Nosní inhalátory Altevita – aromaterapie do kapsy? Recenze

Nosní inhalátory Altevita recenze zkušenosti

Vzpomínám si, že když jsem byla malá, měli jsme doma aromalampu s esenciálními oleji. Mamka vždy nakapala různou směs podle nálady nebo pocitu - mátu s eukalyptem, pomeranč a skořici, mandarinku a levanduli. Doteď si vzpomínám, jak příjemné pocity ve mně tyto esence vyvolávaly. Venku zuřily mrazy, déšť, někdy jsem měla rýmu, a u nás doma bylo teploučko a voňavo.

Vůně a pachy vyvolávají živé vzpomínky, ba dokonce fyzické pocity. A to není všechno. Vědecké studie potvrdily, že esenciální oleje mají terapeutické účinky. Dokáží navodit příjemné pocity, spánek, zrelaxovat, zahnat stres, únavu, deprese, bolesti hlavy. Zbavují nás dýchacích problémů, alergií, nabudí naše tělo a smysly, zaženou špatnou náladu.

Část přírodní medicíny, která takovéto koncentrované esenciální oleje využívá k léčebným účelům, se nazývá aromaterapie. Jedním z nejrychlejších způsobů, jak pocítit účinky esenciálních olejů na svém těle, je bezpochyby inhalace, tedy jejich vdechování. 

Měla jsem radost, protože právě mně se dostaly k otestování nosní inhalátory Altevita, z nichž každý má specifické účinky. 7 druhů inhalátorů s různým mixem 100% esenciálních olejů, které mají stejného jmenovatele - jsou maličké a vejdou se do kapsy. 

Přenesly mě esenciální oleje nazpět do dětství, a co je důležitější, mají opravdu terapeutické účinky? Čtěte dál.

Altevita nosní inhalátor IMUNITA

Prvním z testovaných aromaterapeutických inhalátorů je pomocník na imunitu. Teď se velmi hodí, když po létě nastoupily chladnější dny, upršené počasí, ráno a v noci pořádná zima. Chřipková sezona už čeká za dveřmi. Doporučuje se vdechovat ho 3-5 krát denně tak, že si ho vložíte do nosní dírky, druhou ucpete a silně se nadechnete.

Tento mentolově zbarvený inhalátor obsahuje směs 100% esenciálních olejů:

 • eukalyptus - pomáhá při úlevě dýchacích cest během nachlazení nebo chřipky,
 • borovice - ulevuje při chřipce, nachlazení a rýmě,
 • citrón - zlepšuje náladu, pomáhá zmírňovat příznaky stresu a podporuje dýchání,
 • zázvor - posiluje organismus, imunitní systém a je ideální pro dýchací cesty.
Altevita nosní inhalátor IMUNITA zkušenosti

Určitě jste už všichni slyšeli, že při rýmě a všeobecně zvyšování imunity je perfektní zázvorový čaj s medem a citronem. A vskutku, je to pravda - zázvor a citron se používají i v aromaterapii. Doplněny o svěží eukalyptus a borovici pro úlevu při problémech s dýcháním

Skvělá kombinace vůní, jemně štiplavá, připomíná mi to starý dobrý Hap-či, pamatujete? Já sice rýmu nemám, naopak, poctivě inhaluji a podle mě nebudu mít letos s oslabenou imunitou problém. A navíc mám úplně průchodné dutiny.

Určitě také nezapomeňte na dlouhé procházky, otužování, hodně sezónního ovoce a zeleniny, zmiňovaný zázvorový čaj. A třešničkou je vdechování směsí těchto olejů na zvýšení imunity, které díky malému inhalátoru zvládnete kdekoliv a kdykoliv.

Altevita nosní inhalátor ANTI HYPERAKTIV

Inhalátor proti hyperaktivitě může znít v první vteřině trochu divně, vždyť, kdy bych jen byla během dne hyperaktivní? Ale jeho účinek je fantastický a zároveň je vhodný i pro děti. Směs olejů totiž uklidní rozrušenou mysl, zkoncentruje vás například před dlouhým studováním, spánkem, zaměří vaši pozornost na to, co je právě důležité. Funguje, i když jste zbrklí, vyvedeni z míry nebo reagujete agresivněji, než by bylo vhodné.

Inhalátor, který zkrotí hyperaktivitu, obsahuje směs 100% esenciálních olejů.

 • mandarinka -může být použita jako pomoc při uklidnění pocitu úzkosti a zvládání stresu, má osvěžující, povzbuzující aroma,
 • cedr - uklidňuje a harmonizuje psychiku, ale je také vhodný při rýmě a bronchitidě,
 • limetka - je jedním z favoritů mezi esenciálními oleji, používá se na zmírnění úzkosti, uklidňuje, hodí se také jako pomoc při sezónních virech,
 • kadidlo - zbavuje nás stresu, duševní úzkosti, nervového napětí, zpomaluje dýchání a tak nás koncentruje, ustaluje pozornost.
Nosní inhalátory Altevita recenze

Všechny inhalátory mají na obalu i samotné tyčince popsané složení olejů

Určitě vám je dobře známá vůně kadidla, kterou znáte z návštěv kostelů. Ne nadarmo je považováno za posvátný olej. Starobylé rituální používání potvrzuje, že kadidlo má na lidské tělo relaxační vliv a pozdvihuje náladu. V kombinaci se svěží vůní mandarinky a limetky a sladké dřevité vůně cedru vás dokonale zharmonizuje. Vypnete, zklidníte mysl.

Já jsem tuto nasládlou dřevitou směs inhalovala před meditací nebo jógou, na kterou jsem běžela s plnou hlavou starostí a pracovních úkolů. Nebo po větší hádce doma na uklidnění nervů. A pomohlo. Opravdu doporučuji. (Mně to doporučuje zase můj přítel. 🙂 

Altevita nosní inhalátor QUIT SMOKING

Nikdy bych nebyla řekla, že aromaterapie může pomoct nejen při léčbě různých těžkostí, ale dokonce může fungovat i jako podpora při odvykaní od závislosti. Například od kouření. 

Pro většinu lidí jsou největšími problémy při odvykání si od kouření nekontrolovatelné chutě a abstinenční příznaky. Vaše tělo, které neustále volá po nikotinu, může způsobit bolest hlavy, závratě, úzkost nebo nevolnost. Nejjednodušší věcí na světě by bylo jen natáhnout se pro cigaretu a zbavit se vší té bolesti. Ale i v tomto případě vám může pomoct aromaterapie a éterické oleje.

Za jeden z nejúčinnějších olejů, které pomáhají přestat kouřit, se považuje olej z černého pepře, protože jeho vdechnutí stimuluje dýchací systém způsobem, který napodobuje cigaretový dým, jenž pomáhá snižovat chuť na jídlo a úzkost.

V inhalátoru Altevita jeho účinek umocňují další 100% esenciální oleje:

 • černý pepř - už zmiňovaný nejsilnější esenciální olej, který napodobuje cigaretový dým,
 • citrón - navozuje příjemné pocity, povzbudí, když se budete cítit podráždění,
 • pomeranč - patří do stejné citrusové kategorie jako citrón, snižuje pocity napětí, když vám bude chybět nikotin,
 • růžové dřevo - jemná nasládlá, ale i kořenitá vůně zbavuje bolestí hlavy, navozuje příjemné pocity,
 • bergamot -zmírňuje úzkost, stres, působí jako antidepresivum.
Altevita nosní inhalátor QUIT SMOKING zkušenosti

Vůně této směsi je opravdu kořenitá, velmi výrazná. Nemůžu bohužel potvrdit žádné účinky na sobě, protože jsem nekuřák. Avšak vědecké studie prokazují pozitivní účinky při inhalovaní esenciálního oleje z černého pepře. Ti, kteří vydechovali kapku oleje černého pepře, měli chuť na nikotin drasticky nižší v porovnání s účastníky, jimž bylo podáno placebo.

Je třeba si uvědomit, že aromaterapie není zázrak ani medicína, ale éterické oleje jsou přírodní, zdravý a organický způsob, který vám pomůže zmírnit vaše chutě a abstinenční příznaky. Nemají na vás žádné vedlejší účinky a tento inhalátor můžete případně používat v kombinaci s dalšími procedurami na odvykání od kouření. A navíc za velmi dobrou cenu 150 Kč. A to, kuřáci, podle mě stojí za otestování.

Altevita nosní inhalátor SPÁNEK A POHODA

Směs esenciálních olejů na plnohodnotný spánek vás zrelaxuje, uklidní, utiší. Je skvělou volbou například i pro děti, když jste na dovolené a spíte v cizím prostředí, nebo při dlouhých letech. Což se hodí.

Inhalátor, který pomůže se spánkem, obsahuje směs těchto 100% esenciálních olejů:

 • levandule - je snad nejznámější pro své uklidňující a relaxační vlastnosti, používá se při nespavosti, nervozitě,
 • mandarinka - uvolňuje psychické napětí, úzkost, depresi, smutek, pomáhá při nespavosti a dokonce harmonizuje dětskou psychiku,
 • majoránka - bylinná kořenitá vůně tohoto oleje uvolňuje nervové napětí, nespavost, přílišné přemýšlení, uklidňuje srdce,
 • růžové dřevo - jemná nasládlá a kořenitá vůně zbavuje od bolesti hlavy, navozuje příjemné pocity, uvolňuje napětí a stres,
 • bazalka - pomáhá při přepracování, depresi, stresu, poruchách spánku i migrénách.

Inhalátor pro kvalitní spánek a relaxaci má velmi uklidňující vůni, kořenito-bylinnou. Já sice často před spaním používám pro esenciální oleje elektrický difuzér, ale mít po ruce takovýto šikovný inhalátor je super. Šetřím si ho na dlouhý let do Japonska, na který se chystám, a to bude do letadla a po jetlagu určitě moje oblíbená součást relaxace. 🙂 

Altevita nosní inhalátor MIGRÉNA

Migrény se od běžných bolestí hlavy liší v síle pociťované bolesti a přítomných vedlejších účinků. Při typických bolestech hlavy můžete obvykle užívat volně prodejné léky a pulzování v hlavě se sníží v průběhu několika minut až několika hodin.

Toto ale často neplatí pro migrény. Ty vám mohou způsobit nevolnost, citlivost na světlo a svalovou necitlivost. Jsou to vážné, velmi silné bolesti hlavy a mohou trvat hodiny až dny. Jejich příčiny často nejsou známé, ale mohou souviset se stresem, přísnou dietou, slunečním světlem, nízkou hladinou cukru v krvi, se špatným spánkem, hormonálními změnami (hlavně u žen).

Je možné použít aromaterapii i na zmírnění migrény? I když dosud nebyl předložen žádný přesvědčivý důkaz, že éterické oleje umí úspěšně léčit migrény, některé výzkumy ukazují možný pozitivní účinek.

Nosní inhalátory Altevita recenze

Všechny inhalátory mají velmi pěkné barevné provedení

Jaké esenciální oleje obsahuje nosní inhalátor na snížení migrény a bolesti hlavy Altevita?

 • levandule - má silné uklidňující a relaxační vlastnosti - důvodem častých bolestí hlavy a migrén bývá i nekvalitní spánek, s nímž vám levandule pomůže,
 • citrón - díky svým osvěžujícím účinkům je vhodný při duševní námaze, je účinný při bolestech hlavy,
 • borovice - pomáhá zmírnit psychický stres a úzkost, které jsou také často příčinou migrén,
 • grapefruit - pomáhá při bolestech hlavy, únavě i při předmenstruačních problémech,
 • máta - se používá v alternativní medicíně už tisíce let, je to jeden z nejpopulárnějších éterických olejů k léčně bolesti hlavy.

Naštěstí mě nikdy migrény netrápily a bolesti hlavy také ne. Ty mívám jen jako předzvěst toho, že budu brzy nemocná. Ale kdybych na bolest hlavy trpěla, není nic jednoduššího, než mít po ruce v kabelce nebo v kapse tento malý inhalátor. Můžete ho použít kdykoliv a kdekoliv a věřím, že vám bude výborným pomocníkem a poskytne úlevu. Díky citrusům má velmi svěží vůni, díky mátě jemně štiplavou. 

Altevita nosní inhalátor KONCENTRACE

Tento inhalátor je vhodné použít kdykoliv při známkách únavy, vyčerpání nebo problémech se soustředěním. Vhodná směs esenciálních olejů vám může pomoct s nabuzením a stimulováním mozku, zlepšit paměť a koncentraci například v práci. Vyzkoušejte, za to nic nedáte.

Inhalátor na soustředění obsahuje směs 100% esenciálních olejů: 

 • rozmarýn - je číslo 1, když se potřebujete koncentrovat na něco důležitého, jeho aroma oživí myšlenkové pochody a procvičí paměť, podpoří také dýchání, krevní oběh a vnitřní sílu,
 • máta - pomůže, když se cítíte ospalí a letargičtí a potřebujete nějaký stimul, abyste se probrali a soustředili, má mimořádný povznášející účinek, čistí a otevírá dech, pomáhá vyčistit mysl a snaží se vás rozhýbat,
 • lemongrass (citrónová tráva) - bojuje proti bolesti a únavě, má prokrvující a protistresové účinky,
 • kadidlo - odstraňuje stres, úzkost, deprese, obavy, které se mohou později projevit jako fyzické nebo psychické nemoci. 

Směs těchto 4 esenciálních olejů vás fakt nakopne. Nesahejte hned po energetických nápojích a jiných přípravcích, doporučuji, abyste to nejdřív zkusili aromaterapií. Velmi dobrá věcička, kterou nosím v kabelce a inhaluji, když mám už práce nad hlavu a nemůžu se na nic soustředit. Je to můj nejoblíbenější inhalátor ze všech sedmi. Velmi dobře mi vodí a po krátkém vdechování a jemném strečingu jsem jako znovuzrozená.

Altevita nosní inhalátor ALLERGY

Sezónní alergie se mohou vyskytnou na konci zimy nebo na jaře a nebo dokonce koncem léta a na podzim. Alergie se může jen dočasně vyskytnout, například na nějakou rostlinu, nebo ji můžete pociťovat nepřetržitě během konkrétních sezónních měsíců. Projevuje se nejčastěji otokem sliznic, slzením očí, kýcháním, ztíženým dýcháním.

Zatím sice neexistuje velké množství výzkumů na podporu používání aromaterapie při alergiích, ale stále se jich objevuje víc a víc. Pokud budete postupovat opatrně a systematicky, esenciální oleje by vám mohly prospět.

Vyzkoušejte na alergii nosní inhalátor Altevita, který obsahuje směs těchto 100% esenciálních olejů:

 • eukalyptus - je známý jako protizánětlivý lék a chladivý pocit, který při jeho inhalování pociťujete, vám může také pomoct při zmírňování a léčbě sezónních alergii,
 • citrón - esenciální oleje s vůní citrusů se často používají v aromaterapii na zvýšení bdělosti a energie, citronový éterický olej také může pomoct vyčistit dutiny a ucpaný nos - časté příznaky sezónních alergií,
 • rozmarýn - má antiseptické účinky, funguje proti bolestem hlavy, používá se při astmatu, zánětech dutin, průdušek nebo nosu,
 • levandule - může pomoct zmírnit příznaky během alergického období díky své schopnosti uklidnit a zmírnit zánět,
 • bazalka - používá se při infekcích dýchacích cest, astmatu, při bolestech hlavy a kašli.

Já jsem člověk všeobecně velmi šťastný, protože netrpím žádnými problémy a snažím se o sebe starat, což se projevuje i na mém fyzickém stavu. Netrpím ani alergiemi, i když jako dítě jsem alergii měla, vyrostla jsem z ní.

Pamatuji si ale na věčně ucpaný nos na konci srpna a začátku září, není to nic příjemného. Umím si představit, že vdechování kombinace těchto svěžích olejů může výrazně pomoct.

Já tam cítím hlavně bazalku a eukalyptus. Minimálně určitě pomůže, když se vám špatně dýchá a máte ucpaný nos, to mám ověřeno.

Nosní inhalátory Altevita recenze

Vždy nosím inhalátor po ruce, vejde se do kapsy i do malé kabelky. 

Výhody a nevýhody nosních inhalátorů Altevita

Výhody

 • směs 100% esenciálních olejů
 • praktické a pěkné provedení
 • vejde se do kapsy, do kabelky, batohu - a aromaterapii můžete praktikovat všude
 • mají prokazatelné účinky, dokáží zmírnit těžkosti a navozují příjemné pocity
 • vhodné pro každého včetně dětí
 • slovenský produkt
 • nízká cena

Nevýhody

 • jakmile začnete, už nebudete chtít přestat 🙂

Orientační cena

150 Kč

Hodnocení

Podívejte se také na videorecenzi nosních inhalátorů Altevita

Musím říct, že aromaterapie, to je "moje", velmi si ji užívám. Voňavou směs esenciálních olejů jsem měla ráda už jako dítě, elektronický difuzér používám i dnes a mít v kabelce vychytávku v podobě praktického nosního inhalátoru? Skvělé.

Můžete si vybrat směs olejů podle toho, zda se chcete uklidnit, zrelaxovat, nabudit mysl a paměť, koncentrovat, pomoct s problémy s alergií, rýmou či migrénou, nebo dokonce skoncovat s kouřením.

Není třeba se vymlouvat, že se to nedá, protože právě nejste doma a nemáte čas na přípravu a inhalování olejů. Tuto malou věcičku máte stále po ruce a použijete ji, kdy se vám to hodí. A hodí se to velmi často, to potvrzuji. 🙂

Inhalátory mají navíc velmi dobrou cenu a jsou i v hezkých barevných provedeních.

Za mě 10 bodů z 10.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 20. května 2021

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vystudovala Masmediální komunikaci a proto její práce v novinách, či psaní článků nejsou cizí. Zbožňuje cestování a jak říká, minula by poslední peníze na jakýkoliv výlet (a dobré jídlo). Rada sportuje a zajímá se o módu, kosmetiku a lifestyle.

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: