Recenze Luli Chef Midi: mladší bratr MioMatu rozhodně netahá za kratší konec provazu

Luli Chef Midi recenzia a skúsenosti
 • 6 programů pro přípravu teplých i studených pokrmů
 • praktické rozmery
 • dvě barevná provedení
 • cena 3 600 Kč

Testování jakéhokoli výrobku na vaření se v případě, že tuto činnost vnímáte jako nutnou povinnost, může zpočátku jevit jako snaha nasměrovat dva stejné magnetické póly proti sobě. S odhodláním a zvědavostí jsem však od kurýra převzala krabici s Luli Chef Midi a pustila se do testování. 

Luli Chef Midi balenie

Luli Chef Midi dorazil v menší krabici.

Luli Chef Midi obsah balenia

Balení obsahu Luli Chef Midi, přívodní kabel, kartáček na čištění, 20 ml odměru a český návod k použití.

 Luli Chef Midi, seznamte se

Mladší bratr oblíbeného MioMatu je přírůstkem do rodiny „vařeček“ slovenského e-shopu mamigo.cz. Je dítětem tří podnikavých Slovenek – Alice Rehákové, Simony Vargové a Zuzany Čačkové. 

Testovala jsem Luli Chef Midi oblečený do mátové barvy (k dispozici je také v bílé). Ten mě zaujal hned po vybalení z krabice. Jeho vnější strana je plastová a vespodu má nožičky, takže na desce dobře drží. V přední části je dotykový displej se dvěma číslicemi pro odpočítávání zbývajícího času. Těsnící horní část má mřížku pro odvod páry při vaření a malý výstupek, který upozorňuje na otevírání. Program se spustí, až když je víko řádně zavřené. Do té doby na displeji svítí upozornění E2. 

Nerezová nádoba má ve spodní části mixovací nože. Po stranách jsou vyznačeny rysky MIN a MAX pro tekuté přísady. 

Oceňuji také kompaktní rozměry 25x14 cm. Nejenže nezabírá mnoho místa na kuchyňské lince, ale díky svému designu vypadá i jako pěkný doplněk.

Obsah balení

 • Luli Chef Midi
 • přívodní kabel
 • 20ml odměrka
 • čisticí kartáček
 • návod k použití

Technické parametry

 • objem: 450 - 600 ml
 • napětí: 220 V
 • frekvence: 50 Hz
 • výkon ohřevu / výkon míchání: 650 W / 150 W
 • otáčky: 20 000 +/- 15 %
 • materiály: nerezová ocel, plast
 • barevné provedení: bílá, mátová
Luli Chef Midi vybaľovanie

Kromě mentolové barvy je na výběr také bílá.

Luli Chef Midi zatvorený vrchnák

Víčko má mřížku pro odvod páry. V této pozici je zavřený a připravený ke spuštění programu.

Luli Chef Midi vybaľovanie

Luli Chef Midi má praktické rozměry.

Luli Chef Midi otvorený vrchnák

V této pozici je víko otevřeno a program se nespustí.

Luli Chef Midi recept mixovacie nože

Nože vespod nerezové nádoby.

 Programy Luli Chef Midi

PlantMilk

27minutový program, který umožňuje připravit jakýkoli druh rostlinného mléka z ořechů (mandle, kešu, kokos, lískové ořechy atd.), ovsa, špaldy, rýže nebo sóji. Ohřev dosahuje 100 °C a je doprovázen mixováním.

Soup / Puree

20minutový program pro přípravu krémových mixovaných polévek, kaší, dětské výživy a přesnídávek. Ohřev dosahuje 100 °C a přísady jsou během programu průběžně mixovány.

Cook

10minutový program s ohřevem 100 °C pro přípravu nerozmixovaných polévek s kousky zeleniny.

Warm

Praktický program udržuje teplotu uvařeného jídla na 60 °C po dobu 2 hodin. Funkce Warm se automaticky zapne po ukončení programů PlantMilk, Soup/Puree a Cook.

Smoothie

Dvouminutový program, který rozmixuje ingredience do ovocného nebo zeleninového smoothie. Tento program jako jediný nevaří ani neohřívá, pouze mixuje.

Clean

Minutový program čištění, díky kterému bude váš Luli Chef Midi opět připraven k vaření.

Luli Chef Midi zapnutý

Po zapojení do elektřiny se hned zapne displej. Se 6 programů si vybíráte stisknutím tlačítka na dotykovém displeji.

Luli Chef Midi zapínanie

Napájení Luli Chef Midi.

Luli Chef Midi vs. MioMat

I když oba produkty mají mnoho společných rysů, přece jen jsem při jejich používání našla rozdíly.

Luli Chef Midimenší rozměry i objem. Připravíte v něm 450 až 600 ml jídla, což můžete považovat za jednu větší nebo rozdělit na dvě menší porce. Proto se hodí do domácností jednotlivců, mladé dvojice, pro maminky na přípravu příkrmů pro jejich malé ratolesti, ale i pro seniory, studenty na kolej, na chatu či cestovatelská dobrodružství.

Luli Chef Midi připraví i polévky s celými kousky, jednoduše se ovládá na dotykovém displeji, má chytrou funkci „odložený start“, program pro udržování teploty jídla až dvě hodiny po uvaření a čistící program.

MioMat je rozměry i objemem větší. Jeho nádoba má objem až 1 litr. Ve srovnání s Luli Chef Midi disponuje funkcí raw pro přípravu syrové stravy. Hodit se bude zejména do vícečlenných rodin, které mají v oblibě mixovaná jídla.

Luli Chef Midi má mixovací nože vespod nerezové nádoby. MioMat je má pro změnu na vrchním uzávěru. 

NÁŠ TIP: Měli jsme možnost vyzkoušet i vlajkovou loď e-shopu Mamigo.cz, legendární MioMat. Podrobnou recenzi naleznete zde.

Jaké ingredience jsou vhodné pro mixér Luli Chef Midi?

Chcete mít jistotu, že pro přípravu pokrmů používáte pouze čerstvé suroviny? Luli Chef Midi je tím pravým partnerem, který vás zbaví zvyku přidávat do polévek mouku – stejně jako krupice a polenta se i mouka může při vaření připálit a poškodit výrobek, proto se jejich používání nedoporučuje.

Ze stejného důvodu, s výjimkou programu Smoothie, který jako jediný neobsahuje ohřev, není vhodné používat ovesné vločky ani kravské nebo rostlinné mléko. 

Čerstvá zelenina a ovoce bez tepelné úpravy – ideální je nakrájet je na menší kostky nebo kolečka. K dochucení můžete použít sůl, pepř, bylinky a med, ale přidejte je až po skončení programu nebo na konci po uvaření všech surovin.

Den s Luli Chef Midi

Jednou z největších výhod je, že si ušetříte starosti i čas. Rozhodla jsem se strávit jednu sobotu přípravou jídel pouze s Luli Chef Midi. Byli jsme zvědaví na úsporu času, obsluhu přístroje, výsledné pokrmy i úklid. Nutno dodat, že jsem jídelníček doplnila hlavním jídlem připraveným v troubě. 

Snídaňové smoothie

Některé dny nám proletí mezi prsty dřív, než se nadějeme, a ocenili bychom více než 24 hodin. Tehdy je jednou z nejrychlejších forem snídaně příprava smoothie. Stačí vzít jakékoliv ovoce, které máte doma, nakrájet ho na menší kousky, hodit do přístroje a za 2 minuty je smoothie hotové. 

Já jsem použila banán, jablko, kousek zázvoru a zalila vodou. Ani jsem si nestihla vyčistit zuby a voilà, můj osobní šéfkuchař zapípal, že je smoothie hotové. Nalila jsem ho do sklenice a přidala lžičku strouhaného kokosu. Už se vidím, jak si smoothie přelévám do lahve a beru si ho s sebou na všední dny.

Luli Chef Midi recept smoothie

Smoothie je hotovo za 2 minuty.

Krémová brokolicová a květáková polévka

Od malička jsem byla vychovávána k polévkám. V naší rodině nikdy nechyběly, a některé husté polévky nám dokonce nahrazovaly hlavní jídlo (například tátova poctivá fazolová). Neznám nikoho, kdo by dokázal sníst tolik polévek jako já. Proto jsem se trochu obávala, jestli Luli Chef Midi udrží krok s mým polévkovým apetitem. Během testovacího dne si vedl více než dobře. 

Brokolice, květák a brambory se u mě doma vyskytují téměř vždy, proto jsem se rozhodla uvařit krémovou polévku s nimi. Všechny tři ingredience jsem nakrájela na kostičky a rozdělila na menší růžičky. Zalila jsem je rozmraženým vývarem na MAX (můžete použít i vodu). Sůl ani pepř jsem nepřidávala, protože vývar už měl svou chuť. Zapnula jsem 20minutový program Polévka/Pyré. Je důležité nepřehánět to s množstvím ingrediencí a tekutou složkou, aby se nepřipálily. Vždy se držte pokynů a funkcí a nepřidávejte méně nebo více tekuté složky.

Zatímco Luli Chef Midi pracoval, pověsila jsem prádlo a začala vysávat byt. Když jsem vysavač uklidila, uslyšela jsem známý signál, že je hotovo. Polévka byla pečlivě rozmixovaná, měla jsem pocit, že dokonce lépe, než když jsem ji dělala klasickým způsobem a mixovala ji tyčovým mixérem (Luli Chef Midi je zřejmě v mixování důslednější než já). Nalila jsem ji do misky, ochutila solí a pepřem a posypala sušenou petrželkou a sezamovými semínky. 

Druhou porci jsem si nechala na večeři. 

Dovedu si představit, jaká je to pomoc pro maminky s malými dětmi. Nemusí stát u plotny a hlídat, jak se polévka nebo příkrm vaří. Stačí vložit ingredience do nádoby a zapnout program, který se o vše postará během několika minut.

Luli Chef Midi recept polievka

Příprava krémové brokolicově květákové polévky trvá s programem Soup/Puree 20 minut.

Luli Chef Midi recept brokolicová polievka

Suroviny stačí nakrájet na menší kousky a vložit do nádoby.

Luli Chef Midi recept brokolicová polievka

Zalila jsem je vývarem po rysku MAX.

Luli Chef Midi program Soup/Puree

Luli Chef Midi ukazuje zbývající čas vaření. V průběhu programu již není možné přidávat ingredience.

Luli Chef Midi polievka hotová

Hotová polévka, kterou stačí servírovat.

Luli Chef Midi polievka

Luli Chef Midi uvaří 450 až 600 ml polévky. Z tohoto množství vyšle dvě porce.

Kolik stojí Luli Chef Midi?

V mém okolí je známo, že se nerada zahlcuji zbytečnostmi a než si něco koupím, přemýšlím, zda to opravdu potřebuji. Dívám se také na poměr cena/výkon. Cena 3 600 Kč za Luli Chef Midi mi za úsporu času, snížení plýtvání potravinami, praktické funkce a poměrně široké možnosti využití mimo domácnost stojí.

Subjektivně mi výrobek vyhovuje z toho důvodu, že nerada vařím a minimálně o jeden chod se vždy postará tento mint chef. Sečteno a podtrženo, investice se nakonec v relativně krátké době vrátí.

Výhody a nevýhody Luli Chef Midi

Výhody

 • různé programy pro přípravu teplých a studených jídel
 • připravuje i nemixované pokrmy
 • funkce odloženého startu
 • funkce udržování teploty až po dobu dvou hodin
 • pokud rádi jíte každý den něco jiného, má ideální velikost porce
 • čisticí program
 • zvukový alarm
 • stylový design
 • kompaktní rozměry (vhodné i na cesty)

Nevýhody

 • trochu obtížnější ovládání dotykového displeje
 • po spuštění programu nelze otevřít a přidat další přísady

Zkušenosti zákazníků

„Používám ho denně pro sebe i pro malou. Lituji, že jsem si ho nepořídila už dříve. Důležité je dodržovat měřítko a pravidlo „méně je více“. Potom nic nepřihoří ani nevykypí.“ Terka

„S Luli Chef Midi má nejvíc baví příprava kaší. Jen nemohou být příliš husté, pak slyšet, jak se motor trápí.“
Alena

„Vařím si s ním na dva dny, mám ho měsíc a jsem velmi spokojená. Už se nebojím zapnout ani odložený start a ten mycí program je super bonus.“
Antonie


Luli Chef Midi vybalený

Závěrečné hodnocení

Mentolový pomocník hravě zapadl do mé kuchyně. Používání Luli Chef Midi je zábavné i pro někoho, kdo neřadí vaření zrovna mezi své oblíbené činnosti. Líbilo se mi vhazování ingrediencí do nádoby a nestarání se o nic jiného. Jednak ušetříte čas strávený kontrolou hrnců, jednak se můžete 20 minut věnovat jiným činnostem nebo přípravě druhého chodu. Nezdá se to, ale pokud výrobek použijete pětkrát týdně, ušetříte minimálně hodinu času. Výhodou je, že můžete připravovat i klasické polévky s kousky zeleniny, nejen rozmixované. 

Snížíte tím také množství potravinového odpadu. Někomu to nevadí, jiný nemá chuť jíst 4 dny po sobě to samé. V Luli Chef Midi si můžete připravit porci, kterou určitě sníte, a zároveň využít zbytky ovoce a zeleniny z přípravy jiných jídel. Je to skvělá volba zejména pro lidi, kteří žijí sami a vědí, že vaření pro jednoho je někdy náročné. 

Luli Chef Midi nepřímo změní váš způsob uvažování o jídle a přirozeně bude díky němu ve vašem jídelníčku více čerstvých surovin. 

Můžete si ho vzít na chalupu, dovedu si v něm představit přípravu přílohy nebo polévky i na cestách (svou velikostí nezabere mnoho místa v zavazadle) a bude se hodit na internátě.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 29. května 2023

O autorovi

Michaela Struhárová
 

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: