MyBaby přenosný uspávač - Recenze a zkušenosti

HOMEDICS MyBaby přenosný uspávač recenze
 • přenosný uspávač pro děti
 • 4 uklidňující zvuky
 • cena od 400 Kč

Minule jsem kdysi zahlédla informaci, že čerství rodiče ztratí během prvního roku života dítěte v průměru až 44 dní spánku. Říkám si: "To je teda číslo," a okamžitě jsem začala s analyzováním toho, zda je to skutečně tak. A víte na co jsem přišla? Že to klidně může být i víc.

Kdysi jsem během noci spávala i osm hodin, po narození mého prvního dítěte se můj spánek výrazně omezil na cca 4 maximálně 5 hodin. Krmení, přebalování, uspávání a stále dokola. Děťátko jsem naučila na uspávání na rukách, anebo brát k sobě do postele, což znamenalo, že zbytek noci jsem spala tak na jedno oko. Jiné to nebylo ani během dne, kdy se všechno točilo jen kolem mého drobečka a já jsem doma nedokázala udělat téměř nic.

Těm rodičům, kteří si právě teď řekli, že si se mnou pomohou podat ruku, bych ráda představila pomocníka MyBaby přenosný uspávač, díky kterému jsem získala nejen víc času na svou domácnost, ale i na sebe.

HOMEDICS MyBaby přenosný uspávač

Přenosný uspávač od Homedics MyBaby je přístroj určený pro ty nejmenší a nejdůležitější lidi v životě - naše ratolesti. Jeho cílem je uklidnit miminko a pomoct mu s usínáním.

A jak přístroj reálně funguje? Vyšel výrobcům jejich záměr? To vám prozradím v této recenzi.

HOMEDICS MyBaby přenosný uspávač balení

Uspávač ke mě dorazil v malém praktickém balení. 

Homedics MyBaby přenosný uspávač balení

Na obale jsou uvedené základní informace v češtině a slovenštině. 

 První dojem

Musím přiznat, že ze začátku jsem nevěděla jaký k tomuto vynálezu zaujmout postoj a neuměla jsem k němu najít sympatie. Nepomohlo mi ani partnerovo konstatování, že nás kdysi rodiče zvládali i bez takovýchto výmyslů. A tak mi nezbylo nic jiného než přenosný uspávač otestovat, abych se sama mohla přesvědčit o jeho významu či naopak zbytečnosti.

Uspávač k nám domů dorazil kvalitně zabalený v malé krabičce. Kromě něj se v balení nacházely i baterie, za což má tento přístroj ode mě první plus. Samozřejmostí je i návod na použití, který obsahuje všechny potřebné informace o produktu i o jeho spuštění.

Uspávač se mi vzhledově zalíbil hned po otevření. Má malé rozměry, takže mi padl akorát do ruky. Příjemné je i jeho univerzální zeleno-bílé barevné provedení, které se hodí do jakéhokoli chlapeckého i dívčího pokojíčku, ale i do kočárku. Celkově má tento uspávač dizajn k nakousnutí. 🙂 Nachází se na něm i praktický klip, který slouží na zavěšení na kočárek, vajíčko či na postýlku. To však není podmínkou, protože uspávač může klidně i jen tak stát.

Po dizajnové stránce nemám uspávači MyBaby co vytknout. A co jeho účel a funkčnost?

přenosný uspávač MyBaby recenze

Uspávač má kompaktní rozměry a padne přesne do ruky. 

 MyBaby přenosný uspávač - Funkce

Před prvním zapnutím uspávače je potřeba vložit do něj přiložené baterie. Ty se vkládají pod přišroubovaný kryt, což vnímám jako velkou výhodu. Pokud byste k nám domů někdy zavítali na návštěvu, pochopili byste proč. Moje děti mají (pro mě nepochopitelnou) potřebu neustále vytahovat baterky ze všech hraček. Ty se u nás následně povalují všude.

Po vložení baterií už zprovoznění tohoto pomocníka nic nebrání. Na jeho přední straně se nachází až 8 tlačítek, kterými se přístroj ovládá, dále reproduktor a světelné kontrolky.

Hlavní úlohou MyBaby uspávače je pomoci děťátku uklidnit se a navodit spánek. To je podle výrobců možné díky přítomnosti 4 uklidňujících zvuků:

1. Srdeční tep 

Tento zvuk čerstvě narozená batolata znají nejlépe. Jde totiž o zvuk, který poslouchaly během pobytu v maminčině bříšku. Kromě něj tam poslouchaly například i proudění krve a zvuky pocházející ze zažívacího traktu maminky. Takovéto zvuky přitom mohou dosahovat až 80 decibelů. 

2. Bílý šum

Pokud jste do teď náhodou neslyšely o bílém šumu, jde o obvykle hlubší monotónní zvuky, které se opakují na pozadí. Mohou to být umělé zvuky, jako například fén, pračka, anebo zvuk zapnutého motoru auta a potom to mohou být zvuky přirozené - déšť či potok. Takovéto zvuky se přitom používají nejen na uklidnění těch nejmenších, ale i na uklidnění dospělých osob, při relaxaci a podobně.

3. Oceán

Dalším oblíbeným zvukem se schopností uklidit a navodit spánek je i šum oceánu.

4. Ukolébavka

Posledním zvukem, který toto zařízení nabízí je příjemná ukolébavka.

Celkově musím vyzdvihnout velmi jednoduché ovládání uspávače. Na zapnutí stačí déle podržet tlačítko ON/OFF dokud se neozve šum. Na přepínání mezi jednotlivými zvuky slouží také tlačítka. Každé tlačítko je pro jednoduchou orientaci označené srozumitelnou ikonkou. Tlukot srdce se zapíná zmáčknutím tlačítka se srdcem, bílý šum tlačítkem s hvězdičkami, zvuk oceánu začne znít po stlačení tlačítka s ikonou palmy a pod tlačítkem s obrázkem kočáru se skrývá ukolébavka.

Dále se na uspávači nacházejí i dvě tlačítka na regulaci intenzity hlasitosti a časovač, který je podle mě velmi užitečnou funkcí. Já osobně ho využívám téměř pořád. Umožňuje nastavit automatické vypnutí přístroje po uplynutí 15, 30, anebo 45 minut. Časovač však není nutné nastavit a v případě potřeby může být uspávač zapnutý i nepřetržitě.

Na spodní části uspávače se nachází světelné kontrolky provozu. Pokud je uspávač zapnutý, první kontrolka svítí červeně. Ostatní kontrolky svítí zeleně v případě, že je zapnutý časovač. Pokud například zvolíte vypnutí přístroje po uplynutí patnácti minut, rozsvítí se zeleně kontrolka s číslem 15.

HOMEDICS MyBaby přenosný uspávač funkce

Ovládání uspávače je velmi jednoduché. 

MyBaby přenosný uspávač baterie

Zdrojem energie jsou 3 ks AAA baterií, které jsou součástí balení.

MyBaby uspávač baterie

Baterie jsou chráněny krytem na šroubky. 

 Moje zkušenosti s přenosným    uspávačem MyBaby

Často se mi stává (nevím, čím to je, asi zákon schválnosti), že se věci, o kterých na začátku pochybuji ukáží jako skvělé. A přesně tak to bylo i v tomto případě.

Náš nejmenší Marek si uspávač MyBaby úplně zamiloval a já též, protože díky němu konečně stihnu během dne i něco udělat. Z nabízených zvuků si můj drobeček nejvíc oblíbil právě tlukot srdce a ukolébavku. Nemůžu si pomoct, ale mě osobně ze začátku tlukot srdce připomínal jedoucí vlak. Bílý šum a oceán mi zase přišly jako poměrně stejné zvuky. Citlivé dětské ouško je však rozhodně vnímá jinak.

Uspávač dokáže Marečka nejen uspat, ale během chvil, kdy je nespokojený, protože mu momentálně rostou zoubky, také uklidnit. Navíc působí velmi uklidňujícím způsobem i na mého čtyřletého školkáčka. Nebylo by na škodu, kdyby měl ve výbavě i nějaké světýlko,ale za tu cenu nemohu očekávat zázraky.

Velmi pozitivně hodnotím i záměr výrobců vytvořit přenosné zařízení. Uspávač si s sebou nosíme i na cesty. Díky klipu ho jednoduše zavěsím na vajíčko, anebo kočárek. Abych nerušila lidi kolem sebe, ztiším hlasitost.

A víte co? Uspávač si po otestování dokonce vysloužil uznání i od mého partnera. A to je teda co říct. 🙂

MyBaby přenosný uspávač klip na zavěšení

Uspávač má praktický klip na zavěšení.

MyBaby přenosný uspávač kontrolky

Nechybí ani kontrolky, které signalizují jeho provoz. 

 Cena

Dalším skvělým kompromisem tohoto uspávače je i jeho cena. V e-shopu Alza.sk najdete MyBaby přenosný uspávač už za částku 400 Kč. Vzhledem k tomu, co všechno tento šikovný pomocník nabízí a jak funguje, jde o investici, která se určitě vyplatí.

Výhody a nevýhody přenosného uspávače MyBaby

Výhody

 • pěkný dizajn
 • přenosnost
 • praktický klip na zavěšení
 • 4 uklidňující zvuky
 • jednoduché ovládání
 • provoz na baterie

Nevýhody

 • bez zjištěných nedostatků
MyBaby přenosný uspávač recenze a skušenosti

Díky praktickému klipu je možné uspávač zavěsit i na kočárek a vzít ho s sebou kamkoli. 

 Můj celkový dojem a hodnocení

Přenosný uspávač MyBaby mohu jen a jen doporučit všem maminkám s malým miminkem. U nás doma na něj jednoduše nedáme dopustit. Od té doby, co ho máme, stihnu během dne navařit, uklidit a dokonce mi někdy i zůstane čas na přečtení knihy. Co je ale důležitější, svůj účel plní výborně. Našeho drobečka uklidní téměř pokaždé a pomůže mu usnout. 

Celkově je uspávač velmi vydařeným zařízením. Je malý, lehký a má pěkný dizajn. Může stát na rovném povrchu, ale také ho je možné kdekoli zavěsit. Provoz na baterie v kombinaci s kompaktními rozměry zase umožňuje vzít si uspávač s sebou i na cesty. 4 uklidňující zvuky lahodí ouškám batolat i o něco větších dětí.

Přenosný uspávač MyBaby hodnotím jako výborného pomocníka a lituji jen jednoho - že jsem ho neobjevila dříve, už když jsem měla první dítě.

Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0

 • 12. června 2019

O autorovi

Lenka Riganová
 

Lenka je hrdou absolventkou mediálních studií na Prešovské univerzitě v Prešově. Má ráda knihy, procházky za jakéhokoli počasí, ale ze všeho nejraději má psaní. 

Rada zkouší nové věci a o své pocity a postřehy se dělí s ostatními. V redakci má na starosti testování spotřebičů. Lenka má velké zkušenosti z práce pro mobilního operátora (soda.o2.sk), kde se věnovala hodnocení telefonů. 

Více článků od tohoto autora