro jeho lepší zvládání. Jedním z nich je i volně prodejný výživový doplněk StressFix, který jsme v uplynulých dnech testovali. Jak účinkuje?

StressFix recenze

Náš TIP: Máme pro vás kupón na slevu 10 %. V objednávce zadejte v košíku kód BEZSTRESU.

 O produktu

Přípravek StressFix na přírodní bázi je unikátní doplněk výživy, který vznikl kombinací vícero přírodních látek, důležitých vitamínů a minerálů. Všechny tyto látky přitom uklidňují nervovou soustavu a pomáhají tak lépe zvládat stres

K účinkům přípravku StressFix můžeme zařadit:

 • Uvolnění a zklidnění
 • Zvládání úzkosti a nervozity
 • Lepší zvládání stresu
 • Podpora kvalitního spánku
 • Také jako doplňková léčba úzkostných stavů a deprese

Výživový doplněk StressFix je řádně schválen Úřadem Veřejného zdravotnictví Slovenské republiky, což znamená, že byl certifikován nezávislými laboratořemi a získal protokol o zkouškách. Vyráběný je na Slovensku.

StressFix balení

Jedna lahvička StressFixu obsahuje 60 kaplí. 

Složení

Přípravek má bohaté přírodní složení, skládá se konkrétně až ze 14 látek. V jeho složení se nachází extrakty z meduňky lékařské, levandule lékařské, kozlíku lékařského, sluncovky a mučenky pletní, dále vitamíny B2, B6, B9, B12, D3 a vitamín E, a minerály magnézium, zinek, železo. 

Meduňka lékařská (extrakt z listu 250 mg)

Meduňka lékařská pomáhá při psychických problémech, zmírňuje výkyvy nálad, uklidňuje a pomáhá navodit hluboký spánek. Kromě toho ale pomáhá také při vysokém krevním tlaku nebo bušení srdce, nadýmání nebo menstruačních bolestech.

Levandule lékařská (extrakt z květu 400 mg)

Levandule lékařská je oblíbená pro své uklidňující účinky. Tiší bolesti hlavy a migrény, pomáhá při úzkosti a napětí a má celkově pozitivní vliv na nervový systém člověka. Pomoct ale může také při dýchacích problémech, nachlazení nebo chřipce.

Kozlík lékařský (extrakt z kořene 100 mg)

Kozlík lékařský bývá označován za přírodní sedativum, které tlumí napětí, nervozitu a pomáhá i při nespavosti.

Sluncovka kalifornská (extrakt z listu 100 mg)

Tato bylinka je známá především svými uklidňujícími účinky. Navozuje pocit uvolnění, bojuje s úzkostmi, nervozitou a stresem. Má také pozitivní vliv na kvalitu spánku.

Vitamíny B2, B6, B9, B12

Vitamíny skupiny B jsou důležité pro fyzické, ale i duševní zdraví člověka. Ovlivňují náladu, mozkovou sílu a hrají důležitou roli při udržování zdravého nervového systému.

Vitamín D3

Tento vitamín se podílí na správném fungování nervového systému a podporuje psychické funkce. Má velký význam i v procesu dělení buněk, udržuje zdravé svaly, kosti a zuby a podílí se také na správném fungování imunitního systému.

Vitamín E

Vitamín E chrání buňky před oxidačním stresem, podporuje imunitní systém a má pozitivní vliv na činnost srdce i nervové soustavy.

Magnézium

Mezi nejznámější minerály v souvislosti s nervovým systémem patří právě magnézium. Pomáhá zvládat stres, snižuje svalové napětí a výskyt migrén a celkově zlepšuje fyzický a psychický stav člověka.

Zinek

Zinek se podílí na správném fungování imunitního systému i nervové soustavy. Podporuje kognitivní funkce jako paměť, učení a soustředění.

Železo 

Železo je důležité pro správné fungování organismu. Podílí se na tvorbě energie, ovlivňuje psychiku a pomáhá bojovat s chronickou únavou.

StressFix výživové hodnoty

V přípravku se nachází až 14 účinných látek.  

Výživové hodnoty StressFix

Na balení najdete uvedeny i výživové hodnoty v jedné denní dávce (tj. 4 kapslích) přípravku. 

StressFix složení

StressFix se vyrábí na Slovensku. 

Dávkování

Doporučené dávkování StressFixu při nadměrné psychické zátěži jsou 4 kapsle denně. Tuto dávku si můžete rozdělit na dvě kapsle ráno a dvě kapsle večer. V případě, že vás trápí hlavně nespavost, maximální denní dávku (tj. 4 kapsle) můžete užít večer před spaním.

Pokud ale plánujete StressFix užívat dlouhodobě a tedy koupit si i druhé balení, po dobrání prvního balení můžete denní dávku snížit  z původních 4 kapslí už jen na 2 kapsle denně. U třetího balení můžete dávku snížit ještě víc, jen na jednu kapsli denně. V případě opětovného nadměrného stresu dávku můžete zvýšit maximálně na 4 kapsle denně.

I přesto, že StressFix má výhradně přírodní složení, není vhodný pro každého. Užívat ho nesmí:

 • Děti 
 • Kojící a těhotné ženy
 • Osoby s přecitlivělostí na některou složku doplňku

Velkou výhodou StressFixu oproti ostatním konkurenčním přípravkům je, že neobsahuje třezalku, a proto je možné ho užívat i v kombinaci s antidepresivy.

StressFix tobolky dávkování

Kapsle jsou přiměřeně velké, a tak se snadno polykají. 

Moje zkušenosti

V souvislosti se stresem je dobré si uvědomit, že stres není něco, co se nám stane, přihodí, ale jde o reakci našeho těla na to, co se nám stane. Stres tedy můžeme do velké míry ovlivnit naším vnímáním, postojem a tím, jak danou "stresovou" situaci vezmeme, jak na ni budeme nahlížet. Samozřejmě ne každý má tak silnou osobnost, aby jím pravidelné působení stresu nezamávalo. Ani já nejsem výjimkou.

Naštěstí nejsem pod dennodenním stresem. Stres se u mě objevuje tehdy, když mám pocit, že je toho na mě jaksi příliš, a že nestíhám to, co bych měla. Rozhodně nejsem zastáncem jakýchkoliv náladových tabletek, a byl to i jeden z důvodů, proč jsem se rozhodla vyzkoušet právě StressFix. Jeho plusem je čisté přírodní složení a dostupnost bez lékařského předpisu. 

Přípravek jsem začala užívat v množství čtyři kapsle denně - dvě ráno a dvě večer. Tato dávka mi jinak přišla celkem vysoká, naštěstí mají ale kapsle přiměřenou velikost a není problém polknout i dvě současně. První příznaky jsem zpozorovala už v prvních dnech užívání, cítila jsem se klidnější a vyrovnanější. Místo toho, abych podlehla stresu, začala jsem hledat řešení, jak si úkoly rozdělit tak, abych je stihla.

V důsledku stresu mívám občas problém se spánkem. Často si po uložení se do postele v hlavě rekapituluji celý svůj den a přemýšlím nad tím, co mě čeká ten následující, díky čemuž je spánek v nedohlednu. I tady mi pomohl StressFix, ne však okamžitě, ale až po několika týdnech. Usínala jsem rychleji, můj spánek byl hlubší a bez nežádoucího buzení se.

Během užívání přípravku StressFix se neobjevily žádné vedlejší účinky. Pozitivně hodnotím i to, že StressFix je možné užívat klidně i během dne, aniž byste se cítili unaveně nebo utlumeně.

StressFix recenze zkušenosti

 Cena

Poměrně velkou nevýhodou StressFixu je jeho vysoká cena. Jedno balení s obsahem 60 kapslí se totiž prodává za sumu 1220 Kč. Pokud si ale objednáte dvě balení, zaplatíte 2200 Kč, a tři balení vás vyjdou na 3100 Kč. 

Cenu si také můžete snížit slevovým kupónem v hodnotě 10 %Stačí, když v objednávce zadáte kód BEZSTRESU.

Video

Výhody a nevýhody přípravku StressFix

Výhody

 • přírodní složení
 • bez vedlejších účinků
 • uklidňuje
 • snižuje výkyvy nálad
 • zlepšuje kvalitu spánku
 • možnost užívat i v kombinaci s antidepresivy

Nevýhody

 • vyšší cena za 1 balení (dá se však kupónem a koupí více balení snížit)

Zkušenosti uživatelů

"Pokud mám být upřímná, StressFix jsem si objednala hlavně kvůli úzkosti v kombinaci s tetanií. Užívala jsem ho asi dva týdny a musím říct, že tetanické záchvaty a úzkost se podstatně mění. Za sebe děkuji." Lucie

"Už delší dobu jsem hledal preparát, který by mi pomohl při stresu a hlavně, abych se mohl dobře vyspat. Je opravdu náročné po těžkém dni ve velké firmě umět vypnout. Musím ale uznat, že nyní mám spánek lepší." Matouš

"I když je to těžké, prozradím, že jsem psychiatrický pacient už asi 8 let. Život s depresí je pro mě náročný a dost ovlivňuje i to, co můžu nebo nemůžu dělat, jíst a pít... StressFix je super v tom, že neobsahuje třezalku, která se nesmí užívat v kombinaci s antidepresivy." Katka


Zdroj: Stressfix.cz


recenze StressFix

 Naše celkové hodnocení

Výživový přípravek StressFix je vhodnou volbou pro každého, koho trápí stres, úzkost, nervozita. Jeho největší výhoda spočívá v přírodním složení a také v tom, že neobsahuje třezalku, díky čemuž ho mohou užívat i pacienti, kteří podstupují léčbu antidepresivy.

StressFix uklidňuje a pomáhá lépe zvládat stres bez nežádoucího pocitu utlumení. Kromě toho také zlepšuje kvalitu spánku, tady je ale potřeba ho užívat pravidelně a dlouhodoběji, což se však za cenu téměř 1220 Kč za jedno balení může odrazit ve vaší peněžence.

Kromě vyšší ceny (která se dá kuponem a koupí více balení dost snížit) ale StressFixu není co vytknout a účinky, které jeho užívání přináší, nezklamou nikoho, kdo se rozhodne dát mu šanci.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 5. září 2021

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: