MUDr. Šimurdová: „V procesu stárnutí vzniká deficit všech typů kolagenů“

B. Estēe kolageny

Produkce kolagenu s přibývajícím věkem přirozeně klesá. Na trhu dnes najdeme více kolagenů ve formě výživových doplňků, které nám poskytují jeho suplementaci. V tomto rozhovoru se zaměříme na beauty kolagenové nápoje od značky B. ESTÉE, které nám blíže představila paní doktorka Jana Šimurdová.

Zeptali jsme se na jejich složení, výrobu a hlavní přednosti. Zjišťovali jsme, jak můžeme přijít na to, že máme deficit kolagenu, a nevynechali jsme ani kosmetický produkt, který má značka v nabídce.

Rozhovor s MUDr. Janou Šimurdovou, zakladatelkou B. ESTÉE

Dr. Šimurdová zakladatelka Bestee

Paní doktorko, jak, kdy a případně proč vznikla značka B. ESTÉE a jaké je její hlavní poslání? 

Dobrý den. Značka B. Estée vznikla roku 2021 jako osobní angažovanost a iniciativa v péči o klienty na mé klinice estetické medicíny a kosmetologie. Jako lékařka často doporučuji různé druhy krémů a doplňků stravy do kombinace s lékařskými procedurami - najít ideální kombinaci v jednom produktu nebo správné složení je složité a je spíš o znalosti velmi širokého spektra produktů, případně také o stoupajícím množství krémů v koupelně, o kterých klient ani neví, na co přesně je má.

Takhle na míru vyrobenými procedurami máme aktuálně beauty kolagenový nápojale brzy přibude i nová kosmetická řada. Mohu doporučit tu nejlepší péči a ideální složení bez výčitek a zvýšit tak pravděpodobnost úspěchu v dosažení osobních cílů klienta v kráse, omlazování a v ozdravovacích procesech.

Vaše portfolio primárně tvoří 100% mořský kolagen typu I, II a III - z jakého důvodu jste se rozhodla spojit 3 typy do jednoho produktu?

V těle máme dodnes známých 27-28 typů kolagenů jako základní stavebný kámen těla. Každá buňka těla, ať už nervová nebo svalová buňka pokožky, "ví", který kolagen je její součástí, a který z nich stárnutím výrazněji ztrácí. Dokonce po rodičích dědíme, který typ kolagenu ztrácíme víc a kde se to projeví nejdříve. Například někdo má vrásky už ve 30 a někdo ve 30 úplně minimálně, něčí chrupavky ve 40 degradují, jiný je ve 40 jako laň.

V procesu stárnutí vzniká deficit všech typů kolagenů, který se prohlubuje už po 30. roku života a projevuje se viditelnými známkami "příznaků" tohoto procesu, který je nevratný. Bohužel ne všechny kolagenové typy umíme suplementovat, ale 1, 2 a 3 ano, a tím i zpomalit proces stárnutí nebo zmírnit projevy deficitu. Důvodem, proč má kolagenový drink B. Estée všechny 3 typy kolagenů, je tedy komplexní péče a komplexní pohled na krásu a na omlazování těla. Složení jsme vyšperkovali a je všestrannější. Taková "hudba budoucnosti" mezi kolageny.

Krásná pokožka, vlasy a nehty, ale také krásné a zdravé orgány nebo vitální klouby a tělo - to všechno patří k ideálu o kráse a zdraví v dospělosti. Už si nemusíte vybírat mezi vnitřní a vnější krásou, můžete mít obě a cítit se lépe a mladistvě.

B-estee kolagen příchuť jahoda

B. ESTÉE kolagen s jahodovou příchutí

Je zastoupení těchto typů kolagenu v jedné dávce rovnoměrné?

Kolagen typu I přestavuje 90 % kolagenu v organismech, je přítomný v pokožce, vlasech a nehtech, také v kostech a zubech. Kolagen typu II se vyskytuje v chrupavkách, kolagen typu III v hladkých svalových buňkách, nervových vláknech atd. 

Proto i náš kolagen obsahuje nejvíc kolagenu typu I. Naše tělo neztrácí všechny kolagenové typy stejně. A tento fakt jsme zohlednili i ve složení.

Kde probíhá výroba vašich produktů?

Výběr surovin je pro mě osobní záležitost a dávám si na nich záležet. Výroba je nadnárodní a logisticky i celkově složitá. Získávání kvalitního mořského kolagenu z volně žijících lososovitých a treskovitých ryb, což je z hlediska kvality a výživnosti kolagenu pro naše tělo nejdůležitější atribut, běží v Norsku. Další zpracování probíhá ve Francii a finální homogenizace s ostatními procesy v České republice. Jedna strana mince jsou kvalitní suroviny, na druhé straně skutečné výsledky u klientů - ty musí být v dokonalé rovnováze.

Dočetla jsem se, že ve vašem kolagenu najdeme také vitamín C a kyselinu hyaluronovou - čemu napomáhají tyto látky?

Bez nich by to nebylo ono. Z hlediska vitamínu C asi upozorním na fakt, že kolagen (i nejlepší hydrolyzovaný nebo bioaktivní) se bez aktivního přenašeče, neboli vitamínu C, nevstřebá. Proto je nezbytnou součástí kolagenových nápojů. Také asi podotknu, že jakmile máte alespoň 5000-5500 mg kolagenu v jedné dávce, potřebujete minimálně denní dávku vitamínu C, což je 800-1000 mg. Laicky řečeno, "nebudete mít dostatečný počet vagónů na transport surovin." A nezapomeňme na protizánětlivé, antitrombotické a antipigmentační účinky vitamínu C. Byla to jasná volba.

Kyselina hyaluronová je pitný režim pro naši pleť a klouby. Kromě kolagenu je to druhý základní kámen pro naši pokožku, tělo a tkáně. Má vysokou přitažlivost k vodě, což má pozitivní vliv na elasticitu (hydrataci) tkání, např. kůže a chrupavek.“

Kolageny B-estee

Kolageny B. ESTÉE zaujmou i pěkným barevným obalem

Zajímavostí je, že tvoří záchytné sítě pro kolagen. Má vaše tělo nedostatek kyseliny hyaluronové? Jednoznačně vám kolagenové přípravky budou účinkovat v menší míře a s pomalým nástupem nějakých pozitivních změn. Proto náš B. Estée kolagenový drink obsahuje až bezkonkurenčních 100 mg, což je stimulační dávka a s výraznějšími známkami stárnutí se dokáže vypořádat rychle a velmi efektivně. 

Nástup účinku vnitřně používané kyseliny HA je do 14 dní, a za tuto dobu dokáže natáhnout do pokožky až 1,4 l vody, která by se tam jen horko těžko dostávala klasickým pitným režimem. V našem beauty drinku máme 3 kvalitní produkty v 1, a to v silných koncentracích a nejvyšších dávkách s ohledem na příznivou cenu. Jak jsem už zmínila, je to prostě komplexní péče. Nejde o "business farmaceutické firmy", ale o dosažení kvalitního produktu pro každou ženu, která chce o sebe pečovat kvalitně a dosahovat skutečných výsledků.

Nejednou jsem se setkala s informací, že bychom měli začít našemu tělu doplňovat kolagen už po 25. roku života. Proč je to tak?

Spodní věková hranice z hlediska užívání kolagenu je nejasná. 25 nebo 30? Jak jsem zmínila výše, proces stárnutí je ovlivněn genetikou po rodičích, životním stylem nebo nemocemi. I 25letá mladá žena může mít po velkých akné jizvičky a i přesto, že má svého vlastního kolagenu dost, takovýto doplněk stravy by jí mohl pomoct a urychlit zlepšení jizviček.

Doplněk stravy je pro všechny, kteří na sobě pociťují známky deficitu kolagenu nebo kyseliny hyaluronové. Také pro lidi po operacích, těžkých stavech akné nebo pro ty, kteří na sobě vidí známky stárnutí nebo jsou po (pro tělo) náročném těhotenství.

Takže bychom podle vás měli kolagen užívat nejen tehdy, kdy například pociťujeme problémy v rámci pokožky, vlasů nebo kloubů, ale i z preventivního hlediska?

Prevence v medicíně ještě není tak běžným fenoménem a spíš se soustředíme na řešení následků než jejich předcházení. Mám klienty, pro které prevence stárnutí začíná ve 40 letech, a mám i klienty, kteří ve 30 letech řeší skutečné vrásky. Je to i o úhlu pohledu a vnímání sebe sama. Já s prevencí souhlasím, protože z dlouhodobého hlediska vás čeká spokojenější život. Ale všeho s mírou.

Zakladatelka B-estee Dr. Šimurdová

MUDr. Jana Šimurdová

Jak můžeme s určitostí zjistit, že máme deficit kolagenu v těle?

Deficit kolagenu máte s určitostí, takto v rychlosti mě napadají aspoň 4 atributy:

  • pokud máte vrásky či jemné linky,
  • pokud máte po čtyřicítce,
  • dost pravděpodobně, pokud máte strie a celulitidu,
  • jste po těhotenství a kojení.

Pokud byste měla uvést 3 hlavní přednosti vašeho kolagenu oproti konkurenčním, jaké by to byly?

1. Sofistikované složení, kde každá složka má svůj smysl a vysoce účinnou dávku - jako byste si koupili 3 kvalitní produkty v jednom balení bez ztráty na kvalitě.

2. Nejvyšší množství kyseliny hyaluronové na trhu, a to nejen mezi kolageny, ale i samotnými produkty kyseliny hyaluronové jako doplňků stravy.

3. Výběr z různých příchutí (jahoda, mango-marakuja, pomeranč), proto vás nikdy neomrzí - stačí si jen vybrat jinou příchuť.

Kromě kolagenu máte v nabídce i kosmetický produkt, a to kolagenovou pleťovou masku. Pro jaký typ pleti je určena a co poskytuje?

Je to náš pilotní produkt kosmetické řady produktů, na jejichž vývoji právě pracujeme a budeme s ní přicházet na podzim 2022. Je určena pro všechny typy pleti a nazýváme ji také "vše v jednom". Maskakterá je tak účinná jako léčivo a dostupná bez receptu. Je to maska, kterou doporučuji každé ženě, kterou trápí suchá pleť a potřebuje hydratovat, nebo má normální pleť a chce jen zazářit. Také ji doporučuji ženám 40+, které chtějí omlazení a chtějí ho vidět okamžitě. Nebo je skvělou volbou i pokud máte otevřené póry a potřebujete dokonalou pleť na fotky. Efekt masky vydrží až 4 dny, což je oproti jiným běžným maskám extrémně dlouhý účinek hydratace, výživy, stimulace a liftingu.

Kolagenová maska B-estee

B. ESTÉE kolagenová pleťová maska

Pokud ještě na chvilku všeobecně zůstaneme u pleťových masek, proč by měly být součástí naší péče o pleť? Jak často je doporučujete používat? Nebo to závisí na typu a stavu pleti?

Maska je všeobecně kosmetický produkt, který obsahuje vyšší koncentraci účinných látek v porovnání s krémem nebo jinou běžnou každodenní péčí. Je to takový doping pro vaši pleť. Maska by mohla být součástí týdenní péče nebo aspoň jednou měsíčně. 

Chystáte v blízké době nějaké novinky? Můžete případně prozradit, o co se bude jednat?

Aktuálně pracujeme na vývoji nové kosmetické řady, která bude obsahovat další 4 produkty v rámci denní péče o pleť. A koncem roku přijdeme s další příchutí kolagenového beauty drinku a s beauty kolagenem pro muže.

Paní doktorce děkujeme za rozhovor a za rady týkající se péče o naši pokožku i celkové zdraví.

PS: My jsme už měli možnost zmíněné kolageny vyzkoušet. A jak je hodnotíme? Dozvíte se v této recenzi.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

  • 29. června 2022

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: