Recenze Braun Series 9 PRO+ 9577cc: Porsche mezi holicími strojky

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc
 • 5 holicích technologií ProShave
 • precizní a rychlé holení pár tahy
 • 100% voděodolná konstrukce
 • přenosné nabíjecí pouzdro PowerCase
 • inteligentní stanice SmartCare Center 6 v 1
 • cena 10 790 Kč

Dáváte přednost dohladka oholené pokožce, strništi, nebo husté bradě? Ať už patříte do kterékoliv z těchto tří kategorií, jistě souhlasíte, že holení je víc než jen rutina. Holení totiž může výrazně ovlivnit vaše sebevědomí i pohodlí.

Možná jste už na elektrický holicí strojek přesedlali, možná jste stále věrní klasice. Holicí strojek Braun Series 9 PRO+ 9577cc však svými vlastnostmi přináší úplně jiný zážitek z péče o vousy. Pokročilé střihací prvky i promyšlené začlenění špičkových technologií z něj činí silného kandidáta na volbu číslo jedna mezi holicími strojky.

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Braun Series 9 PRO+ dorazil elegantně zabalený.

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc
Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Prémiový zážitek z holení

Ve světě holicích strojků je nejdůležitější tato trojice vlastností: přesnost, pohodlí a inovace. Série 9 byla dlouhodobě to nejlepší, co Braun nabízel. V roce 2021 se dočkala aktualizace na sérii 9 PRO. Zatímco mnozí si mysleli, že toto bude její poslední vylepšení, v roce 2023 představil německý výrobce sérii 9 PRO+.

V době vzniku této recenze (listopad 2023) je Braun Series 9 PRO+ 9577cc vlajkovou lodí. Kromě něj najdeme v produktové řadě holicí strojky s modelovým označením 9510s, 9515s, 9517s, 9525s, 9527s, 9557s, 9565cc a 9567cc, které se odlišují v příslušenství.

Nejvyšší model série 9 PRO+ 9577cc není jen tak obyčejný holicí strojek. Je to precizně zkonstruované zařízení navržené tak, aby pozvedlo vaši holicí rutinu na novou úroveň.

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Obsah balení

 • Braun Series 9 PRO+ 9577cc elektrický holicí strojek
 • pouzdro Power Case
 • inteligentní stanice SmartCare Center 6 v 1
 • 1x čisticí kazeta
 • Smart Plug napájecí kabel do zásuvky
 • čisticí kartáček
Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Braun Series 9 PRO+ 9577cc vypadá elegantně a minimalisticky. Žádné prvky ani tlačítka navíc.

Německý minimalismus a elegance

Elektrický holicí strojek dorazil v černém balení. Model, který jsme dostali k testování, je ve stříbrném provedení s černými detaily. Braun si i u tohoto produktu zachoval své typicky čisté linie, ergonomický tvar a nenajdete na něm žádná zbytečná tlačítka, nápisy či rušivé prvky.

Přestože design působí kovovým dojmem, holicí strojek je při prvním kontaktu překvapivě lehký. Dobře se drží v ruce, je kompaktní a tlačítka se snadno ovládají.

Na rukojeti je hlavní tlačítko pro zapnutí, tlačítko pro zamknutí holicí hlavy pro přesné holení, malý LCD displej, který ukazuje stav nabití baterie (a od 9 minut a méně i zbývající čas holení), indikátor slabé baterie, cestovní zámek proti náhodnému zapnutí strojku, i upozornění potřebu výměny planžety. V zadní části strojku je zastřihovač Pro Trimmer, který lze uvolněním tlačítka posunout nahoru směrem k holicí hlavici.

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Tělo holicího strojku zepředu.

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Tělo holicího strojku zezadu.

Technické parametry

 • 5 synchronizovaných holicích prvků
 • výkyvná hlavice do 40°
 • UltraSonic technologie s 10 000 sonickými vibracemi
 • AutoSense technologie přizpůsobí holení délce vousů
 • planžetový mechanizmus
 • 100% voděodolný
 • přesný zastřihovač Pro Trimmer s břitvami z chirurgické oceli
 • Li-ion nabíjecí baterie, která vydrží 60 minut holení

Braun mění pravidla holení

Braun Series 9 PRO+ 9577cc nabízí několik režimů, a můžete si tak holení zcela přizpůsobit svým vlastním preferencím a citlivosti. Ať už upřednostňujete jemné oholení pro každodenní použití, nebo intenzivnější režim pro řešení hustějších vousů, tento holicí strojek vám dokáže vyjít zcela vstříc.

Holicí systém strojku je opravdu impozantní. Flexibilní hlavice je vybavena pěti holicími prvky ProShave:

 • 2x OptiFoil oholí dohladka na 0,05 mm,
 • ochranná kovová lišta SkinGuard zabraňuje poranění pokožky,
 • zastřihovač Direct & Cut si poradí s nepoddajnými vousy,
 • zastřihovač ProLift pomáhá zvednout delší chloupky z pokožky a oholí i ty nejdelší.

holiaci systém ProShave
holiaci systém ProShave

Pro Shave hlavice spojuje 5 holicích systémů.

Pro Shave hlavice se postará o hladší a efektivnější oholení i několikadenního strniště. Podle Braun je to až 7 dní. V předchozích řadách byly uváděny 3 dny, proto jsme pro potřeby recenze vydrželi 4 dny a holení bylo opravdu pohodlné a zejména bez podráždění.

Spojení technologie UltraSonic s 10 000 sonickými vibracemi za minutu a technologie AutoSense, která rozpozná hustotu vousů a přizpůsobí tomu výkon strojku, udělají z holení krátký proces. Braun zmiňuje zkrácení doby holení o 10 %, ale při každodenním používání stačí jen pár tahů a tvář je hladká.

Výkyvná hlava se hýbe v úhlu do 40° a pěkně se přizpůsobuje jakékoli nerovnosti. Při holení hůře dostupných míst můžete otáčení hlavice na rukojeti uzamknout a holit s větší přesností.

Výkyvná holiaca hlavica

Neutrální poloha, ve které lze hlavici uzamknout.

Výkyvná holiaca hlavica

Pohyb jedním směrem.

Výkyvná holiaca hlavica

Pohyb druhým směrem.

Pro zastřižení dlouhých vousů stisknutím tlačítka na zadní straně strojku vysunete zastřihovač Pro Trimmer.

ProTrimmer

Zastřihovač Pro Trimmer v zadní části.

ProTrimmer

Vysune se stisknutím zlatého tlačítka.

Voděodolná konstrukce je v této kategorii produktů očekávána. Její praktičnost jsme ocenili při holení ve sprše. Celkově je praktické, když si nemusíte dávat pozor, abyste mokrýma rukama náhodou strojek nepoškodili.

Šikovnou funkcí je možnost uzamknout strojek, aby se náhodně nezapnul během cestování. Stačí na 3 vteřiny podržet hlavní zapínací tlačítko a počkat na zvukový signál. Na LED displeji se zobrazí červená ikona zámku.

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Strojek je lehký a hezky sedí do ruky. Zpočátku to byl poněkud nezvyk, že při zatlačení se hlavice automaticky vysouvá, ale dá se zablokovat.

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Když se holíte každý den, všimnete si rozdílu, že to jde o pár minut rychleji. Na jedno nabití vydrží více než dva týdny a holí tak, jako klasická žiletka možná první dvakrát až třikrát.

Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Pro hladké oholení stačí minimum tahů – na fotce rozdíl mezi oholenou a neoholenou částí.

NÁŠ TIP: Jak uspěl Braun Series 9 PRO+ 9577cc v srovnání s dalšími holicími strojky? Podrobnou recenzi naleznete zde.

Vždy čistý a připravený

Součástí balení jsou také dva prémiové doplňky. Prvním je Power Case nabíjecí pouzdro v příjemné modré barvě. Přestože se zdá objemný, velmi rychle jsme pochopili, jak je praktický a jak jednoduše se s ním cestuje. Jeho elegantní konstrukce chrání holicí strojek proti nárazům, poškrábání či prachu.

Baterie vydrží na jedno nabití standardně 60 minut holení a má funkci rychlého nabíjení. Přenosné nabíjecí pouzdro prodlouží možnou dobu holení o 50 % na 90 minut. Strojek tak nemusíte zapojit do elektřiny po dobu 6 týdnů.

Prenosné nabíjacie puzdro Power Case
Prenosné nabíjacie puzdro Power Case

Pouzdro dokáže prodloužit výdrž baterie o 50%.

Prenosné nabíjacie puzdro Power Case
Prenosné nabíjacie puzdro Power Case

Přenosné pouzdro strojek chrání před prachem či poškozením.

Mimořádně praktická je stanice SmartCare Center 6 v 1, která slouží jako čistič, vysoušeč a nabíječka. Ve spodní části je umístěn čisticí roztok. Po holení stačí strojek s uvolněným zámkem hlavice vložit do stanice (nesmí však na něm zůstat pěna či mýdlo). Ta automaticky vybere vhodný čisticí program a hygienicky strojek vyčistí a vysuší, aby byl po každém použití jako nový. Jednak se tímto způsobem prodlužuje životnost a optimalizuje výkon holicího systému, zároveň se strojek během čištění nabíjí.

SmartCare Center inteligentná stanica

Inteligentní stanice je mimořádně praktická a prodlužuje životnost holicího systému. Přibalena je i kazeta s čistícím roztokem.

SmartCare Center inteligentná stanica

Čistící roztok se vkládá do spodní části.

SmartCare Center inteligentná stanica

Stanice zvolí vhodný program a šetrně strojek vyčistí.

SmartCare Center inteligentná stanica

Inteligentní stanice je dost velká, navíc je třeba jí najít místo u zásuvky.

Cena Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Elektrický holicí strojek Braun Series 9 PRO+ 9577cc naleznete s cenovkou 10 790 Kč. V ceně je také prémiové příslušenství Power Case a stanice SmartCare Center.

Výhody a nevýhody Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Výhody

 • 5 holicích technologií ProShave
 • 100% voděodolná konstrukce – lze holit na mokro, sucho i s pěnou
 • flexibilní hlavice, která se hýbe v úhlu 40° a dá se uzamknout
 • přenosné nabíjecí pouzdro PowerCase zvyšuje o 50 % výdrž baterie
 • inteligentní stanice SmartCare Center 6 v 1 – čistí, suší a nabíjí strojek
 • precizní a rychlé holení

Nevýhody

 • stanice SmartCare Center je poměrně velká a v malé koupelně může být problém pro ni najít místo
 • vyšší cena


Recenzia Braun Series 9 PRO+ 9577cc

Naše hodnocení

Testování holicího strojku Braun Series 9 PRO+ 9577cc bylo příjemným zážitkem. Zejména pokud používáte klasickou žiletku nebo několik let starý elektrický holicí strojek jako v mém případě. Byl to citelný posun o několik úrovní výše.

Strojek s lehkostí klouže po pokožce, pohyb výkyvné hlavice mě zpočátku trochu zaskočil, ale zvykl jsem si a nakonec je to praktické zejména při holení krku. Holím se každý den a používání strojku tento proces o pár minut zkrátilo. Pokožka je hladká a změnou strojku zmizel i můj problém s podrážděním a zarůstáním chloupků.

Líbilo se mi i nabíjecí pouzdro Power Case, ale stanice SmartCare Center je pro mou malou koupelnu příliš velká. Zkoušel jsem ji v práci, kde máme větší koupelnu. Rychle jsem si zvykl, že strojek vyberu ze stanice čistý, nabitý a připravený k použití. Asi každý muž mi dá za pravdu, že mytí koupelny po holení je ta nejotravnější činnost.

Podle cenovky je jasné, že se jedná o nejvyšší a nejpropracovanější kategorii holicích strojků. Pokud právě uvažujete o výměně holicího strojku, nebo se chcete navždy rozloučit s klasickými žiletkami, investice do Braun Series 9 PRO+ 9577cc se vám vyplatí.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 5 / 5. Počet hlasů: 1

 • 15. listopadu 2023

O autorovi

Redakcia
 

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: