Recenze: KolagenDrink výživové doplňky pro zdraví a krásu

KolagenDrink doplňky stravy recenze a zkušenosti

Být zdravý i s přibývajícími lety, žít aktivně, neznat bolest, cítit se a vypadat mladě. To si přeje nejeden z nás. Ne každému ale byla do vínku nadělena špičková genetická výbava. A vůbec, spoléhat se jen na geny se v konečném důsledku nemusí vyplatit.

Co radši přiložit ruku k dílu?

Zdravá a vyvážená strava, pravidelný pohyb, naplněné vztahy, ale také dopřát tělu to, co potřebuje, zvenku i zevnitř, to může být klíčem k dobrému, pevnému zdraví, ale i k mladistvému vzhledu.

V duchu tohoto hesla jsme se tentokrát rozhodli udělat něco pro naše klouby a zásobovat je dávkou kolagenu a kyseliny hyaluronové, jimž jsou v současnosti připisovány přímo zázračné účinky. Vybrali jsme si kloubní výživu KolagenDrink FlexiRep a k tomu přihodili i KolagenDrink lipozomální kyselinu hyaluronovou.

Jak toto kombo pro zdravé klouby, vazy a šlachy, ale i hezkou pokožku hodnotíme po několikatýdenním testování?

Video

Krátce o KolagenDrink

KolagenDrink představuje populární značku, pod kterou najdete kolagenové výživové doplňky té nejvyšší kvality a různé vitamínové doplňky.

Jednotlivé produkty pocházejí od předních certifikovaných výrobců z více koutů světa - ze Slovenska, Švédska a Německa.

Gró nabídky tvoří kolageny - v práškové, ale i tekuté formě, ochucené i neochucené. Vybrat si můžete z kolagenů pro krásu, které jsou zaměřeny na zvýšení elasticity pokožky, potlačení tvorby vrásek, ale i na zdravé a silné vlasy, nehty a v neposlední řadě i klouby a kosti.

V nabídce jsou také kolageny určené především pro klouby a na podporu celkového zdraví pohybového aparátu. Nechybí ani kolagen speciálně navržený pro vegany.

Velký úspěch mají i vitamíny, minerály a doplňky výživy v lipozomální formě, která se vyznačuje vysokou vstřebatelností. Patří sem například kyselina hyaluronová, zinek s vitamínem C a B-komplex. 

Všechny složky produktů KolagenDrink jsou v souladu s ISO-GMP a schvalovány EU/EFSA. Samozřejmostí je i certifikát analýzy (CoA).

A teď už pojďme k našim zkušenostem s KolagenDrink kloubní výživou a kyselinou hyaluronovou.

KolagenDrink balení

Doplňky přišly důkladně zabalené v bublinkové fólii. 

Recenze a zkušenosti doplňky stravy KolagenDrink

Oba testované přípravky patří pod oblíbenou značku KolagenDrink. 


Recenze výživových doplňků od KolagenDrink

Jaké složení mají přípravky KolagenDrink FlexiRep kloubní výživa a lipozomální kyselina hyaluronová? Jaké jsou jejich účinky, dávkování a kdo všechno je může užívat?

KolagenDrink FlexiRep kloubní výživa recenze

KolagenDrink FlexiRep kloubní výživa je doplněk stravy určený k podpoře pohybového aparátu a má příznivý vliv na zdraví kloubů, kostí, vazů a šlach.

Je dostupný v tekuté formě, která se stává čím dál oblíbenější, a to hned z několika důvodů.

V první řadě jde o praktičnost. Tekutý kolagen je totiž hotový výrobek, který na rozdíl od kolagenů v prášku už není třeba připravovat. Stačí si jen odlít požadované množství do přiložené odměrky a následně užít. Zároveň si můžete být jisti, že takto vždy užijete správnou dávku kolagenu. 

Objevují se také tvrzení, podle nichž je tekutý kolagen biologicky dostupnější, lépe a rychleji vstřebatelný i stravitelný, ta ale zatím nejsou dostatečně potvrzena.

KolagenDrink FlexiRep se prodává v lahvi o objemu 500 ml a kromě jiného také láká příchutí lesního ovoce. A co jeho složení?

Složení

KolagenDrink FlexiRep kloubní výživa obsahuje vysoké dávky hydrolyzovaného hovězího kolagenu typu I, II a III, také chondroitin sulfát, MSM, glukosamin sulfát, extrakt z kurkumovníku i vitamíny B12, C (důležitý pro správné vstřebávání kolagenu) a D3. 

Kromě výše zmíněných látek v něm najdete i vodu, regulátor kyselosti, přírodní aroma ovoce, konzervační látky, emulgátor, přírodní barvivo, sladidlo (steviol-glykosidy, sukralóza) i výtažek z listů čajovníku čínského.

Velmi významná je právě přítomnost tří druhů kolagenů, protože každý z nich má pro tělo obrovský význam.

Kolagen typu I se v lidském těle nachází v největší míře, je součástí kostí, šlach, zubů, pokožky i chrupavky. Má tak pozitivní vliv na kosti, ale i elasticitu pokožky a také urychluje hojení ran. 

Kolagen typu II tvoří důležitou složku chrupavky a podílí se na tlumení nárazů v kloubech.

Kolagen typu III se vyskytuje v kombinaci s kolagenem typu I a má příznivý vliv na srdce a cévy, ale i pružnost pokožky.

Za zmínku rozhodně stojí i MSM s vynikajícími protizánětlivými a antioxidačními účinky nebo chondroitin sulfát nezbytný pro regeneraci chrupavek. Glukosamin sulfát zase přispívá k ukládání vápníku do kostí.

KolagenDrink kloubní výživa složení

Základ kloubní výživy FlexiRep je hydrolyzovaný hovězí kolagen typu I, II a III. 

Složení KolagenDrink FlexiRep kloubní výživa

Doplněk má příchuť lesního ovoce. 

Kloubní výživa KolagenDrink FlexiRep a její účinky

Co všechno můžeme očekávat od přípravku KolagenDrink FlexiRep?

KolagenDrink FlexiRep kloubní výživa účinky

Pravidelné užívání doplňku zlepšuje zdraví kloubů, kostí, šlach a vazů. 

Jak chutná KolagenDrink FlexiRep? Dávkování

Vyzkoušela jsem už více kolagenových přípravků a s nejedním jsem musela seknout, protože jsem se prostě nedokázala přenést přes chuť. I proto jsem byla velmi zvědavá, jak bude chutnat KolagenDrink FlexiRep s příchutí lesního ovoce.

Protože jde o hovězí kolagen, předpokládala jsem, že jeho chuť a vůně budou přijatelnější než u rybího kolagenu, což byla i pravda.

Hned po prvním ochutnání jsem byla mile překvapena. Kloubní výživa chutná po ovoci, je mírně kyselá, necítila jsem v ní ale žádnou nepříjemnou pachuť ani nic podobného. Navíc její chuť výrazně zlepšuje i obsažené sladidlo skládající se ze steviol-glykosidů a sukralózy. 

Chuť této kloubní výživy tak hodnotím na jedničku.

Co se týká vůně, ta není nijak výrazně ovocná, spíš bych řekla, že je specifická právě pro hovězí kolageny. Určitě ale nejde o žádné nepříjemné aroma, které by představovalo problém při užívání této výživy.  

A teď se podívejme na dávkování. Denně je potřeba užít 15 ml doplňku, tj. tři čajové lžičky. Doporučuji ale používat přiloženou odměrku, na níž je dané množství pěkně vyznačeno. Před každým použitím lahev důkladně protřepte.

KolagenDrink Flexirep kloubní výživa chuť

Denní dávka přípravku FlexiRep je 15 ml. V jednom balení se nachází 33 dávek kloubní výživy. 

Pro koho je a pro koho není kloubní výživa vhodná?

Kloubní výživa není určena jen pro starší lidi, i když samozřejmě právě pro tuto skupinu lidí může být velmi prospěšná.

Po kloubní výživě by se ale měly poohlédnout i mladší osoby, především sportovci a aktivní lidé, nebo dokonce i ti, kteří vykonávají fyzicky náročnou práci.

Kloubní výživa je však důležitá i pro lidi s nadváhou, protože právě oni mají mnohonásobně vyšší riziko, že se u nich projeví problémy s koleny.

KolagenDrink FlexiRep je vhodný pro lidí od 15 let. Těhotné ženy by se o případném užívání měly předem poradit s lékařem.

Naše zkušenosti

Bolesti kloubů bohužel velmi dobře znám, a to ještě nemám ani po třicítce. Musím také říct, že nejsem žádná sportovkyně – sportu se věnuji spíš rekreačně, ale na mé bolesti kolene se zřejmě podepsal dřívější úraz.

Ať už tak či onak, bolesti jsou tady, dokonce se v minulém roce hlásily intenzivněji než kdykoliv předtím, a tak jsem se rozhodla řešit je právě za pomoci kloubní výživy od KolagenDrink.

Přípravek jsem užívala několik týdnů v množství 15 ml denně. S užíváním jsem neměla absolutně žádné problémy. Vyhovovala mi chuť, konzistence i jednoduchost užívání. Během celé doby užívání jsem nezpozorovala žádné vedlejší účinky.

Právě naopak. Moje bolesti se zmírnily, i když samozřejmě nezmizely úplně. To jsem ale ani vzhledem k době užívání neočekávala. Při užívání je totiž velmi důležité vybavit se dávkou trpělivosti a výrazné zlepšení očekávat přibližně až po třech měsících důsledného, pravidelného užívání (stejně jako u jiných výživových doplňků).

Každopádně v užívání kloubní výživy KolagenDrink FlexiRep hodlám pokračovat i nadále a za sebe ji mohu jen doporučit.

Výhody

 • hydrolyzovaný hovězí kolagen
 • tekutá forma
 • obsah kolagenu typu I, II a III
 • obsah vitamínu C
 • velmi dobrá chuť
 • jednoduché dávkování
 • příznivý vliv na pohybový aparát

Nevýhody

 • bez zjištěných nedostatků

Orientační cena

700 Kč

Hodnocení

KolagenDrink lipozomální kyselina hyaluronová recenze

Stejně jako kolagen, tak i kyselina hyaluronová jsou v poslední době poměrně často skloňované a je o nich slyšet z každé strany.

Zatímco kolagen je spojovaný především se svým příznivým vlivem na pohybový aparát a do jisté míry i s pozitivními účinky na pokožku, nehty nebo vlasy (závisí na konkrétním druhu kolagenu - tedy zda jde o rybí nebo hovězí kolagen), kyselina hyaluronová je vyzdvihována pro svůj blahodárný vliv na krásu.

Také kyselina hyaluronová se podobně jako kolagen nachází na více místech v lidském organismu, ale nejvíc je zastoupena právě v pokožce. I proto se hojně využívá v kosmetickém průmyslu a je neodmyslitelnou součástí přípravků určených k zachování mladistvého vzhledu pleti, vlasů i nehtů.

Takovým přípravkem je i kyselina hyaluronová od KolagenDrink. Vyniká svou lipozomální formou, která je považována za tu nejlepší a nejúčinnější, a to díky své nejvyšší vstřebatelnosti.

Tekutá kyselina hyaluronová KolagenDrink je dostupná v lahvi s objemem 250 ml, což je v přepočtu 25 dávek.

Složení

Složení kyseliny hyaluronové od KolagenDrink je 100% přírodní.

V přípravku se nachází kyselina hyaluronová, filtrovaná voda, kyselina jablečná, fosfolipidy, extrakt z rakytníku, steviol-glykosidy a přírodní příchuť vanilky.

Právě extrakt z rakytníku plní v přípravku úlohu konzervantu, díky čemuž se může kyselina hyaluronová od KolagenDrink pochlubit přívlastkem "přírodní".

Neobsahuje ani laktózu, sóju, lepek, vejce, ořechy ani žádné GMO. Svým složením je vhodná i pro vegany.

KolagenDrink lipozomální kyselina hyaluronová složení

V jedné denní dávce výživového doplňku se nachází až 100 mg kyseliny hyaluronové.

KolagenDrink lipozomální kyselina hyaluronová dávkování

Přípravek neobsahuje vejce, sóju, gluten ani GMO. Je vhodný i pro vegany. 

Účinky

Jaké účinky má lipozomální kyselina hyaluronová od KolagenDrink?

recenze KolagenDrink lipozomální kyselina hyaluronová

Lipozomální kyselina hyaluronová od KolagenDrink je vyráběna v Německu. 

Co na kyselinu hyaluronovou říká odborník?

"Kyselina hyaluronová se nachází v mezibuněčném prostoru, v podkoží a v kloubní tekutině v chrupavkách. Hydratuje chrupavkové a pojivové tkanivo, dá se také říct, že funguje jako "mazivo", abychom klouby dokázali hýbat snadno, bez bolestí, zadrhávání a naplno."


MUDr. Vladimír Holoubek, ortoped

Jak se užívá KolagenDrink lipozomální kyselina hyaluronová a jak chutná?

Denní dávka představuje 10 ml přípravku, tj. 2 čajové lžičky. Také u tohoto doplňku ale najdete na vrchu uzávěru lahve praktickou odměrku.

Doplněk nezapomeňte před každým užitím důkladně protřepat.

A co říkám na chuť a vůni?

KolagenDrink lipozomální kyselina hyaluronová má vanilkovou příchuť, což je jasné hned na první přičichnutí. Voní opravdu krásně.

Trochu hůř je na tom chuť. Z přípravku je sice cítit vanilka, ale má taky nahořklý nádech, osobně mi připomíná sirup proti kašli.

Vnímání chuti ale může být individuální – zatímco pro mě není právě nejpříjemnější, někomu jinému zase může vyhovovat.

To se i potvrdilo, když jsem ji dala ochutnat jiným lidem, kteří chuť považovali za velmi dobrou.

jak chutná KolagenDrink kyselina hyaluronová

Kyselina hyaluronová od KolagenDrink má vanilkovou příchuť. 

Kdo může užívat KolagenDrink kyselinu hyaluronovou?

Užívání kyseliny hyaluronové je vhodné jak pro ženy, tak i pro muže, protože vrásky se nevyhýbají nikomu z nás.

Užívat ji ale nesmí děti. Těhotné a kojící ženy by se o případném užívání tohoto doplňku měly poradit s lékařem.

Náš názor

Výživový doplněk lipozomální kyselina hyaluronová je skvělý přípravek německé kvality. Nabízí čisté přírodní složení bez jakýchkoliv nežádoucích látek nebo alergenů. Může být proto vhodnou volbou i pro vegany.

V jedné denní dávce nabízí až 100 mg kyseliny hyaluronové.

Velmi pohodlně se užívá, protože ji stačí jen nalít do přiložené odměrky a vypít, bez jakéhokoliv dalšího rozpouštění a podobně.

Kromě příznivého vlivu na pokožku, zjemnění vrásek nebo zvýšené hydratace můžeme při pravidelném užívání doplňku očekávat i příznivý vliv na pohybový aparát. Ani tady však nečekejte zázraky ze dne na den, ale dejte přípravku čas, aby mohl zafungovat. 

Výhody

 • příjemná vanilková vůně
 • jednoduché dávkování
 • lipozomální forma
 • přiložená odměrka
 • příznivý vliv na pokožku - zpevnění pleti, zmírnění vrásek
 • zmírnění bolestí kloubů
 • produkt německé kvality

Nevýhody

 • nahořklá chuť

Orientační cena

820 Kč

Hodnocení

Doplňky stravy KolagenDrink recenze a zkušenosti

Naše celkové hodnocení výživových doplňků KolagenDrink

I přesto, že kyselina hyaluronová i kolagen se hojně využívají v estetické medicíně, odborníci se shodují na tom, že jejich prvotní účel není estetický, ale zdravotní.

Tyto dvě zázračné látky totiž dokážou v první řadě zmírnit boleti pohybového aparátu a podpořit jeho funkčnost. Navenek se ale jejich účinkování projevuje právě zlepšením stavu pleti, vlasů i nehtů.

A tak je to i u námi testovaných produktů od KolagenDrink. Oba přípravky účinkují velmi dobře, potřebují ale nějaký čas k projevení svých účinků.

Pozitivně vnímáme jejich čisté, kvalitní, transparentní složení. Výhodou je i tekutá forma a jednoduché a pohodlné užívání a přidání alternativního sladidla a vůně pro zlepšení chuti.

V neposlední řadě je to i přijatelná cena, kterou se do zdraví rozhodně vyplatí investovat.


Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 13. prosince 2021

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: