Vyplatí se koupě sluchátek za 199 Kč? – Recenze a zkušenosti

špuntový stereo headset Samsung EO HS
 • sluchátka do uší
 • drátové s 3,5 mm jack-om
 •  s ovládáním handsfree a hlasitosti
 • cena od 199 Kč

Kvalita vítězí nad kvantitou. Platí to i o sluchátkách? Je lepší investovat do dražších, anebo vám dobře poslouží i sluchátka za méně než 200 Kč?

Tentokrát jsme otestovali špuntový stereo headset Samsung EO-HS 1303P se zabudovaným mikrofonem, který vám poslouží také jako handsfree. Jak v našem testu dopadl?

špuntový stereo headset Samsung EO HS recenze

  Technické parametry:

Sluchátka nás zlákala především nízkou cenou, avšak jsou značky Samsung, která se spojuje především s kvalitní elektronikou. Měly by tedy být poměrně slušným modelem i přesto, že vaše peněženka nezapláče.

Na první pohled zaujmou zejména ženské pohlaví, protože mají výraznou růžovou barvu. Vyrábí se však i v černém provedení. Mají nízkou hmotnost - jenom 13 g a velmi jednoduchý dizajn.

Sluchátka mají tvar špuntů a jsou uzavřená, což znamená, že ucho akusticky oddělují od hluku z okolí. Jsou proto ideální pro každého, kdo nechce být rušen. Na kabelu o délce 1,2 m mají zabudovaný mikrofon, díky kterému můžete telefonovat bez použití rukou. Disponují tlačítkem na přijetí hovoru a pozastavení přehrávání hudby a tlačítky na ovládání hlasitosti.

V originálním balení je přibalená souprava gumových špuntů 3 velikostí.

 • Typ sluchátek: špunty
 • Mikrofon: ano, na kabelu
 • Vybavení: ovládání hlasitosti
 • Barva: růžová, černá
 • Hmotnost: 13 g
 • Typ připojení: 3,5 mm jack
 • Délka přívodního kabelu: 1,2 m
špuntový stereo headset Samsung EO HS balení

Se sluchátky dostanete i soupravu gumových špuntů ve 3 velikostech

   Zvuk: 2 / 10

Sluchátka jsou typem špunty, které si vložíte do uší. Jejich konstrukce je uzavřená, což znamená, že akusticky oddělují hluky z okolí a vy tak budete lépe slyšet hudbu. Měli byste být schopní poslouchat jakoukoliv hudbu, slibují dobré výšky i basy.

Skutečnost je však úplně jiná. Po zapojení sluchátek do mého iPhone 7s Plus začaly okamžitě šustit. Šustí a praskají při poslechu hudby, při přehrávání videí na Youtube či na Instagramu. Vyzkoušela jsem i další dva iPhony a stalo se to samé. Stejně tak nefunguje ani ovládání tlačítek, ani přepínání hudby a ani ovládání hlasitosti. Jednoduše nereagují.

Po zapojení k Mac Booku sluchátka nešustěly, zvuk byl obstojný, fungovalo tlačítko na pozastavení hudby. Ale nic víc.

Je možné, že sluchátka jsou kompatibilní jenom se Samsung smartfony, což mi přijde nefér. Chyba není v tom, že by iPhone nepodporoval žádná jiná sluchátka než Apple, protože jsem zatím nikdy neměla originální příslušenství a hudbu jsem mohla poslouchat. Bohužel, nikdo v mém okolí nemá Samsung smartfon, nemohla jsem je proto vyzkoušet na jiném zařízení než na Applu. Za mě velké zklamání.

špuntový stereo headset Samsung EO HS

Sluchátka dobře drží, nevypadávají při pohybu z uší.

    Dizajn: 8 / 10

Sluchátka Samsung EO-HS 1303P mě na první pohled zaujala pěknou růžovou barvou, která na mě působí dívčím dojmem. Mám ráda výrazné barvy a navíc je snadno najdu v kabelce. Mají velmi jednoduchý dizajn.

V původním balení vám přijdou 3 velikosti gumových špuntů do uší, takže si určitě vyberete tu pravou velikost pro vás. Já používám nejmenší. Povrch sluchátek z venkovní strany je lesklý s bílým nápisem SAMSUNG. Konstrukce je lehká, váží jen 13 g, ale je pevná.

špuntový stereo headset Samsung EO HS dizajn

Růžová barva osloví především ženské pohlaví

   Využití: 2 / 10

Mám problém s ostatními typy sluchátek, které se vkládají do ucha, protože mi vždy vypadnou i při nejmenším pohybu. Nepotrpím si proto na nejnovější modely bezdrátových sluchátek i přesto, že jsou velmi praktická. Zůstávám u špuntových a nepřekáží mi ani přívodní kabel. Navíc tento má délku 1,2 m, což je velmi štědré.

Vybrala jsem si je nejen kvůli ceně a dizajnu, ale také kvůli zabudovanému mikrofonu, který poslouží jako handsfree. Při své práci často využívám Sykpe a nerada ruším okolí hlasitým telefonátem. Jejich využití je však nedostatečné. Při telefonování mě sice volající na druhé straně dobře slyšel, ale ovládání tlačítek vůbec nefunguje. Jednou jsem hovor omylem zrušila při snaze zvýšit hlasitost, při dalším pokusu už nereagovalo ani jedno tlačítko.

Telefonování a poslouchání hudby přes iPhone jsem proto úplně zavrhla, zůstávám jenom u počítače, kde relativně fungují tak jak mají. Aspoň tedy, co se zvuku týče. Je to však to, co očekáváte, když si koupíte úplně nová sluchátka? Já rozhodně ne.


špuntový stereo headset Samsung EO HS použití

Sluchátka mají zabudovaný mikrofon a dají se používat jako handsfree

  Cena: 8 / 10

Největším lákadlem tohoto modelu je zřejmě cena, seženete je od 199 Kč, což je velmi slušné. Avšak raději bych je utratila za něco jiného, případně dala více peněz a koupila si jiný model.

Výhody a nevýhody

 • dizajn
 • délka kabelu až 1,2 m
 • cena
 • 3 velikosti špuntů do uší
 • nefunguje ovládání tlačítky
 • sluchátka šustí a praskají
 • nepodporují iPhony
špuntový stereo headset Samsung EO HS

Sluchátka jsou sice levná, ale nesplňují slibované parametry ani z poloviny

  Můj celkový dojem a výsledek: 4 / 10

Sluchátka Samsung EO-HS 1303P mě bohužel zklamala. Za necelých 200 Kč jsem sice nečekala dokonalost, ale minimálně bych očekávala čistý zvuk. V testu jsem vyzkoušela sluchátka připojit ke 4 dalším iPhonům a dělo se vždy to samé. Praskání a šustění ve sluchátkách.

Nepotěšila mě ani nefungující tlačítka na ovládání hlasitosti a zastavení hudby či přijetí hovoru.

Po připojení sluchátek do Mac Booku je zvuk v pořádku, tlačítka však nereagují. Je proto možné, že jsou plně kompatibilní jen se Samsung zařízeními, ale nemám to ověřené. Nenašla jsem v mém okolí nikoho se Samsung smartfonem. Minimálně bych očekávala alespoň upozornění od výrobce, že sluchátka nepodporují zařízení jiných značek.

Dizajn pěkný, špunty nevypadávají z uší, cena lákavá. Ale sluchátka jsem si kupovala kvůli poslouchání hudby a telefonátům a v tomto směru mě absolutně zklamala.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 2. dubna 2019

O autorovi

Veronika Ivánová
 

Veronika vystudovala Masmediální komunikaci a proto její práce v novinách, či psaní článků nejsou cizí. Zbožňuje cestování a jak říká, minula by poslední peníze na jakýkoliv výlet (a dobré jídlo). Rada sportuje a zajímá se o módu, kosmetiku a lifestyle.

Více článků od tohoto autora