Recenze: Elektrický gril Rohnson R-2115

Elektrický gril ROHNSON R-2115
 • elektrický gril
 • výkon 1600 W
 • cena od 720 Kč

Když se řekne "grilování", mnoho z nás si automaticky vybaví nezaměnitelnou vůni grilovaného pokrmu a v ústech se nám začnou sbíhat sliny. Grilovačka je zážitkem nejen pro naše chuťové pohárky, ale často i pro čichové buňky. 

Grilování si většina z nás spojuje s teplým letním večerem někde na zahradě nebo terase. Ne každý si však může užívat vymoženost v podobě vlastní zahrady nebo terasy a pravdou je, že ani samotné počasí nám vždy nepřeje. I proto byly vynalezeny elektrické grily, které vám umožní grilovat v podstatě všude, kde máte přístup k elektrické energii.

My jsme se v uplynulých dnech podívali blíže na kontaktní elektrický gril Rohnson R-2115, který je k dostání už za přibližně 720 Kč. Může i za tuto sumu kvalitou, chutí a vůní připraveného jídla konkurovat i drahým modelům za desítky euro?

Elektrický gril ROHNSON R-2115 recenze

 O produktu

Elektrický gril Rohnson R-2115 patří ke kontaktním grilům, což znamená, že umožňuje celoroční přípravu grilovaných jídel a uplatnění najde všude, kde na tradiční grilování v plynovém grilu nebo grilu na dřevo jednoduše není prostor.

Výhodou tohoto typu grilu je také rychlá příprava, protože jídlo se vkládá mezi dvě plotýnky a je tak připravováno z obou stran. Některé grily však umožňují i klasické grilování na jedné plotýnce a tedy se mohou používat i otevřené.

Gril Rohnson R-2115 je dodávaný v krabici spolu se stručným návodem k použití, kde se nacházejí všechny potřebné informace. Hned po vybalení mě překvapil robustnějším vzhledem, který značil, že na kuchyňské lince se tedy jen tak neztratí.

Gril celkově působí velmi příjemným dojmem, má nerezové vyhotovení doplněné plastovými prvky a připomíná kufřík se širokými rukověťmi. Rukověti jsou tepelně izolované a vybavené bezpečnostním zámkem.

Velikost grilovacích plátů je 28 x 17 cm a hodí se proto do domácnosti, kde se současně připravuje menší množství jídla.

Elektrický gril Rohnson R-2115
Elektrický gril ROHNSON R-2115 balení

Gril je dodávaný spolu s návodem k použití. 

Také jako sendvičovač

Velkou výhodou elektrického grilu Rohnson R-1125 je, že ho můžete využít i jako sendvičovač, čímž získáte praktického pomocníka 2 v 1 a ušetříte i nějaké to místo. Stačí jen připravit toasty nebo sendviče, vložit do grilu, zavřít a nastavit teplotu. V podstatě jde o ten stejný princip, jako u standardních toastovačů.

Gril má pevné (vestavěné) plotýnky, které sice nemůžeme vyndat a tedy je jejich údržba o něco složitější, ale na druhou stranu je takovýto typ plotýnek odolnější, lépe přiléhá k výhřevnému tělesu a rychleji se tak nahřeje a rozpálí. Plotýnky se rychle neopotřebují, neuvolní a tedy nehrozí jejich vypadávání. Mají nepřilnavý povrch pro co nejjednodušší údržbu.

Co se týká vyhotovení ploten, ty jsou vroubkované a tedy vhodné k přípravě jakéhokoliv grilovaného jídla, obzvlášť masa. K přípravě zeleniny jsou zase velmi dobrou volbou hladké pláty. Některé grily nabízí i odnímatelné plotny, které můžete dokonce měnit za vroubkované, resp. hladké. Samozřejmě jde o vlastnost, kterou najdete u grilů z vyšší cenové kategorie.

Gril ROHNSON R-2115 použití

Gril má vestavěné vroubkované plotny. 

Kontaktní gril ROHNSON R-2115

Pojistka, která umožňuje gril využívat i jako otevřený. 

Kontaktní gril ROHNSON R-2115 zkušenosti recenze

Při otevřeném grilu získáte větší prostor na grilování. 

 Technické parametry

Elektrický kontaktní gril Rohnson R-2115 disponuje příkonem 1600 W, což je celkem slušné číslo. Obecně platí, že na grilování zeleniny, baget nebo sendvičů jsou vhodné grily s nižším příkonem. Pokud chcete od grilu hlavně chutné, dokonale ugrilované maso, měli byste volit elektrický gril s příkonem aspoň od 1500 W a víc, ideálně kolem 2000 W. Tady ale hodně záleží i na rozměru grilu. I menší gril s menším příkonem může výborně grilovat, pokud je rozumně zkonstruovaný.

Gril dále umožňuje regulaci teploty v závislosti na připravovaném jídle, a to pomocí otočného knoflíku nacházejícího se ve spodní části grilu.

Použít ho můžeme ve třech polohách - přiklopené víko, otevřené víko a rovná plocha. Nastavení probíhá za pomoci pojistky, která se nachází na pravé straně. Jejím úplným posunutím dopředu můžeme gril otevřít. Posunutím do střední polohy na ikonu zámku se gril uzamkne. Posunutí dozadu slouží ke grilování při polouzavřeném víku. Pokud chcete gril používat jako otevřený, je potřeba zatlačit červenou pojistku a otevřít gril.

Kontaktní gril ROHNSON R-2115 zkušenosti

Gril disponuje slušným příkonem 1600 W. 

Elektrický gril ROHNSON R-2115 ovládaní

Ovládá se jednoduše pomocí otočného knoflíku. 

Použití elektrického grilu ROHNSON R-2115

Před prvním použitím je potřeba z grilu odstranit všechen obal a přetřít pláty navlhčeným hadříkem. Gril se nesmí za žádných okolností namáčet nebo oplachovat pod tekoucí vodou. A jak už bývá zvykem, počítat je třeba i s mírným zápachem při prvním použití zařízení. Pozor si je třeba dát i na správné umístění odkapávací misky. Do grilu se vkládá ze zadní části jen zasunutím, není tam tedy žádná pojistka, která by bránila vypadnutí.

V grilu jsem jako první zkusila připravit maso na hamburger. Vložila jsem ho do grilu, nastavila polootevřené víko a zapojila do elektrické sítě (tady mi to nedá nezmínit, že kabel je opravdu velmi krátký). Hned po zapojení se rozsvítí světelná kontrolka předehřevu. Pomocí otočného tlačítka už jen stačí zvolit teplotu, následně se rozsvítí zelená kontrolka, která signalizuje nahřívání grilu. Hned po tom, co gril dosáhne nastavenou teplotu, se zelená kontrolka vypne.

Po ukončení pečení stačí odklopit víko pomocí rukověti (která jinak zůstává celou dobu studená) a opatrně vyndat připravené jídlo dřevěnou nebo plastovou špachtlí. Opatrně proto, že pláty jsou celou dobu horké. Gril odložte až po jeho vyčištění a vychladnutí. Co se týká čištění, stačí přejet měkkým hadříkem. Můžu jen a jen potvrdit, že čištění je díky nepřilnavému povrchu velmi jednoduché.

Na grilu jsme opékali i žemle na hamburger, zeleninu, zkoušeli jsme už i oblíbené toasty. Grilování a pečení je pokaždé rovnoměrné, rychlé a pokud využijete opékání na jednom plátu, budete si moct užívat i skvělou vůni.

Recenze a zkušenosti ROHNSON gril R-2115
Kontaktní gril ROHNSON R-2115 grilování
Kontaktní elektrický gril Rohnson R-2115

Grilování je rovnoměrné, rychlé a doprovázené nezaměnitelnou vůní.

Kontaktní gril ROHNSON R-2115

  Cena

Elektrický gril Rohnson R-2115 se prodává za sumu pohybující se okolo 720 Kč. V případě, že jste už někdy pokukovali po tomto typu spotřebiče, tak víte, že jde o elektrický gril patřící do nižší cenové kategorie. 

Na trhu najdete i špičková zařízení, jejichž cena začíná na 3000 Kč a šplhá směrem nahoru. Samozřejmě tyto elektrické grily nabízí množství funkcí navíc.

Výhody a nevýhody elektrického grilu Rohnson R-2115

Výhody

 • design
 • kvalitní konstrukce
 • možnost použití ve třech pozicích - přiklopené víko, otevřené víko a rovná plocha
 • jednoduchá manipulace
 • nepřilnavé materiály
 • skvělý poměr cena/výkon

Nevýhody

 • zasouvatelná nádobka na olej
 • krátký přívodní kabel

Video

Rohnson R-2115 zkušenosti

Gril můžeme používat ve třech polohách - otevřený, polootevřený a uzavřený.

Zkušenosti elektrický gril ROHNSON R-2115

Nádobka na olej se zasouvá do zadní části grilu. 

  Můj celkový dojem a hodnocení

Elektrický gril ROHNSON R-2115 hodnotím jako skvělého pomocníka do každé domácnosti, která má v oblibě grilované pochoutky nebo zapékané toasty. Gril je vhodný především pro ty, kteří hledají jednodušší zařízení bez zbytečných funkcí navíc za příznivou cenu. 

Gril má konstrukčně kvalitní zpracování a příjemný design. Na první pohled sice působí trochu robustněji, jeho rozměry jsou však přijatelné. Velkým plusem je i jeho multifunkční využití - můžeme ho použít jako klasický sendvičovač či toastovač a také jako gril. Umožňuje používání ve třech polohách - přiklopené víko. otevřené víko nebo rovná poloha 180°.

Snadno se obsluhuje i udržuje. Nevýhodou je jen kratší přívodní kabel nebo ne úplně nejideálněji řešená nádobka na olej, která může snadno vypadnout. Když odhlédnu od těchto dvou nedostatků, je gril Rohnson R-2115 opravdu vydařeným zařízením, které se může pochlubit skvělým poměrem cena/výkon.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 4. června 2020

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: