Recenze: Ekologická tabule Kouzelné kreslení šetrná k přírodě i k očím

Tabulka Kouzelné kreslení
 • tabule na kreslení
 • rozměr kreslící plochy 194×288 mm
 • pro malé i velké
 • cena od 680 Kč

Kreslení je pro děti hrou, ale také formou komunikace a přirozenou činností, prostřednictvím níž ti nejmenší poznávají sebe, ale i okolní svět.

Jakékoliv kreslení, ať už za pomoci barviček, pastelek, vodových barev, nebo různých jiných pomůcek, pozitivně působí na vývoj dítěte i na jeho schopnosti a zručnosti.

Pokud vám tedy doma roste malý Picasso, podpořte ho v jeho tvořivé činnosti. Jednou z možností, jak na to, je i speciální tabulka Kouzelné kreslení, která je šetrná nejen k očím dítěte, ale i k samotné přírodě.

Pojďte se s námi podívat na to, jak tato tabulka funguje a jak se s ní děti dokáží zabavit.

Video

Tabulka Kouzelné kreslení recenze a zkušenosti

 Tabulka Kouzelné kreslení: Objednávka, dodání

Tabulka Kouzelné kreslení k nám domů dorazila z e-shopu Hravaskolka.cz. V tomto českém e-shopu najdete množství edukativních hraček, jejichž úkolem je děti zabavit, ale také vzdělávat a rozvíjet jejich schopnosti.

A že je tomu skutečně tak, jsme se nejednou přesvědčili i my sami. Z e-shopu jsme totiž objednali už několikrát a pokaždé jsme byli spokojeni nejen my, ale i děti. Naše zkušenosti s hračkami z e-shopu Hravaskolka.cz si můžete přečíst v recenzi edukativních hraček pro děti do 4 let nebo v recenzi hraček origami, superhlína a vykopávky z ledovce

Pojďme ale zpět k tabulce na kreslení.

Balík z e-shopu Hravaskolka.cz jsme měli doma hned na druhý den po objednání. Rychlost dodání je tedy expresní - v jeden den objednáte a druhý den se už můžete těšit na balík.

Hned, jak jsme tabulku vybalili, však nastalo zklamání. Kreslit se po ní sice dalo, ale nefungovalo tlačítko pro smazání, a to ani po výměně baterky. Dostali jsme tedy vadný kus a nezbývalo nám nic jiného, než tabulku reklamovat.

Naštěstí celá reklamace proběhla úplně hladce, stačil jeden e-mail a hned na druhý den u nás kurýr vyzvedl vadný kus a zároveň nám přivezl novou tabulku. Rychlost dodání zboží, jako i vyřízení reklamace, komunikace e-shopu a celkově zákaznický servis, tak hodnotím na jedničku s hvězdičkou. 🙂

Nová tabulka Kouzelné kreslení už fungovala tak, jak má, a tak jsme se s nadšením pustili do testování

Eshop Hravaskolka zkušenosti

Tabulka přišla důkladně zabalená. 

Tablet na kreslení pro děti recenze

Testovali jsme největší velikost L, která nabízí kreslící plochu o velikosti 194×288 mm.

 Naše první dojmy

Tabulka Kouzelné kreslení je dostupná ve třech velikostech - S, M a L. My jsme se rozhodli pro největší tabulku velikosti L, která nabízí plochu na kreslení až 194×288 mm.

Tabule má plastové vyhotovení - je vyrobená z odolného, pružného a nezávadného plastu. Na první pohled nevypadá právě nejpevněji a zpočátku jsem měla obavy, zda vydrží dětské zacházení. Používáme ji ale už několik dní a zatím všechno funguje.

Design tabulky je jednoduchý, neutrální a nenajdete na něm nic navíc. V přední části se nachází kreslící plocha, pod ní tlačítko soužící ke smazání toho, co na tabulku nakreslíte. Toto tlačítko je ale potřeba úplně na začátku odblokovat, a to pomocí zámku nacházejícího se v zadní části tabulky. Stačí ho jen přesunout na ikonu otevřeného zámku.

V horní části se nachází otvor pro pero i samotné kreslicí pero, tzv. stylus, které se do tohoto otvoru zasouvá. Abyste ho někde nezašantročili, doporučuji ho uvázat na šňůrku a využít tak i otvor v dolní části tabulky.

Úplně dole na rámu tabulky se nachází otvor pro knoflíkovou baterii (zdroj energie pro tlačítko na mazání), která je už součástí balení.

První seznámení s tabulkou Kouzelné kreslení máme za sebou, hurá na kreslení.

Jak funguje tabulka Čarovné kreslení

Tlačítko na vymazání kreslící plochy. 

Tabulka Kouzelné kreslení použití

Tlačítko na mazání je nejprve potřeba odblokovat přesunutím zámku.

 Jak tabulka funguje? 

Možná, že jste se už s podobnou tabulkou na kreslení setkali. Na trhu jsou totiž velmi oblíbenou variantou ke klasickému diáři a jsou k dostání i jako grafické tablety, které ve velkém využívají grafici nebo umělci. Tyto tablety na kreslení obvykle nabízí pokročilé funkce, jako například přenos nakresleného obsahu na jiné zařízení.

Tabulka Kouzelné kreslení představuje jednodušší variantu. Primárně je sice určená pro děti, ale mohou ji využívat i dospělí, například jako poznámkový blok.

Jde o samostatné zařízení, které neumožňuje připojení k počítači, a tím pádem tedy ani přenos mezi zařízeními. Je možné ho používat jako digitální tabuli, diář, zápisník nebo kreslící tabuli pro děti. Po tabuli se dá v podstatě kreslit čímkoliv, ale nejlepší volbou je přiložené pero.

To totiž funguje za pomoci magnetické síly, a tak je jeho používání úplně jednoduché, a to i pro menší děti. Není nutné nějak zvlášť tlačit, stačí jen jemné tahy.

Výhodou této kreslící tabulky je také to, že není podsvícená, nevyzařuje tedy žádné modré světlo a je tak šetrná k očím.

Má nízkou spotřebu energie, baterie potřebná k fungování tlačítka vydrží přibližně dva roky, a to i při intenzivním používání tabulky.

Kreslení s touto tabulkou pomáhá u dětí rozvíjet jemnou motoriku, grafomotoriku, představivost i kreativitu. A to všechno s ohledem a šetrností k jejich zdraví, ale i k přírodě, protože za pomoci tabulky Kouzelné kreslení ušetříte hromadu papíru.

Dotykové pero na kreslení

Součástí je i pero uložené v horní části tabulky. 

Tabulka Kouzelné kreslení recenze

Při kreslení stačí pero na tabulku jen zlehka přiložit a jemně s ním pohybovat. 

  Kolik stojí tabulka Kouzelné kreslení?

Tabulka Kouzelné kreslení se aktuálně prodává za sumu 680 Kč, což není málo. A to hlavně v porovnání s jinými podobnými tabulemi, které mají i nějaké ty funkce navíc.

Pro začátek si ale kouzelné kreslení můžete vyzkoušet v menší, levnější verzi S, která je dostupná za cenu 270 Kč, případně tabulku velikosti M, která se prodává za 350 Kč. 

Tablet na kreslení pro děti recenze

Výhody a nevýhody

Výhody

 • všestranné využití - na kreslení, psaní, poznámkový blok...
 • nepodsvícená/bez záření
 • šetrná k přírodě
 • tlačítko pro mazání
 • rozvoj jemné motoriky a grafomotoriky
 • podpora představivosti

Nevýhody

 • vyšší cena
 • ne právě nejpevnější provedení
Kouzelná tabulka na kreslení zkušenosti

 Naše celkové hodnocení

Tabulka Kouzelné kreslení je skvělou alternativou k sešitům, věčně rozházeným tužkám nebo nedej bože pokresleným stěnám. Představuje ekologické řešení šetrné k přírodě, ale i k očím a zdraví, protože nevyzařuje žádné záření.

Je vhodná pro děti, ale i pro dospělé. Kromě kreslení je možné ji používat i jako poznámkový blok nebo jednoduchý grafický tablet.

Velmi snadno se používá, stačí jen jemné pohyby perem po kreslící ploše. Pokud se vám nebo vaší ratolesti při tvoření něco nepodaří, je k dispozici tlačítko na smazání, které vymaže nakreslený obsah.

Jako nevýhodu vidím celkové provedení, které není právě nejpevnější. Zatím tedy jen těžko říct, co všechno tabulka v rukou dětí vydrží a jaká bude její životnost. Ale vzhledem k její ne zrovna nejnižší ceně cca 680 Kč mi nezbývá než doufat, že to nějaký ten čas bude.


Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 8. září 2021

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: