​Recenze kozího mléka od Naše-mléko.cz

kozí mléko recenze

​Konzumace mléka je v posledních 15 ​letech démonizovanou záležitostí. Obsah laktózy (mléčného cukru) zhoršuje trávení a spekuluje se, jestli je užívání mléčných výrobků vůbec tělu prospěšné či nikoliv.

Naproti tomu stojí kozí mléko, které bylo považováno za "elixír krásy a dlouhověkosti" u Římanů. Může pro lidský organismus představovat alternativu ke klasickému kravskému mléku?

​Podívejte se na hodnocení produktů z kozího mléka. Nákup jsme provedli od českého výrobce GOLDIM na e-shopu Naše-mléko.cz.

PS: Nebojte se zápachu u kozího mléka, pokud je správně ošetřeno, není cítit.

​Výhody kozího mléka?

​Hlavní výhodou kozího mléka je ​​​nižší obsah laktózy, než je tomu u kravského mléka. ​Stravitelnost je u kozího mléka tudíž daleko lepší a je vhodná i pro citlivé jedince.

Potěším i alergiky na bílkovinu kravského mléka. Kozí mléko obsahuje "kvalitnější" bílkovinu, která se považuje za hypoalergenní a konzumovat to mohou i osoby s alergií.

Rádi cvičíte a potřebujete zdroj kvalitních bílkovin? Kozí mléko je pro vás lepší, než to kravské. Obsahuje více bílkoviny, které jsou základním stavebním kamenem našich svalů. Pomáhají svaly budovat a tak chránit.

​Tuk kozího mléka je přirozeně homogenní a složením se více podobá mateřskému mléku. Proto je jeho konzumace vhodná i pro miminka.

​A co se týče vitamínů, minerálů a stopových prvků? Koz​í mléko na tom není vůbec špatně. Obsahuje vápník, hořčík, sodík, draslík, fosfor, kyselinu listovou, taurin a vitamíny skupiny A, B, C, D a E.


​3 nejlepší produkty z Naše-mléko.cz

​Podívejte se na 3 nejprodávanější produkty z kozího mléka v e-shopu Naše-mléko.cz.

Chuť i kvalita zpracování je bezchybná.

kozí mléko instantní

Kozí sušené mléko je vhodné jak k vaření, tak ke přímé konzumaci. Jednoduše se rozpouští, je bez "klasického" kozího zápachu​​​​ a skvělé se hodí do zdravých jídelníčků.

​Je určené pro děti od 1 roku. Děti tak dostanou do svého těla dostatek vitamínů a vysoké množství vápníku, který podporuje zdravý vývoj kostí.

Můžete zakoupit 1 balení nebo rovnou 3 se slevou 10% a pár korun tím ušetřit.

Orientační cena

199 Kč​​​​​ (300 gramů)

​Hodnocení

kozí kaše krupicová

Přemýšlíte každý den, co si připravit ke snídani? Skvělou volbou pro vás může být krupicová kaše z kozího mléka.

​Ta neobsahuje kravské mléko, přidaný cukr a skvěle zasytí. Za sytost může i přidaná prebiotická vláknina. Na oficiálních stránkách doporučují kaši k obědu nebo večeři. Osobně mi vyhovuje ke snídani v menším množství.

Příprava je jednoduchá: stačí odměřit převařenou vodu (90 - 100°C), nalít do nádoby a přidat směs.

Orientační cena

​118 Kč​​​​​ (​225 gramů)

​Hodnocení

kojenecké kozí mléko

​Mléčná kojenecká výživa pro ty nejmenší (od 0 do 6 měsíců). Jde o ideální náhradu za mateřské mléko do doby, než začnete s vhodnými příkrmy.

Mléko je jemné, lehce stravitelné a vhodné i pro citlivá bříška. Na výběr máte i další kojenecká mléka (6 až 12 měsíců a 12 měsíců až 3 roky).

Orientační cena

​409 Kč​​​​​ (525 gramů)

​Hodnocení

imures podpora imunity

​Naše-mléko.cz​nenabízí pouze kozí mléko a kaše. ​Součástí nabídky jsou i další zdravé potraviny (zelený ječmen, kolagen, kakao a další).

​Jedním z produktů je i doplněk stravy na podporu imunity Imures​ s kolostrem (41,2 % imunoglobulinů).

​Jeho hlavní složkou je kolostrum ​(první mateřské mléko)​​​ a ResistAid (aktivní extrakt přírodních látek z modřínu). Tyto 2 látky "boostují" imunitní systém u každé věkové skupiny. Při koronavirové krizi je otázka imunity aktuální téma​, které by se nemělo přehlížet. 

 Balení obsahuje 60 tobolek. Denní dávka je stanovena na 1-2 tobolky, které stačí zapít dostatečným množstvím vody.

Orientační cena

​470 Kč​​​​​ (​60 kapslí)

​Hodnocení

růžový kolagen

​Doplněk stravy v podobě růžového kolagenu - funkční výživa pro vaši pleť. ​​​Do věku 20 let je pokožka správně vyživená, a proto vrásky nebo celulitidu moc žen nemá. Jak ale začíná věk "táhnout" na 30 let, pokožce schází výživa a tyto problémy se mohou vyskytnout. 

​Co může mít negativní vliv na kvalitu pokožky (vrásky, celulitidu)?

  • rychlý úbytek váhy
  • těhotenství
  • stres

Růžový kolagen dodá pokožce její mladistvý vzhled kvůli unikátní​mu složení. Kolagen pokožku vyživí a kyselina hyaluronová "vypne." Tím se zredukuje počet a velikost vrásek.

Vhodné pro ženy a muže kolem 40 - 45 let, kdy obsah kolagenu v těle je až 2x nižší, než ve 20 letech!

Orientační cena

​349Kč​​​​​ ​

​Hodnocení

​Naše hodnocení

Líbí se mi, že obchod Naše-mléko prodává produkty české výrobky v super kvalitě. Produkty jsou natolik kvalitní, že je mohou konzumovat i ty nejmenší.

Kozí mléko a kaše, co jsem zkusil, neměli kozí pachuť. Přesto nepočítejte se stejnou chutí, jako je tomu u kravského mléka. U kaše musím pochválit i rychlou rozpustnost.

​Pro ty, kteří chtějí žít zdravě a svým dětem dát to nejlepší.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

  • 27. května 2020

O autorovi

Libor Krejčí
 

Zajímám se o sport a zdravou stravou. Moje články se proto objeví především v kategorii sportu a zdraví, kde budu za vás testovat jednotlivé produkty. Doufám, že moje poznatky vám usnadní vaše nákupy.

Click Here to Leave a Comment Below 0 comments

Leave a Reply: