Nejlepší monitory dechu


Autoři: Lenka Riganová, Michaela Banduričová | Aktualizováno: 14. 06. 2019

Tyto monitory dechu doporučujeme

Monitor dechu Babysense 2 PRO

Vhodný i do kočárku

Monitor má kompaktní rozměry, snadno se přenáší a je vhodný i do kočárku. 

cena od 3200 Kč

Monitor dechu Babysense 7

Optický a zvukový alarm

Jeden z nejmodernějších monitorů na trhu, se dvěma senzorickými podložkami.

cena od 2700 Kč

Monitor dechu Nanny BM 02A

Oblíbený model

Tento monitor dechu patří u nás na trhu k nejoblíbenějším a nejprodávanějším modelům.

cena od 2500 Kč

Recenze monitorů dechu

Monitory dechu patří k nenahraditelným pomůckám určeným pro péči o ty nejmenší a nezřídka i nejdůležitější lidi v životě - naše děti. Vzhledem k důležitosti a významu těchto pomocníků nemohou jejich hodnocení a recenze na našich stránkách chybět.

Uplynulých 52 hodin jsme proto strávili hledáním, analyzováním a porovnáváním dětských monitorů dechu. Brali jsme zřetel na výrobce, princip fungování, ale i na samotnou funkčnost, cenu a především zkušenosti uživatelů, a na základě zjištěných poznatků jsme vybrali 6 nejlepších modelů na našem trhu. 

KOMBO expert radí

Michaela Banduričová

Michaela je v soukromí mámou tří děti. Role matky jí učarovala natolik, že se rozhodla vydat touto cestou i v profesním životě a stát se profesionální mámou.

Monitor dechu používala už u svého prvního dítěte a jde podle ní o pomůcku, která by rozhodně neměla chybět v žádné domácnosti s malým dítětem, protože opravdu dokáže zachránit i život.

Jak jsme hodnotili

Jednotlivé monitory dechu, které můžeme najít na aktuálním trhu, fungují na velmi podobném principu. Odlišují se jen v některých parametrech, které však mohou být pro vás jako uživatele klíčové.

Po zdlouhavém porovnávání jsme proto vybrali 6 nejoblíbenějších monitorů, porovnali jejich funkce, uživatelské zkušenosti a výsledky vám přinášíme v následujících recenzích.


Porovnání hodnocených monitorů dechu

Monitor dechu Babysense 2 PRO

#1

Monitor dechu Babysense 7

#2

Monitor dechu Nanny BM 02A

#3

Monitor dechu Baby Control Digital BC-210

#4

Babysense 1

#5

Monitor dechu Snuza Hero

#6

Počet senzorů

2

2

1

2

1

x

Hodnocení

Plusy

+ snadné přenášení

+ intenzivní alarm

+ indikátor baterie

+ bezpečný provoz

+ nenáročná manipulace

+ design

+ jednoduchá manipulace

+ indikátor baterie

+ intenzivní alarm

+ digitální zobrazení

+ vysoká citlivost

+ paměť

+ optický a zvukový signál

+ indikátor baterie

cena


+ přenosnost

+ vibrace

nízká hmotnost

malé rozměry


Mínusy

- nezjištěno

- vyšší cena

- jeden senzor

- složitější ovládání

- jeden senzor

- vyšší cena

- není vhodný pro starší batolata

Cena

3200 Kč

2700 Kč

2500 Kč

2500 Kč

2120 Kč

3170 Kč

(Zelenou barvou jsou vyznačeny nejvýhodnější parametry. Červenou barvou jsou vyznačeny nejméně výhodné parametry.)


Recenze monitorů dechu

1. Babysense 2 PRO - Vhodný i do kočárku

2 senzorové desky • optický a zvukový alarm • indikátor vybitých baterií • minimalistický design.

Monitor dechu Babysense 2 PRO

Pokud pro své dítě pořídíte monitor dechu BABYSENSE 2 PRO, získáte zodpovědného strážce, který vás rychle a včas upozorní na nebezpečné zástavy dechu nebo jeho nepravidelnosti zvukovým, ale i signalizačním alarmem. 

Tento monitor dechu pochází od známého a ověřeného izraelského výrobce. Je atestovaný a registrovaný jako zdravotní pomůcka a nevyzařuje žádné škodlivé záření.

Monitor prostřednictvím mikroprocesoru identifikuje vzorce dýchání děťátka a jakmile nezaznamená dýchání déle než 20 sekund, případně pokud bude počet nádechů nižší než 10 za minutu, nastává spuštění alarmu. 

Monitor se skládá z kontrolní jednotky, dvou senzorových podložek, spojovacího kabelu a úchytky na zavěšení. Senzorové desky se vkládají mezi dno postýlky a matraci, což znamená, že s děťátkem nejsou vůbec v žádném kontaktu, takže ho nijak neomezují. Kromě výměny baterie monitor nevyžaduje žádnou jinou specifickou údržbu. 

Monitor se vyznačuje také velmi jednoduchou obsluhou. Desky stačí umístit pod matraci a propojit s kontrolní jednotkou. Pokud monitor plánujete používat u dítěte, které ještě neleze, stačí sáhnout po jedné senzorické desce a druhou můžete klidně použít například v kočárku. Když už se ale dítě začne v postýlce pohybovat, je potřeba použít obě podložky tak, aby bylo zabezpečené dostatečné pokrytí.

Zkušenosti uživatelů poukazují na to, že monitor Babysence 2 Pro funguje spolehlivě, bez jakýchkoliv "falešných poplachů". Vzhledem k jeho funkčnosti, zkušenostem uživatelů, ale i ceně jsme se rozhodli udělit mu titul Náš tip. 

Výhody

 • 2 senzorové desky
 • intenzivní zvukový alarm
 • světelná signalizace dýchání
 • indikátor vybité baterie
 • praktický design řídicí jednotky
 • snadno přenosný

Nevýhody

 • bez zjištěných nedostatků

Orientační cena

3200 Kč

Hodnocení

2. Babysense 7 - Optický a zvukový alarm

dvě senzorické podložky • akustický i vizuální alarm • neinterferuje s okolní elektronikou  

Monitor dechu Babysense 7

Tento model představuje novinku výrobce Hisense pro rok 2018 a od uvedení na trh si už stihl najít své příznivce. Jde o nejmodernější bezdotykový monitor, jehož součástí jsou dvě senzorické podložky a designově vydařená kontrolní jednotka.

Funguje na jednoduchém principu. Pokud v časovém intervalu delším než 20 vteřin nezaznamená žádnou dechovou činnost nebo pokud je počet nádechů menší než 10 za minutu, spustí se akustický, ale i vizuální alarm. Monitor dokáže rodiče informovat o potenciální hrozbě ještě dřív, než vlastně stihne nastat. Snímá nejen výskyt či absenci dýchacích pohybů, ale registruje i jejich aktuální počet.

Monitor nevyzařuje žádné nebezpečné záření a také se neruší s ostatní elektronikou v domácnosti. Senzorové jednotky se vkládají mezi matraci a dno postýlky, takže nejsou s dítětem v žádném kontaktu a nijak ho během jeho pobytu v postýlce neomezují. 

Zdrojem energie jsou 4 tužkové baterie 1,5 V AA. Doporučujeme volit kvalitní alkalické baterie, které zajistí bezproblémový chod zařízení až po dobu 6 měsíců. V balení se kromě dvou senzorických jednotek nachází i kontrolní jednotka, držák, háček pro zavěšení a dvě příchytky kabelů. Samozřejmostí je i návod k obsluze. Senzorické jednotky mají kompaktní rozměry a dobrý tvar, takže je v případě potřeby můžete používat i v kočárku. 

Na kvalitu tohoto výrobku se můžete spolehnout. Monitor splňuje přísná kritéria evropské certifikace a produkty této řady se na trhu objevily už před více než 20 lety. Funguje zodpovědně a spolehlivě, a proto si od nás vysloužil titul Top model.

Výhody

 • dvě senzorické podložky
 • neinterferuje s elektronikou v domácnosti
 • nenáročná manipulace
 • bezpečný provoz
 • minimalistický design

Nevýhody

 • vyšší cena

Orientační cena

2700 Kč

Hodnocení

3. Jablotron Nanny BM-02A - Oblíbený model 

1 senzorová deska • optický a zvukový alarm • světelný ukazatel dechu • indikace vybití baterií

Monitor dechu Nanny BM 02A

Klinicky testovaný monitor dechu Jablotron Monitor dechu Nanny BM-02A na nás zapůsobil jako praktický a spolehlivý přístroj, o čemž svědčí i pozitivní zkušenosti maminek. Tento monitor dechu patří v současnosti k nejoblíbenějším a zároveň nejprodávanějším zařízením tohoto typu. 

Monitor tvoří jedna senzorová deska, která je prostřednictvím spojovacího kabelu propojená s řídící jednotkou. Na ovladači najdete kromě tlačítka pro zapnutí a vypnutí také tři světelné kontrolky. Zelená kontrolka indikuje normální dechovou frekvenci, červená svítí při spuštění alarmu a samozřejmostí je také světelný indikátor vybití baterií. Červená kontrolka začne blikat tehdy, když dechová frekvence dítěte klesne pod 8 dechů za minutu. Kromě blikání červené kontrolky se automaticky spustí i akustický signál.

Řídící jednotka je napájená dvěma bateriemi. V balení se kromě senzorové desky a kontrolní jednotky nachází i resuscitační návod, plastová úchytka, hygienické utěrky na údržbu a samolepky. Monitor je vyrobený z kvalitních materiálů zabraňujících pronikání vlhkosti. 

Senzorová deska se vkládá pod matraci nebo podložku, na které dítě spí. Nijak děťátko neomezuje v pohybu a současně snímá jeho dechovou frekvenci. Při jejím náhlém snížení nebo při úplné zástavě dýchání se nejdřív spustí pípání, které po krátkém čase přechází do hlasitého alarmu.

Nevýhodou tohoto monitoru je, že obsahuje jen jednu senzorickou podložku a tak ho můžete používat buď v postýlce, nebo v kočárku.

V našem hodnocení od nás monitor dechu Jablotron Nanny BM-02A získal označení skvělý poměr Cena/výkon kvůli své spolehlivé funkčnosti a přijatelné ceně. 

Výhody

 • klinicky testovaný přístroj
 • jednoduchá manipulace a ovládání
 • intenzivní zvukový alarm
 • indikátor vybití baterie
 • pípání předcházející alarmu

Nevýhody

 • jen jedna senzorová deska v základním balení

Orientační cena

2500 Kč

Hodnocení

4. Baby Control Digital BC-210 - Vysoká citlivost

2 senzorové desky • optický a zvukový alarm • digitální zobrazení intenzity dýchání

Monitor dechu Baby Control Digital BC-210

Dalším hodnoceným modelem je zařízení Baby Control Digital BC-210, které je dodáváno až se dvěma senzorickými podložkami. Ty můžete umístit v závislosti na aktuální potřebě na vámi zvolené místo, bez ohledu na to, zda jde o postýlku nebo kočárek. Kromě této výhody je však plusem dvou senzorických jednotek také jejich možnost umístit je na dvě místa v postýlce, což je důležité zejména v případě, kdy se děťátko v postýlce už samostatně pohybuje.

Obě senzorické podložky vynikají opravdu vysokou citlivostí v každém směru. Pokud děťátko neleží na podložce přesně, monitor zodpovědně detekuje i dýchací pohyby z boční strany. Bezpečnost dítěte je tak zajištěná za každých okolností. Senzorové desky se umisťují na rošt postýlky a jsou vhodné pro všechny typy matrací, přičemž jejich velikost, tloušťka či materiál nehraje žádnou roli.

Monitor funguje na principu nepřetržitého sledování dýchacích pohybů dítěte prostřednictvím senzorické podložky, která následně odesílá naměřené hodnoty řídící jednotce, jež je vyhodnocuje. 

Toto zařízení poskytuje rodičům i digitální zobrazení intenzity dýchání. Na podsvíceném displeji jsou zobrazené informace o síle dýchacích pohybů dítěte. Tento monitor si také pamatuje situace, které se odehrály v posledních 9 minutách, a ty dokáže následně přehrát z digitální paměti. 

V případě nesrovnalostí dýchacích pohybů dítěte monitor upozorňuje okolí výraznou dvojitou bezpečnostní sirénou.

Výhody

 • dvě senzorové podložky
 • vysoká citlivost v každém směru
 • vhodné pro každý typ matrace
 • digitální zobrazení intenzity dýchání
 • paměť
 • dvojitá bezpečnostní siréna

Nevýhody

 • trochu složitější ovládání

Orientační cena

2500 Kč

Hodnocení

5. Babysense 1 - Spolehlivý monitor za dobrou cenu

1 senzorová deska • optický a zvukový alarm • světelný ukazatel dechu • indikace vybití baterií

Babysense 1

Monitor dechu Babysense 1 patří k oblíbené klasice, na kterou se při péči o vaše děťátko můžete bez obav spolehnout. Jde o certifikovaný zdravotnický přístroj, schválený státní zkouškou a hlavním hygienikem. Monitor je oblíbený i díky jednoduchému ovládání a příjemným kompromisem je také cena, která se pohybuje kolem částky 82 €.

Základ tohoto přístroje tvoří bezpečnostní systém skládající se z kontrolní jednotky připojené k senzorové desce. Ta se umisťuje mezi matraci a dno postýlky a s děťátkem tak nepřichází do žádného přímého styku. Senzorová deska následně monitoruje dechové pohyby miminka a odesílá je do kontrolní jednotky. 

Monitor funguje na principu trvalé detekce pohybů. Jakmile se dýchání zastaví na víc než 20 sekund nebo dojde k jeho zpomalení s frekvencí menší než 10 nádechů za minutu, spustí se optický a zvukový signál, který okolí udává upozornění, že něco není v pořádku. Zvuk je opravdu hlasitý, takže nehrozí jeho přeslechnutí.

Zdrojem energie jsou 4 tužkové baterie AA. Nemusíte se přitom obávat, že o jejich vybití nebudete vědět. Přístroj to totiž včas identifikuje. Pokud sáhnete po kvalitních alkalických bateriích, provoz zařízení je přibližně 6 měsíců.

Monitor dechu Babysense 1 svůj účel plní opravdu spolehlivě a proto ho doporučujeme každému, kdo hledá kvalitní zařízení za dobrou cenu a nevadí mu přítomnost pouze jedné senzorické jednotky.

Výhody

 • schválený státní zkouškou
 • certifikovaný
 • indikátor vybití baterií
 • optický a zvukový signál
 • jeho užívání je bezpečné
 • nízká cena

Nevýhody

 • jedna senzorická podložka 

Orientační cena

2120 Kč

Hodnocenie

6. Snuza Hero - Na plenku

Klipový monitor • stimulující vibrace • zvukový a světelný alarm 

Monitor dechu Snuza Hero

Monitor dechu Snuza Hero představuje přenosné zařízení, které se od ostatních hodnocených modelů odlišuje především svou konstrukcí i designem. Zatímco předcházející monitory byly deskového resp. podložkového typu, tento monitor je klipový a je určený k připnutí na plenku.

Zařízení funguje na principu monitorování pohybu bříška dítěte. Prostřednictvím malého klipu se jednoduše připne na plenku. V případě, že se bříško nepohne více než 15 vteřin, monitor nabádá děťátko pomocí vibrací k nadechnutí. Po třech takových vibracích monitor upozorní, že dýchání bylo zastaveno na 15 vteřin vei třech událostech. Následně po dalších 5 vteřinách bez dýchání začne vydávat hlasitý alarm dosahující hodnoty 85 dB, který je provázený i světelnou signalizací.  

Snímač je umístěný na špičce přístroje, ne v klipu, čímž předchází falešným poplachům a zároveň je takové umístění pro děťátko komfortnější.

Monitor dechu má rozměry 7,2 cm x 4,3 cm x 2,9 cm a hmotnost jen 40 g. Na svůj provoz nevyužívá žádné kabely ani podložky, jen 3.0V CR2 baterii. Vzhledem k nízké hmotnosti není pro děťátko žádnou zátěží a můžete ho použít v postýlce, kočárku, zkrátka kdekoliv. 

Monitor funguje spolehlivě a zkušenosti uživatelů ukazují, že zařízení nevydává žádné falešné poplachy. Za nevýhodu monitoru můžeme označit jeho vyšší cenu pohybující se kolem částky 112 €. Tento monitor dechu zároveň nemusí být nejvhodnějším řešením pro děťátko, které už se pohybuje a může si monitor uvolnit nebo odepnout.

Výhody

 • přenosnost
 • nízká hmotnost
 • malé rozměry
 • vibrace
 • univerzální využití

Nevýhody

 • vyšší cena 
 • u staršího dítěte riziko nespolehlivosti

Orientační cena

3170 Kč

Hodnocení

Jak vybrat monitor dechu

Nejlepší monitory dechu

Monitory dechu patří v posledních letech už takříkajíc k "povinné" výbavě rodičů novorozenců. Jestliže i vy uvažujete o jeho koupi, ale nemůžete si vybrat, poradíme vám, na co byste se měli zaměřit.

Postýlkový, nebo klipový monitor?

Toto je pravděpodobně ta nejzásadnější otázka, kterou budete při výběru monitoru řešit. A pro který typ se rozhodnout? I tady platí, že všechno má svá pro i proti.

Postýlkový resp. deskový monitor

Postýlkový resp. deskový monitor

Tvoří ho jedna nebo dvě senzorové desky, které jsou prostřednictvím kabelu spojené s řídící jednotkou. Senzorové desky se vkládají pod matraci, takže děťátko nijak neomezují a je možné je v případě, že to rozměry povolují, používat například i v kočárku.

Mnohé z nich mají statut zdravotnické pomůcky a prošly klinickými testy. Jejich nevýhodou je, že monitorují děťátko jen během jeho pobytu v postýlce. Pokud například chcete, aby dítě spalo s vámi v posteli, monitor dechu nebudete moci využít. Jsou také náročnější na přenášení a manipulaci.

Klipový monitor

Klipový monitor

Jde o malý bezdrátový přístroj, který se pomocí klipu připevňuje na plenku a snímá pohyby bříška miminka. Tyto monitory ale mohou být méně spolehlivé, a to především tehdy, když je použijete pro starší děťátko, které se už hýbe a monitor může lehce odepnout. Naopak výhodou tohoto monitoru je, že dítě ho může mít na sobě prakticky neustále.

Jsou lehčí na přenášení a vhodné například na cesty. Tyto monitory se většinou nedoporučují používat, když jse dítě v pohybu, např. v autě nebo v kočárku.

Jednodeskový, nebo dvoudeskový monitor? 

Při hledání vhodného monitoru se můžete střetnout s jednodeskovými a dvoudeskovými monitory.

Jednodeskové monitory jsou vhodné pro malá miminka, která se v postýlce ještě moc nehýbou a jeden senzor tak spolehlivě stačí.

Dvoudeskové monitory jsou určené pro starší děti, které se po postýlce pohybují a lezou. Dvě desky lépe pokryjí prostor a vy se na takový monitor můžete více spolehnout.

Další konkrétní kritéria výběru správného dětského monitoru je těžké určit. Každý monitor dechu má totiž jeden účel, a to upozornit na zástavu dechu dítěte. Navzájem se od sebe liší jen minimálně, typem a počtem desek.

Na co byste však při výběru rozhodně měli dbát, je kvalita. Měli byste také volit monitor od osvědčeného výrobce.

Tip experta

"Označit jen jeden konkrétní monitor dechu jako nejlepší model na trhu je poměrně těžké. Můžu vám však doporučit, že pokud hledáte monitor na domácí využití, volte klasický deskový typ.

Pokud však hledáte monitor dechu na cesty, určitě oceníte praktické přenosné monitory na plenku."


Michaela Banduričová

Monitor dechu a jeho výhody

Ať už jste pro koupi rozhodnutí na 100 %, nebo ještě váháte, podívejte se na důvody, pro které by monitor dechu určitě neměl chybět v žádné domácnosti s malým miminkem.

Monitor dechu jako nutnost pro "rizikové" děti

U některých miminek je pravděpodobnost poruch dýchání v prvních měsících vyšší než u ostatních. Jde především o předčasně narozené děti, miminka s gastroezofageálním refluxem, syndromem spánkové apnoe a děti se zátěží v rodinné anamnéze (např. úmrtí sourozence na SIDS).

Existují i další zdravotní rizika, ke kterým se váže vyšší pravděpodobnost poruch dýchání. Kromě závažných funkčních a organických poruch může jít také o prosté onemocnění dýchacích cest. Monitor dechu může v těchto případech vašemu děťátku skutečně zachránit život.

Monitor dechu jako prevence SIDS

Syndrom náhlého úmrtí kojence je primární diagnoza, se kterou se pojí použití monitoru dechu u zdravých dětiček. Tento závažný stav spojený s náhlou zástavou dýchání se objevuje i u úplně zdravých kojenců, a to bez jakékoliv výstrahy.

Pokud se nedostaví pomoc v kriticky krátkém čase, může mít tento stav až fatální následky. V souvislosti s tím je monitor dechu užitečnou prevencí i pro úplně zdravé dětičky.

Tip experta

"Syndrom náhlého úmrtí kojenců, známý také pod označením SIDS, může postihnout děti až do jednoho roku života. V tomto období byste proto rozhodně měli používat monitor dechu. Samozřejmě, můžete ho používat i déle, ale jako prevence před SIDS už není potřebný."

Michaela Banduričová

Monitor dechu pro klidnější spánek rodičů

Rodiče novorozenců jistě důvěrně znají pocit a potřebu mít svoje miminko neustále pod dohledem. Protože co kdyby... Péče o dítě je však často náročná a maminka i tatínek potřebují vydatný spánek a odpočinek. Proto většina z nich ocení pomocníka, který "dohlédne" na miminko, zatímco oni odpočívají.

Kombík radí

Kombík radí

Věděli jste, že v průběhu prvního roku se děťátko někdy prostě zapomene nadechnout? Příčina této skutečnosti není známá, ale jde o opravdu nebezpečný jev. 


Monitory dechu dokáží akustickým alarmem dítě vylekat, v důsledku čehož se znovu nadechne. 

Zkušenosti uživatelů

U prvního dítěte jsem monitor dechu neměla. Tehdy to ještě nebyl takový trend jako dnes. O to víc jsem ho ocenila u druhé dcerky. Obě moje děti trpěly refluxem, často zvracely a já jsem byla první měsíce neustále v pohotovosti. Ve dne v noci. U první dcery jsem si klidného spánku opravdu moc neužila. Pravidelně jsem se v noci budila a chodila jsem ji kontrolovat, jestli dýchá. Proto jsem během druhého těhotenství ani na vteřinu neváhala a monitor jsem si koupila ještě před porodem. Dodnes si ho jako pomocníka nemůžu vynachválit. Chvála bohu jsme ho nikdy nepotřebovali, ale mně přinesl mnoho klidných nocí." (Petra)

Náš syn byl úplně zdravý novorozenec. I přesto si myslím, že monitor cechu je při péči o miminko neocenitelný pomocník. Od začátku jsme byli s manželem rozhodnutí pro postýlkový monitor. Koupili jsme model se dvěma deskami. Jednu jsme používali doma, druhou u mých rodičů, kde jsem se během mateřské se synem často zdržovala. Monitor dechu se mi během prvního půlroku života mého dítěte postaral o klidný spánek. Naštěstí jsme nezažili žádný falešný alarm, takže jeho službu můžu jen ocenit." (Katka)

Nejčastěji kladené otázky při koupi monitoru dechu

1. Jak funguje monitor dechu?

Monitory dechu fungují za pomoci senzorických podložek, které dokáží detekovat dýchací pohyby dětí i během spánku, a to dokonce přes matraci. Jakmile zaznamenají nějaké nesrovnalosti v dýchání, začnou vydávat akustický i vizuální alarm.

2. Je monitor dechu pro děťátko bezpečný?

Ano, pokud sáhnete po kvalitním zařízení od ověřeného výrobce, monitor je pro dítě maximálně bezpečný a nijak ho neomezuje.

3. Musí být dítě umístěno přímo na senzorických podložkách? 

Ne, podložky se umisťují na rošt postýlky, takže se nachází pod matrací.

4. Funguje monitor i tehdy, když se dítě v postýlce vzdálí od senzorické desky? 

V současnosti jsou senzorické jednotky tak citlivé, že by měly snímat celou spací plochu. Přesto se ale přece jen může vyskytnout situace, kdy se děťátko přesune v postýlce na místo, kde senzorová podložka jednoduše není schopná zachytit všechny dýchací pohyby. Následuje tak spuštění alarmu.

5. Můžeme v postýlce s monitorem dechu používat jakoukoliv matraci?

Pokud kdysi tato zařízení vyžadovala matrace jen do určité šířky, u dnešních moderních monitorů dechu už na matraci nezáleží a může se používat jakýkoliv typ. Samozřejmě nebude na škodu, když si tuto skutečnost před koupí konkrétního modelu napřed ověříte.


Ohodnoťte náš článek

Celkové hodnocení: 0 / 5. Počet hlasů: 0