Recenze Braun Silk-expert Pro 5: extra třída v domácí IPL epilaci

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347
 • 125 záblesků za minutu - nejrychlejší IPL epilátor na trhu
 • 4 nástavce
 • senzor Skin Pro 2.0 detekuje tón pleti
 • cena 12 490 Kč

S rostoucími teplotami se asi většina žen těší na to, až si oblékne své oblíbené šaty, které se jim jemně zavlní kolem nohou, a budou si užívat příjemných slunečních paprsků. A platí, že čím více pokožky odhalují, tím více dbají ženy na to, aby byla hladká a bez chloupků.  

Podle staršího průzkumu společnosti American Laser Centers se ženy holí v průměru 12krát do měsíce, a až 11 % respondentek se holí každý den. Holením stráví v průměru téměř 11 minut, což je 131 minut měsíčně. Jistě si dokážete představit příjemněji strávené dvě hodiny, že? Koneckonců, než se nadějeme, chloupky dorostou, a to často rychlostí blesku. 

Těsně před létem jsme měli možnost otestovat účinek IPL (intenzivní pulzní světlo) epilátoru Braun Silk-expert Pro 5 PL5347. Epilátor je určen pro bezpečné domácí odstraňování chloupků. Světelné pulzy, které vysílá, se zaměřují na barvivo zvané melanin, které absorbuje teplo a šíří ho přes chloupky do folikulů. Tam zneškodní buňky, které vytvářejí nové chloupky, a ty přestanou růst.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347

Braun Silk-expert Pro 5 dorazil elegantne zabalený.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347

Braun Silk-expert Pro 5: expert na hladkou pokožku

Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 IPL je špičkový přístroj na odstraňování chloupků, který nabízí pohodlné a účinné řešení pro dosažení dlouhotrvající hladké pokožky v pohodlí domova. Díky svým pokročilým funkcím a uživatelsky přívětivému designu vyniká jako skvělá volba pro ty, kteří hledají spolehlivé řešení pro odstranění chloupků. Pojďme se hlouběji ponořit do klíčových funkcí a výhod tohoto výjimečného výrobku.

Název IPL epilátoru je Braun Silk-expert Pro 5, ale na trhu je k dispozici v různých modelech pod čísly PL5014, PL5124, PL5137, PL5149, PL5223, PL5257, PL5347 a PL5387. Tělo přístroje je stejné, liší se pouze ochranným obalem a dostupnými nástavci. My jsme testovali Braun Silk-expert Pro 5 PL5347.

Obsah balení

 • Braun Silk-expert Pro 5 IPL epilátor
 • napájecí kabel
 • 1x standardní nástavec (3 cm2)
 • 1x široký nástavec (4 cm2)
 • 2x nástavec pro přesné zacílení (1,5 cm2)
 • holicí strojek Gillette Venus
 • pouzdro na přenášení
 • návod k použití
Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 unboxing

IPL epilátor je zabalen v přenosném pouzdře.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 unboxing

Zařízení je odděleno od ostatního příslušenství a uloženo v ochranném obalu.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 unboxing

Pouzdro je elegantní, výrobce věnoval pozornost detailům.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 unboxing

Braun Silk-expert Pro 5 je nabízen v různých modelech, které se liší příslušenstvím.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 obsah balenia

Obsah balení: IPL epilátor, 4 nástavce, napájecí kabel a holicí strojek Gilette Venus.

Minimalistický a elegantní design v bílé barvě se zlatými prvky zaujme ihned po vybalení. Čisté linie, ergonomicky tvarované pro ruku, žádná zbytečná tlačítka, nápisy ani rušivé prvky. Epilátor je kompaktní a lehký, ale působí solidním a kvalitním dojmem – přesně takovým, jaký od značky Braun očekáváte.

Technické parametry

 • životnost 400 000 záblesků
 • technologie SkinPro 2.0 (SensoAdapt™) s UV filtrem
 • 10 úrovní intenzity
 • 3 režimy (standardní, citlivý, extra citlivý)
 • 125 záblesků za minutu (každých 0,5 sekundy)
 • maximálny optický výkon: 6 J/cm2
 • dermatologicky akreditováno jako bezpečné pro pokožku organizací Skin Health Alliance
Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Bílo-zlatý design a čisté linie epilátoru IPL.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Na obou stranách je snímač Skin Pro 2.0.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Standardní nástavec s plochou 3 cm2.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Je lehký a kompaktní, váží pouze 285 gramů.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Vzadu je mřížka s ventilátorem.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor 4 nadstavce

Balení obsahuje také nástavec o šířce 4 cm2 a dva nástavce o šířce 1,5 cm2.

Příprava pokožky na IPL epilaci

Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 byl první IPL epilátor, který jsem kdy vyzkoušela. Proto jsem si dala načas a nastudovala si, jak ho používat, aby moje pleť netrpěla. Braun má jednoduchý a přehledně zpracovaný návod k použití s užitečnými nákresy. Obsahuje stručné vysvětlení, jak IPL funguje, kontraindikace a doporučení, kdy a jak jej používat, včetně návodu na kožní test, plán ošetření, čištění a skladování. 

Pokud jste v podobné situaci a IPL jste dosud nepoužívali, doporučuji věnovat čas prostudování podrobností. Abyste si nepoškodili pokožku a vyhnuli se vedlejším účinkům, je dobré si ošetření naplánovat. V ideálním případě byste se během používání měli zcela vyhnout pobytu na slunci.

Přístroj by neměly používat těhotné ženy, osoby s epilepsií, kožními chorobami, tetováním nebo po peelingu, případně při užívání fotosenzibilizujících léků. 

IPL epilace také není vhodná pro odstraňování blond, červených, šedých nebo bílých chloupků, které obsahují méně melaninu, jenž pohlcuje světlo ze záblesků.

Tabuľka na porovnanie odtieňov pokožky a chĺpkov pred IPL epiláciou

Tabulka pro srovnání odstínu pleti a vlasů. (Zdroj: braun.com)

Doporučení před použitím epilátoru IPL

 • nepoužívejte epilátor IPL, pokud jste se nedávno spálili na slunci nebo máte spálenou pokožku
 • počkejte alespoň 7 dní po opalování nebo dokud opálení nezmizí
 • během používání IPL epilátoru nenavštěvujte solária
 • 7 dní po ošetření se vyhýbejte slunci
 • pokud je to možné, nevystavujte ošetřované oblasti slunci a používejte opalovací krém s ochranným faktorem alespoň SPF 15

Před prvním ošetřením vyzkoušejte reakci pokožky na IPL na malé ploše (dvě vedle sebe) a před zahájením prvního ošetření na větší ploše počkejte 48 hodin.

NÁŠ TIP: Jaký je Braun Silk-expert Pro 5 ve srovnání s jinými epilátory? Podrobnou recenzi naleznete zde.

IPL epilace s Braun Silk-expert Pro 5 v 6 krocích

 1. Před každým ošetřením je potřeba se oholit (při opakovaných ošetřeních uvidíte, kolik chloupků stále dorůstá). 
 2. Po zapojení kabelu do zásuvky se strojek zapne stisknutím zlatého tlačítka označeného +-. Spustí se ventilátor uvnitř epilátoru a tři malé tečky nad tlačítkem budou blikat, čímž signalizují 3 režimy intenzity. 
 3. Po stisknutí tlačítka +- se dá nastavit režim intenzity. 3 kontrolky označují standardní režim, 2 citlivý a 1 extra citlivý. Hlavice se rozsvítí modře. 
 4. Přiložíte epilátor k pokožce. Výhodou je, že sleduje správnou polohu a nevysílá záblesk, dokud není v úhlu 90 stupňů. O správné poloze informuje také světelný senzor SkinPro 2.0, který detekuje ideální úroveň intenzity podle odstínu pleti. Teprve když je úhel správný, snímač se rozsvítí. Zároveň slouží i jako ochrana očí a nehrozí, že by blesk náhodně zasáhl oči. Stisknete velké bílé tlačítko a epilátor vydá záblesk.
 5. Vyzkoušejte přístroj na nohou, kde je klouzavé ošetření lepší. Pro přesné ošetření některých oblastí je opět lepší přikládání. Takto klouzejte po pokožce a pokračujte v ošetření. 
 6. Když skončíte, odpojte napájecí kabel ze zásuvky a po 2–3 sekundách se přístroj vypne.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Po zapojení do zásuvky se epilátor IPL zapne stisknutím tlačítka +-. Stejné tlačítko se používá k nastavení režimu intenzity.

Během ošetření je slyšet zvuk ventilátoru, při záblesku je slyšet praskání. Přístroj je lehčí než ostatní výrobky této kategorie. Váží pouze 285 gramů a snadno se s ním manipuluje. Dobře padne do ruky, i když jej budete používat na zadní straně stehen. 

Tlačítko blesku je umístěno tak, aby jej bylo možné stisknout palcem i ukazováčkem. Nevýhodou je, že jej nelze používat bez elektrického kabelu, Braun se ale alespoň postaral o to, aby byl dostatečně dlouhý (má asi 2 metry). 

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Nesprávný úhel je indikován červenou barvou senzoru.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Správný úhel, senzor dokáže rozpoznat tón pleti.

Epilátor dokáže vyprodukovat 400 000 záblesků, což by podle výrobce mělo vydržet asi 22 let. Velkou výhodou je rychlost záblesků, která se pohybuje mezi 0,5 a 0,9 sekundy v závislosti na intenzitě. Jedná se o nejrychlejší IPL epilátor na trhu s nejlepším výkonem ve své třídě – 6 J/cm2.

Podle společnosti Braun by mělo ošetření celé nohy v extra citlivém režimu trvat přibližně 5 minut. Mně to trvalo méně než 8 minut. Pravděpodobně proto, že jsem se potřebovala s postupem a výrobkem trochu sžít. Druhé a třetí ošetření jsem již neměřila, ale měla jsem pocit, že mi jde více od ruky. Ošetření celého těla trvalo 29 minut, ale to jsem provedla pouze jednou, abych vyzkoušela nástavec pro malé plochy. 

Podle návodu jsem očekávala, že v místě vyslaného záblesku ucítím teplo nebo jemné šimrání. A to se potvrdilo. Teplo bylo intenzivnější v oblastech kolem kotníků a čím výše jsem šla po lýtkách a stehnech, tím teplo sláblo. Důvodem je zřejmě rozdílná citlivost pokožky. Po prvním ošetření jsem také zaznamenala mírné zarudnutí, které však během několika hodin zmizelo a po druhém a třetím opakování se již neobjevilo. 

Použití přesného nástavce při ošetření citlivých oblastí bikin je opodstatněné. Po záblesku jsem v některých citlivých oblastech cítila značné množství tepla.

Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Když stisknete tlačítko, IPL epilátor vyšle záblesk.

Výsledky IPL epilace

Ideálních výsledků je podle výrobce dosaženo po 4 až 12 týdnech. Většina lidí si však prvních změn všimne při každém ošetření a už po šesti jsou změny opravdu patrné. Zatím jsem absolvovala tři ošetření. Chloupky rostou výrazně méně, na některých místech dokonce vůbec. Zůstávají jen jemné světlé chloupky, zejména na stehnech, protože k nim světlo IPL nedosáhne. 

V používání budu pokračovat až do fáze, kdy bude stačit udržovat kýžený výsledek už jen ošetřením 1x za jeden až dva měsíce. Podle výrobce by se frekvence měla postupně snižovat. Když porovnám čas, který strávím holením každý druhý den, a výsledky, které vidím už po třech ošetřeních (zatím jen na nohou), budu s odstupem času už po několika měsících v plusu.

Výsledky IPL epilácie Braun Silk Expert Pro 5

Výsledky epilace IPL po třech použitích. Rozdílný odstín je způsoben různými světelnými podmínkami během fotografování.

Cena Braun Silk-expert Pro 5

Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 lze zakoupit za 12 490 Kč. Jedná se o nejvyšší model s pěti kusy příslušenství.

Výhody a nevýhody Braun Silk-expert Pro 5

Výhody

 • první výsledky již po třech použitích
 • elegantní design, který dobře padne do ruky
 • široký nástavec a 2 nástavce pro přesné ošetření pokožky
 • SkinPro 2.0 s 10 úrovněmi intenzity, které senzor automaticky přizpůsobí tónu pleti
 • rychlost záblesků a ošetření
 • přenosné pouzdro

Nevýhody

 • neumožňuje použití bez zapojení do elektřiny
 • vyšší cena


Braun Silk Expert Pro 5 PL5347 IPL epilátor

Naše hodnocení

Již po prvním použití Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 je jasné, že se jedná o prémiový výrobek. Díky rychlosti záblesku se jedná o nejrychlejší IPL epilátor na trhu

Počáteční obavy z jeho používání se rychle rozplynuly, aplikaci ve správném úhlu jsem poměrně rychle zachytila. Zmizel i strach z bolesti. Během ošetření cítíte pouze teplo a intenzitu lze ovládat jediným tlačítkem. 

Nakonec senzor SkinPro 2.0 odvádí svou práci velmi dobře a ošetření nebylo vůbec bolestivé. Oceňuji také praktické nástavce pro přesné použití na citlivých místech na obličeji nebo v oblasti bikin, kde se citlivost pokožky může lišit.

Investice do strojku Braun Silk-expert Pro 5 PL5347 se poměrně rychle vrátí, a to nejen finančně, ale i časově.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 26. června 2023

O autorovi

Michaela Struhárová
 

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: