Recenze: Magnetické podložky pro malé i velké

Magnetické podložky lerni zkušenosti

V současné záplavě moderních hraček, kterých je na trhu víc než dost, může být výběr vhodné hračky noční můrou pro nejednoho rodiče.

A to hlavně tehdy, pokud chcete svému dítěti darovat něco smysluplného. Něco, co neskončí po pár dnech zapomenuté někde v krabici mezi ostatními hračkami, ale bude mít pro vaši ratolest přidanou hodnotu v podobě rozvoje jeho zručnosti či schopnosti.

Pokud hledáte právě takovéto hračky, máme pro vás ne jeden, ale hned tři tipy! V uplynulých dnech jsme totiž spolu s našimi nejmenšími testovali čím dál populárnější magnetické podložky z e-shopu Hravaskolka.cz. A pohrály si nejen děti, ale i my dospěláci. 🙂

Přečtěte si naši recenzi a zjistěte, v čem může být magnetická podložka prospěšná nejen pro vaše dítě, ale i pro vás.

Lerni magnetické podložky zkušenosti

Testovali jsme tři magnetické podložky - MAXI, COLORDOTS a LOGIDOTS.

V současnosti najdete v obchodech vícero magnetických hraček, které ke svému fungování využívají magnetické pole a jeho sílu.

K těm nejznámějším patří nepochybně zvuková magnetická tabulka, do jejíchž otvorů se vkládají zvířátka. Neméně oblíbené jsou také různé magnetické tabule, díky nimž se děti mohou oddávat hře na školu.

V poslední době se na trhu objevily magnetické podložky pro děti, s nimiž jako by se roztrhl pytel. K dostání jsou v různých vyhotoveních a určeních. K nám se k otestování dostaly tři typ magnetických podložek, a to magnetická podložka MAXImagnetická podložka LOGIDOTS a magnetická podložka COLORDOTS.

Magnetické podložky k nám domů dorazily z e-shopu Hravaskolka.cz. Z tohoto e-shopu jsme vyzkoušeli už více hraček - edukační hračky jako přibíjecí tvary či kuličku na malování, ale také hry na rozvoj motoriky či představivosti - origamy, vykopávky z ledovce i superhlínu.

A jelikož šlo pokaždé o skvělé edukační hračky, které dítěti poskytovaly víc než jen krátkodobou zábavu, měli jsme velká očekávání i od magnetických podložek.

Naplnily naše očekávání?

Naše video

Naše zkušenosti s magnetickými podložkami LERNi

Magnetická podložka MAXI lerni zkušenosti
Magnetická podložka MAXI velikost balení

Obsah balení magnetické podložky MAXI.

Podívejme se nejdříve na magnetickou podložku na kreslení MAXI, která u nás doma zažila velký úspěch.

Jde o podložku větších rozměrů, která malým, ale i velkým kreativcům nabízí dostatek prostoru pro jejich představivost a fantazii.

Jak magnetická podložka MAXI funguje? 

Podložka v sobě ukrývá až 714 malých magnetických kuliček, za pomoci kterých je možné vytvořit různé obrazce. Pro inspiraci se v balení nachází i 10 šablon.

Neodmyslitelnou součástí podložky je magnetické pero, kterým se dají magnetické kuličky vytahovat přes malé otvory. Stačí jen přiložit pero k dírce a hned můžeme sledovat, jak se kulička objeví na podložce. Zatlačením kulička znovu zmizí. Pokud tedy dítě vytvoří něco, co se mu nebude líbit, jednoduše to vymaže a může začít znovu.

Skvělé na této podložce je i to, že z ní kuličky nemohou nikdy vypadnout, a to ani při otočení. Vždy zůstávají uvnitř. Tato magnetická podložka je proto vhodná i pro děti už od tří let, protože nehrozí riziko spolknutí žádné malé části.

Díky magnetické podložce MAXI se děti seznámí s jednou ze základních fyzikálních vlastností a pochopí, jak magnetické pole a všechno s ním související funguje. Jde tedy o vynikající edukační hračku. Ale nejen to.

Podložka rozvíjí grafomotorické zručnosti, bez nichž se neobejde žádný školák. Pomáhá učit a trénovat správné držení pera, ale i pohyby dlaní.

Kromě toho magnetická podložka podporuje i představivost dětí při tvoření libovolných obrazů. 

Magnetická podložka MAXI zkušenosti

Podložka má v sobě ukrytých 714 malých magnetických kuliček. 

Magnetická podložka MAXI šablony

Součástí jsou i různé šablony pro inspiraci. 

Hra pro malé i velké

Pokud tuto magnetickou podložku pořídíte svým ratolestem, měli byste se připravit na hluk 714 malých magnetických kuliček ukrytých v podložce, který se během hraní s podložkou ozývá.

Zpočátku se to nezdá jako něco hrozného, ale pokud vaše dítě nepustí podložku z ruky po celý den (jako u nás doma), může se stát, že večer budete mít chuť schovat ji někde tak, aby ji už vaše dítě nenašlo.

Pokud by k tomu náhodou došlo, zkuste si místo hledání vhodné skrýše s podložkou pohrát i vy. Ano, čtete dobře. Z vlastní zkušenosti vám můžu potvrdit, že při vytahování kuliček se výborně odreagujete a zrelaxujete.

Hraní s podložkou má antistresové účinky a může být prospěšné například i pro seniory nebo po různých úrazech pro trénování jemné motoriky.

S touto magnetickou podložkou si u nás doma pohráli všichni členové domácnosti bez ohledu na věk.

Zkušenosti magnetická podložka MAXI

Fungování této podložky je tak jednoduché, ale i přes to pro děti fascinující. 

Magnetický podložka MAXI zkušenosti

Podložka dokáže děti zabavit na dlouhé hodiny. 

Náš názor na magnetickou podložku na kreslení MAXI

Magnetická podložka na kreslení MAXI je ideální hračka pro každé dítě, dokonce i pro takové, které jen těžko posedí při jedné aktivitě delší dobu.

Vytahování kuliček z podložky pomocí pera děti fascinuje, a tak se s nadšením znovu a znovu pouští do vytváření nových obrazců. Podložka může posloužit i při učení se čísel, písmen a tvarů.

Pozor ale na to, pokud máte doma více dětí. Snadno se totiž může strhnout bitva o podložku.

Výhody

 • velký rozměr podložky
 • rozvíjení motoriky i grafomotorických zručností
 • podpora tvořivosti
 • přiložené šablony
 • pro děti už od tří let
 • vhodná i pro dospělé

Nevýhody

 • trochu hlučnější

Orientační cena

730 Kč

Hodnocení

Magnetická podložka COLORDOTS
Magnetická podložka COLORDOTS velikost balení

Obsah balení magnetické podložky COLORDOTS.

Druhou vyzkoušenou podložkou je magnetická podložka COLORDOTS plná barevných teček. Také tato podložka je vhodná pro děti už od tří let.

Jak magnetická podložka COLORDOTS funguje?

Magnetická podložka COLORDOTS, stejně jako první podložka, využívá sílu magnetického pole. V jejím nitru se nachází množství barevných teček, ve kterých jsou ukryty magnety.

Součástí podložky je i magnetické pero, kterým je možné jednotlivé tečky přemisťovat po ploše podložky a vytvářet tak různé obrazy.

Inspirovat se můžete přiloženými předlohami nebo svou fantazií. 

Ani u této podložky se nemusíte obávat, že by se vaše dítě dostalo k tečkám. Ty jsou totiž uvězněny uvnitř podložky pod plastovým krytem.

Magnetická podložka COLORDOTS zkušenosti

Barevné tečky se nachází pod plastovým krytem, který není možné sundat. 

Jak fungují magnetické podložky

Magnetické pero slouží k přemisťování teček po podložce. 

Výhody magnetické podložky COLORDOTS

Magnetická podložka COLORDOTS může být pro vaše dítě prospěšná hned z několika důvodů.

Je vynikajícím způsobem, jak podpořit jemnou motoriku, ale i grafomotoriku, která je nesmírně důležitá pro písemný projev.

Držením magnetického pera a prací s ním dítě trénuje zručnosti, které později dokáže naplno využít ve škole při psaní. Není to ale jen o peru, ale i o samotné podložce, na kterou se učí vyvíjet přiměřený tlak.

Tato podložka může díky barevným tečkám posloužit také jako pomůcka při učení barev, ale i písmen, čísel, tvarů atd.

Magnetické podložky COLORDOTS sablony

Šablony, kterými se dítě při tvoření může inspirovat. 

Zkušenosti recenze magnetická podložka COLORDOTS

Hraní s magnetickou podložkou COLORDOTS.

Naše zkušenosti s magnetickou podložkou COLORDOTS

Magnetická podložka COLORDOTS si naši ratolest získala hned na první pohled. Poutavé různobarevné provedení nabádá k hravosti a kreativitě. Stačí jen do ruky uchopit pero a hurá do tvoření.

Když jsem sledovala, jak si děti s podložkou hrají, byla jsem mile překvapená. Protože i to nejneposednější dítě u nás doma si s podložkou dokázalo hrát dlouho a dokonce se k ní po jiných aktivitách chtělo vrátit.

Při přemisťování teček jsem na jeho tváři pozorovala soustředěnost a dobrý pocit ze sebe samého pokaždé, když se mu podařilo dostat tečku na správné místo.

Tuto hru můžu doporučit všem zoufalým maminkám, které hledají způsob, jak své dítě "přinutit" setrvat při činnosti víc než jen pár minut a zároveň ho něco nového naučit.

Výhody

 • rozvíjení jemné motoriky
 • rozvíjení grafomotorických zručností
 • také jako edukační pomůcka při učení barev, tvarů, čísel a písmen
 • pro děti už od tří let

Nevýhody

 • bez zjištěných nedostatků

Orientační cena

680 Kč

Hodnocení

NÁŠ TIP: Prohlédněte si také 20 tipů na nejlepší hračky pro děti. Poradíme vám také, jak vybrat hračku pro dítě podle věku. 

Magnetická podložka LOGIDOTS
Magnetická podložka LOGIDOTS obsah hry

V balení této magnetické podložky se nachází tabulky s logickými úlohami. 

Poslední magnetická podložka, kterou jsme vyzkoušeli, byla podložka LOGIDOTS. Už podle názvu se dá předpokládat, že tato hra pořádně procvičí mozkové závity dítěte, což je pravda.

Pro koho je tato podložka vhodná a co všechno může vaše dítě naučit?

Princip fungování magnetické podložky LOGIDOTS

Magnetická podložka LOGIDOTS je v podstatě rámeček, uvnitř kterého jsou umístěny barevné tečky s magnetem. Pomocí přiloženého magnetického pera na šňůrce je možné těmito tečkami pohybovat a přemisťovat je.

Nejde ale jen o nějaké halabala přemisťování na libovolné místo. Součástí sady je totiž také několik logických úloh a zadání, které má dítě za pomoci podložky, pera a přiložené šablony splnit.

Tato podložka má proto na rozdíl od dvou předchozích i otvor pro vkládání šablony s úlohou.

Celkové vyhotovení podložky je pevné, odolné a bez problémů vydrží i náročnější zacházení. Je skvělá například i ke krácení chvil při cestování. Dítě si ji jednoduše položí na nohy a může se pustit do řešení úloh.

Magnetická podložka LOGIDOTS zkušenosti

Magnetická podložka má odolné a pevné vyhotovení. 

Magnetická podložka LOGIDOTS šablony

V balení se nachází i zadání s logickými úlohami. 

Logická hra, která potrápí nejen malé

Tato magnetická podložka nejen že u dětí podporuje jemnou motoriku, grafomotorické zručnosti i tvořivost a kreativitu, ale pomáhá rozvíjet i logické a matematické myšlení.

To je nesmírně důležité nejen pro dospělého člověka, ale i pro dítě. Dětská paměť si dokáže už v předškolním věku zapamatovat velké množství informací, což se rozhodně nesmí podceňovat, ale právě naopak.

Logická matematická podložka nabízí vícero úloh, které pomáhají procvičit barvy, tvary, ale například i povolání nebo dennodenní aktivity a jejich fungování.

Magnetická podložka LOGIDOTS zkušenosti recenze

Co na magnetickou podložku LOGIDOTS říkáme?

Tato magnetická podložka je ideální volbou pro děti v předškolním věku, ale i pro prvňáky, druháky nebo třeťáky.

Nejen, že je, podobně jako předchozí dvě podložky, učí porozumět fungování magnetické síly a magnetického pole, ale trénuje také jejich paměť a myšlení.

U této magnetické podložky bude dítě s největší pravděpodobností potřebovat vaši pomoc, o to větší ale bude jeho radost z pochvaly za každý vyřešený rébus.

Výhody

 • podpora logického a matematického myšlení
 • rozvíjení grafomotorických zručností
 • pochopení fungování magnetického pole
 • logické úlohy
 • odolné, pevné provedení - ideální na cesty

Nevýhody

 • vyšší cena

Orientační cena

930 Kč

Hodnocení

Zkušenosti s magnetickými podložkami pro deti

Proč byste vašemu dítěti měli pořídit magnetickou podložku? 

Protože magnetické podložky:

 • Rozvíjejí jemnou motoriku. 
 • Rozvíjejí grafomotorické zručnosti.
 • Podporují u dětí představivost a kreativitu. 
 • Mohou působit antistresově. 
 • Pomáhají dětem porozumět fungování magnetického pole a jeho síly. 
 • Jsou pevné a vyrobené z odolných materiálů, ideální na cesty. 
 • Magnetické podložky jsou vhodné nejen pro děti, ale i pro dospělé. 

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 5 / 5. Počet hlasů: 1

 • 10. září 2021

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: